Jump to content
BulForum.com

НЕКОРЕКТНИ Продавачи / Купувачи - споделяне на мнения


Recommended Posts

този индивид е некоректен отвсякъде. отдавна трябваше да е с перманентен бан във форума.

тарикат на дребно, който за 20-30 лв. се прави на лили иванова ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Работата е ясна - отговор няма, няма и да има. За информация на пострадалите, които са явно не един и двама - лицето е вън за 100 дни, след което ще влезе в мод режим. 

Link to comment
Share on other sites

Мод-режимът е излишен - няма как чрез него да контролираш дали са коректни отношенията му с купувачите. ;)

Аз лично го слагам за да следя дали даден юзър не продължава да нарушава правилата и ако го прави, постът или темата му просто не излиза. :)

Link to comment
Share on other sites

Мод режимът е сложен, за да разбера когато пак се опита да пише ако се опита да пише. Нямам намерение 100 дни да ги отброявам. 

Link to comment
Share on other sites

Аха, схванах. :) Направил си го с автоматиката, а така както е написано помислих, че като му изтекат стоте дена, едва тогава ще го сложиш на мод-режим. ;)

Link to comment
Share on other sites

Лаптопи, компютри и части се купуват само на място или от човек с реноме.

Подобни експерименти с куриери винаги крият огромен риск.

Не са малко изгорелите на подобна схема.

Link to comment
Share on other sites

Направо ме хваща яд когато такива дребни хитреци успяват да се промъкнат и тука....Да си ходят в Базар, в Олх, там да си ловят риба в мътна вода....

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

ето имоя проблем

трябваха ми няколко харда в перфектно здраве за това и си пуснах тема във фирума

https://www.bulforum.com/topic/140774-купувам-хард-диск-500-2000-гб/

"колегата" repair.pc ми предлжи 5 диска в перфектно здраве но когато пристигнаха се оказа че е три са напълно негодни единия е на 90 процента а 400 гб на 22 процента здраве

от тогава не отговаря на съобщенията и не си вдига телефона

Link to comment
Share on other sites

Поканен е да даде обяснение в темата още в началото на седмицата и все още не е благоволил да го направи, като междувременно си е влизал във форума, вкл. и днес. Ако до неделя вечер не даде обяснение, което мисля че беше редно да направи още веднага след случката - вече няма да продава в този форум.

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам само защо след като повече от 90% от ползващите форума и в частност раздела са от Пловдив, някои колеги за 5-10лв. по-малко рискуват и поръчват по куриер, при това от потребители за които вече е алармирано. Странно мислене имаме българите, наистина. Евтиното доста често излиза по-скъпо, не случайно са го казали хората, но...

Link to comment
Share on other sites

Не е проблема в хората които поръчват по-евтина част или стока.

Проблема е в отсрещната страна, защото в случая това не е първа издънка на този потребител.

Не мога да си представя що за алчност и арогантност крият в себе си подобни индивиди, мислещи си, че с някакви си лесни 150 лева са си оправили живота.

Дано възстанови парите, но едва ли, все пак с тях се е почувствал "героят на деня".

Ще си чете сега обявите в "купувам" и ще дебне друга жертва, защото едва ли някой ще го отрази в "продавам"!

Link to comment
Share on other sites

...това не е първа издънка на този потребител.

 

Било ли е съобщено в тема или рапорт, защото нямам спомен някой да е казвал нещо.

Link to comment
Share on other sites

Преди доста време имаше някакво оплакване в негова тема за нещо нередно относно хардуера който е продал.
Идея си нямам дали е имало рапорт или не!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

https://www.bulforum.com/topic/141069-продавам-лаптоп-lenovo-thinkpad-l520-2x23ghzматирангаранция50лв/#entry1495761320

 

Поръчах този лаптоп от търговецът st@nmen.Писахме си да уточним има ли забележки, това ли е лаптопа на снимките защото в описанието е модел L520, а на снимките L540.Увери ме, че това на снимките е лаптопа в перфектно състояние, мострен, като нов с кашона си и т.н.

 

Вчера отивам в Еконта да си го вземам гледам кашона му друг, вътре опакован в някви найлони.....викам си карай кашон не ми трябва.Вадя лаптопа капака на дисплея одран яко- шокиран съм...нали беше КАТО НОВ.

Пускам го,сменям шарената картинка дето я слага на всичките си лаптопи с бял фон и какво да видя- 4 пиксела светят в черно.Викам си това няма как да го купя.

Звъня му на тоя, казвам му човек ти ме увери,че лаптопа е като нов.Сега виждам капака му изподран има и 4 неработещи пиксела.

 

Почна да ми се обяснява как това е риска на онлайн търговията,той продавал втора употреба и се кълне,че никъде не бил писал като нов, а пиксели не бил видял и не вярвал. Снимах му ги и ги пратих веднага по вайбъра.

Почна да ме уговаря да ми свали 50 лв от цената да си намеря нов дисплей.Той го бил дал на някой си като оборотен лаптоп докато му ремонтира неговия и сигурно той го бил направил така.Изобщо не знаел и много съжалявал.

 

Не пожела да си поеме транспортите и трябваше да се набутам за тоя измамник.

