Jump to content
BulForum.com

ELITE DANGEROUS


gado

Recommended Posts

  • Replies 360
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

HD 63154 - B 3 A , но не помня имаше ли всички обелиски. Че за щитовете ми трябват да открия делта, до тук имам 0, а от другите по 6-9. Ще го цикля като имам повече време

Link to comment
Share on other sites

Случи ми се изключителна простотия.

Един кериър отлетя с анакондата ми на майка си у фичката. Както нямаше зададен курс и му трябваше още доста тритий, че да скача максимално и смотанякът се метна. 24 тона платина ми костваше после да си ми я върнат с репатрака. То аз и без това чисто теоретично съм си мислил по въпроса, кво ли ще е да си оставиш кораб на склад в кериър и онзи вземе да скочи. Верно, че тоя почти беше запълнил двадесет и петте си хиляди тона карго с платина, ама не очаквах, че толкова бързо ще презареди трития.

 

П.п. И като си говорим за миньорстване, истината е в малките хотспотове, които се намират в централните или външни пръстени. Голям ли е хотспота, обикновено името му показва какво точно няма да намериш в него  :)

Link to comment
Share on other sites

Успяха ли от федерацията да се свържат стеб? Че те търсят. Разбрали са, че ползваш корветата за миньорстване и ще си я прибират обратно. :lol:

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Не са ме търсили май.

Обаче, докато експлорвах едни рингове за диаманти ми изскочи мишън пойнт с дейта бийкън. Като го сканирах се оказа, че съдържа съобщение от галактическия щаб на обединените гриндъри. Тая година на конференцията били излъчили и лауреат на приза - Гриндя в несфяст (някой си цмдр Олд Крул). Та дават награда от 100 млн на този, дето отнесе съобщението до лауреата, че оня кютил само в сингъл мод, щото го било шубе да не му разплетат шушоните. И от гриндене  изобщо не поглеждал дори и бюлетините на Галнет.

 

 

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Аз като влизах и ти писах, ама ти гриндиш за платинка и не отговаряш, и в дискорда не седиш. Как да ми го предадеш? Сега си с100 млн назад, щото не си се справил със задачата.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност го предадох  :)

И е добре да се прави разлика между гриндене от лиготия и харвене за оцеляване. Почти милиард си отиде ей така, само за едното А грейдване на големия бахур.

Link to comment
Share on other sites

пари кат вестници. Смятам като ми се освободи време, да отида на онова място в Lambda-1 дето ми каза за големия кораб да тествам корветата там.

Link to comment
Share on other sites

Ама ти и отворко си бил, а!?

Нож ще вадиш на умрели кучета, доката цялата ти рода се е сбрала и групово налагат далеч по-малоброен, зле въоръжен и с максимален ранг Дейнджъроуз, противник?

Ако искаш да се тестваш, да взема да взема една от онези мои мисии, дето като влезеш в пойнта и радарът ти почервенява целия. Аз само ще си седя в страни с малкия бахур и ще ти гледам сеира.  :)

Или пък следващия път, когато започнем инвазия, пробвай се на някой надрискан Кътър от противниковата супер сила. И докато си плащаш после застраховката, дано осъзнаеш, че шушоните ти са разплетени от кораб, дето и с Анаконда не може да се мери по бойни качества. Само, дето за целта ще трябва да излезеш от уютния Сингъл мод и да се сетиш къде са ти спусъците и как точно се управляваше кораб в бойна обстановка.  :)

 

П.п. Като приключиш с глупавото гриндене, свирни, че да взема пак да правим от ОНЕЗИ мисии (не, че и сам не се справям с тях). Щото то не опира само до технологии, ами и до боен ранг и опит.

Link to comment
Share on other sites

Щото можех да те изпратя на място, което е само с обелиски. Десетки на брой. Освен артефакти (всички форми) и обелиски, друго няма там. Ама с подходящите комбинации от артефакти в трюма на СРВ, данните валят направо.

Link to comment
Share on other sites

Аз евентуално да ми трябват материали. Но не знам кога ще влезна. Махнах се от Айслин, трябва да взема да влезна да се пиша към някой, че да ми върви времето. Не знам кой обаче да подхвана

Link to comment
Share on other sites

Не трябваше да я напускаш още. Имаш два варианта със смислени отключвания, но ще те оставя да се сещаш сам.  :grin:

Ама така е като кютиш и си правиш тихото в сингъла и грам не ебаваш да отговаряш.

