Jump to content
BulForum.com

ELITE DANGEROUS


gado

Recommended Posts

  • Replies 360
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами мютнах за малко микрофона си, че пак имах разговор по телефона и после - курец.

Чувах те как обясняваш на Котора некви работи, чувах и него, ама мен никой. Какъв беше този бъг... Та не разбрах, довечера ще го возя ли в багажника или ще идва със самолетчето, че да качва ранг? Щото ако ще долита, да подбера някоя мисия, дето той да има поне минимален шанс за оцеляване.

 

 И тия работи, дето му ги обясняваше за настройките на приоритетите, не бяха съвсем правилни. Имай предвид, че това, което четеш по уикито е писано от хора отдавна станали Елит, а вие едва-едва се учите още да хъркате, какво остава да се биете. Щото, нали... Там в Уикито пише и че, Би-уев-а е перфектният боен щит, щото се презареждал адски бързо, а за призматика, че не ставал за нищо, освен за търговски кораби, щото пък е най-бавно зареждащият се в играта. Истината обаче е различна и ти сам я видя. Яде вече попарата на Би-уейв и видя моят уж не ставащ за нищо Призматик колко лабут отнася и как през това време отвявам десетина гада. Нали, Би-уейв наистина щеше да бъде перфектен, стига да имаше възможност да кажеш на гада - Чек'са малко, че ма източи... и оня да те послуша.

Същото е и с приоритетите на системите. Същото е и с писаниците за пазарите с ОНАЗИ стока (ако не беше се насочил директно към Майя, а беше повярвал на онзи сайт дето ти показва най-близките маркети, щеше доста да попсуваш). Има и още много неистини и прикрити бъзици, предназначени за майтап с новобранците. По една време някой дори беше писал за безплатни Анаконди в една станция на макя си у оная работа и бая народ се навърза, та хукна да гони Михаля.

Тоест, не яжте от жълтия сняг, щото това най-вероятно не е разсипана лимонада.

Link to comment
Share on other sites

Ти си беше изключил микрофона и слушалките в discord. Та сигурно и си спрял и да ни слушаш по едно време. Срещу името ти се виждаха спрени.

За приоритетит на модулите. Аз с Vultur-a понеже ми беше на 107% на енергията, като пуснех оръжията и в модулите тези с приоритет 5 изключваха. Защото тока не стигаше и те бяха групата, която заминаваше по подразбиране.

За B-wave щита - пак да кажа, аз го сложих, не защото някъде е писало, че е хубав, а защото не бях видял това с приоритетите на модулите и гледах енергията да ми се събира в капацитета на реактора, без да подминавам 100%. Само с него получавах този ефект, без да се сналага да режа оръжия, двигател или ускорители. След като видях, че има начин да "огранича" щетите от липсата на енергия си върнах нормалния щит.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Това със спрения микрофон и слушалки беше далеч, след като приключих разговора си по телефона. Иначе преди това Кольо видя като писах и ми отговори даже.

Link to comment
Share on other sites

Тая вечер го стягай за битка.  Ама се дръж по-назад и изчаквай аз да открия, че да привлека огъня и после и Миро да се включи. Чак тогава се намесвай, а ако те натиснат, по най-бързия начин се изнасяй в ФСД ако не си близо до нас. Впрочем, не е нужно да ги избиваш съвсем (не рискувай излишно), достатъчно е да отчетеш само едно попадение в дадена цел, за да ти се зачете баунти-то, пък не зависимо кой после го трепе.

Преди това обаче ще трябва да хванеш цаката на летенето в крило, щото си има пинизи.

 

П.п. Аз отивам да си купя най-сетне А-клас  броня или поне милитари грейд такава, че да се освиня още малко. Обаче това, че цената и е малко по-висока от тази на самия ми кораб, леко ме дави още.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

На фона на това, което ще получиш, пак бива. А и файтърът ми ти помагаше. До сега не ми се беше случвало да ми потрошат едновременно тръстерите от едната страна, та се въртях едновременно и по трите оси. Че за десерт и ФСД двигателя, около секунда, след като загубих тръстерите. Трябваха ми три последователни диагностики с ребуут на системите, докато се само изядат до толкова, че да се ремонтират в минимална степен тръстери и ФСД. После вече ти беше успял да изостанеш на 15км, а през цялото време ти казвах да седиш до задника ми. Та докато се върна и ти стана на конфети. Също, по някакъв начин Уингмен навлок-а не действаше, та не можех и във ФСД да те изтегля.

