Jump to content
BulForum.com

ELITE DANGEROUS


gado

Recommended Posts

2 hours ago, mIRCata said:

Кви 5Г, вки 5 лв, само ти си знаеш от къде и как намеси в тема за компютърна игра докато си говорим за тактики и хави от нея.

Хич не му понася пиенето вече на това момче.... Особено, когато го прави по калоферски маниер.

 

П.п. Между другото онзи циклаж за рейтинг в Сириус корпорейшън, дето го направи. Се оказва абсолютно безсмислен. Тези грейдс на инженеринг просто не си заслужават, защото ги имаш и по-добри при нашите хора, хем без циклаж.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 360
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 hours ago, gado said:

П.п. Между другото онзи циклаж за рейтинг в Сириус корпорейшън, дето го направи. Се оказва абсолютно безсмислен. Тези грейдс на инженеринг просто не си заслужават, защото ги имаш и по-добри при нашите хора, хем без циклаж.

Ако ти имаш отворен инженер, който да ти прави реактора на 4 или 5 грейд ок. Но аз нямах. Само Фелисити, която е само до 1. Този ми е до 4 грейд.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mIRCata said:

Кви 5Г, вки 5 лв, само ти си знаеш от къде и как намеси в тема за компютърна игра докато си говорим за тактики и хави от нея.


Ти верно ли не вдяна защо го написах? Голямо зле си. 

-----------------------------------

 

Другари, аз с тая игра нещо не мога да се разбера. Трябва да се съберем някой път и да ми покажете нагледно какво и как правите, защото аз нямам нерви за късане повече. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Ти верно ли не вдяна защо го написах? Голямо зле си. 

-----------------------------------

 

Другари, аз с тая игра нещо не мога да се разбера. Трябва да се съберем някой път и да ми покажете нагледно какво и как правите, защото аз нямам нерви за късане повече. 

Ами, чичка, почти всяка вечер сме и двамата със Слакъра вътре. Погледни назад за линка към Дискорд (гласовият канал в играта е отврат) и добре си дошъл. Естествено, трябва да влезеш в Оупън, а не в Соло.

Инак всичко, което ти трябва е в тренировъчните мисии. Останалото е четене и ровене, ама в случая има кой да ти каже кое и как. Та ще си спестиш огромната част от ровенето.

 

Link to comment
Share on other sites

Едно че е някакво колосално количество информация и второ - пуснах се соло, с 300 зора взех някакави задачи и .... кажи речи се загубих. Сигурно цял час съм гадал кое какво и как и не става и тоя път вече полудЕх. Сега вися в открития космос на някакво място и не знам какво да правя. 
Под тренировъчни имаш предвид тренинг раздела, а не интрото предполагам... Аз два пъти почнах и два пъти забравях какво ми разказват хората. Ама нямам никакво време. И утре си заминавам към Девин, макар че днес трябваше да съм там вече, а жената ми дигна 38... Ебати и лятото тая година честно!!! 
Ще дойдете двамата тука да пиеме по някакви питиета на покрива, Миро хем ще види телевизията - абе кое си сака, оно си требе. 

Link to comment
Share on other sites

Другата седмица съм на море. След това седмица лайф без жената. Ама Галин е морски цяло лято. Та не знам кога точно и двамата ще сме на линия още месец два. :)

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mIRCata said:

Другата седмица съм на море. След това седмица лайф без жената. Ама Галин е морски цяло лято. Та не знам кога точно и двамата ще сме на линия още месец два. :)

 

Галин да си гледа морето тогава :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Едно че е някакво колосално количество информация и второ - пуснах се соло, с 300 зора взех някакави задачи и .... кажи речи се загубих. Сигурно цял час съм гадал кое какво и как и не става и тоя път вече полудЕх. Сега вися в открития космос на някакво място и не знам какво да правя. 
Под тренировъчни имаш предвид тренинг раздела, а не интрото предполагам... Аз два пъти почнах и два пъти забравях какво ми разказват хората. Ама нямам никакво време. И утре си заминавам към Девин, макар че днес трябваше да съм там вече, а жената ми дигна 38... Ебати и лятото тая година честно!!! 
Ще дойдете двамата тука да пиеме по някакви питиета на покрива, Миро хем ще види телевизията - абе кое си сака, оно си требе. 

Ела да те повозя на голямата змия и ще ти кажа кое как.

А инак мен си ми е добре на морето, бе!

 

П.п. Само дето още плаж не съм видял тази година, ама карай.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, mIRCata said:

То и информацията е страшно много. Та ше има нужда от цял курс. Щом и забравяш, направо наложителен е :)


Забравям, защото освен интрото не съм играл нищо, а съм я пускал 2 пъти през месец разстояние... 

Link to comment
Share on other sites

Току що набарах един кериър, дето продава Мета алойс. Ама цената е дебела, дебела ~ 800к за единица. Инак имат 75 на склад.

 

Видене, направи някоя мисия. Започни с куриерски. Докато не те изхвърли от мехура на Федерацията. Тъкмо ще поусетиш управлението на корабчето, а то, повярвай ми е може би най-нервното в тази игра. Следващите са далеч по-контролируеми.

А, когато излезеш извън Федерацията с Миро ще ти спестим мъки и бързо ще се сдобиеш с нещо читаво. Но това съвсем не означава, че няма да ядеш лабут на корем (дори и в наши мисии), докато не понаправиш боен ранг.

А с напредването в играта, нещата стават все по-заплетени и изискващи мисъл.

 

Пък ако имаш питанки, идвай в Дискорд, дори и да не си в момента в играта.

