Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Доста 8ци стана 6ци, даже и 4ки… новото c63 примерно. 
 

Само ауди си държат 8ка

 

Г класата стана електричка. 
 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Все още имат и V8 G-класата, приятелите ни тамън лятото докараха една чисто нова G 63-ка, ръмжи и се чува от далеч :D
Tо и на BMW XM–а уж е електрически докато не отидеш в топ версията която е V8-ца, и нея чакам да я видя скоро, надявам се :D


Но нещото което ме изненада беше че са запазили моделното означение, трябва да се чете :D 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ARPAnet said:

Ти не караше ли либерастки европейски мерцедес ? :laughing: Да си беше взел нещо муриканско, Линкълн, Бюик , Кадилак :D 

Иначе поне според тукашният ценоразпис на БМВ, имат си я цялата гама, нещо интересно което забелязах е, че 330и вече е 4 цилиндров, а не шестак

Карам си Мерцедеса и свиркам(за сега). Ела питай баща ми в кви филми се в вкарал заради тия френски минентчийски двигатели. Тия стават само да правят кроасани, вино, шоколад и френска любов... Нищо друго. 

 

Иначе чул те Господ. Дано един ден да мога да си купя Корвет Ц4. 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2024 at 11:20 PM, w00x said:

 

Повечето го правят от мързел. И пак споменаваш някакви случаи, в които ползването на автомобил е оправдано. Изненадан съм, че не си споменал още хората с пълна инвалидност. И за тях говорех горе, когато критикувах тези, които шофират 2 минути, вместо да ходят 500 метра. :mellow: Моите 4-ма колеги и те с децата идват в офиса, затова са с автомобил. Загледай се в трафика и виж в колко от автомобилите има деца. Виж и в колко от тях има възрастни хора.
Някакъв се оплакваше под една статия преди няколко месеца, че живеел на бул. Марица (между кръговото и пешеходния мост) и като затворели кръговото на Водна Палата, трябвало да обикаля през кръстовището, което удължавало пътят му до работа на 15 минути. Работел до хотел Марица. Пеш разстоянието се изминава за 5. Може и той да ходи по спешност с децата на работа, не знам.

 

Ти искаш да ти го направят хубав, преди да започнеш да го ползваш? Откъде пари?

По-скоро е обратното. За да е организиран и редовен, трябва да има търсене. Иначе никой няма да вложи средствата нужни, за да се направи градския транспорт организиран и редовен.

Примерът със София не разбирам с каква насоченост е. Цели да оборо нещо написано от мен ли? Колкото и да е организиран и редовен, явно пак не го ползват достатъчно хора, защото има големи задръствания. Но за разлика от София, Пловдив е град, в който можеш да ходиш пеша през по-голямата част от времето без проблем.
Кога последно чака автобус в Пловдив 30 минути? Май не скоро. :D Автобусите са през 10 минути, освен това поради малките размери на града, можеш да чакаш няколко линии, които ще те закарат в близост до крайната ти точка. И са почти празни. Билет можеш да си вземеш от машината на спирката или от кондуктора вътре.

 

 

Няма смисъл да споменавам инвалидите, за тях е ясно.

 

Примерът със София е защото за мен логиката е обратна. Ако хората имат редовен и сигурен градски транспорт ще го ползват. Иначе го избягват както се и случва сега в Пловдив. Иначе последно чаках преди Коледа точно 99, баш 30 минути, малко преди това 29 - същата работа. Сега смениха обслужващата фирмата и пак се оплакват, че не е О.К. нещата. Тая година не съм ги ползвал. Ела да си купиш билет от машината на Военна болница - успех ти пожелавам не работи от месеци. Споменатите от мен линии бяха с лепенка на стъклото "билети при шофьора". Ти явно скоро не си се возил, а си бръмчал с колата.

 

On 1/18/2024 at 12:31 AM, Godfather said:

Чшшшш, кви са тия цени при вас, ужас? За тия пари тук при мен върви X4-ка. Верно базовия модел, ама Х4 xDrive30i все пак. :lol:

 

Цените станаха такива 2021 година, ако една кола например е била 50к. нова сега същия модел и оборудване е 70К. В един момент се получи парадокс, кола която си е взел преди няколко месеца, можеш да я продадеш на печалба за повече пари. Цените на старо също се дигнаха значително, тея дни гледах Е60 дето са почти 20 годишни кошници им искат от 15-16к та и нагоре....

 

On 1/18/2024 at 3:26 AM, DON_CHEFO said:

Последните 3 страници са пряко доказателство. 

Тая Европа с нейните дизели, малолитражки, либерастия ми бърка по всички дупки с две ръце. Да еба и шибаните пърдялници и електрички аз.... Бензинннннннн. В тоя ред на мисли. Някой ако търси Кашкай - продавам. Забранил съм на нашите да купуват минетчийски двигатели дето кафе машината ми има повече мощност и въртящ момент. Да еба аз тоя боклук. 