 

П.п. За едното от тия две смислени отключвания и аз самият трябваше да се сетя преди доста месеци. Ако ми беше паднала с`тинката навреме, в момента щях да съм с флотилия кериъри и разни като нас да ми правят кинтите. А аз самият щях да се гавря с хората в CQC. Ама не е късно.

Впрочем, рейловете са велико нещо и разбирам защо са ги ограничили само до мидиъм размери. Щеше да е прекалено вулгарно и порочно да можеше да се снайпва по такъв начин с лардж и хюдж пушкала.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Уингмен, Мисире. Не багаж в кабината. Което ще рече, че ако си мераклия, първом трябва да се сдобиеш с нещо с по-голям трюм, че като натовариш машинариите да остане място и за поне 120-200 тона карго. Второ, нещото трябва да бъде направено да може да скача поне двадесетина светлинни на скок, щото пътешествието ти до моята локация да не се превърне в епопеята на живота ти. А колкото е по-голям и тежък кораба, толкова по-малко скача в първоначален вид. И тук кръгът се затваря, понеже правенето означава инженеринг и ъпгрейди, които изискват материали и локации на инженери. Каквито ти със сигурност нямаш ако все още не си си показал носа в широкия космос. Преди това обаче идва момента с парите за смислен кораб за миньорстване. Трябват ти около 350 милиона, та хем да го купиш, хем да го направиш в по-голямата му част А-грейд. Фрейтър Тип-9 имам предвид, щото другите са в пъти по-скъпи за правене, а по-малките не стават за целта.

Айде, за парите мога да ти помогна като те повозя при мен в мисии. А в последствие, след като се обзаведеш с читав бъйтач с препечеленото, да ми станеш и унгмен в битки (тогава ще вадиш доста повече пари). Но за останалото обаче няма как, понеже материали не могат да се прехвърлят в тази игра. А някои иненери за да те поканят, изискват да имаш определен ранг, бойни победи (в междуособни войни), прелетяни светлинни години, репутация пред друг инжинер, хедхънтърски ваучери и т.н. Все неща, които трябва да направиш сам, за да получиш достъп.

 

Онзи ден превърнах Кътър-а си в комбайн за руда, но едва довечера ще го пробвам, да видя дали мога да докарам по 150 милиона на час. Че имам да правя едни два милиарда за бъдещ мой проект. Ако ти е мерак, пусни ми една покана и ще те повозя, че да ти обясня основните неща. И дискорда ми го има по-горе в темата.

 

E тука едно сравнително видео за размерите и на типовете фъркала.

 

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kotora said:

ее чак интересно. Ще можеш да гледаш на Гадо големия кораб и да си пиеш бирата :) 


Както казваше Живков - АМА ТОВА Е СУПЕР БЕ!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Да ме повозиш, тоест аз дремя на пост в твоя кораб? Това звучи интересно. 

Даже може да сложа два туретнати миньорски лазера, че да имаш с какво да се занимаваш. Аз ще пердаша само с диип чарджовете и абражън бластера, че там се иска да имаш и мерник.

Или пък ще те изстрелям в изтребителя да охраняваш периметъра, че редовно се довличат разни мераклии да ми искат каргото. И както в момента съм в шилдлес билд, само ми трябват някакви пирати на задника. Инак Кътър-а е изключително здраво животно (бойните му пушкала си му седят), ама е много тромав в догфайт. Та за това и крайната роля, която съм му отредил е да се превърне в нещо като линкор.

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъъ - казах ти че имам нерешен проблем с летенето. Все още не знам къде е, но определено някъде нещо генерално бъркам и затова сега си играя FREELANCER, където си летя като лястовица и им разковавам главите. В тоя ред на мисли плахо да попитам - в тая игра има ли mouse flight като в класиката? Да не би да съм пропуснал някъде тоя момент и да се блъскам като келеш в калчища? 

Link to comment
Share on other sites

Ми то повечето летене е с мишката + няколко копчета за ускорението - напред/назад. Но посоките и т.н е с мишката. Освен ако из контролите не казал че иска с контролер или джойстик.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mIRCata said:

Ми то повечето летене е с мишката + няколко копчета за ускорението - напред/назад. Но посоките и т.н е с мишката. Освен ако из контролите не казал че иска с контролер или джойстик.


Краткият въпрос и може би разковничето на простотията е - държиш ли ляв бутон натиснат, за да командваш движението на кораба както във FREELANCER, понеже аз само се клатя като бит педераст, мърдайки мишката... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...