Jump to content
BulForum.com

ELITE DANGEROUS


gado

Recommended Posts

Аз сега пътувам към инженера първия. Само 45 скока.Но ще взема направя малко пари от мисии, щом ще ми иска 100 бонки. 1-2 пирата и съм ги събрал. Иначе, да към 550К ми дадоха заем и сега поспаднах малко. Но държа пари в резерв ако се наложи да купувам пак заради някой гъз. То и втори инжинер ми се появи. Фелисити Фарсеер

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 360
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе тоя хъб(riess) в Gebel системата ли е ? 

Стигнах с едно презареждане на 1 звезда.

Мирка от картата можеш да си настойваш икономичен маршрут или най-бързия. Реално, ако си с по-голям резервоар не би трябвало да имаш проблеми. Аз 140Ly ги скочих с едно презареждане на 2 скока от Галин. 

 

Edit: намерих го хъба. 

 

edit2: Е тоя билд трябва да стигна скоро. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mIRCata said:

Аз сега пътувам към инженера първия. Само 45 скока.Но ще взема направя малко пари от мисии, щом ще ми иска 100 бонки. 1-2 пирата и съм ги събрал. Иначе, да към 550К ми дадоха заем и сега поспаднах малко. Но държа пари в резерв ако се наложи да купувам пак заради някой гъз. То и втори инжинер ми се появи. Фелисити Фарсеер

От Макуим има смисъл само ако имаш кинетик оръжия, а ти такива нямаш. Ъпгрейдите не можеш да ги правиш в аванс, а само върху оръжията на борда ти. Та мисля, че няма смисъл да се хабиш да фъркаш до там. Инак тия 100к баунти, дето ти ги иска, трябва да ги направиш всичките в неговата система. Инак и милиарди да имаш заделени, няма да ти ги приеме.

Колкото до Фелисити ФарШит, обърна ли внимание, че ти иска образец от Мета алой? Айде провери сега в официалната страница какво точно представлява това чудо. Как се добива и по какъв начин можеш да си го купиш.  :) Забравих ли да спомена, че единственият пазар където се продава това нещо е в системата Майя, пък тя се намира на има-няма двадесетина хиляди светлинни години от мехура :lol: А... самата ФарШит пък отстои на някакви си смешни 2к светлинни години.

Инак отключвайки Макуин и достигайки поне трето ниво ъпгрейди при него, той сам ти дава още двама или трима инженера.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gado said:

От Макуим има смисъл само ако имаш кинетик оръжия, а ти такива нямаш. Ъпгрейдите не можеш да ги правиш в аванс, а само върху оръжията на борда ти. Та мисля, че няма смисъл да се хабиш да фъркаш до там. Инак тия 100к баунти, дето ти ги иска, трябва да ги направиш всичките в неговата система. Инак и милиарди да имаш заделени, няма да ти ги приеме.

Колкото до Фелисити ФарШит, обърна ли внимание, че ти иска образец от Мета алой? Айде провери сега в официалната страница какво точно представлява това чудо. Как се добива и по какъв начин можеш да си го купиш.  :) Забравих ли да спомена, че единственият пазар където се продава това нещо е в системата Майя, пък тя се намира на има-няма двадесетина хиляди светлинни години от мехура :lol: А... самата ФарШит пък отстои на някакви си смешни 2к светлинни години.

Инак отключвайки Макуин и достигайки поне трето ниво ъпгрейди при него, той сам ти дава още двама или трима инженера.

Да, нямам оръжията, но според wiki-то от него тръгва една верига от покани за достъп до други инженери. Дава, че за да получа покана за еди кой си, трябва да направя прогрес с този. За достъп до третия - развитие с втория и т.н. А за парите - просто трбва да имаш не събрани ваучери за поне 100К и той ги прибира. Направих ги 7-8 системи преди него. Една мисия ми даде към 300К, от които той си взе 100-те и останалите  ги осребрих аз после.

Link to comment
Share on other sites

Тези инженери няма ли смисъл да се пипат по-рано в играта? Или първо да събера пари за кораб - Питона например, да го обзаведа едно друго и тогава да почна работа по инженерите?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Тези инженери няма ли смисъл да се пипат по-рано в играта? Или първо да събера пари за кораб - Питона например, да го обзаведа едно друго и тогава да почна работа по инженерите?

