Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

http://www.theatlantic.com/technology/archive/2012/09/how-google-builds-its-maps-and-what-it-means-for-the-future-of-everything/261913/

 

Сигурно могат да развият мапса, но колко време ще им трябва ? :) На горният линк обясняват какво се прави в гугъл за картите :))

A HTC–то не ми е пластмасово отзад, стига с тези пластмасови дивотии, не са само самсунг на пазара ;) Че и след 3 години го издокарва на ново и вече надрано iPhone 5 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Не разбирам какво толкова ги дъвчите тези карти?! Има 283 приложения свързани с карти в Apps store-а, който не иска да използва на СВОЯ нов iPhone 5 - то може да си дръпне 1, 2 ... n на брой приложения - повечето са даже безплатни. Да не говорим, че както вече бе споменато е почти сигурно, че google - ще си пуснат свое собствено приложение на maps-а за сваляне.

 

Колко от всички Вас, които я имате HTC, я Самсунг, я нещо друго използвате новата карта вкарана в iOS 6? Защото аз от личен опит мога да кажа - използвал съм картата на googlе, погледнах и новото приложение на Apple - ми все карта и двете си ме даваха на улица Нестор Абаджиев 57, където и бях. Всичко си беше еднакво. Я ми кажете за какво толкова много използвате тази карта на Вашите iУстройства, защото ако кажа, че чак пък го чупя това приложение от ползване - едва ли ще истина. Та ми е интересно - за какво толкова го използвате, нека и слепите да прогледнат, не бъдете егоисти. Моля ви се! Споделете.

 

Колкото до горния коментар - колко надрани 5-ци видя лично ти? Знаеш ли какво са ги правили, за да се надерат така? Взимаш ли за чиста монета всичко, каквото намериш в нета? Ама аз като ти гледам всичките постове в темата... май няма смисъл да продължавам да питам.

Link to comment
Share on other sites

rofl :)

Ти преди да си купиш каквото и да е, не четеш ли коментари за нещото ? :“)) Защото лично аз се чудя каква лиготийка да си взема, та чета наред :)

Може би трябва да почакам докато някой от познатите ми се излъже да си купи 5-ца и да гледам колко бързо ще го надере? Или да помоля в тукашното iМагазинче да ми дадат един за да се разходя и да му потествам картата ? :“)

Та какво предлагаш ? :“) На какъв принцип да си купя телефона ? Да затворя очички и да посоча нещо ли ? :“)) Разбира се, че чета в нета. И когато достатъчно голямо количество хора започнат да коментират определен проблем - сигурно има такъв. :))

 

А за какво ползвам карти - дори из града в който живея ми се налага да ги ползвам, защото все още не съм му свикнал. Плюс, че често пътувам и извън Чехия, и не ме кефи идеята да се загубя някъде. :)

Защо Гугъл Мапс, а не igo примерно ? Maps-а е фрий, и не ми се ще да пирантеля карти. Плюс, че мапса бидейки онлайн карта е една идея по-актуален и не ми се налага да мисля за ъпдейти.

 

 

И все повече ми харесва идеята да си купя айфоун 5-ца, просто за да мога да хейтя от личен опит. :) Просто е фън да гледам фенбойс как издивяват :))

 

А за постовете ми в темата - нека бъда по-обстоен :) Лично за мен си ползвам от 3 години HTC HD2 /към днешна дата с Android Jelly Bean, до скоро с Windows Phone 7,5/ - работи си чудно играчката. И благодарение на нея имам доста пълен поглед над Андроид и Windows Phone развитието. :)

По коледа подарих на брат ми Galaxy S2, та за месеца през който си бях в БГ успях да си поиграя достатъчно и с тази играчка - не е никак лоша, че и Monkey Island 1,2,3 се играят чудесно на него. Но не иска S3 и да ми даде неговата 2-ка, та ще трябва аз да си избера нещо за мен си.

