Jump to content
BulForum.com

ELITE DANGEROUS


gado

Recommended Posts

Аз от първата система до втората въртях куриерски или мисии за доставки на стоки. И навъртях кинтите. Събрах дирекно за Кобра и с повече товар изпълнявах по 3-4 мисии на курс. Така посъбрах пари за оръжия и отидох да търся ловци. Чудя се дали да не ресетна, че малко рано излязох от първите системи, а имаш още хляб в тях. Даже може би бързо щях да събера кинти за Vulture и да търся Гадо за съпорт :) Отделно, че явно съм бил с натиснат Кпаслок като съм си писал името и сета е първа малка вторите големи и ме дразни като ми говорят по станциите.

ПП

Гадо, дали за битки да подменя кобрата с Vulture? има само 2 хардпоинта, но гледам има 4 слота за машинки - ще има за скенер, защита и батерии за щита. Ама нещо хард поинтовете са 2. Поне генератора гледам е 7 клас, та ще държи дълго време да помпя някой с тях

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 360
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ще спра да я отварям тая тема докато не мине намалението, че не искам да купувам игри, които ще играя едва няколко часа и ще зарежда. :D 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, mIRCata said:

Аз от първата система до втората въртях куриерски или мисии за доставки на стоки. И навъртях кинтите. Събрах дирекно за Кобра и с повече товар изпълнявах по 3-4 мисии на курс. Така посъбрах пари за оръжия и отидох да търся ловци. Чудя се дали да не ресетна, че малко рано излязох от първите системи, а имаш още хляб в тях. Даже може би бързо щях да събера кинти за Vulture и да търся Гадо за съпорт :) Отделно, че явно съм бил с натиснат Кпаслок като съм си писал името и сета е първа малка вторите големи и ме дразни като ми говорят по станциите.

ПП

Гадо, дали за битки да подменя кобрата с Vulture? има само 2 хардпоинта, но гледам има 4 слота за машинки - ще има за скенер, защита и батерии за щита. Ама нещо хард поинтовете са 2. Поне генератора гледам е 7 клас, та ще държи дълго време да помпя някой с тях

Винаги можеш да се върнеш там, но аз не виждам смисъл. Кобрата доколкото разбрах, за да я ъпгрейднеш на макс трябват към 7 милиона :) 

Link to comment
Share on other sites

Те парите бързо се правят. Накачорил съм се вече доста прилично. Почти всичко от вътрешните ми системи вече е А клас. 3.2 млн да докарам ускорителите и фрейм двигателя и тях до А клас. Имам към 900К в джоба и мисии за към 1.6 млн. А с допълнителните награди, ще събера парите бързо. Както Гадо каза, с баунтите става бързо, когато успееш да докопаш тия дето търсиш де :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, kotora said:

Уфф от карах до 2:30 вчера хаха. Ще събирам пара за viper MK или Cobra MK 

Това със scoop-a е адски бавно нещо. Трябва супер голямата концектрация и гра с тръстърите, че да стане. 

 

Adder-a е що-годе читав кораб, успях да утрепа някво баунти и си прибрах наградата от един Порт. 

 

edit: Може би за начален етап на играта най-лесния вариант е да търгуваш от 1 колония на друга. Сега гледам един routе, в едната колония златото е 4000 в другата 58000. Малко е малоумно, но за 2-3 курса могат да се изкарат прилични пари като за начало! 

Адера е тотален шит. Водят го транспортен, ама с това смешно карго, никак не става. За да изхарвиш кинти поне за Кобра, действай по куриерски мисии и разнос на стоки по станциите. Аз от куриерските събрах десет милиона за нула време с Кобрата (а тя е едва 400к пари) и за 6 си купих АСП Експлорър. Дори и базисният джъмп на Експлоръра е съвсем, съвсем приличен, а и на карго (без да е претоварен) го докарва къмто пет Адера. ОАсвен това и хард пойнтовете му са съвсем прилични, дори и за баунти мисии .От тези мисии също се правят много добри пари. Но за да започнеш да правиш истински пари ти трябва нещо подходящо за Масакр мисии. Впрочем в ранните етапи в никакъв случай не се лъжете да се хващате с Уетуорк или Спекопс! Ще берете ядове после с изпатилите си фракции, отделно, че и вие самите ще имате обявени баунтита за черепчетата ви. А с нещастни корабчета не е оферта да те погне де що те види. Инак опцията да си подмиеш дупето от баунти е да намериш Интерстелар контакт по станциите и да си платиш на него
. Губиш ги тия кинти, но поне не ходиш в пандиза, който обикновено е на майка си у оная работа и после биеш маса път на обратно. Пък ако си се и озовал там, защото са те претрепали, докато има награда за теб, плащаш си и застраховката на кораба.