Сега ще сложи пак шарената снимка с мадамата и ще го продава пак за КАТО НОВ.

Внимавайте с този!

Link to comment
Share on other sites

Не пожела да си поеме транспортите и трябваше да се набутам за тоя измамник.

Внимавайте с този!

Сори, че трябва да ти го кажа, но май само ти си клъвнал на празна кука.

Едва ли има по-обсъждан индивид в тази тема, но модераторите не искат да го баннат.

Колкото до разходите, трябваше да поискаш да са за сметка на продавача и в двете посоки. Това е още един тест за стоката която продава.

Ако откаже, значи има нещо гнило.

Моите искрени съболезнования.

 

Сега като гледам обявата на ЕТ "Станимир Георгиев" в базар-а, лаптопа наистина изглежда като нов.

Очевидно снимката не е на тази машина.

Байдъуей, фирмените обяви не бяха ли платени?

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Смятай пък какви ще му са гаранциите които така гръмко афишира.
Бахти фирмаджията, за 10 лева да станеш мангал - не го приемам!
За мен винаги са били риск неговите обяви, четейки само описанието за четириядрените му лаптопи, къде седели на витрина!
Поръчвай лаптопи, да праща пратки и не ги взимай, набутай му го едно хубаво, че да се усети с цел да стане малко по-коректен!
 

Link to comment
Share on other sites

Поръчвай лаптопи, да праща пратки и не ги взимай, набутай му го едно хубаво, че да се усети с цел да стане малко по-коректен!

Един човек няма постигне целта. Но, ако се обединят стотина човека..., ще получи добър урок.
Link to comment
Share on other sites

Аз не разбирам защо трябва да се купува от друг град, като тук си има фирма, да не кажа фирми за тая работа - примерно Изот.

Link to comment
Share on other sites

Добре де Колеги , защо нападаме човека за това че е решил да купи нещо от друг Колега от форума , който не е от Пловдив??? Би следвало на продавача за некоректното отношение и изобщо според мен абсурдните му обяви от типа " мострени "  да му бъде спрян веднага достъпа до раздел продава! Да не споменавам , че въпросния продавач си е фирма и се занимава с продажба на компютърни компоненти и компютри втора употреба и следователно мястото му не е в този раздел изобщо. 

Edited by kiselina777
Link to comment
Share on other sites

Дайте ми малко време да дискутирам с колегите. За мен отдавна трябваше да е заминал, следя от доста време дискусиите около него. 

Link to comment
Share on other sites

Не му е за пръв път на този на снимките да е друг лаптоп. Дори като модел.

 

Иначе и аз съм попадал на такива "фирмажии" "коректни".

Поръчвам Dell E4300 от OLX от някакъв такъв тарикат от София.

Пристига един смачкан E6400 ! При въпроса ми защо е друг лаптопа отговора беше "Е каква е разликата ?"  :lol:

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/topic/141069-продавам-лаптоп-lenovo-thinkpad-l520-2x23ghzматирангаранция50лв/#entry1495761320

 

Поръчах този лаптоп от търговецът st@nmen.Писахме си да уточним има ли забележки, това ли е лаптопа на снимките защото в описанието е модел L520, а на снимките L540.Увери ме, че това на снимките е лаптопа в перфектно състояние, мострен, като нов с кашона си и т.н.

 

Вчера отивам в Еконта да си го вземам гледам кашона му друг, вътре опакован в някви найлони.....викам си карай кашон не ми трябва.Вадя лаптопа капака на дисплея одран яко- шокиран съм...нали беше КАТО НОВ.

Пускам го,сменям шарената картинка дето я слага на всичките си лаптопи с бял фон и какво да видя- 4 пиксела светят в черно.Викам си това няма как да го купя.

Звъня му на тоя, казвам му човек ти ме увери,че лаптопа е като нов.Сега виждам капака му изподран има и 4 неработещи пиксела.

 

Почна да ми се обяснява как това е риска на онлайн търговията,той продавал втора употреба и се кълне,че никъде не бил писал като нов, а пиксели не бил видял и не вярвал. Снимах му ги и ги пратих веднага по вайбъра.

Почна да ме уговаря да ми свали 50 лв от цената да си намеря нов дисплей.Той го бил дал на някой си като оборотен лаптоп докато му ремонтира неговия и сигурно той го бил направил така.Изобщо не знаел и много съжалявал.

 

Не пожела да си поеме транспортите и трябваше да се набутам за тоя измамник.

Сега ще сложи пак шарената снимка с мадамата и ще го продава пак за КАТО НОВ.

Внимавайте с този!

 

Вземал съм от него PC, даже го ползвам като основно и всичко беше точно, както бе описано.

Опакован беше много добре, вид, състояние тн... безупречни.

Link to comment
Share on other sites

Вземал съм от него PC, даже го ползвам като основно и всичко беше точно, както бе описано.

Опакован беше много добре, вид, състояние тн... безупречни.

Винаги можеш пак да си вземеш от него. Имаш му координатите, имаш му профилите в базар и олх.

Даже може да му станеш и гарант на сделките, тогава предполагам ще му махнат и бан-а.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...