Приятелката ми мята айфоуни, макбукове и etc /apple fan го раздава/ та и с апфел продуктите си играя достатъчно често, че да си създам мнение за тях. Но дори тя отказва да се ъпдейтне до iOS 6. :))

 

Нали знаеш, че клиентите са най-добрата реклама и съответно анти-реклама за даден продукт ? :)

А аз колкото и да не си падам по епъл дивотиите, не съм конче с капаци и се старая като избирам да разглеждам всички варианти. :)

 

Иначе линкчето заради което постнах е интересно, дава някаква представа с какво са се захванали :)

Link to comment
Share on other sites

Я ми кажете за какво толкова много използвате тази карта на Вашите iУстройства, защото ако кажа, че чак пък го чупя това приложение от ползване - едва ли ще истина. Та ми е интересно - за какво толкова го използвате, нека и слепите да прогледнат, не бъдете егоисти. Моля ви се! Споделете.

На мен лично много силно впечатление ми направи, когато обикалях последния път из уличките на Париж, колкото и хора да спирах и да питам за дадена посока, АБСОЛЮТНО всеки път те вадеха своя iPhone (почти винаги 4), отваряха картите и задаваха крайната дестинация, след което ми обясняваха по картата как да стигна. Очевидно хората сериозно си бяха свикнали да използват приложението в своето ежедневие.

Link to comment
Share on other sites

 

дрън дрън

 

 

За какви коментари говориш че нещо не мога да се сетя ?

Как е възможно да оплюете съвсем нов дивайз който се продава от седмица и всичките ви впечатления са от клипчета в ютуб направени от знайни и незнайни хора..... я се съвземи , каква обективност кви 5 ле'а ? Как точно прецени ти и всичките други хейтъри че телефона не става при положение че дори не сте го виждали на живо да не говорим да сте го притежавали или разцъквали за 10-15 минути , тва че приятелката ти не иска да си ъпдейтне 4-ката до иОС6 е точно толкова общо с темата колкото и аз съм космонавт , ма щото си много запознат сигурно знаеш че половината от екстрите които иОС6 предлага инсталиран на 5-цата от 4/4С не се поддържат ......

 

Бъговете в картите пък са толкова силно преекспонирани че повече не може да бъде.

Който иска качествена навигация не разчита на вграден нокия мапс , гугъл мапс и т.н. а дава 20$ купува един НАВИГОН/ИГО/СИГИК и тва е.

Несериозно е да разчиташ на гугъл мапс за навигация , още по абсурдното е къв вой се изви до небесата заради тия карти които сигурно са едно от най-слабо ползваните приложения.

 

 

Защо Гугъл Мапс, а не igo примерно ? Maps-а е фрий, и не ми се ще да пирантеля карти. Плюс, че мапса бидейки онлайн карта е една идея по-актуален и не ми се налага да мисля за ъпдейти.

 

 

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Бъговете в картите пък са толкова силно преекспонирани че повече не може да бъде.

Който иска качествена навигация не разчита на вграден нокия мапс , гугъл мапс и т.н. а дава 20$ купува един НАВИГОН/ИГО/СИГИК и тва е.

Несериозно е да разчиташ на гугъл мапс за навигация , още по абсурдното е къв вой се изви до небесата заради тия карти които сигурно са едно от най-слабо ползваните приложения.

 

Картата на Google Maps е много по-добра от тази на Navigon/iGo/Sygic. Много по-детайлна. Да не говорим, че тя също може да се ползва офлайн. На Google Maps, пред съседния блок е разчертан паркинга, докато на Navigon му бях намерил една карта, която имаше 4 булеварда в Пловдив и това беше. Nokia Maps също е много силно приложение, което ако работи, нямаш нужда от допълнителен софтуер, който в повечето случаи е с ужасно грозен интерфейс.

Navigon струва 92лв. Не $20.

 

В САЩ ги има всичките заведения по улиците. Всички POI-та, които може да му трябват на човек. И не само в САЩ. В по-големите световни градове - също. Затова реват хората. Има и публичния транспорт. В голям град с кола е адско да се пътува. В Ню Йорк ти трябват по $800 на месец, за да имаш кола. Паркинга е по $5-8 на час. За сметка на това, с метрото можеш да стигнеш навсякъде. В Лондон е същото. Има огромни такси за влизане в "центъра" на града, а Ъндърграунда е навсякъде.

 

За БГ може и да са слабо ползвани, но в чужбина, хората си ги ползват супер активно.

 

А и това е едно от главните неща около новия iPhone. Това и по-големия екран. Те сами си го казаха на прес-конференцията.

Затова също се изви вой до небесата. Защото Apple пак парадират с "революционен" продукт, който е в Alpha стадий.

