Jump to content
BulForum.com

ELITE DANGEROUS


gado

Recommended Posts

Майтап бе, Уили.

Всеки е свободен да си върши тъпотии на воля и колкот му е на сърце. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 360
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

НП.

Деба форума затри ми целия пост като рефрешна каквото си написал.

Виж каква е великата идея.  Правя нещата с планиране за напред.

Този кораб е с щитове 8 клас, Анакондата и Корвета са 7-ци. След 2.5 седмици ще направя времето нужно на Айслинг да ми даде достъп до пазара с яките щитове. Щом този кораб може да купи 8-ца, ще имам достъп и до 7-те. Докато дойде време за пазар, надявам се да съм събрал достатъчно кинти да си купя няколко щита за другите кораби и да ги сложа в склада за когато стане нужда. Както и ти си направил, сам каза. Така, без да има нужда да купувам и другите кораби с по-ниския клас, 1 голям ще помогне да се оборудват Х малки + него си. Като имам щитовете в склада подсигурени за другите кораби, спокойно вече може да ходя при друга супер сила и няма да има нужда да се връщам при тази, да хабя пак по 1 месец само и само да оборудвам нов кораб. Така ще си спестя циклене от 1 месец един или няколко пъти, които може да използвам за друга супер сила и нейните благинки. Кораба ще се вади само за такива случаи. Е. като имам достатъчно кинти за застраховката, че да не изгоря, ще го вадя за вестници, че бързо да направя седмичната квота за мерити :), вместо 1-2курса на ден цялата седмица. :) Ясно ми е, че така гол не е много ок, ще седи в гаража.

А той лесно се продава после с минимална загуба. Но ще ми спести месеци време циклене на нещо, което вече съм правил в по-късен стадии на развитието ми. хардпоинтовете и на 3-те - Анаконда, Корвета и този са с поне един huge, та и да го продам след щитовете, който и да взема друг ще има този хард поинт, ще имам възможност да купя клас оръжия достъпен за всички. Но само този има достъп до всички класове щитове.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

НП.

Деба форума затри ми целия пост като рефрешна каквото си написал.

Виж каква е великата идея.  Правя нещата с планиране за напред.

Този кораб е с щитове 8 клас, Анакондата и Корвета са 7-ци. След 2.5 седмици ще направя времето нужно на Айслинг да ми даде достъп до пазара с яките щитове. Щом този кораб може да купи 8-ца, ще имам достъп и до 7-те. Докато дойде време за пазар, надявам се да съм събрал достатъчно кинти да си купя няколко щита за другите кораби и да ги сложа в склада за когато стане нужда. Както и ти си направил, сам каза. Така, без да има нужда да купувам и другите кораби с по-ниския клас, 1 голям ще помогне да се оборудват Х малки + него си. Като имам щитовете в склада подсигурени за другите кораби, спокойно вече може да ходя при друга супер сила и няма да има нужда да се връщам при тази, да хабя пак по 1 месец само и само да оборудвам нов кораб. Така ще си спестя циклене от 1 месец един или няколко пъти, които може да използвам за друга супер сила и нейните благинки. Кораба ще се вади само за такива случаи. Е. като имам достатъчно кинти за застраховката, че да не изгоря, ще го вадя за вестници, че бързо да направя седмичната квота за мерити :), вместо 1-2курса на ден цялата седмица. :) Ясно ми е, че така гол не е много ок, ще седи в гаража.

А той лесно се продава после с минимална загуба. Но ще ми спести месеци време циклене на нещо, което вече съм правил в по-късен стадии на развитието ми. хардпоинтовете и на 3-те - Анаконда, Корвета и този са с поне един huge, та и да го продам след щитовете, който и да взема друг ще има този хард поинт, ще имам възможност да купя клас оръжия достъпен за всички. Но само този има достъп до всички класове щитове.

Малко без кръчмар си ги правил тия сметки. Щото за да вземеш клас 8, трябва лично да си затътриш този кораб. С питона дори няма и да видиш, че ти се предлага щит от клас 8. Кътър се взима последен и то ако имаш идея за майнинг или търговийка. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mIRCata said:

Ееее. Повече от жена ми ми шокаш на канчето. :)


Е добър вечер! Той затва живее!!!

Аз приключих SNIPER ELITE 4 с кеф и сега плахо ще обърна поглед към тая игра... Ама пусто май пак ще прашасва Тръстмастъра ми, което ме ядосва... Гледам обаче има уж сингъл, та поне там може да тествам. 

Link to comment
Share on other sites

Деба. Писах одеве от телефона и постна самоволно.