За 120 бона обърнато в долари ще карам Мка, ве мен.... Кво става в тая България? В тоя ред на мисли от как съм в щатите нямам идея нито една от колите ми колко коня и въобще не ме ебе. Сега съм пред дилема дали да не изплющя шумен блоу офф клапан ама ще изглежда и звучи тъпо на голям и тежък седан без грам спортна форма по него... Ама пък е зарибявка. Уууутутутутутту

 

Нямаш дерт като си в САЩ. Качваш една кола на кораба и я пращаш на родата в Европа. Все пак е на мода сега тук да се карат коли от САЩ и Канада.

 

4 hours ago, DON_CHEFO said:

Карам си Мерцедеса и свиркам(за сега). Ела питай баща ми в кви филми се в вкарал заради тия френски минентчийски двигатели. Тия стават само да правят кроасани, вино, шоколад и френска любов... Нищо друго. 

 

Иначе чул те Господ. Дано един ден да мога да си купя Корвет Ц4. 

 

Хахахахах. Аз на на теб или на баща ти, или на мен да си вярвам? Онея от ботуша пък само макарони и пица могат да правят. В къщи имам френски коли от 94-та година, сега аз и жена ми имаме Рено, баща ми има Пежо и Ситроен, сестра ми има Рено. На моя Сценик сега му въртя по 30к. на година та на баща ти мога да му пратя много здраве!

 

Като спомена Мерцедес, на Ц-ката или А класа 1.5 дизел 2019-та къв е ? Да не те затормозявам ще ти кажа, че е Рено. Отделно там има и други Рено мотори, както и Пежо.

Link to comment
Share on other sites

Които вече не се ползват в Мерцедес…мисля от 21-ва…щото.. нали…

Рено има чудесна печка 1,5 л и една дърта бензинова двулитровка…

То не че другите са цвете за мирисане де…

А да, и франсетата не могат да правят хубави кроасани и шоколад… 

Link to comment
Share on other sites

Те не се слагат по други причини, не щото са лоши.

 

Както съм го казвал и преди, времето когато колите се правеха да са здрави умря преди повече от 20 години. Просто имам много ЛИЧЕН опит с френски коли, та някой да ми каже кви били, дето чул от комшията на 3-тия етаж пред блока - хайде у лево.

 

Още повече сега работя точно в Automotive индустрията, та вече имам и личен опит в R&D-то при автомобилите.

Link to comment
Share on other sites

Аз не казвам друго… Всяка марка си има болежките. Но някои марки ги имат в много…:ninja:

 

Имам опит с талянки, френски и немски… навсякъде си има едно-друго като проблеми… особено за стари гробници, които съживяваме в България…там е чудо… а на вторичния пазар рядко се попада на читав екземпляр в средния и ниския ценови клас. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mockingbird said:

Които вече не се ползват в Мерцедес…мисля от 21-ва…щото.. нали…

Рено има чудесна печка 1,5 л и една дърта бензинова двулитровка…

То не че другите са цвете за мирисане де…

А да, и франсетата не могат да правят хубави кроасани и шоколад… 

 

Ползва си се 1,5 К2К от Рено в Мерцедес и към момента в коли произведени през миналата година.

 

https://stock.silverstar.bg/?type_id=0&sale_id=4208&fuel_id=2&availability=0

 

 

Link to comment
Share on other sites

Т’ва не е Мерцедес… Не е ли наследник на онова недоразумение Ванео?

 

От CLA, B и А класа ги махнаха Рено двигателите.

Новината е от октомври 2020 г.

 

Компактните модели на Mercedes-Benz A-, B- и CLA-Klasse повече няма да се оборудват с 1.5-литровия турбодизел Renault dCi, обявиха от немската марка. След 20 октомври френският двигател ще отстъпи място на дефорсиран вариант на 2.0-литровия мотор Daimler OM 654, съобщава L`Argus.

Досега агрегатът на Renault се монтираше на модификациите 200d (150 к.с.) и 220d (190 к.с.). След замяната с Daimler OM 654 мощността на дизеловите A-, B- и CLA-Klasse ще спадне на безалтернативните 116 коня и 280 Нм, а нафтовите версии най-вероятно ще получат индекс 180d.

Любопитното е, че отказът от френските дизели не е обусловен от екологични съображения. 2.0-литровият мотор на Daimler изхвърля между 10% и 12% въглероден двуокис повече от 1.5-литровия Renault dCi.

 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Верно не е Мерцедес. Това е Рено Канго с емблема на Мерцедес. Бившия Citan или както се казваше. Или пикапа на Мерцедес е Нисан Навара с други емблеми.