Етоо... Започваш да се ориентираш вече  :)

Натискай си трътката във Вълчъра и идвай при мен да ти ударя едно рамо за по-сериозни кинти. Щото Питончето с понакичването е възможно да ти излезе към 200 милиона, въпреки, че струва само 50 и малко. А базовата му застраховка мисля, че беше към 10. Та кинти ще ти трябват яко. Между другото имам координати на магазин, където можеш да си купиш бълкхед клас А (не съм намирал друг подобен магазин, а съм обиколил мнооого) или милитари грейд бълкхед. Само, че ще ти струват малко повече от базисната цена на кораба ти.

 

П.п. Иначе от инженеринг винаги и с всеки кораб има смисъл, но това си е чисто пилеене на материали, които и без това са оскъдни. Особено, когато става въпрос за рарити 4 и 5 с все горни грейдове. Между другото всеки уингмен може да споделя с друг уингмен POI, които си е маркирал. Ии... таковата. За да не тешамарят под път и над път, въпреки, че си в страхотно корабче, овладей воденето на бой, докато си маневрираш на място или се движиш на заден ход. Така няма да се случва да си завират фуел скууповете в ауспуха ти. Щото съм сигурен, че вече си разбрал, дето тактиката с - Фул ахед и спусъкът натиснат, докато не ти прокапят цевите е... тъпо решение. Особено, когато нямаш броня и щитове като на лардж. И когато си изправен срещу противник с по-голяма или поне равна на твоята маневреност, въртейке се около осите си или маневрирайки на заден ход, успяваш да го задържиш в мерника си доста по-дълго време. А той заради ускорението и траекторията си в повечето случаи няма как да ти отвърне.

Link to comment
Share on other sites

Аз това с маневрирането го мъча, даже си сложих и копчета за напред/назад, че не бяха сетнати - само ляво дясно, горе долу. Сега искам да събера кинти за малко по хубави тръстери и съм решил да ходя до някой астероид да тренирам малко маневреност, че ми е тегаво още.

Link to comment
Share on other sites

 Така или иначе S ти е забавяне и заден ход,  Х ти е ръчната спирачка, W ти е за напред и контрол на ускорението, а с Tab буустваш. Та не разбирам какво не ти е било сетнато?

Link to comment
Share on other sites

Бахти баунтитата нещастни. Взех баунти за 700к ее тоя ме потроши, а не е като да не се опитвам да му избягам. Баунтита за по 400к ги правя без никакъв проблем... 

 

Ще трябва да чакаля по mining sites и nav beacon-a за други :) 

Link to comment
Share on other sites

Ми то като го взимаш си пише за какво ниво е и предупреждава, че ти е над нивото. Ама ти се налял на яките.

Link to comment
Share on other sites

Баси. Тук на една куриерска мисия, ми излезе., че 3-ма ще ме гонят. Един по един идваха, Fer-de-Lance - тия нямат бутане баси. И хем като ме нападне и от някъде долетят и 3-4 патрулки. По 5 минути гонене. Щитовете едвам падат, с лазерите корпуса само го драскам. Ужас.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mIRCata said:

Връщам 2 мисии и се засилвам към теб. като стигна системата ще те търся вече.

Пусни рекуест за приятелство по ком система. Щото и да дойдеш, хем и да съм онлайн, когато съм на повече от 10 светлинни секунди от теб. Дори и пип на радара си няма да видиш. А вече знаеш, че и самите системи са си бая огромни.

Интересно ми е на мене какво стана с канадската птица с крила, дето не ги ползва?Нали се беше надъхал и той.   :)

2 hours ago, kotora said:

 беше за Expert, a аз още съм Mostly Harmless.

Кво ти пука, бе!?