Та, Мирца. За тия две седмици няма да си направил нищо съществено като пари. Щото нямаш боен ранг, съответно ще те клати предимно с постни мисии играта. Адругия вариант е да циклиш по цял ден като обезумял с калпави мисии с трепане поне две седмици, че да направиш Мастър или Дедли. И което искараш, после веднага да го налееш в щитове. Щото осми ранг Призматик А-грейд като нищо ще е над сто милиона, а ти ще трябва да купиш 6, 7 и 8. Тоест, към 200 милиона и тепърва ще трябва да направиш още около 4-500 милиона, че да се сдобиеш с направена до някъде Анаконда. Интимната ми мисъл е, че за да ти излезе правилна сметката от по-горе, преди покупката на Кътъра, трябваше да имаш милиард или поне 900 милиона, че да не мислиш дали след  поредната смърт ще го имаш все още дадения кораб. А ти тази мотика вече веднъж я настъпа впрочем.

 

П.п. Аз дето ако си консолидирам парите и ще имам над милиард в брой, все още смятам, че са ми малко парите за подобни схеми (не е като да не съм ги обмислял).

А ти можеше тези кинти да ги вкараш в Анаконда, продавайки и Питона. Да я понаправиш поне с пушки, реактор и мотори в базов вид. И да започнеш спокойно да въртиш сам мисии за крило с по един-два ранга над твоя. Аз така ги направих кинтите, та в момента ми е широко около врата и мога да си позволя да се занимавам и с добив на ресурси. Което пък води и до липсата на проблеми, когато реша да инженервам каквото и да било от възлите и пушкалата ми.

 

 

Едит.

Чичка, сингълът е същото като Оупън плейя, само, че няма как да срещнеш и други играчи. А и в оупън-а никой не гори от желание да трепе някой друг, освен ако не е Енеми или няма награда за главата му.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, gado said:

Едит.

Чичка, сингълът е същото като Оупън плейя, само, че няма как да срещнеш и други играчи. А и в оупън-а никой не гори от желание да трепе някой друг, освен ако не е Енеми или няма награда за главата му.


Аз ти каам, че не мога се опраа с контрола още, ти за бой ми говориш... Ей ся пуснах тренинга пак без джойстика - ми аз съм по-зле бе!!! Не съм настроил ли нещо, що ли, два пъти се блъсках на трнинг маршрута с таргетите - с джойстика ни веднъж... Като цяло нищо общо с лекотата на контрола на движение като при Фрийлансър... Почвам да се чудя направо къде съм сбъркал... 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:


Аз ти каам, че не мога се опраа с контрола още, ти за бой ми говориш... Ей ся пуснах тренинга пак без джойстика - ми аз съм по-зле бе!!! Не съм настроил ли нещо, що ли, два пъти се блъсках на трнинг маршрута с таргетите - с джойстика ни веднъж... Като цяло нищо общо с лекотата на контрола на движение като при Фрийлансър... Почвам да се чудя направо къде съм сбъркал... 

Ще му хванеш цаката. В момента просто си с адски нервен кораб и за това се пребиваш. Което е добре от една страна, понеже ще отработиш ръка. Ас всеки кораб по-сетне тази нервност и чувствителност на тръстерите започва да намалява. Ако обаче ти е по-удобно с джойстик, давай с него. Само да не се окаже, че той излишно ти прави траекториите по-плавни, понеже ще му ядеш главата по време на битка, а в такава неименуемо ще ти се наложи да влезеш и то съвсем скоро (максимум до седмица). И имай предвид, че ще се биеш предимно с НПЦта, а те извършват наистина непостижими маневри.

Врътни малко начални мисии, излез от мехура на Федерацията и после ела да се повозиш при мен или при Миро, че да накъташ и някой лев като за начало. Хем и ще ти обясним някои основни положения и хватки, които иначе трябва да ровиш и четеш.

А иначе контролът си е много подобен на Фрилансъра, просто в момента си в машинка, яко подобна на началният кораб и там (световъртеж получавах в началото, когато започнах Фрилансър)

 

П.п. Желателно е да дойдеш и ти в Дискорд, понеже гласовият канал в играта не го бива много. Миро разправя, че чувал някакво бръмчене и браждене там, ама може и да е страничен ефект от това, че жена му редовно му шока канчето.

 

П.п.2 как си се писал там - CMDR Misir или CMDR Galactic_turkey ?

Link to comment
Share on other sites

Най-малко Адмирал Мисирски се е писал. :) За щитове на кътъра, анаконда и корвета 400 милки. 2 7ци за Анаконда и корвета, 8ца за кътъра.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ако става за въпрос, имам няколко слота седмици, щит обаче  можеш да сложиш само на мястото в опшънала, където по принцип си седи. А това място в анакондата е до левел 6.

Виж и сам.

Ти защо си мислиш, че толкова напъвах за А-клас Призматик, че и да го набохам на макс при инженера? В момента е по-здрав и от левел 7, но няма накъде повече. А към онези 400 милки, дет си ги писал по-горе, тури още почти три пъти отгоре за смислени класове корпуси (и това ако не взимаш най-избочените). Щото за Анаконда имаше и един, дето беше почти 400 милиона.

