Jump to content
BulForum.com

ELITE DANGEROUS


gado

Recommended Posts

Аз в играта писах, може да не си го видял. 2.778М - май идва 50% от твоето. До колкото знам, май зависи от това каква ни е разликата в ранговете. Аз съм Novice, ти си Master. Вчера мъчих това със сондата. Не успявам. Значи имам massacare  мисия. Като влезна в системата и ми казва нещо от сорта. Beacon scan failed. Do it old fashioned way. След като говорихме, пак отидох до сондата и като я хванах за цел пак ми генерира този текст. И никъде в системата не ми светна синьо. Дори като влеза в суперкруз режим, пак нищо. Нямаше и неидентифицирани сигнали. Четох нещо от сорта, да си сложа малко карго, да почна да се мотам до сондата и като ме сканират щели дапочнат да ме налазват.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 360
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

В играта, докато съм зает с маневриране или лабут, просто няма как да четя всичко, което се пише, още повече и, че непрекъснато някакви НПЦ (включително и моето, когато съм го изстрелял) правят рапорти или плещят откровени тъпотии. Следващия път ще пробвам да изключа всички комуникационни канали, освен този на станциите и твоя.

А това за Нав бийкъна не е вярно. Целта на това съоръжение е именно да можеш да даунлоудваш данни от него за мисиите си и прочее. Подозирам, че просто не сканираш правилно. Ако имаш дата линк скенер (мисля, че няма как да нямаш такъв), зашващаш в прицел и сканираш от под 1,5 километра. Дори и да не получиш директно съобщение, че си открил мишън релейтед сигнал, преминавайки във ФСД, сигналът си се пояняна оцветен в синьо в Таб 1, енгейджваш, пускаш супер круз асиста и си бъркаш в носа, докато те закара. Аз лично (ти май не го виждаше това), предпочитам да летяв посоката с максимална газ, без да прихващам сигнала в мерника си, докато не ми останат10-12 секунди. И чак тогава прихващам, само за да може асиста да ме изведе безопасно от ФСД. По този начин скъсяваш времето на полета до целта с поне 30%. Инак асиста се съобразява със спийд лимитите и те бави (което не е проблем ако си решил, че времето е тъкмо подходящо за едно излъскване на бастуна).

А това за каргото и моткането около Нав-а, никак не е добра идея. Все пак това е една от точките в системите, които са средища за пиратстване и баунти хънтинг. И предвид, че си едва Novice качен в не много носещ на бой кораб, нещата могат да станат наистина груби. Ако са те млатили наведнъж 3-4 кораба, вероятно имаш представа. Впрочем, докато си с нисък боен ранг, винаги ще представляваш апетитна мръвка.

В момента  аз никога не се съпротивлявам, стига да не бързам за някъде, когато някой ме интердиктва. И ако съм в добро настроение и веднага не подпукам нахалника, обикновено нещата приключват с - Ъъ... аз, такова... и неистови опити за фрейм шифт скок, докато аз се гъбаркам като просто се държа близо до него (мас факторът ми е наистина сериозен) и го гледам как прегрява. Инак се качих в Питон-а, когато бях все още Competent и корабът ми изобщо не беше възпиращ фактор за нахалите, че да не ми влизат директно на бургия като в селска дискотека.

 

 

П.п. След малко ще влизам и ще видя да намеря някоя мисия с повечко кръв. А ти щом вече си пледжнат при Айслинг, ще трябва да си домъкнеш недохранените телеса в система близка до Cubeo или в която и да е система контролирана от нея и да започнеш да служиш. Така след четири седмици и мерити за поне трети ранг (750), ще получиш достъп до Призматик щит. А качвайки си такъв, веднага ще усетиш разликата и ще разбереш, че не е толкова страшно да те бият, щото и няма да мреш толкова лесно. Колкото до служенето, ще ти покажа кое-как, и е добре поне веднъж на ден да правиш 1-2 курса в нейна служба. Защото в края на всеки пауър цикъл, натрупаните до момента мерити ти се режат на половина и в следващият цикъл започваш с останалата половина. А циклите завършват и започват в ранния предиобед на всеки четвъртък (в нашата географска ширина). Тогава те и повишават или понижават в ранг. Има и лека финансова бонификация спрямо рангът ти пред Принцесата, но тия пари са смешни, предвид какво си изхарчил за да работиш в нейно име. В момента бонификацията ми е 5 милиона (четвърти ранг съм от пет), а разходите ми за да мога да не се занимавам само с нейните тъпотии, възлизат на 21 милиона седмично. което е тъпо, де. И всъщност и аз не знам защо продължавам да го правя. Предвид, че когато тези дни дезертирам при майка и (Лавини Дювал), пак ще трябва да чакам 4 седмици за да получа достъп до Иперския Чук (направо съм в пред оргазмено състояние, когато четя характеристиките на този топ). А нужните ми мерити за ранг мога да ги направя и без да се зоря, само за 2-3 часа.