Link to comment
Share on other sites

Ако говориш за Heroes of might and magic, аз от 1 до 5 точно 4ката смятам за най-зле :) Не задруго, ами просто от зор я изкараха недомислена, тежка за времето си и съсипаха фирмата. 3, след това 5 са за мен най-добрите версии.

Link to comment
Share on other sites

След това летене днес, такива разстояния от тук нататък само с Fleet carrier. Стига ми толкова летене и сканиране на системи.

Link to comment
Share on other sites

Мдамм... Ас флийт кериъра почти приятната болка в аналната област е горивото. Не е Водород и го няма навсякъде. :))

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Целия кяр 2 инженера и 10 милиона. Поне в няколко системи в огромния брой звезди си записах името като първи открил ги. И на 2 планети да има - и първи картографирал ги.

Link to comment
Share on other sites

Те за това тези работи не се правят кампанийно и на акорд. Скапва се кефът от самата игра.

Между другото, майнингът се оказа интересна и тънка работа. Обаче ще го оставя за момента, когато наистина ще ми изтрябват пари. Онези торпеда за дълбочинно сондиране са уникални. Само, дето не мога да намеря лаунчъри за мидиъм точките, ами се мъча с малките (разликата е в броя заряди)

Link to comment
Share on other sites

Даа, бе... Знаеш ли как ще тръгна да правя 60 скока (общо), като преди това ще трябва да си върна и бойния сетъп, че изобщо да мога да ги направя.

Аз да не би да се казвам Миро?

Link to comment
Share on other sites

Мързел :) Аз ще се полюбувам още на миньорстването с лазери. После ще пробвам и deep core. Да видя кое ми допада повече. Но сега ще съебра опит с лазерите

 

Link to comment
Share on other sites

С лазери или абразия е за новобранци и хора с излишно време. А когато нахакаш заряда в депозита (иска се и наистина добър мерник обаче) и започне сам да си пробива път навътре, от теб се иска само да освободиш спусъка. Трябва обаче да следиш и нивото на концентрацията долу в ляво, че да е максимално ефективен взривът. Парчетата, дето излизат после са по почти тон. А забелязах, че рич контент астероидите са масово с над 70-80% съб депозити. Пулс анализаторът също е крайно необходим, че да не хабиш проспекторските дронове като изоглавен.

Link to comment
Share on other sites

Пулс анализатора си е за тях, то без него не може. За бавното не знам. Без много зор за около 2 часа 500т направих

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Пулс анализаторът си трябва.

А вече си имам и торпеда за дълбочинно сондиране за мидиъм точка. 96 заряда.

След три дена ще пробвам една хава, да видим дали ще стане.

Link to comment
Share on other sites

Пробвах хавата.

Перфектната конфигурация за майнинг е:

2бр Майнинг лазери.

1бр Абражън бластер.

1 бр Събсърфъс рокет. Поне за мидиъм хард пойнт, че да има достатъчно заряди)

1бр  Сеизмик чардж. Също, по възможност по-голям клас.

1бр Пулс уев аналайзър.

1бр Рафинерия поне 4А (10 бина)

Карго, колкото може да поеме. Освен задължителните лимпети за събиране и майнинг.

 

И те така се правят по стотина милиона за максимум половин час. Хем съвсем не е нужно и да се намират застъпващи се хот спотове платина.

Работата е, че с лазерите се чопли само повърхността на астероида, а  парчетата минерали са мизерни. с Абражън-а се къртят повърхностните депозити, далаверата е на ниво. Със Събсърфъс се вадят подземните находища. Там с един заряд по принцип се вадят поне два къса руда, които обикновено стигат за един тон рафиниран материал (зависи от концентрацията). А истинският кеф е със Сеизмик, но пък за целта трябва анализът да е показал ядро от руда. Но подобни астероиди не са от често срещаните. Та мисълта ми е, Миро, че с пикливите лазерчета правиш съвсем малко. Проспектор лимпета ти казва, че астероидът е изчерпан, но това съвсем не означава, че по-голямата част от рудата все още не е в него. Понеже с лазерите няма как дори и повърхностните друзи да откъртиш.

Естествено, идва момента и с кораба, с който ще се прави тази работа. Понеже освен възможността и все пак да имаш пушки за защита, след като си се накичил с миньорските инструменти, си е нужно да имаш и файтър. Тоест, трябва си или Тип 10 - Дифендър, или Кътър. Щото с Анакондата си е мъка заради малкото карго (едва 240 тона), след като се направи със скенери, лимпети и рафинерия.

 

 

П.п. И между другото с пети грейд Liteweight armour + между 18 и 21% резистънс към ол демидж тайпс и - 55% маса. Както и с Хъл реинфорсментс, пак 5ти грейд Хеви дюти, 72% допълнително към бронята и +15% (допълнително) резистънс към ол демидж тайпс, върху базовите параметри и сумирано върху ъпгрейдите на самата броня, нещата изглеждат съвсем различно. Готов съм да се дървя вече и на корвети, управлявани от хора. Е... Остава и тънката подробност, че още не съм намерил колая на бързото точене на свинските щитове като моя.

 

П.п.2 Жалко, че се излакоми и го продаде онзи Пайнит, вместо да го подариш на човека и да се насереш от кеф после. Ама да знаеш, че и бая екзотики като милитари грейд алойс и Кор дайнамикс алойс ще са ти нужни.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Аз съм си го изкопал нужния за инженера материа, че и 1 2 май след него отключих Кътъра не знам дали ако го накича с всички неща ще има място и за файтър, освен ако не му скопя скоците с 10 св.г махайки гардиън модула. Като се прибера в пловдив ще огледам тази конфигурация какво мога да направв.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...