 

П.п. На края срещу колко остана да се биеш?

 

Link to comment
Share on other sites

Пробвай това

https://coriolis.io/outfit/vulture?code=A1patfFalddksif30v0v060003-4am92b---3x3w.Iw1%2FADJLUA%3D%3D.CwBhGYQJjKoRkSeYzHUA..EweloBhAOEoNwK4BsAuiBOBTEICMEhcxEQA%3D&bn=Vulture Build

забравил си модулите за суперкруиз и кацане.

Скенер за баунтита не ти трябва.

С приоритетите като влизаш в битка ще ти остава всичко нужно за бой и оживяване, другите модули ще изключват. Имай пред, че ако решишп да бягаш обаче , прибираш оръжията да има енергия за FSD

Fuel Scoop ти трябва само, ако си решил да пътуваш на някъде. Тогава си го слагаш и тръгваш с него. И пак го правиш с приоритет 5. Така може да сложиш 2А при нужда.

Поне аз си махам всичко ненужно, като съм решил да правя мисии с трепане.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Да ви питам и двамата.

Като ги гледате тези билдове, вие на ясно ли сте, че това е нечия играчка за повечко адреналин, докато си прави джуро с баунтита? И тежкото ми подозрение, че хората постнали тези билдове имат по някой и друг от троицата в гаражите си, е съвсем оправдано. Нали... Все пак говорим за може би най-куцият самолет от към дължина на скоковете и възможност за увеличаването им.

Впрочем, първият билд е ненужно отежнен. Вторият е мааалко по-добре и е базистна платформа за започване на корав инженеринг. Тоест, Вълчърът в този му вид струва 3-4, вероятно и 5 пъти базисната си цена, а това вече си е почти половин Крайт, Мамба или Питон (последният тир на средните кораби). И като си говорим за инженеринг, и двамата нямате пукнат минерал от който и да е вид, но пък сте готови да харчите. Посъбрали сте по малко баберек и дейта банкс, но сте готови и тях да профукате.

Няколко пъти съм го казвал, ама явно не сте обърнали внимание, та го запомнете най-сетне! Ресурсите с напредването ви ще стават все по- не вършещи работа, по-трудни за добив поради липса на време и като цяло ще са ви кът. Защото нужните ви такива ще струват майка си и баща си като цифра в ресурси от нисък грейд. Та пестете си ги за, когато наистина ще са ви нужни.

Миро примерно вече има смисъл да пипа по кораба, но основно по смислени оръжия, реактор и ФСД. Всичко останало на Питон-а му е като на свинче-звънче.

Никола, първо си купи кораб, който ще ти основен за наистина дълго време. Анакондата е перфектна за целта (ще са ти нужни обаче поне 700 милиона за да я имаш и наточиш до А грейд и после да не се тревожиш за първите умирачки). И чак тогава мисли за билдове и инженеринг. Нали се сещате, че единственият кораб от лардж клас, който наистина става за битка и експлорване (до някъде и за трейд). И не са ви нужни флотски рангове от някоя супер сила, че да можете да си го купите е Анакондата. Тип 10 Хеви - Дифендър е другият от семейството (и той може да носи файтър бей), но въпреки, че е замислен като боец, си е чистокръвен тежко защитен, но калпаво въоръжен и адски тромав Трейдър. Той също не се нуждае от флотски рангове, но на мен дори не ми е и в уиш листата.

Та и двамата най-напред се замислете за нещо, което да може наистина да носи на бой, да има възможност за огромни шамари и да може да скача по много. И чак после ако още имате мерак да си правите пиниз със слаботелесни корабчета, нали, всеки луд с номера си.

 

Link to comment
Share on other sites

Втория билд съм го правил аз, базиран на това, дето Никола пусна. Моя Vilture е такъв, като изключим оръжията, щото ги свалих и сложих на питона, че нямах кинти.

