Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

И ъпдейта на ИОС 6 за 3ГС доказва, че компанията мисли за потребителите си. Тъкмо обратното на Андроид, където хвърляш боб дали следващата версия ще я има за твоя апарат или да събираш нови 500 лева.

 

Прав си, затова фрагментирането е неприятно, но тук има и друг момент. Тоест 2 момента.

 

1. iPhone излиза 1 път в годината и може миниатюрните нововъведения да се прехвърлят на задните модели без проблем. И не мислят много за клиентите си, защото Siri я нямаше за по-задни модели. Защо? Много изчислителна мощ ли иска? Айде моля ти се... Мислели те.

2. При Андроид се сменят ядрата и kernel-ите. Понякога промените не са възможни за по-стари устройства от чисто техническа гледна точка. Фактор е и мястото за ROM-а на телефона. Някои устройства имат прекалено малко място и това не позволява качването на новата версия. Старите устройства са прекалено стари, за да подкарат новите версии на операционната система. И като процесорна мощ, и като РАМ и като РОМ.

 

За сметка на това пък, има достатъчно голямо общество от разработчици, което вади нови и нови ROM-ове и може да си сложиш която версия си пожелаеш. От там може да се види, че на някои по-стари телефони, новите версии просто не вървят нормално.

 

А и ако си вземеш чисто устройство от Гугъл (Nexus), получаваш следващата версия ако хардуера го поддържа. Nexus S го ъпдейтват вече 3 пъти. И то не с части от новата версия, а с цялата нова версия на операционната система.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

къв копи пейст за номера?

номерата и интернет адресите светят в синьо демек кликаш и набираш тва е ..... ма тука доказваш за пореден път колко си запознат с айфоните , нищо ти си продължавай да говориш тъпотии. всъщност повечето ти постове в темата доказват че си нямаш ни най малка идея как се случват нещата при ейпъл. всеки ползвал някога айфон ще го потвърди , тъпо е целият ти опит да се базира на опитите на полу грамотните ти приятели да наберът номер или да си синхронизират айфона без да им се налага да търсят tutorial в интернет та що просто не спреш да пишеш в темата ?

 

пс : ако айфон не могат да си оптимизират хардуера да работи със софтуера им за андроид кво да кажем с всичките ненужни 5254211 модела телефони ?

 

и тва дали е с 5 ядра е без значение щото пак си остават лагави и сравнени с айфон 5 се дънят на всички тестове именно заради лошата си оптимизация....

 

 

dvdrw за какви оплаквания говорим всъщност ?

прочете ли статията за мапс-а? тука проблем няма , след 6 месеца тва ще са най добрите карти в телефон.

проблем с камерата също се оказва че на повечето телефони също няма.

проблеми с дизайна също няма , проблем с иОС също липсва та ай светни ме ако обичаш кви са тия несъществуващи проблеми които дъвчете вече 10 страници ?

 

и да дефектиралите устройства не се изхвърлят а отиват в завод на ейпъл и се ремонтират изцяло от тях а не от бай Минчо официалният представител на хтц за България.

Link to comment
Share on other sites

къв копи пейст за номера?

номерата и интернет адресите светят в синьо демек кликаш и набираш тва е ..... ма тука доказваш за пореден път колко си запознат с айфоните , нищо ти си продължавай да говориш тъпотии. всъщност повечето ти постове в темата доказват че си нямаш ни най малка идея как се случват нещата при ейпъл. всеки ползвал някога айфон ще го потвърди , тъпо е целият ти опит да се базира на опитите на полу грамотните ти приятели да наберът номер или да си синхронизират айфона без да им се налага да търсят tutorial в интернет та що просто не спреш да пишеш в темата ?

 

пс : ако айфон не могат да си оптимизират хардуера да работи със софтуера им за андроид кво да кажем с всичките ненужни 5254211 модела телефони ?