5 hours ago, mIRCata said:

Гадо, дали за битки да подменя кобрата с Vulture? има само 2 хардпоинта, но гледам има 4 слота за машинки - ще има за скенер, защита и батерии за щита. Ама нещо хард поинтовете са 2. Поне генератора гледам е 7 клас, та ще държи дълго време да помпя някой с тях

Вълчър-а е поне десет класи над  Кобрата! Той може и да има само два хардпойнта, но обърни внимание на размера им (лардж)  ;)  Отделно, че по дефолт маневрените му тръстери са адски мощни и е гати меневрената гад. Всъщност този кораб се състои само от двигатели и оръдия, всичко останало е икономисано. Та ако ме питаш да ли е биткаджия, да , такъв е. В играта може би няма в средните класове по-биткаджийски ориентиран кораб. И ако си говорим съвсем честно, в подходящи ръце, с добър инженеринг и класен аутфит, дори и Анакондите не са проблем за него. За корветата нарочно не споменавам, че там нещата са ... На големина е малко по-голям от мен, към 140-150 метра, но за размерите си е адски маневрен, а Броят и разпределението на пушките му нямат еквивалент. Аре мятай се и идвай да ти дам едно рамо. За хоум систем съм си избрал в момента - Ламда 1 Тукейн, намира се до Кубео.

 

П.п. Пропуснах по-напред дапиша, че е добре да се събира и баберекът останал от разбитите врази, както и да се взима на прицел всеки мернал се кораб, дори и да не го стреляш (независимо да ли в батъл или аналитикс режим). Защото както парчетиите, така и данните получени от сканирането са ценни ресурси за понататъшен инженеринг. Данни могат да се събират и от сканирането на прайвът бийкъните в зоните белязани като Енкодет емишън. Също така, много често в наградния фонд на мисиите има и опция да вземеш по-малко пари, но пък да получиш и стоки или пък компоненти или данни за ъпгрейд (на последните си им пише и рарити грейда)

 

Разполагам и с координатите на няколко Матириъл трейдъра (всеки е с различна специалност), както и на един Технолоджи брокер. Имам и на Флийт кериър вендор, но той не представлява интерес за вас в момента.

Ама за да ги получите тези данни, трябва да сте ми уингмени, а за да ви позволя да станете такива, трябва да сте в смислени кораби. Защото аз вече се занимавам само с кланета, че там парите са най-дебели. А самата мисия с клане означава да се бъйтиш с десетина врази на куп (може и повече) И това да го повториш 4-5-6-7 пъти, докато събереш достатъчно черепчета. Парите от такива мисии наистина си ги бива, но и лабутът, който се отнася, също. Вярно, че в момента нося на адски много бой и сипвам подобаващо, но файтърът ми, понеже е с НПЦ на борда, пази само моя задник.

4 hours ago, kotora said:

Винаги можеш да се върнеш там, но аз не виждам смисъл. Кобрата доколкото разбрах, за да я ъпгрейднеш на макс трябват към 7 милиона :) 

Пълни глупости са и двете работи! За да се върнеш, ти трябва пропуск, който получаваш слен достигането на сериозно ниво флотски рангове, първо! Второ. Кобра за 7,5 милиона... Честно!? Да не би да е някакъв лимитед едишън, с корпус от чисто злато и броня от диаманти, на която в резервоарите и да се зарежда само рафинирана пръдня от еднорози и в лайф съпорта и да циркулират само въздишки от влюбени катерици? Питам, щото обикновено А грейдването е около 400% стойността на самия кораб. А екзотиките с инженеринга и добавянето на експеримнтални ефекти към всеки модул, агрегат и пушка не се правят с пари, а с материали и дейта банкс. Пък и самото А грейдване не се случва наведнъж и в една станция. Нужно е и бая обикаляне по системите, докато събереш всичко нужно с А грейд. Аз лично, вместо да се лутам, използвам възможността да откривам нови пазари и да експлорървам (експлорването също носи пари и рангове), както и пътьов да въртя мисии. И ей така на майтап, в момента съм в кораб струващ сумарно към 500 милиона и имам заделени още 600 и нещо милиона.

