Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Този телефон заслужава ли си парите от 170$?

Предложения за други може и с по-малък дисплей за тия или по-малко пари.

 

350лв (ако включат и ДДС), не бих дал за тоя телефон.

Бих предпочел това: https://www.olx.bg/ad/nokia-6-nov-neupotrebyavan-32gb-3gb-ram-s-2g-garantsiya-do-02-11-2019-ID75thJ.html#ad1a057b2c

Офертата е добра. Цената в магазините е 570лв. Този е купен вчера. Явно с договор за много малко пари.

Ако ти хареса - скачай, преди да го е взел някой. :)

Link to comment
Share on other sites

Не се лъжете по името,което е притежание на някакви китайци.

Не са китайци а тайванци-FIH Mobile и финландската HMD Global Oy.Няма никакво значение всъщност...
Link to comment
Share on other sites

Хм,изглежда съм се подвел по потребителски коментари в други форуми и сайтове.Всъщност според Уикипедиа

On 18 May 2016, Microsoft Mobile sold its Nokia-branded feature phone business to HMD Global, a new company founded by former Nokia executive Jean-Francois Baril, and an associated factory in Vietnam to Foxconn's FIH Mobile subsidiary. Nokia subsequently entered into a long-term licensing deal to make HMD the exclusive manufacturer of Nokia-branded phones and tablets outside of Japan, operating in conjunction with Foxconn. The deal also granted HMD the right to essential patents and feature phone software.

 

HMD Global  е компанията,която вече вади продукция под бранда Нокиа.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

реших, че май няма смисъл да си купувам нов телефон, тъй като старото ми Xiaomi Mi3 го ползвам само за Музика(Spotify), интернет и разговори. Батерията кара по един ден, като го ръчкам повече. Иначе може да изкара и над 1 ден ако му пусна battery saver-a. Онзи ден реших да ъпдейтна до MIUI 9, телефона стана по-бърз и батерията започна да кара по-дълго време :) Сложих си ром-а на Xiaomi.eu, който има weekly updates. 

Link to comment
Share on other sites

Хм,изглежда съм се подвел по потребителски коментари в други форуми и сайтове.Всъщност според Уикипедиа

HMD Global е компанията,която вече вади продукция под бранда Нокиа.

... и също Foxconn е един от основните доставчици на компоненти за Iphone. По спомен даже някой от телефоните на Апъл са произведени изцяло от Foxconn. Така, че няма нищо притеснително.
Link to comment
Share on other sites

Между тия трите :Samsung A3 (2017)Xiaomi Redmi 4X и Huawei P9 lite кой е за предпочитане?Приемам и други предложения до към 300 кинта...Оглеждам се нов телефон за щерката,не по-голям от 5"

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че A3 е най-добрия вариант. Разбира се ако преподписваш може да ти го дадът на по-ниска цена. 

 

Сега взехме на майка ми такъв за подарък за коледа. Златен. много добре изглежда. 

Link to comment
Share on other sites

Huawei-a е класи над останалите 2. Самсунга и Шиомито изглеждат като телефони от 2010 година.

Виж им само гадната резолюция на екрана и ти е достатъчно.

Link to comment
Share on other sites

Ам, винаги си давал много готини и добри съвети. Ама поради щото ще е подарък на много много специална жена, предложение за нещо ново? Неразопаковано дето се вика? Че тези вече и от операторите не се предлагат, което е ... странно 

Link to comment
Share on other sites

Е, щом е за подарък, не върви да е втора ръка.

Няма ги, защото са на по 2 години модели, но пак са по-добри от това, което можеш да купиш за 400лв ново.

 

Ето това тогава:

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a1-8776.php

 

Операторите го предлагат. Може да видиш и olx. Има разни оферти за 480лв за запечатани устройства.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Xiaomi Mi A1

 

Ето това тогава:

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a1-8776.php

 

Операторите го предлагат. Може да видиш и olx. Има разни оферти за 480лв за запечатани устройства.

 

Взех го като подарък за жената вчера, но в добър мой стил не прочетох отзивите в нета. Телефона като видя интернет у дома  моментално се ъпдейтна до Android 8.0, а чак днес видях тази информация. Явно аз ще съм от втората серия опитни зайчета. Засега обаче нямаме забележки. Изглежда скъпарски, работи гладко и чисто и почти няма излишни прединсталирани приложения така че всеки да може да си го изрисува както си го хареса. Единственото бъгавко и леко дразнещо нещо е една от малкото програми в телефона писани от Xiaomi. Става дума за Mi Remote controller - for TV, STB, AC and more Иконата и е зашита във фърмуера но програмата не е инсталирана. При първото натискане предлага да я инсталне. За повече инфо погледнете ревютата в Ютуб. Сравнително честни са.

 

Само едно допълнение. Цената, дори и в български онлайн магазини, е по ниска от тази на операторите така че си струва човек да се порови малко.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Някой от съфорумците срещал ли е следното чудо на на китайците : OUKITEL K10 ? Продава се вече и у наше село, а декларираните характеристики са меко казано впечатляващи.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...