Jump to content
BulForum.com

Windows 10 Discussion


vagabont

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  

On 10/12/2020 at 8:18 PM, ARPAnet said:

Мисля че все още разрешават да ъпгрейднеш активирана седмица и получаваш активирана 10ка

  

On 10/12/2020 at 8:27 PM, w00x said:

По принцип го спряха отдавна безплатния ъпгрейд, но това е само по документи. :) Може и да може да се ъпгрейдне.

 

Може, може...

Днес трябваше да ъпгрейдвам едно дърто Lenovo с i5-2400, с лиценз Windows 7 Pro for Refurb PCs.

Така и така дискът трябваше да се сменя с SSD, та реших да пробвам нещо, за което бях чел, но не беше от много достоверен източник.

Направих актуална флашка с 10-ка и по време на инсталация директно въведох ключа от 7-цата. Възприе го и след това показа, че е с активиран 10 Pro.

В началото беше с 19042.572 и след още един ъпдейт стана 19042.630, все още една стъпка преди последната за момента - 19042.631

 

Link to comment
Share on other sites

Нещо започва лекичко да ми вкисва от ъпдейтите на 10-та. Принтерът ми, който от 2016 работи с 10-ка без проблем, след последния ъпдейт отказа да принтира. Със 7-ца и 8-ца работи.

Edited by Mobi
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, w00x said:

Rollback на драйвера и му забрани да се ъпдейтва автоматично.

Благодаря, знам. Аз го казах повече като израз недоволство. Затова винаги дъжа да имам повече от една ОС под ръка. Като се случи нещо такова, не да губя време да се боря с драйвери и клиентът да чака, а веднага рестарт и Wellcome to Win 7/8. Засега смятам да направя rollback на 10-та, съпроводен с най-звучни "пожелания".

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, plameni said:

  

  Може, може...

 

Просто политиката на микрософт е да печели не от продажба на софтуера (само), но и от данните на потребителите на 10-ката. Лицензът така е направен. Който го приеме и не вземе мерки да отреже и спре следенето, се съгласява и разрешава на микрософт да прави кажи речи каквото си иска с информацията на харддиска, и с информацията, добита от камерата и микрофона.

 

Поради тази причина десятката се раздава безплатно.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ARPAnet said:

Ако Майкрософт бяха продължили да релийзват нови версии, догодина щяхме да чакаме 12-ката :))


Ако засират така съществено всяка следваща версия, щях да съм се върнал на ХР досега... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

/офф

 

Следващото е вместо пържола в чинията да ти сервират замесител на месо, отгледано в някоя лаборатория.

 

Не е шега, според Бил Гейтс /в последната си книга/ всички богати държави трябвало да минат на изкуствено месо - asap! :laughing1:

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Поредната издънка.

Масови проблеми с актуализацията за Windows 10 KB5034441

 

И безумното предложение от Майкрософт, как масовият потребител сам да отстрани проблема, бъркайки дълбоко в дебрите на Windows.

 

Едно доста по-лесно за изпълнение предложение, за временно заобикаляне на проблема:
 

Quote

Aз нaпpaвиx cлeднoтo: Cвaлиx Місrоѕоft Ѕhоw оr Ніdе Uрdаtеѕ Тrоublеѕhооtеr, и чpeз нeгo cĸpиx въпpocнaтa aĸтyaлизaция КВ5034441. Taĸa тя пpocтo ce cĸpивa, нo пoнe щe мoжeтe дa cвaлитe дpyги aĸтyaлизaции, ĸoитo нe ca пpoблeмни, aĸo имa тaĸивa. Инaчe aĸo нe гo нaпpaвитe, wіndоwѕ uрdаtе пpocтo cтoи нa гpeшĸaтa 0х80070643 и нe ви пoзвoлявa дa тъpcитe зa дpyги oбнoвлeния. Зa мeн тoзи инcтpyмeнт cвъpши дoвoлнa paбoтa.

 

Инструментът може да се свали от тук

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Все съм виждал груби изпълнения, но това надминава всички. 
Май не могат да го махнат от каталога, затова го махат от сървърите за изтегляне.
Тъпо, но ефикасно... 
Ефикасно, ама грозно...
Нещо като тел, тиксо, пирони и тесла.

 

image.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...