А ако се позаиграете и сформираме  ядро, ще взема да купя един флийт кериър. Този, който съм набелязал може да носи по 16 кораба. А джъмп рейнджа на всеки кериър е по 500 светлинни години с все кораби на борда и по същество представлява мобилна космическа станция. С възможност за всякакви услуги, контакти и магазини. Ама тук вече се намесва и развиването на вътрешна икономика, та затова и рядко съм срещал кериър с фул рейндж ютилитита. Има го и тънкият момент, че кериърите се задвижват с тритий, а не с водород. Пък тритият не се намира навсякъде, та за това и при влизането в тритий депото на всеки кериър, веднага ти изскача един бутон с - Донейт тритиум.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам Котора има предвид това:

https://coriolis.io/outfit/cobra_mk_iii?code=A2pataFalddasdf427270p0p0k04B3m72b272701C13w.Iw18cQ%3D%3D.MwBjEZJYZgmOI4BYbOUA..EweloBhBGA2EAsICmBDA5gG2SGF8hRFA

Аз съм горе долу напукал кобрата. Да събера първо за Vulture или да идвам с нея при теб?

Намерих ти системата. Около 150 св.г от мен. 20-25 скока. Дали да не взема зареждачка, че да не обикалям по станциите по време на пътуването?

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Предполагам Котора има предвид това:

https://coriolis.io/outfit/cobra_mk_iii?code=A2pataFalddasdf427270p0p0k04B3m72b272701C13w.Iw18cQ%3D%3D.MwBjEZJYZgmOI4BYbOUA..EweloBhBGA2EAsICmBDA5gG2SGF8hRFA

Аз съм горе долу напукал кобрата. Да събера първо за Vulture или да идвам с нея при теб?

Намерих ти системата. Около 150 св.г от мен. 20-25 скока. Дали да не взема зареждачка, че да не обикалям по станциите по време на пътуването?

За Кобра... Тоя си прави гаргара  :)  Прочетох какво е накичил. Човекът и идея си е нямал да прави нещо смислено, а просто да пробва до колко може да напомпи цената. Един от особено забележителните моменти е този с - Биуейв щитът. По принцип е приятно, макар и слабо щитче. Приятно, понеже се презарежда адски бързо. А слабо, понеже спрямо останалите щитове от дадения клас е по-слабо с около 40%. Пробвах го и на Питона и на Анакондата. Да не говорим, че когато ми се издърви Кобра дори не е нужно да кихна сериозно, ами просто да си поема дъх за кихане (пък дори и да е с Призматик), че да потъне безславно в небитието. Впрочем на  Крайт щее е нужно да кихне и подсмръкне за целта, а на Питон, просто да изпръхти, симулирайки кихане.  :)

Виж, ако беше сложил Призматик, щях да му го зачетя, ама първо, че не е толкова скъп и второ, че за да получиш такъв щит, трябва да си пледжнат. И да си направил рейтинг пред шефа си, правейки нещо в името на каузата му. В моя случай, разнасям пропагандни материали за Айслинг. Но пък това го правя в рамките на около половин час (жертвайки и пари).

Събери за Вълчър, че поне да можеш да даваш отпор и да си ми в помощ по този начин. А дори и да те убият наколко пъти по време на мисиите ни, застраховката ти с Вълчър мисля, че  беше към 350к, а после двадесетина милиона ще ти дойдат добре.

 

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ммм да друго си е с коврата. Докато пътувах за една мисия сканирах 2-3 системи с по 30 тела. Ся ще видя колко пара ми е дало :) 

 

Link to comment
Share on other sites

То зависи, не всеки път ми дава , че е събрало данни. Аз тъкмо събрах 6 милки и мога да си купя Vulture. Чудя се дали има смисъл да разкостя кобрата и да сваля частите, че да ги слагам на лешояда? Дали ще са по-добре като начало от това с което ще дойде.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mIRCata said:

То зависи, не всеки път ми дава , че е събрало данни. Аз тъкмо събрах 6 милки и мога да си купя Vulture. Чудя се дали има смисъл да разкостя кобрата и да сваля частите, че да ги слагам на лешояда? Дали ще са по-добре като начало от това с което ще дойде.

Продавай я така. А с Лешояда започвай на чисто. Прекалено различни профили и класове са. Чарковете от Кобрата няма как да удовлетворят възможностите на Лешояда. А лешояда тепърва ще си го правиш със смислени модули. Гарантирам ти, че с него ще изкараш спокойно до Питон, стига да не си решил да експлорваш.