Link to comment
Share on other sites

Ртгнах да кацам при каката инженер с двигателите. И изведнъж прас щита на 0, прас и аз до там. И хайде вземи тия 5 млн назад за Питоня. Даже не разбрах какво стана. Естествено session log-a е мега ултра хипер полезен с изгубен кораб еди къде си. Защо, как, кой. Нищо. Малоумна работа

Link to comment
Share on other sites

Някой ти е отворил куфара ми се струва :D

 

Аз тия дни нямам време да играя, като се върна от отпуска ще попукам. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, mIRCata said:

Ртгнах да кацам при каката инженер с двигателите. И изведнъж прас щита на 0, прас и аз до там. И хайде вземи тия 5 млн назад за Питоня. Даже не разбрах какво стана. Естествено session log-a е мега ултра хипер полезен с изгубен кораб еди къде си. Защо, как, кой. Нищо. Малоумна работа

Погледни в Таб 2. Там в раздела с живите играчи ще ти пише ако някой те е освиткал.

А може и на таргоид да си се натъкнал, ама те по принцип рядко нападат ако не са предизвикани или не си се наврял прекалено близо. Или поне за по-големите важи това.

 

П.п. Тази в сектора на федерацията ли беше, че ми се върти нещо в главата? Щото там ако си се заврял както вече си от къде империята, всеки който те сканира му светваш като враг ако носиш в себеси и вестници.

 

П.п. А ти що не си правиш двигателите (щом ти е мерак) при Фелисити Фарсиър!?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gado said:

 

П.п. А ти що не си правиш двигателите (щом ти е мерак) при Фелисити Фарсиър!?

Че баш при нея кацах. Че питона е с хубави двигател и ускорители. А то всичко стана за 10, 15 сек. макс. Наближих, поисках разрешение за кацане, минах на автоматичен режим за кацане и прас, прас и до там. Исках да видя какви материали иска. Повечето са явно изкопаеми, но единия вид е нещо, което се получавало от сканиране на следи c wake скенер. Ще трябва да мина курс по копане на планети.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, mIRCata said:

Че баш при нея кацах. Че питона е с хубави двигател и ускорители. А то всичко стана за 10, 15 сек. макс. Наближих, поисках разрешение за кацане, минах на автоматичен режим за кацане и прас, прас и до там. Исках да видя какви материали иска. Повечето са явно изкопаеми, но единия вид е нещо, което се получавало от сканиране на следи c wake скенер. Ще трябва да мина курс по копане на планети.

Вече си купил Питон?

Няма такова нещо като добив на данни с уеик скенер.Единият начин е да сканираш пасивно околни кораби или такива в ФСД. А другият е да  влизаш в зони с енкодет емишън. Обикновено в тях има останки от аварирал кораб и прайвът бийкън. Сканираш бийкъна с дата линк скенера и обикновено се добиват добри дейта бенкс. А по принцип можеш и да търгуваш материали при съответните дилъри, но само срещу други материали. В смисъл, можеш да си купиш материали, но не и с пари.

Крайно време ти е да си монтираш един СРВ модул и да започнеш да кацаш и по повърхностите. В смисъл, ти и сега можеш, но само толкова. А реконинг, дейта майнинг и ресурс майнинг по планетните повърхности се прави с бъгито. Няма сложно и дори е забавно, но трябва да хванеш цаката на скенера в тази машинка, че в началото е бая неразбираемо.

 

П.п. Одеве изтървах добра мисия с избиване за крило. 49 пирата за 20 милиона, но времето беше само 20 часа и не се хванах сам да я правя, че щях да го откарам до сутринта. А мисията си беше точно за 2-3 кораба, плюс файтъра ми.

 

П.п.2. Това, дето си загинал така е  някакъв бъг. Няма начин вече да си преминал на водене от базата и някой да те утрепе. Нали се сещаш, че това е дълбоко в Но файър зоната!?

Link to comment
Share on other sites

Бъг, не бъг уфърчаха парите скътани за грешно преценена мисия. Сега трябва да съм много внимателен. Има доста маневрени. Без значение какво правя с тръстерите назад, нагоре, все се обръщат по бързо от мен и лабут. 2 3 пъти бягам от битки, ако не се появи полицията да помага.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност бях забравил за тези. Ама, когато харвиш за ресурси, харвиш наред, още повече, че сканиранията така или иначе си ги правиш заради играта.

Кога ще те водя на миньорстване по планетна повърхност и после да ти покажа с матириъл трейдърите каква е врътката?