 

Друг добър начин за правене на пари, докато си в началото са мисиите от типа на - Дисейбъл мегашипс търет пауър грид. Е... После се плаща малка глоба, ама пък парите обикновено са над половин милион, до към милион. Има си обаче и тънкости с тези мисии. Първо. Сканираш мега шипа от не повече от километър и половина, за да може скенерите да засечат всички модули и кули. После се отваря таб 1, отива се на контакти и там се вижда списъкът със сканираното. Избира се съответно някоя кула и като се затвори таб-а, по мега кораба се появява нейде и маркер за самата кула. Отива се до нея и се сканира от не повече от 130 метра (всичко това в анализ мод). Отново таб 1 и след контактите се отваря допълнително табче - Таргетс. Отнего се избира пауър куплунга на кулата. Отива се до него и се разцепва с огън от всичките пушки. Това е и момента в, който ти лепват баунти. И след това вегнага! Ама тутакси веднага и на момент се изнаяш към под пространството, щото става страшно. Корабът открива огън по теб с всичките си кули (боре, че са малко и на рядко), а де що има систем секюрити наоколо ти се нахвърля. Та бягане му е майката. Тук вече идва момента и за другите тънкости. Ако кулите на мега кораба са с рокет лаунчъри, един или два пойнт дифенса на ютилитата, спасяват изцяло положението. Ако обаче кулите са с мулти канъни и не си си направил сметката да бягаш в посока на някоя от мъртвите им точки, спукана ти е работата. Другият момент е, че някои от тези мисии изискват поразяването на до 5 кули. Тактиката с повечето кули е следната. Трепеш ги една по една като след всяка се изнизваш с ФСД. После при завръщането ти, пак си ти седи баунтито, но кораба и систем секюрититата не те разпознават като враг.

А последният тънък момент е, че зоните около тези кораби по принцип са си за баунтихънтинг и мърсънъри ваучери. Тоест, докато си сканираш и си вършиш работата, вероятността да се изсипе някоя рейдърска шайка, която да подпука и теб, никак не е малка.

 

П.п. Мирца, тоя номер с вражеските кораби дето ти идват допълнително го има и в блекбокс мисиите, както и в разноса на стоки, когато вече си натрупал определен левъл. Та недей да се плашункаш. И без това си по-бърз и маневрен от Фер де ланс. Пушките са ти също толкова добри. Просто бронята и щитът ти не са същите. Таа... Научи се да го използваш това яко самолетче, дето го караш, бе! И друго, поне, докато не се качиш в Питон. Никога не позволявай да те изваждат от ФСД режим! Не за друго, ами щото не знаеш какво се опитва да те изважда.  Та ако не позволиш да те вадят, спокойно си вършиш мисията и се прибираш. Пък какво като губиш допълнителния бонус.

Link to comment
Share on other sites

Аз след малко влизам в играта.

По-горе пропуснах да кажа и една подробност относно патрулките, които идват. С колкото по-висок рейтинг си пред управляващата фракция в системата, толкова повече патрулки ти се изсипват на помощ.

Аз даже вече се дразня от тази фатка, щото тъкмо съм нагащил десетина боклука за някоя Клане мисия. И като ми се изсипят десетина секюритита, та ми съсипят килл рейта. Че после се налага да търся и допълнителни рест сайтове.

Ей така като стане и направо ми идва да подкарам и патрулките наравно с боклуците.

 

П.п. А Фер де ланс ги хапвам на за куска, по пет сутрин и седем след обед. Пробвай се да гътнеш Питон или Анаконда. Всъщност е съвсем възможно и по силите на кораба ти. Но ще ти се прииска да излезеш в пенсия или поне да си подстрижеш брадата. В случай, че не си си напомпил пушките на макс при инженерите.

 

П.п.2. Между другото, току що се натъкнах на Гржегорж Бржишкевич. Утрепах го само, щото майка му и баща му не са го обичали, та са го кръстили така.  :lol:

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, gado said:

Интересно ми е на мене какво стана с канадската птица с крила, дето не ги ползва?Нали се беше надъхал и той.   :)

Е каво да е станало, аз не съм толкова айляшки мисир като вас. :lol:

image.png

Link to comment
Share on other sites

Само ви чакаме и двамата. Тогава вече никой от вас няма да може да отрече, че е вселенски мисир. Мирцата ми подхвърли този поглед към нещата.

 

П.п. Мирца, разбрах снощи какво се случи. Само ми кажи ти виждаше ли рестсайтовете, към които тръгвахме?