 

Рено свиха рязко производството на 1.5 дизел, за това Мерцедес се принудиха да направят "дефорсе" на тяхните си мотори. Скоро съвсем ще изчезне поради това, че е печка, все още обаче го крепят в някой Дачии и Меган седан. Само за справка 1.5 dCI се произвежда над 20 години вече.

Link to comment
Share on other sites

Дизела не е гориво :D.... Да започна следващата кавга бахаха

9 hours ago, jozo said:

Те не се слагат по други причини, не щото са лоши.

 

Както съм го казвал и преди, времето когато колите се правеха да са здрави умря преди повече от 20 години. Просто имам много ЛИЧЕН опит с френски коли, та някой да ми каже кви били, дето чул от комшията на 3-тия етаж пред блока - хайде у лево.

 

Още повече сега работя точно в Automotive индустрията, та вече имам и личен опит в R&D-то при автомобилите.

Да ти пратя сметката тогава. За съжаление е истинска, не съм я чул от никой. Е, поне сега имат два недвижими имота. Апартамент и кола с минетчийски двигател. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DON_CHEFO said:

Да ти пратя сметката тогава. За съжаление е истинска, не съм я чул от никой. Е, поне сега имат два недвижими имота. Апартамент и кола с минетчийски двигател. 

Прати я, и без друго няма да я платя. :lol:  Баща ти я купи чисто нова от магазина? 

Да ти пратя ли сметката на БМВ-то от САЩ дето бях писал за него преди? Отделно сега е 45 дни в сервиза отново. Откакто е в БГ един ден не е било всичко наред. Значи ли, че БМВ са боклуци?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, jozo said:

Прати я, и без друго няма да я платя. :lol:  Баща ти я купи чисто нова от магазина? 

Да ти пратя ли сметката на БМВ-то от САЩ дето бях писал за него преди? Отделно сега е 45 дни в сервиза отново. Откакто е в БГ един ден не е било всичко наред. Значи ли, че БМВ са боклуци?

На търг ли беше играл за това бмв? Ако - да... Всичко може да очакваш. Вкарам ли я на скорост и колата мърда ли на собствен ход е рън-енд-драйв... Оправяй се ако има нещо сериозно. Почти всички мои познати тука с бмв-та са ревали, та когато аз гледах коли това дори не беше във филтъра. 

Link to comment
Share on other sites

Не е на търг, от обява някакви, никога не съм се интересувал кой сайт точно. Аз кола само на картинка не бих си купил.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, jozo said:

Не е на търг, от обява някакви, никога не съм се интересувал кой сайт точно. Аз кола само на картинка не бих си купил.

Ако видиш как хората си карат колите тука няма да искаш и кат подарък да я взимаш. Аха аха да видя как подскачат от легналите полицаи... Дупки - затварят се очите и се минава все едно си в танк. Бордюр да се качи (колкото по-бързо толкова по-добре). На такива неща съм се на гледал, че още не мога повярвам, а минаха 10 години вече. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/19/2024 at 10:01 AM, jozo said:

Верно не е Мерцедес. Това е Рено Канго с емблема на Мерцедес. Бившия Citan или както се казваше. Или пикапа на Мерцедес е Нисан Навара с други емблеми.

 

Рено свиха рязко производството на 1.5 дизел, за това Мерцедес се принудиха да направят "дефорсе" на тяхните си мотори. Скоро съвсем ще изчезне поради това, че е печка, все още обаче го крепят в някой Дачии и Меган седан. Само за справка 1.5 dCI се произвежда над 20 години вече.

Дизел само дънки ;) :D

Link to comment
Share on other sites

И газта е само за топлене, при все че карам на пръдня! :lol: Клиото на жената си е на бензин и не мисля да го "гъзирам".

 

Тоя Кашкай ли е квото е там на баща ти с къв точно мотор е? 

Link to comment
Share on other sites

Който иска да проверява дали е така. :D

FB_IMG_1705967828361.jpg

On 1/21/2024 at 3:09 AM, jozo said:

И газта е само за топлене, при все че карам на пръдня! :lol: Клиото на жената си е на бензин и не мисля да го "гъзирам".

 

Тоя Кашкай ли е квото е там на баща ти с къв точно мотор е? 

1200 кубика, бензин. От Нисан го върнаха и му казаха да си седне на пръста. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DON_CHEFO said:

Който иска да проверява дали е така. :D

 

Проверих. Не е. Пък и картинката е аматьорска с криво подравняване и грешна типография. :D 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, w00x said:

 

Проверих. Не е. Пък и картинката е аматьорска с криво подравняване и грешна типография. :D 

Вярвам ти... Почти. Както казах преди няколко страници... Тия батерии не идват с абракадабра 

Link to comment
Share on other sites

Горивото и то. Ама горивото пътува постоянно, защото трябва да зареждаш, пък батериите веднъж на 10 - 15 години.

Пък ако знаеш колко гориво отива, за да дойде един Мерцедес до САЩ, направо ще се хванеш за главата. :D 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...