Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

От 3 месеца съм съм с Nexus 6 by Motorola.Като размери този китайски апарат е близо до него.Въпреки габаритите си не усещам някакъв дискомфорт взимайки пред вид експириънса,който ми носи :))

Но съм адски навит да си взема някое "китайче" с две сим карти и близка големина.

Link to comment
Share on other sites

Аз си поръчах моя телефон преди почти 2 години от Honorbuy от европейски склад. Дойде за 3 дена с DHL :)

 

 

Чефо тоя е по-добре от Oneplus 3t http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_note_2-8014.php Ама е и по-голям.

Топ варианта на това е 765 долара. Аз разбирам да е до 200, колкото взех моя - ок. Ама за 765 ще ме извиняват.

 

Моя Най-накрая се развали. Нещо губи нет. Ще го блъсна и ако не се оправи ще търся друг боклук.

Link to comment
Share on other sites

Няма да се оправи. Защо реши, че е телефона проблема?

Какъв нет губи? Безжичен или от оператора?

Мобилния нет губи. Като цяло губи всичко за секунда, после се свързва, но нямам мобилен нет. Той я дойде, я не. Тия цикъл се повтаря доста често за 1 мин. Сложих картата в някъв Самсунг в магазина. Не загуби нет. Та от там съдя, че е телефона. Парадокса е, че преди 2 часа работих и нямах проблем. Прибрах се и пак почна. Ще търся някви варианти. Нещо да споделиш по въпроса?(помня някакви ЛГ-та предлагаше) Щях да взимам "върни аполо" обаче няма 4г в САЩ
Link to comment
Share on other sites

Ами, не знам къде може да е проблема, че да губи само интернет. Пробвай да го ресетнеш. Ако имаше хардуерен проблем, би трябвало цялата мрежа да изчезва, а не само интернета.

Link to comment
Share on other sites

Ами, не знам къде може да е проблема, че да губи само интернет. Пробвай да го ресетнеш. Ако имаше хардуерен проблем, би трябвало цялата мрежа да изчезва, а не само интернета.

Доста често губи всичко. Но това продължава за 2 секунди и след това се опитва да се свърже с мрежата. Намира мобилна мрежа, но не винаги намира мобилен нет.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Redmi-Note-4-5-5-3GB-64GB-Deca-Core-Android-Dual-SIM-Smartphone-/272485422203?var=&hash=item3f7165947b:m:mnjS-PZWTvv17qjKX23Bbcg

 

eто го. Батко ви май намери другия китайчуга. Даже мисля да пусна моя да се продава за 30, 40 долара :)

 

Така като гледам трябва да си е бая по-добър от моя, че май и от one plus3

Link to comment
Share on other sites

Тц.Баш от One+3 не е по-добър.Процесора е по-слаб-Медиатек срещу Снапдрагон 821 на Куалком,а и ще имаш ядове на дневна светлина:

The high reflectivity of the screen prevents it from being very legible under bright sunlight. It scores a bit lower than even the Redmi Note 3, despite being slightly brighter.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

От днес съм с Xiaomi Redmi Note 3 Pro, като цяло съм очарован от тоя китаец за цената му. Исках 4-ката със Снапдрагон 625 ама трябваше да почакам няколко месеца, а от Китай не ми се взимаше. Отделно, че четох и в някакви ревюта, че като цяло не е много по-добър от 3-ката, а 4 с МТК го прескочих като малка гара. Не мерси.

 

Малко ми е терсене, че от 6" минах на 5.5" ама ще го преживея.

Link to comment
Share on other sites

625 е по-бавен от 650 с какъвто е твоя. Само по енегопотребление бие 625-цата(видеото и е Адрено 506 в сравнение с 510 при 650)

 

Аз имам Redmi 4 Prime,  че филиите над 5" не са ми по вкуса. Работи учудващо добре за 350 левова китайска пръчка :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Доволно е телефончето, ще ти хареса. Камера, памет, дисплей и... батерия!!!

Ако ти трябват кейсчета, свиркай.

 

Определено ми харесва, а и лети като цяло. Има някой неща, които са по-различни от стария, но ще му свикна.

Кейс имам, ама ако можеш да ми помогнеш с едно стъкло за дисплея, цена нямаш. За 2 и 4 има навсякъде, ама 3-ката е много търсен явно.

 

 

625 е по-бавен от 650 с какъвто е твоя. Само по енегопотребление бие 625-цата(видеото и е Адрено 506 в сравнение с 510 при 650)

 

Аз имам Redmi 4 Prime,  че филиите над 5" не са ми по вкуса. Работи учудващо добре за 350 левова китайска пръчка :laughing:

 

Да и това го четох, в разни ревюта. Само не мога да разбера, защо по бенчмаркове MTK Helio X20, излиза супер як, а на клип AnTuTu се вижда как сече като за световно, зарежда бавно приложения и т.н. и пак вади много точки....

 

Прайм-а и аз го гледах, ама аз пък съм точно обратно на теб. Бях с 6" и няма как сега да мина на 5", даже сега 5.5" още ми седи малък. Аз се бях загледал в MiMax ама ми излизаше от бюджета. :D

Link to comment
Share on other sites

Да и това го четох, в разни ревюта. Само не мога да разбера, защо по бенчмаркове MTK Helio X20, излиза супер як, а на клип AnTuTu се вижда как сече като за световно, зарежда бавно приложения и т.н. и пак вади много точки....