 

и тва дали е с 5 ядра е без значение щото пак си остават лагави и сравнени с айфон 5 се дънят на всички тестове именно заради лошата си оптимизация....

 

Научи се да четеш преди да се изказваш така рязко, ако обичаш. "полу-грамотните" ми приятели са много по технологично напреднали от теб. И не помня да съм казвал, че някой е търсил туториъл как да си синхронизира устройството. Отново думи в устата.

Тва за насичането нали и аз го казах? Около 7 пъти за последните 4 страници. Дразни ме в червата! Казах дори каква е причината. Как искаш да го напиша, за да разбереш, че съм съгласен, разбирам го и ме дразни ужасно много? Банер ли да вдигна, що ли? Дразни ме, дразни ме, дразни ме, дразни ме! Искаш да ти напиша какво ме дразни в Андроид ли? Ти дали ще ми напишеш обаче какво не ти харесва в iOS/iPhone? Ей така, да сравним кой до колко е обективен.

 

Един приятел си взе от някъде 3GS като втори миналата седмица, хванах го, казах "ма той не е зле" и той ме погледна и ми каза "обади се на ей тоя номер от ей тоя СМС". В СМС-а имаше 2 номера с имена. Въртях го, суках го, лесен начин не намерих. Накрая копирах СМС-а като ноут, пейстнах го в бележника, изтрих всичко, освен единия номер, копирах го и го пейстнах в телефона за набиране. Егати хамалогията.

 

Забележи. 1 лице, единствено число. АЗ.

После за неразбралите съм го написал в прав текст.

 

Чети бе netroot, защо не четеш? АЗ я направих тая операция. А не технически грамотен или неграмотен мой приятел.

 

 

iPhone 3GS с iOS 4.

 

Тук вече няма как да кажете на черното бяло, да ме обвинявате, че не съм го пипал, че съм чел и какво ли не, че само ревюта съм гледал, само клипчета и т.н. 1 минута, лично АЗ, с моите ръце го ръчках и това беше единствения начин за извършването на тая операция.

 

и да дефектиралите устройства не се изхвърлят а отиват в завод на ейпъл и се ремонтират изцяло от тях а не от бай Минчо официалният представител на хтц за България.

 

laughing1.giflaughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Голям си оптимист.

Link to comment
Share on other sites

Прав си, затова фрагментирането е неприятно, но тук има и друг момент. Тоест 2 момента.

 

1. iPhone излиза 1 път в годината и може миниатюрните нововъведения да се прехвърлят на задните модели без проблем. И не мислят много за клиентите си, защото Siri я нямаше за по-задни модели. Защо? Много изчислителна мощ ли иска? Айде моля ти се... Мислели те.

2. При Андроид се сменят ядрата и kernel-ите. Понякога промените не са възможни за по-стари устройства от чисто техническа гледна точка. Фактор е и мястото за ROM-а на телефона. Някои устройства имат прекалено малко място и това не позволява качването на новата версия. Старите устройства са прекалено стари, за да подкарат новите версии на операционната система. И като процесорна мощ, и като РАМ и като РОМ.

 

За сметка на това пък, има достатъчно голямо общество от разработчици, което вади нови и нови ROM-ове и може да си сложиш която версия си пожелаеш. От там може да се види, че на някои по-стари телефони, новите версии просто не вървят нормално.

 

А и ако си вземеш чисто устройство от Гугъл (Nexus), получаваш следващата версия ако хардуера го поддържа. Nexus S го ъпдейтват вече 3 пъти. И то не с части от новата версия, а с цялата нова версия на операционната система.

 

Имал съм телефон и таблет с Андроид. Не ставаха и наполовина на това, което получавам от ИОС устройствата и системата. И говорех за официални ъпдейти. Не убеждавам никой, казвам моето мнение и моята истина.

