Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Цените на природните горива щяха да растат нагоре, заради войната, дори и ние да бяхме мълчали като бит педерас. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

29 minutes ago, Dunc said:

Цените на природните горива щяха да растат нагоре, заради войната, дори и ние да бяхме мълчали като бит педерас. 


Тъпотии не ми се четат:

Основната причина за увеличението е едностранното спиране на доставките от страна на „Газпром“, посочват от комисията.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, RaptoR said:


Тъпотии не ми се четат:

Основната причина за увеличението е едностранното спиране на доставките от страна на „Газпром“, посочват от комисията

 

Защо не цитира и останалото?

Quote

Същевременно за м. юни 2022 г. актуализираните прогнози на „Булгаргаз“ за цена на газа показват цена около 140 лв./MWh, сравнима с цената за м. април 2022 и значително по-ниска от цената за м. май.  Основен фактор за това са сключените от „Булгаргаз“ сделки за директни доставки на втечнен природен газ от производители, без посредници, на по-ниски цени от цените на „Газпром“.

 

Link to comment
Share on other sites

Пичове, и да се джафкате и да не се джафкате, след няколко месеца ще стане ясна картинката. Дано да е в положителна насока, въпреки че аз лично не съм оптимист. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sothbiss said:

Пичове, и да се джафкате и да не се джафкате, след няколко месеца ще стане ясна картинката. Дано да е в положителна насока, въпреки че аз лично не съм оптимист. 


За момента всичко сочи към катастрофална посока, но вече се уморих да го повтарям. 

Link to comment
Share on other sites

А дали тази посока не е зададена още през 2020-та, с подписването на анекса за новия начин на формиране на доставната цена?

Мисля, че трябва да пренасочиш гнева си в друга посока.

Що не гръмнеш в челото тоя, който е одобрил и подписал механизъм, благодарение на който, чрез изкуствено създаден дефицит на газ за европейския пазар, цената за България,  без никакви посредници се увеличи многократно.

Много повече ме притеснява, че и до днес не може да се намери прословутата "Пътна карта" и все още не е ясно какво сме подписали и какви ангажименти сме поели.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, plameni said:

А дали тази посока не е зададена още през 2020-та, с подписването на анекса за новия начин на формиране на доставната цена?

Мисля, че трябва да пренасочиш гнева си в друга посока.

Що не гръмнеш в челото тоя, който е одобрил и подписал механизъм, благодарение на който, чрез изкуствено създаден дефицит на газ за европейския пазар, цената за България,  без никакви посредници се увеличи многократно.

Много повече ме притеснява, че и до днес не може да се намери прословутата "Пътна карта" и все още не е ясно какво сме подписали и какви ангажименти сме поели.

 

Боко тиквата...

Link to comment
Share on other sites

Защо си мислите, че най - големият производител на газ в света, не може да ни достави газта на цени под сегашните? Бъдещето е във ВПГ. И конкуренцията е голяма.

Link to comment
Share on other sites

Защото Иване, тази суровина се играе на борсата. Цената в Европа се определя от борсата в Холандия...  Тва не е оранжерия с производство на домати, за да ти я дам по-тънко. Схвана ли ся...

И ако смяташ, че бъдещето е в ВПГ се гръмни в крака, че да се събудиш ..

Link to comment
Share on other sites

В момента 60% от газта в света се транспортира чрез ВПГ. Този процент разсте с невероятно темпо. Ти си вярвай в русоробската пропаганда как едва ли не само по тръба може да се достави в големи количества.

Link to comment
Share on other sites

Защото на лилипутко акъла му стига само до там. Тръбите за вътрешен транспорт в Европа ще си останат. Вносът обаче не. Германия ударно строи 4 плаващи терминала. Ако не се лъжа до края на годината е планирано да има готови. Как го постигат е много интересно. Ще те оставя сам да разбереш. Има доста държави които тепърва се напъват да изнасят. Ще е жестока конкуренцията. А санкциите са си много ефективни. Просто трябва малко време за да се усетят. Утре се чака и поне една много добра новина ;).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vinyl_master said:

Що пак намеси Русия? 


Щото, Руми, нищо друго не могат изсра...
Чакам евтин газ, може и от Месопотамия.....  

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, plameni said:
  Quote

Същевременно за м. юни 2022 г. актуализираните прогнози на „Булгаргаз“ за цена на газа показват цена около 140 лв./MWh, сравнима с цената за м. април 2022 и значително по-ниска от цената за м. май.  Основен фактор за това са сключените от „Булгаргаз“ сделки за директни доставки на втечнен природен газ от производители, без посредници, на по-ниски цени от цените на „Газпром“.