Link to comment
Share on other sites

Освен да доляте. Да направя 10-на милиона да имам запас за 1-2 умирания и да отидем някъде по планетите. То ще ми трябва ли някакъв скенер, миньорски лазери? Аз например на кораба нямам wake скенер. Имам 2 щит усилвателя, че и без това с тях ме бият + shaft/противоракетна установка за защита. Ще се наложи да преоборудвам малко. Аз за това исках да ида да пипна малко ускорителите, че да си подобря маневрите като съм в битка

Link to comment
Share on other sites

Специални скенери не ти трябват. Сърфъс Рикон Виекъл-а си има всичко нужно. Минералните артефакти по планетните повърхности се разбиват с обикновеното оръжие на бъгито. А то също си има карго скууп и всеки натоварен минерал отива автоматично в корабните ти запаси. Но ако намерим разбит кораб и разпиляна стока, карго холдът на бъгито е само два тона. Те за това и, когато се излиза на планетна повърхност, корабът се освобождава да се рее на автопилот в орбита и си сканираш и събираш на воля. А, когато се намери стока, викаш кораба и разтоварваш.

А при планетното харвене няма умирачка, освен ако не решиш да навлизаш прекалено грубо за приземяване и корабът ти по случайност не е Сайдуиндър, да речем.

 

П.п. Колкото до щит усилвателите и прочее глезотии, сам видя, че не са панацея, щото и мен ме лабутят, когато изтърва нещата и не реагирам на време. Няма панацея и недосегаемост в тая игра! Има само по-скъпи и по-евтини умирания, когато се разсееш. Ускорителите не влияят особено на маневреността ти в хоризонт. Единствено се отразяват на Питч, рол и яу рейта ти. По-горе видях как мрънкаш, че дори и на заден, пак били по-пъргави от теб. Та в тоя ред на мисли, ако си шофьор, хубаво си помисли с колата напред или назад си по-маневрен. Същото е и в играта.

 

След малко влизам и ще пробвам едни слушалки с микрофон.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

Та в тоя ред на мисли, ако си шофьор, хубаво си помисли с колата напред или назад си по-маневрен. Същото е и в играта.

 

 

Че единия път като биехме , сам ми писа - виждаш ли как повечето време давах назад при врътките. Нещо такова беше. :) Тука за тоя синхронизиран nav beacon.Уж трябва да ме вади от хипер космоса като съм до теб, ама те подминавам 3 пъти... И накрая като казах да излеза на ръка беше много далеч.

Link to comment
Share on other sites

Галине, ей това виждам. А ти явно виждаш друго. Мисията е пред мен, в крило сме, теб те няма на картата

20210714233439_1.thumb.jpg.71578ef6f35194d0eb725422fc9195d5.jpg

 

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Нали ти казах, че човъркат по сървърите?

Ама последния ни полет беше по учебник, освен в частта, дето те разкостиха, а аз си заебах файтъра и се изнизах с подвита опашка, щото останах без кабина и на 14%. Та едва се добрах до Кларк порт с 1 минута кислород от 25.

 

П.п. Между другото щом си вече с Питон (пак честито), ти също можеш да се изнизваш доста бързо, когато видиш дебелия. Освен ако около теб няма някой като мен, корвета или Импириъл кътър. С тази маса, която имаш, само тези кораби, както и планетите могат да ти оказват гравитационно влияние. Възползвай се от това. Не ти сканирах пушкалата какви са, ама си в страхотен кораб и факта, че малко бързо порасна до него, а си с толкова нисък боен ранг, някак скапва нещата. Следващия път, след като разнесем вестниците, ще те водя за минерали, че поне пушкала да понаправиш.

Link to comment
Share on other sites

Пушките са 3 beam lasers на големите слотове и 2 multicanon на по малките гимнълнати. Максималните за гнездата. Затова вчера онези кобри дето ми се наливаха ги пръсках толкова бързо. Докато източа лазерите, щита им е долу,че и малко от бронята. После с оръдията и с включване на лазерите от време на време. Някой път даже умират преди да ми се махне кулдоуна на ФСД то, че да вляза пак в хиперкосмоса ако съм успял да се извъртя като хората и не ми минават в гръб.