А и друго има, специално за Самсунг, някакси ми е тъпо надписа на телефона ми да го има и на фурни и хладилници и ТВ и климатици и микровелета и още 100 неща :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Имал съм телефон и таблет с Андроид. Не ставаха и наполовина на това, което получавам от ИОС устройствата и системата. И говорех за официални ъпдейти. Не убеждавам никой, казвам моето мнение и моята истина.

А и друго има, специално за Самсунг, някакси ми е тъпо надписа на телефона ми да го има и на фурни и хладилници и ТВ и климатици и микровелета и още 100 неща :bgrin:

 

Разбира се. Ползваш това, което на теб ти е удобно. Мен ограниченията в iOS не ме кефят, колкото и да са им хубави устройствата. Затова не го и ползвам.

Аз също говоря за официални ъпдейти. Nexus S излезе с версия 2.3. Сега е с последната 4.1. 3 версии са минали от тогава и си ги е получил всичките.

 

Това за Самсунг са си предубеждения и може да го кажеш по същия начин за всеки един техен продукт. LED телевизорите им обаче са едни от най-хубавите на пазара в момента.

Не са само те така. LG също имат цяла продуктова гама и от бяла и от черна техника.

Това разбира се не спря Apple да ползват екрани от Samsung, а сега и от LG.

Link to comment
Share on other sites

кво ме дразни в айфон - нищо.

заради това го ползвам , ако почне да ме дразни ще мина на нокия лумиа 920 ей така да видя що за чудо е и що струва 650Е , ма на тоя етап съм пределно доволен от безпроблемността на ай устройствата.

Link to comment
Share on other sites

Злобил, аз проблеми не дъвча, човече. Не ползвам устройствата, за да се изказвам за тях. Нито съм солидарен с хейтърите/поддръжниците на марката.

Защо след 6 месеца ще е супер приложение? Какво правят цяла година? Имат достатъчно тестери (предполагам), за да тестват приложението много, преди да стигне до крайния потребител.

Ей това ми беше въпроса - пускат по 1 у-во на година, и примерно по 1 нова версия на софтуера. Затова всичко трябва да е изчистено до съвършенство.

Иначе това за 1432453 модела Андроид телефони е верно.

На мен дизайна и ОС-а също ми допадат много, не мога да си кривя душата. Относно приложенията и камерата - всеки си има предпочитания.

Желая прекрасен уикенд на всички :)

 

P.S. Абе, кога успяхте да напишете 4 мнения?!? ;)

Link to comment
Share on other sites

кво ме дразни в айфон - нищо.

 

За каква обективност си говорим тука тогава? Перфектния продукт. Как пък не.

Аз започвам да се чудя ти за какво друго го ползваш тоя телефон, освен да пишеш SMS-и, да пишеш по Viber и да се обаждаш.

Nokia Lumia 920 струва толкова пари (Ноември излиза, между другото), защото хората са вложили нови технологии. Да. За първи път. Най-вероятно в iPhone 6 или 7 ще ги има, но тогава отново ще бъдат обявени като революционни и хората ще повярват, че е така.

Капацитивен тъч екран, на който може да се работи с нокти, ръкавици и други, и освен това се настройва за работа с въпросната повърхност, различна от пръст.

 

Защо след 6 месеца ще е супер приложение? Какво правят цяла година? Имат достатъчно тестери (предполагам), за да тестват приложението много, преди да стигне до крайния потребител.

 

Ти гледай майтап сега. Apple за 6 месеца ще картографират целия свят.

Ей това го наричам фенщина вече.

Link to comment
Share on other sites

Чета, чета и разбирам, че това Айфонщината е голяма болест... Нищо лично, просто констатирам.

 

Сигурен съм, че някой ден АйЛайно ще бъде изкарано префектно като консистенция и вкус. Само защото има Ай отпред...

Link to comment
Share on other sites

Разбира се. Ползваш това, което на теб ти е удобно. Мен ограниченията в iOS не ме кефят, колкото и да са им хубави устройствата. Затова не го и ползвам.