 

И една причина, поради която Apple Maps никога няма да стигнат Google Maps. Независимо колко технологии и от кой купят.

Google Maps може да се развива от потребителите без никакъв проблем. Влизаш в системата, казваш - тук има заведение, тая улица е задънена (щото някой решил да си лепне будката на края и от миналата седмица е еднопосочна), тук има такъв бизнес. После минават 3-4-ма, потвърждават и промяната се качва в Google Maps директно.

 

Просто Apple не трябваше да се изхърлят така, но пък Google като едни добри дечица ще им забършат и ще пуснат отделен App.

Link to comment
Share on other sites

За БГ може и да са слабо ползвани, но в чужбина, хората си ги ползват супер активно.

Тук трябва да се съглася напълно с вокса. Няма по-използвано приложение за навигация от Гугъл Мапс поне тук на този континент. Всичко останало отадвна отиде в десета глуха. В колата ми се подмятат три GPS-а (един ТомТом и два Гармина), които не съм използвал вече не знам откога и все се каня да ги изхвърля, защото са абсолютно безполезни, особено на места с гигантски строежи и промени по магистрали и мостове, както е при нас в момента.

Нямам нито един познат и колега от всички запалени Епъл фенове, които да са доволни от ситуацията с картите. Никой от тях не смята да ги използва и чакат появата на приложението на Гугъл.

Още една забавна случка от днес, която показва как злите сили на маркетинговите каламбури в Епъл започват да играят по нервите дори на заклети фенове. Става въпрос за великата "иновация" в петицата - новия lightning конектор, чиято единствена цел е поредното скубане на клиента с безсмислени промени. И двамата колеги, с които работя и които са запалени Епъл фенове и си взеха петицата още в първия ден, установиха с изненада, че са си забравили кабелите с великия конектор в къщи. Забележете - все още дори във фирмените магазини на Епъл го няма този скъп но безценен кабел. Е, не пропуснах да ги избъзикам, като им предложих няколкото стандартни microUSB-USB кабела, които се мотаят на бюрото ми и които могат да се използват за няколко поколения устройства и модели на една камара производители. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Значи да разбирам, че тези, които сте в България, а не в Чехия или Мианмар - използвате ежедневно картата? Или просто се оплаквате, че като излезнете в чужбине и не може да ползвате картата?! Ако искате може да Ви дам за 3 дена да използвате в България моята карта и моя телефон и да ни осветлите после каква е разликата между google maps и новото приложение на ябълката.

 

Нищо не съм споменал за навигации и то платени. Никъде в поста си не съм казал, че трябва да се купува iGo и т.н Не че няма да Ви свърши работа, но CoPilot е по-добре + безплатна, но с условия. Аз също така споменах, че има ДОСТА безплатни карти, които може да си свалите.

 

Колкото до това дали чета преди да си купя нещо или съм простото поредното фенче, което припка до магазина в момента, в който се появи нещо ново i-ско, прощавай ARPAnet, ти ме нарече кон с капаци... та дали съм такъв или не - няма как да знаеш, защото не ме познаваш лично. Едва ли е и тук мястото да обяснявам какъв е начина по който аз си купувам разни нещица, но ако толкова държиш - може да попълня въпросник, но на лична. Там може да опиша какви са критериите, по които аз си купувам телефон, ако ти е интересно. Макар че това вече го бях направил някъде из темата. Но с това, че твоята половинка не се е ъпдейтнала до iOS6 - не разбирам точно какво искаш да ми намекнеш. Или й е джейлбрейкнато устройството и не може, защото чака да се появи скоро джейл за 6, или просто не й трябва DND-то и другите неща, които вкараха с този софтуер, няма да изброявам всичко.

 

Съгласен съм, че тук не използваме maps-а, както той се използва в големите европейски столици и зад океана. Не отричам, че съм се измъквал благодарение на картата на google от едни помашки села в Гърция, но не съм ходил след ъпдейта да се губа пак там, за да видя колко зле ще се представи новото приложение. Скоро ще се появи и приложението на google, ще може - който иска да си го дръпне и да си го ползва, може и аз да съм един от многото, които ще го дръпнат също - нищо че го използвам рядко. Лошото е, че ще трябва да мислите нещо ново да пишете в темата тогава, че това с картите няма да е актуално, но аз вярвам във Вас!

