Jump to content
BulForum.com

Най добро място за живеене в Пловдив


Sandro

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply
тука на сточна гара има 2.

Ve4e sa 3.Biv6iqt Top tehnik sa6to stana denono6ten i 3 -te magazina sa na radius 150m

Trakiq=na mnogo blokove i to osnovno panelni.Tva v celiq svqt se vodi za nai niska klasa t.e. geto i da pitam horata ot Trakiq vie kvo 6te pravite sled 50 godini,kato vzemata da padat panelkite A?

Link to comment
Share on other sites

Малко офтопик.

Всъщност живота на панелките може би е по-голям от тухлените. Най-здрави и дълговечни са военните блокове, тъй като са ляти от долу до горе от бетон, на място.

За жалост, в България грешно се мисли, че монолит е тухлена сграда, всъщност е панелката.

Link to comment
Share on other sites

Автобусните и тролейбусните линии са повече, като осигуряват много много по-добра връзка с останалата част от града, за разлика от Кючук Париж или Смирненски.  :punk

Ne pozna - transporta v Smirnenski e s pyti po-dobyr ot tozi v Trakia - jivyal sym i na 2-te mesta. I v Trakia e pylno s narkomani oshte ot okolo 1993 g.

Link to comment
Share on other sites

mi men nai si me kefi ki4uka tam jiveq i smqtam 4e ima vsi4ko koeto ti trqbva ima hubavi zavedeniq , qki zabutani kra4mi , neptuna , awe qko e men ma kefi zeleno e ne e palno samo s blokove ima plo6tadki i e spokoino !

Link to comment
Share on other sites

trakia rulez

nai-qkiq kvartal ima si si4ko

nai-qkite kuponi stavat v trakiq ... osven tva tuka pi4kite sa super naduxani

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Младежо, в гетото Тракия, като изключим нещастните семейства, които бяха "компенсирани" на къра срещу имотите си в града (събития от времето, когато тебе въобще те е нямало), населението е 99% от Пловдивски окръг. Хубаво е, че с годините настъпи сериозна модернизация на инфраструктурата, но това не променя контингента. Не съм те ангажирал с мнението си, а ако се припознаваш сам като някой от многото селските бекове там - това не е мой проблем.

 

Много лошо разделяш хората на селяни и на не такива, което е чиста не селска, а селяндурска проява на ниска култура. Аз имам и къща на Бунарджика (една от най на високото) но живея в Тракия...и сега като се правиш на много голям/възрастен ти казвам, че модернизация в Тракия не е имало на никаква инфраструктура. Квартала е проектиран и създаден с такава инфраструкура в годините си на изграждане, широки платна и супер големи булеварди с по 5 ленти на светофар.

Селски бекове има навсякаде. За 2 поредни години Тракия е избрана за най-добър квартал за живеене...селектирана по 20 критерии..

Просто не се сешам на базата на какво и на базата с кво ще сравняваш Тракия... наистина GTFO!

Link to comment
Share on other sites

Много лошо разделяш хората на селяни и на не такива, което е чиста не селска, а селяндурска проява на ниска култура. Аз имам и къща на Бунарджика (една от най на високото) но живея в Тракия...и сега като се правиш на много голям/възрастен ти казвам, че модернизация в Тракия не е имало на никаква инфраструктура. Квартала е проектиран и създаден с такава инфраструкура в годините си на изграждане, широки платна и супер големи булеварди с по 5 ленти на светофар.

Селски бекове има навсякаде. За 2 поредни години Тракия е избрана за най-добър квартал за живеене...селектирана по 20 критерии..

Просто не се сешам на базата на какво и на базата с кво ще сравняваш Тракия... наистина GTFO!

 

Румене, никой не говори за булевардите. Излючително много неща се изградиха в Тракия през последните 15 години, ако си бил достатъчно голям преди това - кажи ми какво имаше освен панелни блокове и тръни. Поогледай се малко днес. Изобщо не разделям хората - споделям статистически ФАКТИ. Между другото в Пловдив е много по-добре от София в това отношение - там хем са много тия сектори, хем някои са от по 10 серии и нагоре. laughing.gif

 

Но да не размиваме нещата...