 

Едно нещо не разбираш и това е същото като с темата Windows vs Linux. Ти искаш много настройки и възможност да бъзикаш където каквото ти дойде, интересуваш се къде какво има и какво може да се прави. За теб Linux и Android са по-подходящи. Другите не ги интересуват толкова подробности, искат да имат 5 настройки на кръст защото само това им трябва, при това ползват само 2-3 от тях и дотам. Стотици опции са объркващи за повечето хора и това не е предимство за тях. Както и 18 различни програми за същото нещо - това последното винаги ме е отблъсквало в Linux-a, защото докато избереш правилната губиш една камара време.

 

Именно софтуера е силната страна на продуктите на Apple а изработката на устройствата е бонус.

 

Пък това с картите леко се преекспонира именно защото всички очакват софтуера на Apple да е перфектен пък то такова понятие няма.

Link to comment
Share on other sites

Едно нещо не разбираш и това е същото като с темата Windows vs Linux. Ти искаш много настройки и възможност да бъзикаш където каквото ти дойде, интересуваш се къде какво има и какво може да се прави. За теб Linux и Android са по-подходящи. Другите не ги интересуват толкова подробности, искат да имат 5 настройки на кръст защото само това им трябва, при това ползват само 2-3 от тях и дотам. Стотици опции са объркващи за повечето хора и това не е предимство за тях. Както и 18 различни програми за същото нещо - това последното винаги ме е отблъсквало в Linux-a, защото докато избереш правилната губиш една камара време.

 

Разбирам те много добре. Затова го и казвам. Всеки да си ползва каквото си го кефи, но ако ще плюе другото, поне да се обосновава, че да има върху какво да се дискутира.

А това с 18-те различни програми го има и при двете мобилни операционни системи. То е неизбежно при 600 000 приложения.

Link to comment
Share on other sites

Чета, чета и разбирам, че това Айфонщината е голяма болест... Нищо лично, просто констатирам.

 

Сигурен съм, че някой ден АйЛайно ще бъде изкарано префектно като консистенция и вкус. Само защото има Ай отпред...

 

не е болест просто някои хора не ги кефи телефонът им да е направен от рециклирани кофички за кисело мляко :)

Link to comment
Share on other sites

Тук влизам и си мисля, че ще прочета нещо ново или интересно, ще разбера за някоя функция или пиниз, които досега не съм знаел, а се оказва, че 10 страници се обяснява колко си прецкан, че си си взел iphone или нещо друго на Епъл. И като бъде анализиран до основни един бъг, дефект, минус или т.н. се минава на следващия и така до безкрай. То тва тука не се превърнало в тема за споделяне на опит и съвети за Епъл, а в тема Света VS. Епъл. Аз като гледам тук основни май пишат не айфон юзъри, а андорид, мандорид и т..н юзъри, които по непонятни прични са решили да солят наред и да наводняват темата с тъпотии.

 

Честно аз се изморих да изчета 10+ страници хейт и глупости, не знам вие как не сте се изморили да ги пишете.

Link to comment
Share on other sites

Ще останеш учуден как след още 10 страници е същото :lol: :lol:

 

А относно андроид юзърите и аз не мога да го рабера това нещо. Странни птици са всичките.

Винаги са запознати с всички възможни новости включително и на техният смъртен враг - айфона.

Аз съм айфон фен но не съм гледал презентации и бла бла бла за сметка на това андроид юзърите и то доста голяма част от тях са гледали презентацията и именно те заляха всички форуми с всевъзможни лайна още на 10тата минута от анонса на 5-цата.

Андроид юзърите винаги държат да отбележат предимствата на своето устройство пред айфона независимо дали е лагаво подобие на смартфон , искаш или не получаваш компетентното им мнение как си се прецакал за 2К лв щото неговото е същото че и по-добро , задължително по-добро.....

Андроид юзърите са най-активните пишещи в темите за айфон. Пак държащи да отбележат че са с по-добрия дивайс.

