Jump to content
BulForum.com

Най добро място за живеене в Пловдив


Sandro

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

не отценявайте качеството на кварталите по това колко са далече от центъра

и по това къде са ви приятелите за да може мненията да са ви обективни

Link to comment
Share on other sites

Иначе съм в аджисана :) яко - от 3-те страни цигани от 4-тата централни гробища.

Аз на 5 мин. от Аджисана, до тъпия fly'n'hi. А и иначе от бирфеста ми надуват главата с глупости редовно, а и слушам през 2-3 дена мощни крясъци "УУУУУ-ВООО-ЛНЕЕ-НИ-ЕЕЕЕЕЕЕЕ" и е едно от най-шумните места в пловдив щото непрекъснато е пълно с хора, ама не ща да живея другаде.Най-съм доволен че затвориха Liverpool щото сега е малко по-тихо :)

Link to comment
Share on other sites

според мен е най-яко да живееш между централна гара и бунарджика. кеф ти транспорт, каф ти кафенца, главната е на две крачки, дискотеки работи.... имаме си и Joss даже а транспорта е близо - от едната трана руски, от другата априлов, вечер не е много шумно особно по малките улички аwе направо тва е най-добрия квартал според мен, може би защото тук съм се родил и израстнал...

Link to comment
Share on other sites

Jivyal sym 6 g. v Trakia - 30 m. do Centyra , naokolo samo asfalt i ciment - grozotiya. Pone imashe golemi nezastroeni tereni chovek da disha svobodno - sega i tyah nacvykaha s postroyki. Sega sym v Smirnenski - hubava priroda , krasivo e , ama samo svadlivi pensii ima. Inache mi se jivee na nyakoy ot hylmovete.

Link to comment
Share on other sites

според мен е най-яко да живееш между централна гара и бунарджика.от едната трана руски, от другата априлов, вечер не е много шумно особно по малките улички

това са едни от най-шумните улици в града

не можеш да си простреш дрехите като хората и ако се тръкнеш в мазилката ставаш черен от оловото от автомобилите което се е наслоявало с годините

Link to comment
Share on other sites

Nai qk kvartal e ki4uka -prosto horata sa po-gotini.Navsqkade si pomogat vse edno si na selo ,ka6ti4ki zelenko a i centara e blizo.Kra4mite sa nai-qki ima i mladi hora za razlika ot Smirnenski.Da uto4nq:Jiveq na centara ba4kam v Smirnenski.Za Ki4uka imam v predvid 4asta -Sto4na gara-Skopie

Link to comment
Share on other sites

be xora ne razbirate li 4e trakiq e mqsto za xora koito rabotqt.ednoobrazie,nqma magazini xodi6 kat altav za edna boza(naprime) dve zavedeniq i mije6 da si xodi6 na volq kat na selo i da see6 tapa 4arevi4a kolkoto 6te6.taka 4e ne mi kazvaite 4e trakiq e nai xubav kvartal.toi ne e kvartal a ..... Ina4e jiveq v ki4uka ibiva gore dolo ima transport i ne e mnogo 6umno zavedeniq bol i dobri xora B)

Link to comment
Share on other sites

На кючука якото му е вечер като излезе някоя мангалка от храстите и ти каже "айде бате къпана съм".

Въпроса мисля, че не е най-спокойния квартал, а кой е най-якия. Защото всеки си има критерйй за "якост" и почти всеки си хвали неговия квартал. И все пак всички кавартали са в Пловдив, а това е най-готиния град за мен :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Spored men vseki si ima lichni predpochitania kum daden kvartal az primerno sum ot karshaka i tuka si mi haresva no primerno na drug tuk ne mu haresva tozi kvartal a na treti puk ne mu haresva edi koi si kvartal prosto vseki e s razlichno mnenie za tova kakvo e gotin kvartal

Link to comment
Share on other sites

Все пак аз сега се сетих,че ми се живее някъде в квартала на Сахат тепе.Много е яко-тихо и спокойно.Ама в близките месеци ще седя в Изгрев:)))И тук не е лошо-поне не беше де,ама преди 12-13 години.Нямаше индианци или както каза някой куул нигазззз и си беше ок :( Сега трябва да убеждаваш някой стафар на спирката,че не се друсаш и в крайна сметка да го напсуваш накрая