 

П.п. Которе, приех ти инвайта, ама само гледай да не ми се домъкнеш с Адер-а, че тогава аз ще те опердаша!

Link to comment
Share on other sites

Power plant и life support, ФСД са ми по-хубави сега от подразбиращите се. Моите са А клас, същата големина. Лазерите също, ако не излезе че имам пари за 3-ки. Ще видя. Ще сваля частите преди да продам кобрата и което не ми хареса ще продам

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, gado said:

Продавай я така. А с Лешояда започвай на чисто. Прекалено различни профили и класове са. Чарковете от Кобрата няма как да удовлетворят възможностите на Лешояда. А лешояда тепърва ще си го правиш със смислени модули. Гарантирам ти, че с него ще изкараш спокойно до Питон, стига да не си решил да експлорваш.

 

П.п. Которе, приех ти инвайта, ама само гледай да не ми се домъкнеш с Адер-а, че тогава аз ще те опердаша!

Да бе видях, че си писал, писах ти ама тц. Адера го продадох и взех Кобра. 

Link to comment
Share on other sites

Скачайки от система на система по пътя за Гадо търся къде да купя Лешояда.Най-накрая намерих. Даже ще съм 1М+ ако продам кобрата директно :)

Link to comment
Share on other sites

Самия кораб е 5М базова цена.

2 beam лазера 3C - още толкова. Двигател, системи едно друго. Трупат се. :) Лошото е, че генератора ми е накрая. Явно от тук нататък идва място за ъпгрейдите

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mIRCata said:

Самия кораб е 5М базова цена.

2 beam лазера 3C - още толкова. Двигател, системи едно друго. Трупат се. :) Лошото е, че генератора ми е накрая. Явно от тук нататък идва място за ъпгрейдите

Това, че почни си запълнил капацитета на реактора не е проблем. Само при подбор на пушки и системи, гледай статистиката, че да не вземеш да влезеш в лютеницата при деплойване. Щото това вече ще ти е проблем. А и винаги можеш да си купиш по-горен грейд реактор. При мен прехвърлянето от 8Д на 8А ми даде над 25% допълнително мощност за разпределяне. Не, че и тях не ги оползотворих, де...  :)

Между другото, при преминаване на среден или голям кораб, взимайте си докинг компютъра от малкото корабче. Защото се оказва, че по дефолт, всички кораби от мидиъм и лардж класове, идват без такъв компютър. Което значи, че всички операции по кацането (излитането не е проблем) ще трябва да ги вършите ръчно. А и тия компютърчета също така и не са лесни за намиране, въпреки, че струват смешни пари. Нали, при средните, когато му хванеш цаката не е огромен проблем кацането, въпреки, че си е тегаво. Но при лардж вече става истинска болка в задника. Надявам се знаете, че приземяването на планетна повърхност винаги се прави ръчно, както и заходите за ъгъл на навлизане в орбита и атмосвера (ако има такава). По принцип е лесна работа. Но моето туловище е проблемно дори и за планетарно кацане. Просто е прекалено голямо и страшно трудно се нагажда да се намери достатъчно голямо равно масто, че да се побера там. А не ми се мисли какво щеше да е да съм без докинг компютър и ръчно да се опитвам да вдяна прасето в докинг хангара, че и да го центрирам перфектно върху подемната платформа....

 

П.п. Ей тука как изглежда Лешояда до Анаконда  :)

2pnvTNK.jpg

Link to comment
Share on other sites

Мен реактора ми е 4А. По-нагоре само явно с инженери. И така ме праснаха на една звезда, че ме занулиха. 1000 кредита имам. Ще взема да търся прости мисии, да натрупам кинти. Но гледам, че инженерите искат някакви неща май да правя за тях. Ще взема да ида до първия и да почна да го развивам. Само монтирам зареждачката, че горивото и дължината на полета на лешояда са по-малки от на кобрата.

Link to comment
Share on other sites

 Вместо да пиша и описвам - ето две картинки на текущото състояние. За допълнителните модули съм сложил противоракетно и два щит бустера. Търся да си купя срещу лазерите, но то сигурно ще сгъне генератора, та ще намаля класа на щит бустерите. Всичко гледам да балансирам на ползвам на макс енергията, след слагането на двата 3C beam lasers

20210703133309_1.thumb.jpg.cd117c5b0b8a34aad46a3abd785c1f58.jpg 

20210703133325_1.jpg

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Вчера един Adder за малко да ме опука, измъкнах се на 6% имаше Missle Lock и всичко. Бях забравил, че съм на 6% и реших едно баунти да отворя, е груба грешка. Избягах с 300. 