Съветът ми е да го продадеш онова нещо, както и Питона и с припечеленото да си вземеш Анаконда. Която вече да понакичиш, защото ще ти е вярно корабче за дълго. Пък и файтърче ще имаш, та няма да си сам в битката. Друг е въпросът и, че НПЦто, което ще наемеш за да ти лети с него ще ти дърпа процент от печалбите. Не бъди циция и си наеми НПЦ поне Експерт (после НПЦто само си вдига бойните рангове). Имперския ранг вече го имаш, така че, Кътлърът няма да ти избяга и винаги ще имаш достъп до него в подходящите маркети. Просто сега не му е времето за него.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

 eто точно в този момент се вижда, че има 7а щит в анакондата. Не гледаи клипа за какво е, то е без значение. Но е от 2018, ако са пипали кораба след това, може и 6 да е.

Другия вариант е този призматичния щит да не мож еда се сложи на 7-цата, а само на 6-ца слот. Но поне нормалните версии и на 7 може.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, gado said:

. А към онези 400 милки, дет си ги писал по-горе, тури още почти три пъти отгоре за смислени класове корпус

Аз не споря за цените. Казвам само, че за генератори ще трябват толкова. За оборудване на кораб цифрите ясно, че са други и по много. Но с кътъра, имам достъп до всички версии, та може да купя и сложа в склада за останалите. Пък после мога да го продам да си върна парите. И тях да ги вложа в друго вече.

Link to comment
Share on other sites

Ти си знаеш.

Но ако ти е толкова зор за 8левел Призматик (който така или иначе няма как да качиш на друг кораб), изнемогвай докато получиш достъп и после го разкарвай.

Link to comment
Share on other sites

Предварително разпределяйки пари, които се надяваш да получиш и издумквайки оскъдните, които имаш? Интересна логика.

Link to comment
Share on other sites

Че аз и пари за анаконда нямам. И да купя анаконда ще стане като сега. Ресурси дори за 1 ниво пушки при Макуин нямам. Ще имам един голям кораб, който пак ще е по-тромав от питона, с тази разлика, че ще имам да речем 1 изтребител спрямо него и 1-2 гнезда повече за пуцалки. Анакондата ще я въртя още по-трудно от питона, щото нито тръстери, нито двигатели мога да оправя, а тя е тежка. Сам го каза няколко пъти. Какво остава за оръжия, щитове и т.н.И като още по-тромав кораб, пък ептен ще ме пуцат докато ми паднат на прицел.  При всички случай трябва с питона да събера 400-500-700 млн за каквото и да е по 1 кораб. И то без да броим другите ресурси за инженерите. Единствената разлика между положението вчера и днес е ,че вместо 200 млн, с които за сега не мога да направя нищо вместо в банката са в хангара под формата на кораб.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:


Аз ти каам, че не мога се опраа с контрола още, ти за бой ми говориш... Ей ся пуснах тренинга пак без джойстика - ми аз съм по-зле бе!!! Не съм настроил ли нещо, що ли, два пъти се блъсках на трнинг маршрута с таргетите - с джойстика ни веднъж... Като цяло нищо общо с лекотата на контрола на движение като при Фрийлансър... Почвам да се чудя направо къде съм сбъркал... 

Внимавай със скоростта на кораба. Когато индикатора за скорост е в зоната на сините индикатори си най-маневрен. Ма може да е от претъпени рефлекси от злоупотреба с пиринско. Знам ли.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mIRCata said:

Че аз и пари за анаконда нямам. И да купя анаконда ще стане като сега. Ресурси дори за 1 ниво пушки при Макуин нямам. Ще имам един голям кораб, който пак ще е по-тромав от питона, с тази разлика, че ще имам да речем 1 изтребител спрямо него и 1-2 гнезда повече за пуцалки. Анакондата ще я въртя още по-трудно от питона, щото нито тръстери, нито двигатели мога да оправя, а тя е тежка. Сам го каза няколко пъти. Какво остава за оръжия, щитове и т.н.И като още по-тромав кораб, пък ептен ще ме пуцат докато ми паднат на прицел.  При всички случай трябва с питона да събера 400-500-700 млн за каквото и да е по 1 кораб. И то без да броим другите ресурси за инженерите. Единствената разлика между положението вчера и днес е ,че вместо 200 млн, с които за сега не мога да направя нищо вместо в банката са в хангара под формата на кораб.

spacer.png

И сам успя да се убедиш в това.  :)

А ресурси и минерали ще ти трябват, че да усетиш кефа. Само вземи да се престрашиш за планетарните кацания и вече забрави за максимата за максималното олекотяване. Вече си в отбора на големите момчета и трябва да започнеш да се държиш като такъв.

 

П.п. Честита ти Анаконда, впрочем.

Link to comment
Share on other sites

Не планирах да си продавам кораба. Сега имам дупка bai-hoi 4 i 5 ги няма. След време ще трябва да попълня празнините

Link to comment
Share on other sites

Но пък ще се видиш с пари. А и тепърва ще усетиш разликата, докато се опитват да те шамарят. Дори и ей така, както си със стокови щит и броня.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...