 

Защото бенчмарковете засичат съвсем различни неща. Графичните процесори на тия Медиатеци изобщо не могат да се мерят със Снапдрагон-ите и Mali-тата.

Link to comment
Share on other sites

Бях с 6" и няма как сега да мина на 5", даже сега 5.5" още ми седи малък. Аз се бях загледал в MiMax ама ми излизаше от бюджета. :D

Хесус :D

Аз бях с 5.5 и ми беше голям. Сега съм с едно Редми 4 Прайм 5-ка и е доста добре.

Link to comment
Share on other sites

Защото бенчмарковете засичат съвсем различни неща. Графичните процесори на тия Медиатеци изобщо не могат да се мерят със Снапдрагон-ите и Mali-тата Adreno-тата.

Mali-тата са при Медиатеците.

 

Сега чекаме глобал  МУИ(х♚й :laughing:) 8.2 за нашите китайски пръчки.

Link to comment
Share on other sites

Mali-тата са при Медиатеците.

 

Сега чекаме глобал  МУИ(х♚й :laughing:) 8.2 за нашите китайски пръчки.

 

Позовавах се на една статия, която четох преди време, в която пишеше, че МедиаТек започват да правят хубави чипове за ежедневна работа, но като се стигне до 3Д-то са класи назад от Снапдрагон-а.

 

Мали имах предвид, но не знаех, че и МедиаТек ги използват. Визирах Exynos-а на Самсунг, но явно и те използват Мали.

Link to comment
Share on other sites

Имах RMN3 Pro, сега съм с Redmi Pro с Медиатек. И двата са бетон. И двата имат плюсове и минуси. При RMN3 Pro - камерата е по-добра. Медиатека е по-бърз. Ето шот от Antutu

 

Жоро, имам но не са закалени. Мисля, че са 2 или 3. Ще ги видя и ще пиша лично да се видим и да ги вземеш.

 

Пак ти казвам, телефончето е перфектно. Отключи го, сложи му мултиром и пей сърце. Аз си ги виках от Китай, до един запечатани, аз си ги отварях, отключвах и инсталирах - просто бие доста по-скъпи телефони и не ме яд като го изпусна. Изработката е прецизна, дисплеите са добри, батерията е доста здрава, за разлика от прехвалените марки. Моите всичките карат по два дни, с яко ръчкане, постоянен нет - без значение wi-fi или 4G.

Link to comment
Share on other sites

Я кажете от къде е най-оферта да се купи Mi5s? И има ли смисъл да купувам такъв телефон като го ползвам само за разговори, интернет и снимане от време на време. Редми Про също е вариант. 

 

Link to comment
Share on other sites

Я кажете от къде е най-оферта да се купи Mi5s? И има ли смисъл да купувам такъв телефон като го ползвам само за разговори, интернет и снимане от време на време. Редми Про също е вариант. 

 

Какво означава "има ли смисъл да купувам такъв телефон"? Те всички ги ползват за разговори, интернет и снимане от време на време. :D

Link to comment
Share on other sites

След кратка справка с чичо гошо - най-евтино в известните китайски магазини е в aliexpress - 295 долара, след това в доброточукане (banggood) 310.

За мен по-добрата оферта е redmi4 prime. Говоря цена/качество.

Link to comment
Share on other sites

След кратка справка с чичо гошо - най-евтино в известните китайски магазини ...

Нека почакаме Мидекс да те опровергае... :)

Не че нещо, но следая темата с интерес. Наскоро взех едно МТК Редми Ноут 4 за жена ми и ми направи приятно впечатление за няколкото дни, през които си поихграх с него. Та съм се запътил и аз в тази посока... по-скоро поглеждам към Mi5s+...

Единствено ме притесняват възможните проблеми със сигурноста - не че ще прихване някой бацил а по-скоро, че събирането и тракването на всякаква информация си е национална политика на Китай, та това МИУИ кой го знае на кого и какво рапортува. :) Та от тая гледна точка пароли, интернет банкиране, пейпал, ибей профили ... до колко са лични и защитени е божа работа ако се държат на телефона. То не че и Самсунг/ЛГ/Сони.. не събират какво ли не инфо... Сещам се за скандала със смарт телевизорите на ЛГ...

Link to comment
Share on other sites

Нека почакаме Мидекс да те опровергае... :)

 

Е...то винаги може да се намери някъде с някой и друг долар по-малко, ама има ли смисъл - някои са съмнителни, други не доставят до BG...Тук да речем ми се вижда сравнително надеждно и е с включена доставка.

 

...най-евтино в известните китайски магазини е в ...

 

Съвет: Изключи от паричния си китайски речник превъзходната степен "най-", защото по дефолт е запазена за мене, а за тебе като обучаващ се новобранец на този етап ти се полага само сравнителната "по-". :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Взех на жената Asus ZenFone 3 Laser за смешната цена от $150 (отключен, с две сим карти и 32GB). Тва баси и якия телефон - пълен е с глезотии, включително и сензор за пръстови отпечатъци отзад под камерата (удобно се активира с показалеца при държане с една ръка). Процесора е слабичък, но всичко останало е ток и жици, особено пък за жената направо върховен телефон - мазен и тънък алуминиев корпус, изключително лек и със сериозна батерия от 3000 mAh! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...