Link to comment
Share on other sites

Да. Виждах ги и затова втория път, когато ти се забави, аз се наших и.......

Днес някъв ме занули. Беше много по маневрен и бърз от мен. АКо тръгна да бягам, ме настига, ако тръгна да го гоня и да го мъча да бия успяваше все към мен да се извърти да ме бие.

Резултата - нямам кинти да си купя кораба. :'( Съвети? Почвам играта изцяло отначало или с първия кораб почвам да катеря нагоре пак, поне репутацията ще ми седи тук там дето съм бил и най-вече с големите фракции - там империя т.н и съответните статуси за битки, търговия и откриване.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Почваш с първия кораб. За тва като купиш кораб за 5 милиона трябва да имаш 10 пъти повече пари, че да можеш да се купиш, ако стане гаф. 

 

Купи си една кобра и не го мисли :D 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Нямам кинти за Кобра

Че и ме върна на съседна система до началните. На майна си райна далече от Гадо, и нямам как да ида сега при него.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

е ще събереш :) 

 

Иначе тоя Fuel Scoop 2A е брутален. Доста по-бързо се зарежда с него вместо с оня мизерния дето е 18л/с 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Да. Виждах ги и затова втория път, когато ти се забави, аз се наших и.......

Днес някъв ме занули. Беше много по маневрен и бърз от мен. АКо тръгна да бягам, ме настига, ако тръгна да го гоня и да го мъча да бия успяваше все към мен да се извърти да ме бие.

Резултата - нямам кинти да си купя кораба. :'( Съвети? Почвам играта изцяло отначало или с първия кораб почвам да катеря нагоре пак, поне репутацията ще ми седи тук там дето съм бил и най-вече с големите фракции - там империя т.н и съответните статуси за битки, търговия и откриване.

Другиь път, когато видиш да ти давам бийкън, приемай (това не е онзи уинг бийкън). По този начин пвоят FSD става подчинен на бордовата ми система и таймингът на влизане и излизане е перфектен. Тоест, аз джъмпвам, ти също, но автоматично. Аз излизам от подпространство, ти също заедно с мен. То още като ме пита що се движа така бързо и взе да ме насъмнясва нещо. А лилавите станаха такива, щото не си приел бийкъна ми и сме се водили двама командири. По принцип лилава става отметката на целта, набелязана от командира на крилото (нали, другите да наливат на нея), но когато двама независими уингмени набележат различни цели и ги подпукат, всичките свързани с тях други цели полилавенявт. Те и за това ни се наляха онези над 25 гада наведнъж.

Мисълта ми е , че приемайки бийкъна ми, навигацията става моя работа, до момента на излизане. Това за тайминга. После трябва да внимаваш за моите цели (лилавите) и да ги млатиш тях, а не да търсиш свои. Защото доста от паплачта също е организирана в крила. А ебавайки се с един от крилото, всички влизат в агрешън. А ако те погнат, не ме мисли и се изнасяй по -най бързия начин в ФСД. И в момента в, който минеш в този режим, рязко (Х), обръщаш се и пак скачаш при мен.

 

За този дето те е занулил не каза с какъв кораб е бил. Ама като те четя, най-вероятно си се заял с жив пилот (доста над теб като ранг), а не с НПЦ.

От тук на сетне, Сайдуиндърът е безплатен. Качваш се в него и събираш пари, докато не си платиш застраховката на Вълчъра. А вълчъра можеш да си го вземеш от всяка една станция, раздел - Сторед шипс. Ако имаш парите за застраховката, де.

Link to comment
Share on other sites

20210705230413_1.thumb.jpg.ecca4ae9be7fdb59b6a9b8426f884926.jpg

Ей това виждам за нстройки, но докато летим в хиперкосмоса.

Като излезем и точките са празни

Link to comment
Share on other sites

Мирцата е егати и невъзпитаният и груб тип! Пуши в кабината ми и доколкото усетих по миризмата от колонките ми, съкаше чаделче. И хич не подаде, че да завъртим влакчето. А го гледах с бялото на дясното си око.

 

П.п. Явно се беше опитал да ми пренареждаш файър групите, пич. Защото после всичко си ми беше там, ама номерацията беше тотален кенеф в частта си със скенерите и шаф-а.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...