Jump to content
BulForum.com

ELITE DANGEROUS


gado

Recommended Posts

Вече е факт - Малък Бахур. Следва - Голям Бахур. А - Просто Бахур, ще се превърне в работно добиче, за в моментите, когато ще ми изтрябва някой милиард.

 

 

П.п. Впрочем майнингът със Събсърфъс и Сеизмик е перфектна тренировка за маневреност в бойни условия.

При последното ми миньорстване, когато ме нагъна една пиратска Анаконда, дето ми потроши генератора на щита, голямата пушка и ме докара до 15% броня. Единствено маневрирането в астероидното поле (маневриране като за майнинг с фиксирани инструменти) ме спаси и ми позволи да го размажа оня.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 360
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Между другото, оказва се, че ранговете Кинг и Адмирал си имат смисъл, ако и гриндът за тях да е страховит. веднъж достигнати тези рангове и в наистина напечени ситуации (с извънземни или в конфликтни зони), вместо обикновените патрулки, пристигат бетъл крузери. А това вече е наистина нещо, когато целият радар ти е в червено. Защото освен ужасяващата им огнева сила, има и зад кого да се прикриеш, че поне някой от фланговете ти да е защитен.

Link to comment
Share on other sites

А тия пендели днес ли баш намериха да ръчкат цял ден сървърите с мекичките си и нефелни копченатискачески пръстенца!? (щях и да псувам, ама няма)

Link to comment
Share on other sites

Галин само ме хока, че съм гриндер, ама и той гринди репутация тайно :) :)

Ама лошо няма де. Тъкмо да не ми е самотна корветата, добре е да си има компания

Link to comment
Share on other sites

Оф, ма майкооууу... И това го казва, човекът, дето преди още да е одрусал сутришната круша е в гринда.  :)

Аз саде днес съм по-айляк, та реших да си допровера съмненията, пък тия пендели се насраха с рестартовете си. А съм в Соло, щот, нали. И в предвид, че съм дълбоко във вражеска територия, а на гъзът ми има закачена мишена с надпис - Айслинг Дювал... Обяснимо е все пак.  :)

Link to comment
Share on other sites

Ама се насраха да рестартират верно. От 20 минути не мога се измъкна от една планета :)

Аз не съм казал, че не гриндя. Отбелязвам, че ти хем намилаш, че го правя, хем го правиш. Лошо няма за реп. Нужна си е. Аз вече като съм накупил дето що имам нужда от призматик щитове, се чудя към коя фракция да ида. Ще огледам какво предлагат като оборудване.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тоз тавариш има да наваксва с едни работи по копченатискачество, че да си търси по-убава работа и не му остава време за цъкане.

Link to comment
Share on other sites

Ами то и аз десетина дена бях малко в киреча, та само по половин-един час на ден. Ама за седмица направих федералните рангове, та сега киприм Голям Бахур. Олекнах с над 500 милиона, само за да му направя малко скачането и да му избоча корпуса. Сега тепърва предстои да получа пак достъп до яките щитове, че съвсем бях занемарил службата. И най-интересното е, че имах резервен 7А Призматик в склада, но в момента не го виждам.

Впрочем, намери малко време да влезеш, че покрай големия бахур, опрях и аз вече до гардианските хави, а нещо не мога да се ориентирам в обясненията за сорсовете на материали.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Мдаа. Рейнджа ѝ е малък. Аз с гардиан бустър докарах The Bai Hoi до малко под 30 св. г

Не ми се циклеше обаче за гардианските щитове

Link to comment
Share on other sites

Ами аз без да съм инженернал до дупка (не ми достигат материали за 5ти грейд) и с А-клас фсд ги докарах до 20. С Гардиън модул би трябвало да стане 30.  Към този момент обаче съм Ол лейзър (ужасяващ демидж), та не знам като накача и пушките, които съм планувал до колко ще падне. Ама както казах, почти нищо не е тунинговано още, та ако пипна и теглото на отделните модули, може да се окаже, че ще скача и повече от Кондьо (Малък Бахур).