Link to comment
Share on other sites

Това за половинката го пиша, защото преди да се ъпдейтне не мога да разцъкам iOS6.

@Zlobil - Нали се сещаш, че не е до 20/50/100 долара. Плюс, че ги има и по торентите, та никъв проблем да се ползват. Но бидейки офлайн карти, трябва от време на време да се занимаваш да ги ъпдейтваш

Трябва да накича карти на половината държави наоколо, че като се вдигна до Краков, да имам карта на Полша, а не да трябва тепърва да я слагам...Дали е сложно? Не е. Но ме мързи, особено щом мога да имам най-актуалната карта към момента използвайки гугъл мапса. Пък и роуминга на 3г не е чак толкова евтин, та въпроса наистина не е в парите.

Защо държа да са актуални? Защото веднъж се загубих в Сърбия, покрай строящите им се магистрали и iGO ме навря в на майка си ....

 

@TAZ - Извинявам се, не съм искал да звучи, че е лично за теб. Наистина не те познавам и нямам причина да те наричам кон с капаци. Сори!

 

И хайде стига се плюнчихте за новите фючърчета. Има ги в нета най-малкото, който иска може да прочете. Можело да се изключват звънения и аларми в определени часове, напляскали бутони за шерване във Фейсбук, из апчетата и са хепи, че са увеличили интеграцията. Да отговаряме на позвъняне с msg от типа "Зает съм, ще ти дрънна после", панормани снимки и т.н. i т.н. Сори, но ме мързи да пиша, не се и впечатлявам, екстричките ги има по другите ОС-и от мнооого време. От моя гледна точка е по-добре, че вече ги има, няма да ми липсват ако мина на iOS, за предишните собственици на айфоуни е също добре, че ги има, доближават се до експириънса да имат смартфоун /шегувам се, да не получа пак една приказка в отговор като след издрасканите панели :D /

 

А причини да бъдат плюти епъл покрай този релийз има. Дори заради нови connector и преходника към старият. Аз само в колата имам 2 зарядни за телефона - едно скритичко и вадещо кабелче в жабката ,или както там се нарича, която ми е м/у седалките, и едно от запалката за в случаите когато го ползвам като GPS. Плюс зарядното в старта кола, но да го игнорираме това. Та ей ти ги 60 долара за здрасти ако до сега съм бил с айфоун. Но това пък е друга тема...

 

Вече са го релийзнали и в Чехия, та ще отида да го разгледам най-малкото от любопитство. :)

Link to comment
Share on other sites

Тва сериозно ли ги говориш тия работи ?

Кви ъпдейти кви 5 лева ? Слагаш си едно иГо , навигон или пък някоя безплатна навигация и тва е , ползвам навигации от както са създадени включително и на айфона и да ти кажа нямам спомен да съм правил ъпдейти освен за камери и полицаи , картите на повечето са достатъчно добри и не се налага да ги ъпдейтваш през 3 дни.

 

И как така хем е скъп 3Г нета хем ще ползваш гугъл мапс ? Или викаш той не генерира трафик ? :blink:

 

Отвори ибей и потърси преходници от старата към новата букса , ще се учудиш за 60$ колко много преходника ще успееш да си напазаруваш.

 

 

И е няк'си смешно да ни обясняваш как сме коне с капаци и същевременно да отказваш да приемеш че има хора на които иОС им дава всичко от което имат нужда , потретвам - ползвал съм някой от новите андроид дивайси и просто не ми допадат , да вярно имат някой фунцкии в повече , да можеш да си ровиш навсякъде ма на мен не ми е тва целта искам простичък телефон които не ОТКАЗВА никога и за който не ми се налага да ровичкам час-два в гугъл за да разбера как да си настроя нещо. ;)

Link to comment
Share on other sites

.... телефон които не ОТКАЗВА никога и за който не ми се налага да ровичкам час-два в гугъл за да разбера как да си настроя нещо. ;)

 

Само да кажа, че моите не са отказвали до сега, освен ако не съм ползвал нестабилен софтуер (на телефона. не програма). От 3 години, по 1 устройство от всяко поколение съм ползвал.