Link to comment
Share on other sites

be xora ne razbirate li 4e trakiq e mqsto za xora koito rabotqt.ednoobrazie,nqma magazini xodi6 kat altav za edna boza(naprime) dve zavedeniq i mije6 da si xodi6 na volq kat na selo i da see6 tapa 4arevi4a kolkoto 6te6

и бил ли си някога там петте петте наи болеми магазини в пловдив се намират в тракия

денонощни магазини има над 20 и в която и част на тракия да живееш са на не повече от 5 минути пеш (в твоя кичук има един)

в целия град има 3 денонощни аптеки и едната е в тракия

има кино заведенията са повече от главната

има 5 банки и парно което в кичука ще го имате след 30 години

а след 20 години блоковете ще са за събаряне заради възраста им

всички кабели са под земята а на мтого места в кичука са по стълбовете

всички дупки по улиците в тракия са по малко от тези които са пред ресторант хоризонт

и после не знам кое е село

Link to comment
Share on other sites

и бил ли си някога там петте петте наи болеми магазини в пловдив се намират в тракия 

денонощни магазини има над 20 и в която и част на тракия да живееш са на не повече от 5 минути пеш (в твоя кичук има един)

в целия град има 3 денонощни аптеки и едната е в тракия

има кино заведенията са повече от главната

има 5 банки  и парно което в кичука ще го имате след 30 години

а след 20 години блоковете ще са за събаряне заради възраста им

всички кабели са под земята  а на мтого места в кичука са по стълбовете

всички дупки по улиците в тракия са по малко от тези които са пред ресторант хоризонт

и после не знам кое е село

петте най-големи магазина? кой са те? за Румове става въпрос нали? за големи търговски центрове. ми незнам... се ми се струва че Евмолпия, Молдавия и централните хали са търговски центрове и НЕ СА в тракия. денонощни магазини на 5 минути? ми бях един път на купон в тракия.. излезнах в 10 часа да търса магазин (по-точно не да го търся.. ами да ида до него, защото ми бяха казали къде е) вървях до магазина 10 минути. и 10 минути обратно. 20 минути само до магазина. то купона щеше да свърши ако не го знаех къде е тоя магазин. тука на сточна гара има 2. къде го видя тоя 1 в целия квартал? все пак има и бензиностанции за тая работа. за аптеките незнам,но те ако не бяха сложили аптека и там... някой ще земе да почине докато си вземе лекарство от аптека на центъра. те хората мислят и за околията все пак. нали и там има гласоподаватели. (тва последното от части е в кръга на майтапа). кина и тука има. Lucky Cinema пък и то ако нямаше кино... трябваше до центъра да се разхождате. за заведения не знам. един път 40 минути търсихме места... (имаше 2 заведения ... Faces и Broadway) най-накрая си фанахме рейса и си отидохме на центъра. парно закво??? за главоболия (аз искам парно, ама съседа неще). ние тръби си имаме прекарани. и тука кабелите са под земята... ние като имахме кабелна през шахтите на БТК вие още през блоковете сте я мятали там. дупките можеби... все пак пътищата са правени доста преди тия в тракия. пък и то кви дупки да има .. то сичко там е булеварди. другото е нива и пътеки минаващи помежду тревите в които скоро и крокодили ще се появят сигурно. няма какво да говорим. те са си го казали хората ЖК.

Link to comment
Share on other sites

петте най-големи магазина? кой са те? за Румове става въпрос нали? за големи търговски центрове. ми незнам... се ми се струва че Евмолпия, Молдавия и централните хали са търговски центрове и НЕ СА в тракия. денонощни магазини на 5 минути? ми бях един път на купон в тракия.. излезнах в 10 часа да търса магазин (по-точно не да го търся.. ами да ида до него, защото ми бяха казали къде е) вървях до магазина 10 минути. и 10 минути обратно. 20 минути само до магазина. то купона щеше да свърши ако не го знаех къде е тоя магазин. тука на сточна гара има 2. къде го видя тоя 1 в целия квартал? все пак има и бензиностанции за тая работа. за аптеките незнам,но те ако не бяха сложили аптека и там... някой ще земе да почине докато си вземе лекарство от аптека на центъра. те хората мислят и за околията все пак. нали и там има гласоподаватели. (тва последното от части е в кръга на майтапа). кина и тука има. Lucky Cinema пък и то ако нямаше кино... трябваше до центъра да се разхождате. за заведения не знам. един път 40 минути търсихме места... (имаше 2 заведения ... Faces и Broadway) най-накрая си фанахме рейса и си отидохме на центъра. парно закво??? за главоболия (аз искам парно, ама съседа неще). ние тръби си имаме прекарани. и тука кабелите са под земята... ние като имахме кабелна през шахтите на БТК вие още през блоковете сте я мятали там. дупките можеби... все пак пътищата са правени доста преди тия в тракия. пък и то кви дупки да има .. то сичко там е булеварди. другото е нива и пътеки минаващи помежду тревите в които скоро и крокодили ще се появят сигурно. няма какво да говорим. те са си го казали хората ЖК.