 

Какъв е оптималния вариант за оръжия ? Multi-cannons, beam/pulse lasers ? 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Аз сега се замислих нещо и ще взема да почета по темата. Става дума за енергията и модулите. Понеже съм на ръба, а имам да слагам по-мощни ускорители и разпределение на енергията, със сигурност ще подмина потреблението при пуснати оръжия. Ще огледам с приоритетите да настроя модулите така, че да изключва разни непотребни като круиз контрола асистента, автоматичното кацане и т.н Те в битка не ми трябват.

Пп.

Мдааа. Приоритетите са му майката. Само дето мислех, че са наобратно. Важните системи 1 клас, тези дето за бой не ми трябват 5. И с по набъфкан хардуер при битка просто измрънкват и изключват. Имало и тънкост, че при повреда на реактора, се ползва 40%. Затова правете 1 приоритет само важните системи и смятайте да не минат 40. Сензори, ускорители, лайф съпорт. Аз успях да натикам и фсд то, така има шанс да се пупя бързо. Значи ще мога да си върна якия щит, че сложих малко по слаб би уеиф, заради консумацията.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mIRCata said:

Мен реактора ми е 4А. По-нагоре само явно с инженери. И така ме праснаха на една звезда, че ме занулиха. 1000 кредита имам. Ще взема да търся прости мисии, да натрупам кинти. Но гледам, че инженерите искат някакви неща май да правя за тях. Ще взема да ида до първия и да почна да го развивам. Само монтирам зареждачката, че горивото и дължината на полета на лешояда са по-малки от на кобрата.

Бластър Макуин ли ти се отвори? Щото той праща инвайт след натрупването на определо количество пари от баунтита. Ако е той, отиваш в системата му. Правиш поне 100к от баунте, но не си ги взимаш от Ауторитито. Кацаш в базата му (всички инженери са в собствени планетарни бази), той ти прибира точно 100к от баунтитата ти и си готов. Пуска те в шоп-а си. Инак за да видиш условията на отключените инженери - таб 4. Долу в средата си ти е таба за инженерите. Кликаш и ти ги отваря. Там вече можеш да прочетеш точно какво искат, по какво са специалисти и по какъв начин се отключват.

Само, че Бластър е спец само по Мултиканън и Фрагмент канън. За ФСД, тръстери, реактори и прочее си има други инженери.  :) Щот, нали... Щеше да е прекалено елементарно да правиш всичко наведнъж само при един.  :)

 

П.п. А за кинти не се притеснявай. Ако те гътнат пък нямаш достатъчно кинти, играта ти отпуска заем за остатъка. Размерът на заема обаче е до 800к. После си ти ги удържа с по 10% от припечеленото от мисии. Знам го, щото на твоето ниво изпаднах веднъж в такава ситуация и ми се наложи да тегля към 100к заем за Експлоръра си.

П.п.2. Пък ако парите и със заем не стигат, губиш кораба си и се озоваваш пак в Сайдуиндър.

3 hours ago, mIRCata said:

 Вместо да пиша и описвам - ето две картинки на текущото състояние. За допълнителните модули съм сложил противоракетно и два щит бустера. Търся да си купя срещу лазерите, но то сигурно ще сгъне генератора, та ще намаля класа на щит бустерите. Всичко гледам да балансирам на ползвам на макс енергията, след слагането на двата 3C beam lasers

20210703133309_1.thumb.jpg.cd117c5b0b8a34aad46a3abd785c1f58.jpg 

20210703133325_1.jpg

В момента така си идеален от към потребление. А против лазери, няма защита, освен корпуса. Шаф-ът работи само срещу турет маунтед и гимболдет. Самият лаунчър изстрелва поредица от конфети (така да се каже), които объркват системите за прицел на автоматизираните оръжия и привличат огъня им към себе си. Тоест, всеки с фиксирани пушки и точен мерник може да те попилее, ако прекалено се оповаваш само на защитните си ситеми.

3 hours ago, kotora said:

Вчера един Adder за малко да ме опука, измъкнах се на 6% имаше Missle Lock и всичко. Бях забравил, че съм на 6% и реших едно баунти да отворя, е груба грешка. Избягах с 300. 

 

Какъв е оптималния вариант за оръжия ? Multi-cannons, beam/pulse lasers ? 