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с мулти канони и 3 или 4 рейлгъна. Но се чудя дали да не ги заместя с лазери рейлгъните . Иначи доста я инженернах корветката. Последно бях се засилил да харвя бабереци, че ми трябват доста.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Рейлгъните имат смисъл, когато се използват за директен демидж. Имат там един ефект при инженера - Дийп пенетрейшън (май беше). Тоест, вършат работа при снайперска стрелба по модули. Инак не са ефективно оръжие при ПВЕ. Когато обаче говорим за Импириъл хамър или за гардианския чешит рейл, нещата са различни. На мен крайната ми идея за казионно чъкане е - 4 хамъра, 1 мулти с корожън и два хюдж бийм-а или два гардиански плазмени ускорителя. Това естествено докато не я наточа както трябва и тогава всичките ми пушки ще станат АХ. Понеже този Бахур ще се ползва предимно за трепане на извънземни и завиране по техните системи.

Ама не знам де... Може и основна машина да ми стане, понеже съм възхитен от маневреността на това чудовище едновременно в нормалното пространство и в супер круз.

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2021 at 9:34 AM, mIRCata said:

Тоз тавариш има да наваксва с едни работи по копченатискачество, че да си търси по-убава работа и не му остава време за цъкане.

По-скоро пиянствам :D 

Но сега верно наваксвам, че едни неща цяла седмица ги отлагах :D

 

Абе за миньорстване среден клас Type 9 бива ли го ? 
Предполагам, че въпреки монотонността се вадят доста добри пари :)

Link to comment
Share on other sites

За миньорстване става. За някаква търговийка, също. Ама за какво са ти тези пари, при условие, че все още (най-вероятно) си Мойстли хармлес!? Докато не направиш батъл рангове, всякаква измет ще ти се пробва, а с подобна бавна и зле въоръжена трътка (но пък със скъпа застраховка), редовно ще те разкостват. Другото е, че Тип 9 има възможност за файтър хангар, губиш един слот, но пък имаш и малко допълнителна защита от самолетчето. Това обаче означава и, че трябва да си наемеш НПЦ (желателно с висок боен ранг, че да бъде поне малко ефективно в трепането на другите НПЦта). А наетото НПЦ в зависимост от бойния му ранг ти папка и съответния процент от печалбите. Отделно, че докато самото то не стане Елит, ти няма да видиш и процент за покачване на собствения ти боен ранг. А бойните рангове са ти важни по две причини. Първо, че дават известен бонус към дифенсите ти. Второ, че с покачването им, дори и да те интердиктнат или сканират с лошо око, все по-често мераклиите се отказват да те нападат (стига естествено да не са с чувствително по-мощни кораби от твоя). Само че, вдигането на боен ранг става единствено с баунти хънтинг или прякото участие и убиване в битки.

Че те на мен ми се пробваха десетина пъти, докато харвех тонаж платина за един инженер, пък и за кинти за Корвета-та (Голям Бахур). Само че, Анакондата ми е наистина избочена от всякъде (призматик, броня милитари грейд, пушки и каквото се сетиш още, все и с допълнителен иженеринг и вкарани екпериментални ефекти), та дори и само с 4 пушки (заради миньорското оборудване, дето иска и то слотове) ги попилявах. А ми налитаха по 2-3.

Друг тънък момент е, че за всякакви роли е добре корабът ти да е колкото се може по-тежък (като маса на корпуса), за да елеминираш в колкото се може по-голяма степен гравитационните ефекти от масата на съседните кораби (този ефект действа в рамките на 3-4 километра радиус от по-тежкия кораб). Щото в напечени ситуации е изключително важно да не ти пречат бързо да се изнесеш в супер круз. По принцип Тип 9 има доста добра броня, но скапани щитове и слаби тръстери, а дистанцията от 3-4 километра се покрива на пълна мощност дори и от лазери, стига да са пипнати. Тоест, с ужасната си маневреност и тромаво ускоряване ще си изключително лесна плячка дори и за Игъл-и и Кобри.

Примерно Миро в момента с неговия Кътър може да се изнесе от всяка напечена ситуация, стига в нея да не участва друг Кътър (щото само този кораб може да му влияе гравитационно). Но и той ще пати горко ако го нагадят 1-2-3 Вълчър-а и реши да се прави на мъж и да не бяга. Не за друго, ами защото няма никакъв шанс да държи достатъчно дълго на прицел дори и един от тях, а какво остава да може да ги подпука наред.

Та интимната ми мисъл е, че преди да се захванеш с миньорстване, порастни достатъчно, че да имаш поне Анаконда. Така хем ще се радваш на лукса да имаш добра защита, доволно количество пушкала и свестен корпус. Хем ще разполагаш с почти прилично количество вътрешни отделения за нужното ти оборудване и достатъчно пространство за карго.