Link to comment
Share on other sites

Исках да кажа, че квартал за живеене не се прави за 2 месеца, нормално е след като се изградят жилищата да се направят и улиците. Напоследък се правят неща с които става по привтлив, като парка до Евридей или площада с паметника на Кан Крум. За развлечния и заведения има много, но чисто инфраструктурно няма. Това исках да кажа и спирам :)

Link to comment
Share on other sites

Румене, никой не говори за булевардите. Излючително много неща се изградиха в Тракия през последните 15 години, ако си бил достатъчно голям преди това - кажи ми какво имаше освен панелни блокове и тръни. Поогледай се малко днес. Изобщо не разделям хората - споделям статистически ФАКТИ. Между другото в Пловдив е много по-добре от София в това отношение - там хем са много тия сектори, хем някои са от по 10 серии и нагоре. laughing.gif

 

Но да не размиваме нещата...

Тракия е най-готиния квартал в Плд...ама НАЙ ;). Не ме е*е какво е било преди 25 години щото сега е 2011 и т.н :)...Единственото по-готино място за ЖИВЕЕНЕ е близко Пловдивско село, дву или триетажна къща с басейн и други екстри за келешлък. :)

Link to comment
Share on other sites

Я обясни какво ѝ е по-хубавото на Тракия в сравнение с Мараша? Блок с емнайсе етажа сравнен с нова кооперация на 4, собствен гараж, 2 градинки в квартала (да не кажа едната под прозореца, другата на 1 минута път пеша с детска количка), главната ти е на 10 минути път пеша... От това по-хубаво е единствено да си на същото място, но да имаш гледка към реката от собствената си къща с двор (каквито тука няма вече)

 

Ама друго си е да се гласува в интернет и всеки да цъка къде живее - тогава нормално че Тракия ще е №1.

 

А за селата - ще ме извиняваш но да живееш в някое близко село не е същото - инфраструктурата липсва, а пък замирише ли ти на добитък направо прецаква всичкия кеф (според мен)

 

ПС: Виден леко грубо подходи и беше ДОНЯКЪДЕ прав за преди 15 години, но вече положението е друго...

 

ПС2: Леко размихме темата за изборите. Разсъжденията за кварталите май може да се преместят в друга тема и май имаше даже една точно като за случая

Link to comment
Share on other sites

Я обясни какво ѝ е по-хубавото на Тракия в сравнение с Мараша? Блок с емнайсе етажа сравнен с нова кооперация на 4, собствен гараж, 2 градинки в квартала (да не кажа едната под прозореца, другата на 1 минута път пеша с детска количка), главната ти е на 10 минути път пеша... От това по-хубаво е единствено да си на същото място, но да имаш гледка към реката от собствената си къща с двор (каквито тука няма вече)

 

Ама друго си е да се гласува в интернет и всеки да цъка къде живее - тогава нормално че Тракия ще е №1.

 

А за селата - ще ме извиняваш но да живееш в някое близко село не е същото - инфраструктурата липсва, а пък замирише ли ти на добитък направо прецаква всичкия кеф (според мен)

 

ПС: Виден леко грубо подходи и беше ДОНЯКЪДЕ прав за преди 15 години, но вече положението е друго...

 

ПС2: Леко размихме темата за изборите. Разсъжденията за кварталите май може да се преместят в друга тема и май имаше даже една точно като за случая

имаме ку**и :D :D

 

Да не си помисли, че ще влизам в обЕснителни постовe...мойто е аксиома бе мен :D

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно, някой да ми обясни за Тракия, че онзи ден в затвора щях да вляза, само и само да се измъкна и да си направя един тур Найлона-Мармалад-НоуСенс.

Как да си направя нещо подобно в Тракия, ако ми се повръща от чалга?

 

Сериозно питам, не се заяждам!

 

P.S. N3 е мноооооого по-зле от Гаров. Не знам защо, ама е факт...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

С горда съвест ще кажа Квартал смирненски.

Защо?

Имаме гребна база,зоологическа,братската могила,мола,хирургиите,аладин наблизо :D,строят се в момента едни от най-модерните кооперации в стил "Бояна" точно в смирненски.Чисто е .Улиците са на горе долу перфектно ниво :).Имаме лидъл.Просто не мога да се сетя какво няма :).Гора си имаме.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...