А това за ровенето - ако решиш да Jailbreak-ваш - ровенето при iPhone е доста повече. Няколко човека ми го споделят вече. Единия от които е доста технологично грамотен. Просто му давало някаква грешка на човека и тва е. Не можело да се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Чесно, ако си говорим - аз съм със смесени чувства за новия Lightning конектор. Не за друго, а защото сега като си дам 4-ката на половинката и ако взема та си забрави някой от нас двамата кабела, а сме при тяхните в Гърция - малко ще се изнервя. Но явно още не са решили да минаваме на micro USB, нищо че от EU ги натискаха много. Направиха един конектор за 21$, който иска - да си го купува и да си зарежда устройството с micro usb кабел.

 

Винаги има причини за недоволство от страна на потребителите - било то фенове или не, но ако гледаме от положителната страна на нещата - така караме производителите да се усъвършенстват - поне аз така си мисля. както споменах и преди - телефона ми пасва, радвам се, че отново ще е с алуминиев заден капак както беше първият ми iPhone, не че не ми харесва стъклото, но определено здравината на метала е в пъти по-добра. Има доста вече филмчета из нета, на които ненормалниците си мяткат телефоните все едно са прани гащи.

 

ARPAnet благодаря ти ;P не съм тънко-обиден, за да се засегна, но оценявам жеста и ти благодаря. Надявам се и ти, като Godfather - да драснеш няколко реда след като видиш 5-цата.

Link to comment
Share on other sites

Само да кажа, че моите не са отказвали до сега, освен ако не съм ползвал нестабилен софтуер (на телефона. не програма). От 3 години, по 1 устройство от всяко поколение съм ползвал.

А това за ровенето - ако решиш да Jailbreak-ваш - ровенето при iPhone е доста повече. Няколко човека ми го споделят вече. Единия от които е доста технологично грамотен. Просто му давало някаква грешка на човека и тва е. Не можело да се оправи.

Твоят приятел е технически неграмотен. Jailbreak се прави изключително лесно. Не се изискват никакви технически познания. Сваля се подходящият софтуер и просто се следват стъпките. В повечето случай единственото което се иска е да се вкара в DFU режим което става със задържането на бутоните за няколко секунди. След това се натиска next. Това е цялата процедура. Щом с това не могат да се оправят твоите доста технически грамотни приятели, не ми се мисли ако им се наложи нещо сложно да правят.

Link to comment
Share on other sites

Твоят приятел е технически неграмотен. Jailbreak се прави изключително лесно. Не се изискват никакви технически познания. Сваля се подходящият софтуер и просто се следват стъпките. В повечето случай единственото което се иска е да се вкара в DFU режим което става със задържането на бутоните за няколко секунди. След това се натиска next. Това е цялата процедура. Щом с това не могат да се оправят твоите доста технически грамотни приятели, не ми се мисли ако им се наложи нещо сложно да правят.

 

Не със злоба де....

Като ти казвам, че е технически грамотен, значи е така. Руутването и подменянето на един Андроид телефон изисква много повече от плъзгане на слайдър в браузъра и задържане на 3 бутона.

Казвам ти, че той стъпките си ги следва, но просто му дава някаква грешка с някакъв драйвер, която гурутата в Интернет пространството, също не могат да оправят.

Link to comment
Share on other sites

Кви ъпдейти кви 5 лева ? Слагаш си едно иГо , навигон или пък някоя безплатна навигация и тва е

 

Васе, да ама не. При мен например Айго не знае за новите сектори на магистралата и за него летя през зелените поля в оня участък. Не знае и много други неща от последните две години. Същото го установих и на новото трасе от околовръстното в София. Така че без ъпдейт не може. А аз пари за навигация нямам намерение да давам. Понеже ме мързи да се ровичкам, съм уредил да ми ъпдейтнат картите разни разбирачи. Иначе ако се забутам, както колегата се е сурнал из сръбско, бая има да попсувам. Това е за Айго, но съм сигурен, че важи и за всички други навигации. Ъпдейтът си е задължителен.

Link to comment
Share on other sites

айго го написах за пример

аз ползвам навигон с него нямам проблеми

 

пс : воксе , джейла на айфон е повече от елементарен ....прави се за има няма 10 минути заедно с инсталацията на всички файлове.