Андроид юзърите не признават норми и граници за тях е прекалено ламерско да не можеш да влезеш в операционната система на своя дивайз и да си сложиш забавни и бъгави уиджетчета на хоум скрийна на който прекарваш вкупом 5 сек. дневно. Изтъква се невъзможността на айфона да ти показва анимиран календар на хоум скрийна.

Андроид юзърите имат по-добрите дивайси за по-малко пари.

Андроид юзърите имат по-добър маркет и приложенията им са по-добри макар че са жалко написано подобие на нещо наричащо се програма. 50/50 дали ше тръгне без 4 ядреният телефон да зацикли.

Андроид юзърите са ВСЕВИЖДАЩИ и имат поне по 4ма познати с айфон който са разглеждали ма не го харесват , простеел им пък и тяхното устройство е по-евтино и по-добро.

 

И най-важното.

Ако андроид юзър няк'си се опитва да ви убеди че притежава устройство с по-добра изработка , без луфтове и по-добър дизайн .... идва моментът в който трябва да прекъснете разговора.... той е луд. :bowdown:

 

 

Общо взето ставате легенди момчета продължавайте в същият дух и много скоро ше ви сменат роботчето с Трол. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това е така, защото голяма част от ползвателите на Iphone не виждат по-далече от носа си и не им пука за нищо друго, освен Ай-то.

Относно това, че се прекарвало по нам си колко време над уиджетите и прочие и се изтъква това, че човек едва ли не има нужда от много малко приложения - ами, че то и Нокия 1208 ги прави тия неща - Обаждане, СМС, Фенерче... ето 3 полезни и достатъчни функции :)

P.S. темата ще отиде към откровено хейтване на 2те платформи, което не е желателно :)

Лично аз - нямам нищо против Епъл или продуктите им, дори съм хепи, че съм можел да поработя на тях. В предните мнения също съм казал, защо ми харесват.

Пийте по една голяааама бира и стига дразги :)

 

P.S. Злоооообиииил, не казвам, че няма приложения.. остави, сядайте на бири и кюфтаци, мани те ти тия айфони, дроиди и всякакви шитни. Събота вечер е. Наздраве.

Link to comment
Share on other sites

Кой точно го изтъква това че нямало нужда от приложения при положение че в ейпъл маркета има от пиле мляко :bowdown:

Не е като да няма глад за приложения явно...

Link to comment
Share on other sites

zlobil аз пробвах да "призная" че техните телефони са най-добрите и че w00x е винаги най-правия в тази тема... не помогна това, така че съжалявам, но вчерашното ти мнение е било просто загуба на време. Хората ще продалжат да храчат в тази тема, не им омръзва.

 

... Всеки да си ползва каквото си го кефи, но ако ще плюе другото, поне да се обосновава, че да има върху какво да се дискутира...

 

Ще взема да се повторя ОТНОВО - ти си човека, които пише в тази тема и плюе нон стоп. Всичко започна с това, че писах за 12.09.2012 - презентацията на 5-цата, това е на страница 12 от темата. След това вие и по-конкретно ти w00x, направо се оля. Пишеш простотии, спориш и се мъчиш да ни убедиш, че OS и смартфонич които ти използваш са много по-добри, хубави и т.н. Ние се съгласихме с теб, белким ни оставиш да си обсъдим между нас си нещата, но уви. Аз заплаших - пак същото, кервана си върви, w00x си лае. И сега имаш и наглостта да пишеш това????

 

w00x 71

djadomraz 61

netrootbg 45

TAZ 43

zlobil 41

 

Ти с нищо не допренесе в тази тема освен с 71 спама и разводнявания. Няма как да оправим това, което ти повърна тук, защото ти повръщаше на всяка страница от последните 12 страници и за капак пишеш в темата за iPhone всеки да си ползва каквото си иска, но да не плюе другите и различното. Е това, ако не е наглост - не знам.