Друг не лош вариант за миньор е Тип 10 - Дифендър. И той не изисква имперски или федерални рангове, но на цена го докарва като Анаконда. В последствие оборудването му е пак като на Анаконда като пари, но далеч от нейните възможности за оцеляване. Въпреки, че има и той сериозно количество вътрешни отделения.

Казано в резюме. За да имаш нещо, дето да не те държи непрекъснато на тръни по отношение на оцеляването и в непрекъснати сметки за свободното ти карго пространство. Приготви си едни 600-700 милиона и си ти.

 

П.п. Ако все пак решиш да взимаш Тип 9, скоро и аз ще поминьорствам пак, че яко се оръсих по Корветата. Та ще мога да ти пазя задника, дори и докато харвя.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kotora said:

Предполагам, че въпреки монотонността се вадят доста добри пари

Ако искаш кинти и не те пречи циклене - Robigo пасажерски мисии. Като вдигнеш репутацията и почнат да падат тлъстите мисии - към то 100 млн на час без зор.

За час, час и малко ще събереш пари за Питон. Оборудваш го и си ти. Ако успееш да го докараш над 30 св.г скокове, ще си спестиш по 1 скок във всяка посока -> по-малко време за 1 цикъл.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ол лейзър е страховита история, мамка му! Обаче яко ще взема да се вкарам във филми, как аджеба да насмогна на тока на този оръжеен аутфит. И как да се справя с генерираната топлина в собственото ми корито.

Инак питони и фер де ланс (високи рангове) просто се изпаряват на второто разреждане на кондензатора. По малките корабчета дори не успяват и веднъж на половина да го разредят. Тия 7 бийма правят истински чудеса в ПВЕ.

Link to comment
Share on other sites

Правиш лазерите, които най-често стрелят с thermal vents или както там беше. Докато удряш целта с тях те охлаждат, минуса е, че ако пропускаш те загряват. Но в анакондата доста често бях на 2-5% температура. Чак ми замръзва стъклото :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mIRCata said:

Правиш лазерите, които най-често стрелят с thermal vents или както там беше. Докато удряш целта с тях те охлаждат, минуса е, че ако пропускаш те загряват. Но в анакондата доста често бях на 2-5% температура. Чак ми замръзва стъклото :)

То за температурата е лесно, има поне три варианта. Нали ти бях споменавал, че се охлаждам с моите лазери в Кондьо. Хем не са хипер вент. За тока е интересно. Свършва за три секунди. Верно, че се и зарежда за две, ама може и да ми изиграе кофти шега това.

Link to comment
Share on other sites

Ей това е добър билд, макар и да имам малко забележки за пушките и категорично не виждам смисъл от толковата гардиански шийлд буустери, допълнителен тонаж и похабено вътрешно пространство за тях. При условие, че спокойно можеше да разкара гърбавия Би-уейв и да си курдиса един Призматик. Още повече, че този билд е за ПВЕ. Дет се вика, ако се беше сетил, корветата щеше да скача с поне 2-3 светлинни години отгоре и нямаше да му се налага да изнасилва реактора си и да се гъбарка с пауър дистрибутора. Щото т.н. пипсове единствено свалят приоритизацията на модулите, а не я покачва.

 

https://www.youtube.com/watch?v=S8lWYaQiMNc

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

аз съм с подобен. повече батерии, липсват ми гардинаските шилд бустери и самите шилд бустери са ми малко по-различни.

пушките съм с 4 мк от горе надолу, другото са лазери, ама има нужда да ги сетна, че не са инеженернити(лазерите)

то е с bi-wave + батерии ,че да зарежда бързо. Призматика е здрав, ама се зарежда бавно и като си в зоните за бой, ако ти го източат много се чака да се върнеш да биеш.

Link to comment
Share on other sites

Аз знам за какво са му скапаните бустери, ама нали се сещаш, че говорим за ПВЕ. Ти като си толкова отворен, що не пробваш с Би-уейв да дойдеш в някоя от ОНЕЗИ мои мисии? После ще споделиш за усещането и кое за какво е.

Нали, като оставим на страна излишния тонаж, скопените скокове и изядените интърнъли за ненужни неща.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...