Jump to content
BulForum.com

Най добро място за живеене в Пловдив


Sandro

Recommended Posts

Като изключим крайните квартали на Изгрев и Шекер махала, според мен най-доброто място за всеки е това, където всеки персонално се чувства най-добре. Познавам хора, които прекрасно си живеят в Смирненски и Тракия ; аз например няма да се чувствам добре нито в Смирненски, нито в Тракия. Цитирах двата квартала, защото имам поглед над тях - живял съм в Тракия, а родителите на жена ми живеят в Смирненски и доста често съм там. Да не говорим, че съм изкарал 15 години в Кючука, където животът най "не ми понесе". Това разбира се не пречи други идеално да си живеят там...та, всичко е доста относително. :)

 

 

П.П. Понеже 4 години живях и в Кършиака - според мен там има доста нелоши места за живеене.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Ако говориш за Бояна, кварталът на София, там няма тенденция да се строят кооперации. Такъв тип строителство е за пролетариатa и не подлежи на гордост.

 

Хирургиите са пълна трагедия. Гората около Гребната е пълна със строителни отпадъци и бездомни кучета. Зоологическата градина е закрита и няма тенденция да е отворят, тъй като е загубила лиценза си. В зоната около гребаната база е пълно с неизмазани къщи от 60-те и 70-те години, населявани от възрастни хора. Липсата на централно отопление в по-голямата част от квартала го превръща в зона с високо съдържание на отровни газове през зимата.

 

Не знам какво толкова ти харесва, но на мен ми действа потискащо.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно Мараша е най-добре.

Който е поживял там е разбрал.

 

А за Тракия - и снощи и предната вечер осъмнах по баровете.

Защо? Защото е петък и събота.

Къде? На главната, естествено.

Защо там? Защото в тоя "най-як" квартал, в който живея няма НИТО ЕДИН БАР! Дейба и селото, дейба!

Link to comment
Share on other sites

Все още живея в Тракия,но не бих казал,че е най-доброто място за живеене.В тия панелки и лятото и зимата е ад.Според мен най-добър си остава квартала до бул.Копривщица.Относително тихо е, а Главната е на 15мин. пеша.

Link to comment
Share on other sites

Все още живея в Тракия,но не бих казал,че е най-доброто място за живеене.В тия панелки и лятото и зимата е ад.Според мен най-добър си остава квартала до бул.Копривщица.Относително тихо е, а Главната е на 15мин. пеша.

 

Най - яко е в Кършиака около Новотела. Причините са безброй.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно Мараша е най-добре.

Който е поживял там е разбрал.

 

А за Тракия - и снощи и предната вечер осъмнах по баровете.

Защо? Защото е петък и събота.

Къде? На главната, естествено.

Защо там? Защото в тоя "най-як" квартал, в който живея няма НИТО ЕДИН БАР! Дейба и селото, дейба!

 

Тежко е да си в Гетото викаш! laughing.gif

 

Има кръчми и чалги бре!!! За какво са им барове? Стефчо например никога не би влезнал там.

 

Така че тр'еа се бленднеш с контингента. Това не ти е нашия квартал. laughing.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

В Тракия с 500 лева на месец мога да живея и да карам Бентли. В Кършиака с 1000 лева на месец не мога само наема и хляба да си покрия.

Другия месец и аз ще си взимам едно....кАжи къв цвят е твоето, че да НЕ се повтарят :D

Link to comment
Share on other sites

Другия месец и аз ще си взимам едно....кАжи къв цвят е твоето, че да НЕ се повтарят :D

Как, кво? Розово!

Link to comment
Share on other sites

розово не...ама как си мечтая за тъмно лилаво...с 20-ка спинър(с номер "PIMP") :D :D

Не бе, Ваньовото е розово.... А твоето в духът на най-добрите чалга традиции, може да бъде със сърмени ресни и две ЦД-та, поклащащи се на предния джам.

Link to comment
Share on other sites

А с хиляда лева на месец в Тракия мога да си позволя това:

...

 

В смисъл да му купуваш гуми един път на 10 години или да сипваш бензин веднъж на 3 месеца колкото за едно кръгче и то на обезопасена писта щото каското посмъртно няма да можеш да му го платиш нито с 1000 нито с 5000 на месец...

 

ПС: За да не почнеш като Галя - не се заяждам ами ей тъй си права кодош 'щото та обичам :) ... и щото изпих малко уиски, после малко вино и една бира като за последно за да съжалявам утре повече...

Link to comment
Share on other sites

...и щото изпих малко уиски, после малко вино и една бира като за последно за да съжалявам утре повече...

 

Дедо, струва ми се....пропиваш се нещо...:beer:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

В смисъл да му купуваш гуми един път на 10 години или да сипваш бензин веднъж на 3 месеца колкото за едно кръгче и то на обезопасена писта щото каското посмъртно няма да можеш да му го платиш нито с 1000 нито с 5000 на месец...

 

ПС: За да не почнеш като Галя - не се заяждам ами ей тъй си права кодош 'щото та обичам :) ... и щото изпих малко уиски, после малко вино и една бира като за последно за да съжалявам утре повече...

 

малко късно ама...има задължителен преглед във фабриката на всяка година, за Макларън Ф1 е на всеки 6 месеца и струва 6000 паунда. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Изгрев, аджисана, столипиново ... Куул нигаз лив деър :ph34r:

Оферта си е. Ако ти потрябва нещо на половин цена веднага може да се намери :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...