 

w00x моля те СПРИ СЕ. Ти си победителя тук, признаваме ти всички това, но моля те престани.

 

Хубав ден

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Този Петък ще пускат 5-цата официално в продажба при нас. Днес ще позвъня в Мтел, за да видя какви ще са условията и дали ще е на цената на предния ми телефон.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

вчера се обзаведох с 5-ца .....ми колкот и да не ми се иска да го казвам по добър телефон не мисля че някога съм държал, уникално мазно работи

Link to comment
Share on other sites

вчера се обзаведох с 5-ца .....ми колкот и да не ми се иска да го казвам по добър телефон не мисля че някога съм държал, уникално мазно работи

Честито :)

Имам един въпрос. Каква навигация ползваш и въобще как стои въпроса с програмите за навигация. Тъй като се прецаках да си взема Андроид базиран телефон... трябва да взема мерки и да поправя глупостта си. Общо взето съм се насочил към Windows защото там нещата са ясни, но Айфон също ме блазни като избор.

Ще е добре да споделиш и как стои въпроса с издръжливостта на батерията. Андроид базираните телефони са пълни шитни в това отношение. Пуснеш ли WiFi или навигация... 1500 ма/ч батерия отива в киреча след няма и 3-4 часа.

Освен това ме интересува как стои въпроса със стартираните сървиси и приложения. Могат ли да се управляват от потребителя? Ако нещо не ми трябва или не го ползвам да го спра? Защото Андроид стартира всичко което той иска и се стига дотам, че когато искаш да ползваш нещо и ти трябва да стане бързо... не стига оперативна памет и докато Андроид прецени какво да затвори и да освободи памет... ми идва да пратя телефона при Създателя. Абсурд е телефон с 1+ GHz процесор да работи по-бавно от дърт телефон. За липсата на възможност за провеждане на видео разговор да не говорим... направо онемях като ми се наложи да проведа такъв и се оказа, че не може. Еб@ти и Андроида. Добре, че поне може обикновен разговор да се води без да има нужда да инсталираш нещо.

И много моля да не пишат Андроид фенове, щото тях не ги питам, нито ме интересува мнението им.

 

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Да си го ползваш със здраве и да ти служи вярно.

Като го поразцъкаш повече време, сподели как се държи.

@future - андроид фен съм, но I5-цата ми харесва и то много.

Oще веднъж да си го ползваш със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Ще е добре да споделиш и как стои въпроса с издръжливостта на батерията. Андроид базираните телефони са пълни шитни в това отношение. Пуснеш ли WiFi или навигация... 1500 ма/ч батерия отива в киреча след няма и 3-4 часа.

Освен това ме интересува как стои въпроса със стартираните сървиси и приложения. Могат ли да се управляват от потребителя? Ако нещо не ми трябва или не го ползвам да го спра? Защото Андроид стартира всичко което той иска и се стига дотам, че когато искаш да ползваш нещо и ти трябва да стане бързо... не стига оперативна памет и докато Андроид прецени какво да затвори и да освободи памет... ми идва да пратя телефона при Създателя. Абсурд е телефон с 1+ GHz процесор да работи по-бавно от дърт телефон. За липсата на възможност за провеждане на видео разговор да не говорим... направо онемях като ми се наложи да проведа такъв и се оказа, че не може. Еб@ти и Андроида. Добре, че поне може обикновен разговор да се води без да има нужда да инсталираш нещо.

И много моля да не пишат Андроид фенове, щото тях не ги питам, нито ме интересува мнението им.

 

Не пиша на теб. Пиша само, за да не подведеш някой с тия глупости дето си ги изписал. Като не разбираш, да беше питал в другата тема.

 

Тва с батерията на Wi-Fi е най-върховната глупост. 4 часа....

Ще командваш сървиси на iPhone... nigga` please. Това само на Андроид го има.

А iPhone може да прави видео разговор само с друг iPhone, та и там не съм сигурен къде си се засилил..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...