Link to comment
Share on other sites

Аз не мога да разбера защо толкова го джейлвате този айфон? Нали е върха на съвършенството? При това го правите против всички потребителски договори с Епъл, които принципно се съгласявате да спазвате. За да искаш толкова да го джейлваш значи нещо му куца и не е съвсем в ред. А ако наистина се джейлва толкова лесно и просто - това пък е още по-лошо за имиджа на Епъл от гледна точка на сигурността. Та това с лесното джейлване изобщо не го изтъквайте като ПОРЕДНОТО предимство на машината, защото то най-малкото няма нищо общо със стратегията на Епъл и е по-скоро срам за тях, защото компанията прави всичко възможно във всяка нова версия да направи колкото се може по-трудно и невъзможно въпросното джейлване. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

джейлвам щото свалям кракнати приложения

нищо не му куца , джейла не променя с нищо работата му

аз с договорите на ейпъл съм се съгласил за да мога да ползвам телефона , как ще го ползвам си е моя работа. пак се мъчиш май да ни вкарваш в нЕква категория сляпо следващи всичко спуснато от кораба майка зомбита....стига вече , има фанатизирани фенове но е обидно защитаващите айфона в тая тема да ни приобщавате към тях. аз съм разумен юзър и политиката на ейпъл не ми е библия.

 

 

пс : все ми е тая ква е защитата му против джейл , ако нямаше джейл щЕх си купувам приложенията те са по 0.99$ повечето , просто е момента я има опцията да не ги купувам.

 

пс2: знам че никой от тук не тегли кракнати програми........

 

пс3 : интересно е как успявате да си съчините недостатъци от нищото , джейла бил лесен => устройството е зле..... андроидите които можеш да ги изръчкаш както си решиш срам ли са за андроид ? щото нали и андроид маркет има?

 

и щото тука заговорихме за нелегални програми вярвам сте запознати как протича инсталацията при айфон с точно 3 клика и лееееко по тегавата с андроид ма щом е трудно значи продукта е жеУезен.....

Link to comment
Share on other sites

джейлвам щото свалям кракнати приложения

нищо не му куца , джейла не променя с нищо работата му

аз с договорите на ейпъл съм се съгласил за да мога да ползвам телефона , как ще го ползвам си е моя работа. пак се мъчиш май да ни вкарваш в нЕква категория сляпо следващи всичко спуснато от кораба майка зомбита....стига вече , има фанатизирани фенове но е обидно защитаващите айфона в тая тема да ни приобщавате към тях. аз съм разумен юзър и политиката на ейпъл не ми е библия.

 

 

пс : все ми е тая ква е защитата му против джейл , ако нямаше джейл щЕх си купувам приложенията те са по 0.99$ повечето , просто е момента я има опцията да не ги купувам.

 

пс2: знам че никой от тук не тегли кракнати програми........

 

пс3 : интересно е как успявате да си съчините недостатъци от нищото , джейла бил лесен => устройството е зле..... андроидите които можеш да ги изръчкаш както си решиш срам ли са за андроид ? щото нали и андроид маркет има?

 

и щото тука заговорихме за нелегални програми вярвам сте запознати как протича инсталацията при айфон с точно 3 клика и лееееко по тегавата с андроид ма щом е трудно значи продукта е жеУезен.....

 

Василееей, пак нищо не си разбрал... Батко ти Момчил ти казва, че при нас изобщо няма никакава нужда от "джейлбрейкване", защото уредът е СВОБОДЕН по дифолт. Отделно бъркаш "освобождаването" на Айфона със смяната на ОС.

Link to comment
Share on other sites

пс2: знам че никой от тук не тегли кракнати програми........

За другите не знам, но аз на нито един от телефоните, които съм взимал и ползвал, не съм инсталирал нищо кракнато и дори не съм ги джейлвал, руутвал и прочие. И знаеш ли защо? Защото с очите си съм виждал какви неща се разпространяват с кракнатия софтуер, понеже това ми е работата. Ако си ползваш телефона само за забавление, то явно моите проблеми няма да те вълнуват. Но аз си управлявам финансите през няколко банкови сметки по телефона (лични и фирмени), плюс два трейдинг акаунта със сериозни активи и нямам никакво намерение да ставам поредната жертва с източени акаунти. Дори на лаптопа си не качвам нищо кракнато и браузвам единствено през NoScript филтъра на браузъра ми (в същото време нямам намерение и да пълня гушите на тарикатите де, например Офис 2010 си го купих съвсем официално от Микромек за $12). За кракнат софтуер и то само ако наистина много се налага, използвам едно виртуално XP, което редовно преинсталирам от готов имидж, защото задължително почвам да хващам зловреден трафик, независимо от ъпдейтнатата ОС и антивирусни. Звучи параноично, но реалността го изисква и по-добре така, отколкото захапал се за палците.