Да шерна на пламени цитата, че удобно се игнорира тук :D

 

М/у другото, как вървят цените на борсите? Само в БГ ли расте, че вините БГ? Типичен стокхолмски синдром :D

Трябва да се отбележи дебелокожието, 530% увеличение не е трагедия, но след 13.7% -

 are-you-good-bro-screaming.gif

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ARPAnet said:

М/у другото, как вървят цените на борсите? Само в БГ ли расте, че вините БГ?

Няма да ти отговорят русоробите. Значи за последните на'м си колко десетилетия пълна зависимост от северномонголския газ, колко пъти досега тия убавци се вдигнаха срещу блатния северноазиатски рекет? Да си спомняш евентуално дали през зимата на 2009-та поне един от тия убавци се обади да възроптае, когато дребното фюрерче врътна кранчето без абсолютно никаква причина от наша страна? За многократното покачване на цените (на порядъци) на "благодатния северномонголски газ" през всички тези години да не говорим. Ей това е положението - пълна зомбация и никакво отношение към реалните факти. :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Няма да ти отговорят русоробите. Значи за последните на'м си колко десетилетия пълна зависимост от северномонголския газ, колко пъти досега тия убавци се вдигнаха срещу блатния северноазиатски рекет? Да си спомняш евентуално дали през зимата на 2009-та поне един от тия убавци се обади да възроптае, когато дребното фюрерче врътна кранчето без абсолютно никаква причина от наша страна? За многократното покачване на цените (на порядъци) на "благодатния северномонголски газ" през всички тези години да не говорим. Ей това е положението - пълна зомбация и никакво отношение към реалните факти. :lol:

Как ще раптоаем... ами ако спре газа? :laughing1:

 

Стана ми интересно какво е била прогнозата за цените през Май месец, преди спирането :

https://www.google.com/amp/s/news.bg/energy/bulgargaz-prognoznata-tsena-na-prirodniya-gaz-prez-may-e-153-73-leva-za-megavatchas.html%3famp=true :)))

Повишението за което можем да виним спирането на доставките е дори по-малко, щом и преди това да очаквали цената да скочи :)))

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ARPAnet said:

Трябва да се отбележи дебелокожието, 530% увеличение не е трагедия, но след 13.7% -


Ясене, нещо и ти ли се правиш на улав? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dunc said:

 

likewise 

 

Навсякъде има увеличение на цените. 


Това ми звучи като водата е мокра или accidents happen...  Предстои увеличение върху останалите увеличения, което сами предизвикахме. И ПАК газта ще е от Газпром - ей това е най-големият резил.
 

Link to comment
Share on other sites

Като се разграничавам твърдо от риториката ти си такъв, а аз съм унакъв, защото силно почна да ме дразни това махленско противопоставяне, ние и да си бяхме траяли, цената пак щеше само да се качва. Първо по начало сме подписали неизгодни договори, второ момента с тая война, няма друг раздвой.  И трето като цяло има страни в Европа, които са много по-зависими в момента от руската газ. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dunc said:

Като се разграничавам твърдо от риториката ти си такъв, а аз съм унакъв, защото силно почна да ме дразни това махленско противопоставяне, ние и да си бяхме траяли, цената пак щеше само да се качва. Първо по начало сме подписали неизгодни договори, второ момента с тая война, няма друг раздвой.  И трето като цяло има страни в Европа, които са много по-зависими в момента от руската газ. 


Не разбирам защо ми го казваш това, нито смисъла му. Спряха ли НА НАС газта - спряха я. Какво ме интересуват други държави и техните проблеми? 

Link to comment
Share on other sites

Щото логиката ти е плитка. Ако сме си били траели, тра-ла-ла. А ако баба ми беше мъжка, щеше да има дръжка. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dunc said:

Щото логиката ти е плитка. Ако сме си били траели, тра-ла-ла. А ако баба ми беше мъжка, щеше да има дръжка. 


Ако не бяхме лаяли, нямаше да спрат газта, което автоматично неминуемо ще я оскъпи за нас, ИЗВЪН общите тенденции към момента. Толкоз за баба ти и нейната дръжка

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:

Спряха ли НА НАС газта - спряха я.

 

Останал ли си без газ - не.

Хранилището в Чирен пълни ли се - да.

Цената съизмерима ли е с прогнозните месец преди спирането - да.

От следващия месец ще бъде ли по-ниска - да.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...