Которе, бе! Наистина ме изумяваш! Адер е агрикултурал кораб. Всъщност е единственият кораб от този клас в играта. С горното казваш как един селскостопански самолет е почти разкостил един мултипърпъс изтребител. Верно ли?!

Инак за оръжията. Лъчевите са перфектни срещу щитове и не до там срещу брони и корпуси. Кинетичните са страхотни срещу брони и корпуси и почти безполезни срещу щитове. Предното в тази му форма важи единствено в случай, че пушкалата не са минали инженеринг! При инженерите можеш да си направиш и лазери похапващи добре дори броня, както и кинетични, които ядат здраво щитове (както е в моя случай) или кинетични, отдаващи 50-50 демидж и на щитове и на корпус, хем без да са источени щитовете. но после, когато противникът остане по гол гъз, демиджът им па си остава на 50%. Има и още страшно много индивидуални модификации на отделните оръжия от различни типове, но всеки инженеринг си има и дроубек (добре са го измислили). И тогава вече е добре внимателно да се разгледат опциите за експериментални ефекти (които също си имат и кофти страна), че да се балансира негативният ефект от инженеринга или поне да се добави още малко позитив. И като си говорим за инженеринг, подчертавам дебело, че там се искат ресурси, които не можеш да си купиш с пари. Дори и самите Матириъл трейдъри търгуват ресурсите само срещу ресурси. Тоест, Дейта трейдърите търгуват само срещу дейта банкс, Матириълите само срещу матириъл, Роу матириълите, само срещу материали добити от повърхността на планетите или в редки случаи от астероиди. Което също е много хитра хрумка като се замислиш.

Инак самият оръжеен аутфит си зависи както от възможностите на енергийната ти система, така и от личните ти предпочитания. Аз бих те посъветвал малките ти оръжия да са самонасочващи се бийм лазери, както и големите. Мулти канъните започват да работят добре, когато са поне три. Защото яко кльопат боеприпаси, а относителният им демидж е малък. А дори и да са автоматизирани, не си мисли, че всеки шот е попадение! В секциите с оръжия в магазина, на всяка нелъчева пушка си и пише и скоростта на проектила. Предполагам разбираш в какъв контекст ти го казвам? Можеш да пробваш за големите ти пушки да сложиш и Плазмени ускорители или Гаус топове, но те са само фиксирани и се иска мерник и усет за траекторията на целта ти. Обаче пък демиджът им е убийствен!

59 minutes ago, mIRCata said:

Аз сега се замислих нещо и ще взема да почета по темата. Става дума за енергията и модулите. Понеже съм на ръба, а имам да слагам по-мощни ускорители и разпределение на енергията, със сигурност ще подмина потреблението при пуснати оръжия. Ще огледам с приоритетите да настроя модулите така, че да изключва разни непотребни като круиз контрола асистента, автоматичното кацане и т.н Те в битка не ми трябват.

По-мощни ускорители не ти трябват с този кораб. Както вече ти казах, това нещо се състои само от двигател, оръжия и реактор. Научи се, когато си в битка да изполваш и бутоните Q-E и ще разбереш за какво ти говоря. Това са ти страничните тръстери, а те са наистина впечатляващи. Всъщност в тази игра, това е единственото малко корабче, което може да скочи на произволен лардж и да го попилее с кеф. Или поне да го изтормози до дупка и да се изниже като пръдня из гащи, докато врагът му псува пенесто, че така и не го е нацелил поне веднъж.  Е... За целта се искат и доста умения и познаване на самото корабче.

 

П.п. Горното обаче важи почти единствено в случай, че ларджът не се е сетил или няма опцията да си монтира файтър бей в интърнълите.  :)

 

 

П.п.2 По-нататък ще ви кажа и за файтъпите, ако до тогава и сами не сте се разровили надълбоко в темата. Във всеки случай са ужасно неприятни миниатюрни осички, лесни за трепане, но наистина трудни за нацелване (щото няма по маневрено нещо в тази игра). На всичкото отгоре са и бая чешити, всеки с свои особености и баланс на системи. А при технолоджи брокер може да се направят и още по-неприятни образци, дето да те омазват с каустик демидж или да са еднакво ефективни (ужасяващо при това) срещу ксеноси и хора. Щото по принцип АХ пушкалата почти не работят срещу човешки кораби, а и най ужасяващите човешки пушки са почти безсилни срещу Ксеноси. Но пък го има и вариантът за равиване на Гардиан технологии. Фюжън между човешка и таргоидска технология. И там вече започва наистина интересната част.  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...