Ама айде стига, че много се отплеснахме в офтопик. Просто идеята ми беше, че джейлването на айфона е абсурдно, както и това колко му обръщате внимание, че дори и да го хвалите като елементарна работа и едва ли не задължително за всеки "разбирач". Още повече при тези цени на приложенията в appstore-a.

Link to comment
Share on other sites

Звучи параноично, но реалността го изисква и по-добре така, отколкото захапал се за палците.

 

<offtopic>Параноично? Бъзикаш ли се? Аз съм лепнал отделна машина и един микротик за по-сигурно преди нея за същите цели. Отделно няколкото виртуални машини че по-лесно да се преинсталира и да имам различни конфигурации. И това се пуска само ако има нужда от него.</offtopic>

Link to comment
Share on other sites

Знам, че ще има няколко души, които ще оценят това - реших да ви постна извинението на Tim Cook свързано с maps app на Apple:

 

Originally Posted by Tim Cook

To our customers,

 

At Apple, we strive to make world-class products that deliver the best experience possible to our customers. With the launch of our new Maps last week, we fell short on this commitment. We are extremely sorry for the frustration this has caused our customers and we are doing everything we can to make Maps better.

 

We launched Maps initially with the first version of iOS. As time progressed, we wanted to provide our customers with even better Maps including features such as turn-by-turn directions, voice integration, Flyover and vector-based maps. In order to do this, we had to create a new version of Maps from the ground up.

 

There are already more than 100 million iOS devices using the new Apple Maps, with more and more joining us every day. In just over a week, iOS users with the new Maps have already searched for nearly half a billion locations. The more our customers use our Maps the better it will get and we greatly appreciate all of the feedback we have received from you.

 

While we’re improving Maps, you can try alternatives by downloading map apps from the App Store like Bing, MapQuest and Waze, or use Google or Nokia maps by going to their websites and creating an icon on your home screen to their web app.

 

Everything we do at Apple is aimed at making our products the best in the world. We know that you expect that from us, and we will keep working non-stop until Maps lives up to the same incredibly high standard.

 

Tim Cook

Apple’s CEO

 

Има вече и Maps Section в App Store. За мен е вярно твърдението, че колкото повече хора използват картата и приложението - толкова повече данни ще получат в Apple и това ще спомогне в усъвършенстването на това тяхно приложение. След 1 - 2 години даже няма и да си спомняме за този "огромен" проблем.

 

Та сега за какво ще си говорим колеги? ;) За здравината на издрасканите капаци или за нещо друго?! :P

Link to comment
Share on other sites

Никога не бих направил квато и да е транзакция или плащане през телефона.

Самата мисъл че трябва да си въведа номера на кредитната карта през телефона ме ужсасява..... и тук не говорим за айфон , говоря за всички телефони , нЕма логика просто сам да се буташ между шамарите :tongue

Link to comment
Share on other sites

Никога не бих направил квато и да е транзакция или плащане през телефона.

Самата мисъл че трябва да си въведа номера на кредитната карта през телефона ме ужсасява..... и тук не говорим за айфон , говоря за всички телефони , нЕма логика просто сам да се буташ между шамарите :tongue

Ужасява те, защото стила на използване ти е такъв - джейлбрейкове, кракнати приложения, вероятно браузване на съмнителни сайтове и т.н. Отдавна съм скъсал с този стил, за да мога и важните неща да си ги правя от телефона, а не да разнасям тежки куфари постоянно с мен - в края на краищата този телефон е по-мощен от лаптопа ми, който съм ползвал преди 5 години.

Link to comment
Share on other sites

Не забравяйте и нещо друго - дали ще ги въведем в телефона, лаптопа или стационара - все ни следят. Момчиле, особено пък вас там ви знаят кога си сменяте и чорапите. Аз лично поздравявам редовно подслушващите ме ребята. laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...