Как да събере кинти за нещо, ако не може да бие? То няма да сме все заедно да правим многомилионни мисии, ще се налага и сам да си прави неща. Аз с vultura като го накичих направих 50-60 млн извън тези 40-на дето направихме стеб, че да мога като взема питона да му сложа веднага основни благинки, че да може да почна да трупам за останалото.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kotora said:

Е аз си правя мисии бе, за по 1-2 милиона :) 

Ти си правиш... ръкоблудстване. Ама няма лошо, щото и аз така си ги направих нещата.  Никой с нищо не помогна и дори останалите комради си ме побийваха чат-пат, просто щото им отнемах от пространството. Е... Отне ми месеци за да се кача в Питон и да започна да усещам от къде извира топлата вода, ама това е друга тема. После ми отне още месец за да се настаня в Анаконда-та и едва две седмици, че да я направя звярът, който е в момента.

 

 

И така, Драги ми Льотчици (Мирца, сори, че ме емнаха по нощите по служебни въпроси). Тази вечер експанднахме в нова система. Взех участие и имам дял в което. Мирца, ти си несериозник повече и от Кольо, щото те предупредих за което, пък и сам го видя, ама лефтна. А, Кольо просто рече, че не му се играело и точеше лиги по Алайънс Чийфтън (Божеее....). Та да ви кажа драги ми сомалийци. Системата е гранична с тази на Фелисити Фарсийър. Налага сеобаче преминаване през Хайдес (аз обаче нито веднъж не се наших в звездна корона). И след като пуснах моите двеста левчета за общото благо, се възползвах от Каката, че да си избоча и новите тръстери (7А инженернати до дупка). А вие си драпкайте меките кесийки и възклицавайте колко съм бил голям и дебел. Та съчетавайки полезното с приятното, сега съм още по-такъв.

 

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, gado said:

Мирца, ти си несериозник лефтна.

 

Изчезна изведнъж, след 40-та минута чакане да се появиш се отказах. Пък аз съм несериозен. Ти лефтна преди мене

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Изчезна изведнъж, след 40-та минута чакане да се появиш се отказах. Пък аз съм несериозен. Ти лефтна преди мене

Не съм изчезнал. Просто ти моткайки се нагоре-надолу, успя да се отдалечиш на над 10к Лс. Знаеш какво се случва тогава, при условие, че има пуснат навлок. Аз просто спрях на място и свалих слушалките (даже не помня дали спрях микрофона), че звънна телефона на пожар.

Link to comment
Share on other sites

Ма красив. BAI-HOI 5

20210725222605_1.thumb.jpg.caf1b1ec632d15152d087dd488de8a23.jpg

Сега като хоби проект, ще събирам неща(пари, ресурси) с питона и ще ги влагам в новата играчка :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Лично ще те разстрелвам всеки път. Честно!

Ище го правя, докато не си седнеш на задника и не започнеш да правиш нещата както трябва. Ще си махна де що ъпгрейди имам и ще те правя на конфети, докато не започнеш да слушаш!

 

П.п. Ако ще ми ставаш трейдър или миньор, оправяй се сам. Не те искам в крилото си, щото с тази трътка и мижавият и боен потенциал само ще пречиш.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Това ми е хоби проекта. Да го оборудвам. Аз си карам питончето. Този най-много да го изкарвам да разнеса вестниците. Да не правя много курсове.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Наистина не мога да повярвам, че потроши двеста и кусур милиона за абсолютна тъпотия, която в момента ти е нужна, колкото и грозд ташаци.

Направо ми иде да те освиткам 3-4 пъти, когато те видя с това нещо, че после да се чудиш и как да свъртиш пари само за застраховката на Питона. И я спретна тази дивотия без да имаш пари, без да имаш ресурси и без да имаш перспектива скоро да започнеш да получаваш наистина добре платени мисии. Щото мазните мисии идват с подходящия боен ранг, а той съвсем не се прави като циклиш два дена между две съседни станции. И този кораб е всичко станало, без да е боен или експлорърски, но пък за сметка на това, харчовете по него са като за корвета.

 

П.п. Направо я свръши Яката раЛта!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...