Едно е сигорно, много си зле с ориентацията щом не можеш да си намериш денонощен магазин или пък заведение и то вечерта(че то друг квартал с толкова заведения и магазини, които работят цяла нощ няма :punk ) А големите магазини са Метро,Сани,Технолукс плюс два търговски центъра(бившите румове Тракия и Детски свят, които са доста по добре от Евмолпия пък да не говорим за Молдавия ) и още два се строят в момента :punk за бензиностанции и газстанции няма да говорим щото даже са в повече :)а по въпроса за парното и топлата вода, което си е голям плюс едва ли имаме повече или по-различни проблеми от всеки друг квартал в града, който има парно(а като си имате траби що не се грейте на тях зимата а мъкните кофите с въглища :woot )На всичкото от горе сме единствените с две кабелни, а и първите с IP-телефония и още един куп "екстри", които някои други квартали едвали някога ще имат :bgrin: а ние бързо наваксваме с това, което ни липсва(не че се сещам за нещо, което си нямаме:P )

 

PS:А това за крокодилите е готино(най-голямата екстра), ще почнат да излъчват "Ловеца на крокодили" от Тракия :woot :tongue :lol: :D :P :bgrin: :punk

Link to comment
Share on other sites

Едно е сигорно, много си зле с ориентацията щом не можеш да си намериш денонощен магазин или пък заведение и то вечерта(че то друг квартал с толкова заведения и магазини, които работят цяла нощ няма :punk ) А големите магазини са Метро,Сани,Технолукс плюс два търговски центъра(бившите румове Тракия и Детски свят, които са доста по добре от Евмолпия пък да не говорим за Молдавия ) и още два се строят в момента :punk за бензиностанции и газстанции няма да говорим щото даже са в повече :)а по въпроса за парното и топлата вода, което си е голям плюс едва ли имаме повече или по-различни проблеми от всеки друг квартал в града, който има парно(а като си имате траби що не се грейте на тях зимата а мъкните кофите с въглища :woot )На всичкото от горе сме единствените с две кабелни, а и първите с IP-телефония и още един куп "екстри", които някои други квартали едвали някога ще имат :bgrin:  а ние бързо наваксваме с това, което ни липсва(не че се сещам за нещо, което си нямаме:P )

 

PS:А това за крокодилите е готино(най-голямата екстра), ще почнат да излъчват "Ловеца на крокодили" от Тракия :woot  :tongue  :lol:  :D  :P  :bgrin:  :punk

аз магазина както казах го намерих.. само дето беше далечко. Метро не е точно в тракия ... както си забелязал предполагам. а Билата е по-голяма от Сани. кофи с въглища не мъкнем. не е ли по-лесно да се купи климатик. и без тва за по 300 лева зеха да ги продават вече.

Link to comment
Share on other sites

w00x - не си съвсем прав. Това, че магазините са в периферията на квартала не ги прави в друг квартал. Или ти твърдиш, че са в ничий квартал?

Сани не е по-малък от Била.

Да топлиш жилище с електричество е равно почти на безумие, според мен. С парното се затопля и панела дори, самата топлина е много по-уютна, а и дори да се спре парното, доста по-дълго се задържа топлината от парно, от колкото от климатик или печка.

Телефонните линии са с много по-добро качество.

Автобусните и тролейбусните линии са повече, като осигуряват много много по-добра връзка с останалата част от града, за разлика от Кючук Париж или Смирненски. :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...