Иначе да, доста бързо го купих. Ти много помогна с твоите мисии, но и аз последните 2 дена толкова пирати изкормих в Ehlanda, че ме гледат на кръв там :) Че и в ранг се издигнах и за Combat и за Имерията.Някъде към 40-60 млн още направих. Даваха ми доста мисии за тях от Riess hub. Вчера докато бях с теб имах 7 или 8 активни мисии за там. Те и за това ме вадеха толкова много и идваха по 2-3 ма.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Това с лазерите на големите слотове не е добре, когато нямаш инженеринг. Нали си взел предвид, че вече се числиш към братството на Трътльовците, а лазерите ти (не пипнати), започват да увяхват слид 600 метра? Моите в момента млатят с пълна сила и на 3600 метра, ама идея си нямаш що ресурси съм налял, че да им навия масурите до дупка. А да сложиш пушките, които бият на над 4000 метра на малките слотове е наистина странно решение. Хем тия мулти канъни ядат боеприпаси като за световно, а единичният им демидж е смешен. Бих те посъветвал да сложиш два бийма на малките слотове, а на големите да качиш плазмени ускорители или райл гън. Верно, че тия благини ги няма гимболднати, ама демиджът им въпреки ниската скорострелност е ужасяващ и помпят едновремено термал и кинетик (точно това съм направил и с моите мулти канъни като експериментален ефект, но мащабът е различен).

 

П.п. И недей да си мислиш, че всички врази ще са ти като тия, дето вчера те вадеха! Тепърва има да го ядеш дебелия, докато се научиш. И после пак ще го ядеш, ама вече няма да ти пука чак толкова, щото ще е относително рядко.

А, да. Одеве се сетих да дръпна правилните слушалки от колата, та тази вечер ще ти наливам акъл в 3D, докато се научиш да кацаш без да се пребиваш и да разбираш скенера в бъгито си.

 

 

Link to comment
Share on other sites

#3430

 

П.п. Между другото бойният ранг се отразява директно върху щитотовете, бронята и демиджа ти. Така че, качвай.

Снощи имах случай с една Кобра - Elite. Успях да го сканирам с композишън скенера и в карантиите му нямаше нищо екзотично. Кобра като Кобра с все слаби пушкала, нещастен щит и лека броня. Когато го потпуках ми отне близо 5 минути да го свитна, като го наливахме заедно с файтъра ми и почти нямахме пропуски. Направи ми впечатление колко бавно му падаха щитовете и бронята и как точеше моите щитове. Докато за Harmles Кобра, няма нужда да стрелям с тежките пушки, умира за две-три секунди само от бой с лазерите.

Link to comment
Share on other sites

Да и аз забелязах, че като са висок ранг и са по издръжливи. Одеве се налях на кобра експерт, не мога да и бутна щитовете с едно изпразване на лазерите. Сякаш е ъпгрейдвана яко.

Не те намира Bay_hoy_hoev#3430

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Що просто не влезнете тука примерно: https://discord.gg/nCDfJ6z9 това е на един приятел сървъра и в него почти никой не се вясва. 

 

абе нещо не мога да се оправя с тоя data link scanner. 

 

как се събират Atypical Disrupted Wake Echoes ? 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kotora said:

Що просто не влезнете тука примерно: https://discord.gg/nCDfJ6z9 това е на един приятел сървъра и в него почти никой не се вясва. 

 

абе нещо не мога да се оправя с тоя data link scanner. 

 

как се събират Atypical Disrupted Wake Echoes ? 

Като сканираш Уейковете, което се прави с Уейк скенера от около два километра. Голямото харвене на тези и подобни данни (нужни са за ъпгрейди на ФСД драйв на по-късен етап) се случва около всяка станция. Просто чакаш някой да скокне и му сканираш уейка.

А Дата линк скенера се използва за хакване на дейта хъбове, терминали и прочее, по наземните станции и по мега корабите. Впрочем всеки скенер си има и собствен рейндж, както и максимален ъгъл на захват. Та е добре да ги поразучиш тези неща. Примерно, Композишън скенерът за големи обекти (като Мега шипс) работи от километър и половина, докато за малки обекти (като туретки примерно), започва да работи от 150 метра.

 

Мирца, не е ъпгрейдвана, просто ти си още много слабичък, ако и да компенсираш до някъде, с толкова мощен кораб. В момента съм нагрухал яко дебели мисии за крило, та ако искаш, после като вляза и се засечем, идвай. Ама ти е крайно време да нахарвиш минерали, защото като го прочетох това дето лазерите ти празнели WEP и първоначално изумях. Па се сетих, че още си девствен и нито дистрибутор като хората имаш, нито реактор. И ако из бабереците на отстреляните нахали мяркаш неща, като - Термал вейнс, Термо резистив керамикс, Хийт ексчейнджърс, събирай с приоритет. Тия работи се ползват за почти всичко, що лъчи топлина при работата си. Идея си нямаш Анаконда-та колко гореща беше преди да я пипна тук-таме, да изпиля някои работи.... Оставал съм с броня на половина и сума повредени модули от топлина, когато съм бил в битка, хем без да са ме мляли.

А защо не ме намираш в Дискорд, не знам. Това е сървърът ми и не съм налагал никакви рестрикции.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...