Jump to content
BulForum.com

ПОПУЛЯРНИ ИГРИ - новини, промоции, препоръки, коментари


veseo

Recommended Posts

  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Anno 1404 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Anno 1701

 

По яка ли е?

 

1701 я играх 1 седмица и замина... Всичко много добре,обаче цялата идея за победа БЕЗ изнасяне не ми хареса.Нарочно окупирах 6 острова,само и само им секна ресурсите на тия нещастници.И на всичкото отгоре единия започна да ми окупира 2 от островите...и се наложи да слагам кули и войска на всеки бряг.Отделно едвам го изгоних...

И най тъпото беше ,че настъпи един момент когато излезна един надпис - Game over. Така е измислена играта, че когато достигнеш определен етап на развитие - печелиш. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Предполагам говориш за Continuous Game. Там можеш да си настройваш Victory Conditions - ако не си погледнал, може наистина да е имало някакво условие, което си постигнал и следователно играта е приключила.

 

Колкото до битките - не съм особено голям фен. Много са проточени, опонентите се правят на гъзове и не се предават, дори когато имаш 100 пъти по-мощна армия. Затова предпочитам главно да си развивам икономиката и да си разкрасявам градовете :)

 

Lol, чак сега видях, че постът ти е от миналата година :)

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Сега виждам,че тази 1404 е с по-нова дата от 1701.Ще я прегледам скоро.Помня също, че след като направиш примерно 5-10 места за риболов или лов ,и работния процес започва да се бъгва...особено ако нямаш хубави пътища .С няколко думи - реална стратегия,и явно трябва повече време да я играеш тая игра за да я разбереш напълно.Свикнал съм да правя бази и да изнасям :laughing1: .

Обаче е интересна :)

Link to comment
Share on other sites

Определено изисква много време. Имам общо над 500 часа гейм тайм като една от картите съм я циклил около 60 часа - 50 000 население не се постига лесно :)

 

Колкото до рибите и всички останали ресурси - ако произвеждаш повече, отколкото хората ти имат нужда, почва да се натрупва и в един момент складовете се напълват.

 

Иначе да, 1404 е по-нова от 1701. А най-новата е 2070, но там все още няма добър крак - важни части от играта липсват и няма смисъл да се играе. А 70 лв не ми се дават за оригинал :)

Link to comment
Share on other sites

Определено изисква много време. Имам общо над 500 часа гейм тайм като една от картите съм я циклил около 60 часа - 50 000 население не се постига лесно :)

 

 

Аз още в първите няколко дни на игра го усетих това, и започнах да си изграждам стратегия.Повече хора и по-голям напредък ще има когата имаш много ресурси.За това ... още в началото окупирах 5-6 острова наведнъж.И там се появи проблема с паразитиращия противник,като единственото решение е да заградиш целия остров ,и така никой освен твойте не могат да преминават.Незнам дали това е правилната стратегия на игра ,или моето болно въображение :tongue .

А проблемите с много ресурси ги решавах като продавах на противника от моя излишък.

 

ПС: най густо ми стана когато имаше вулкани по островите на противника :bgrin: .

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Иначе да, 1404 е по-нова от 1701. А най-новата е 2070, но там все още няма добър крак - важни части от играта липсват и няма смисъл да се играе. А 70 лв не ми се дават за оригинал :)

Ако знаеш къде да търсиш, за доста по-малко от 70 лева ще я купиш ;)

hint

Единствено не знам дали езика може да се промени, но съм почти на 100% убеден, че ще може. А и за 25 лева си е далавера голяма.

Link to comment
Share on other sites

Аз тая вечер направих 24 часа геймплей на продължителната игра на 1404 ...явно за това се нарича Продължителна,или просто щото се мотам :lol:

Стигнах вече до кафето ,перлите и затвора.Имам около 4800-4900 човека преобладаващо население ,пръснати по 2 континента.Единственото което ме затруднява е контрола на 7те окупирани от мен острова...докато започна да строя съораженията на единият,на другите 2 острова ми излизат още 3-4 неща за правене + разните куестове ...въобще времето в тая игра лети и не можеш да усетиш как минават 10-24 часа игра.

Ползвам само един cheat за пари,щото като свършат парите и става Game Over,и всичко отива по дяволите...цялото прекарано време в създаване и колонизиране .

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ще пробвам GTI IV,как ще се държи :rolleyes: ... инсталацията отнема 2 часа .И всичко заема около 30 GB на тежкия диск.

 

:bowdown: Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

F.E.A.R. 3 е добре измислена,но 2ката ми се стори по страшна.Единственото нещо което ме изкефи са самите бонуси през самата игра.

 

бтв,не виждам тема за тая игра...

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Не съм много сигурна дали за тук ми е поста и ако не съм преценила правилно, моля за извинение.

Става дума за една хммм... сравнително нова игрица, която беше номинирана за най-добра броузер игра за 2012г.

 

forge-of-empires.jpg

 

"Forge of Empires" се казва и я намерих за интересна и забавна.

 

http://www.youtube.com/watch?v=VXw8GmdyAVg

 

http://www.youtube.com/watch?v=hObzAtinST8

(Битките са анимирани и доста интересни наистина. Походова стратегия са.)

 

Не сме много българите там, според скромните ми проучвания, но и нямам поглед на различен свят от Cirgard. Все пак се намерихме с няколко сънародници и си направихме гилдия, с цел повече търговия.

Не мислете сега, че правя реклама на играта просто така; пробвала съм доста броузер игри и към момента именно тази смятам, че е най-адекватна. Още повече, че спокойно си се играе без грам да се наливат реални пари в нея. Силно ми хареса подходът към играчите в тази игра - не ти оферират непрестанно да си купиш "безценни ценности", не ти се натрапват с лични съобщения, не те притесняват по никакъв повод. Освен това съседите, които са около мен са някакви имби също, чак ми е жал да ги трепя. Тъкмо и там се оказа един съсед, че живее близо до дома ми в Йоханесбург. :laughing: Пазарували сме буквално от едни и същи бакалии. :laughing:

Малък е светът, така е. Чак подозрително малък.

 

Е, коментирам играта тук, защото се надявам на някой от вас да му се играе заедно в една и съща гилдия с мене и да си направим хубав български клан. :)

Ще оставя референтния си линк и ще обясня и какво получавам ако се регнете през него.

1. Линкът ми е това. Цък.

2. Ако решите да се логнете в игрицата, хубаво ще е да изберете свят Cirgard - там вече имаме българска гилдия.

3. Ако решите да сте ми реферал, моля ви, пишете ми и на лична тук, за да разменим скайпове и т.н., или да ви помогна в началото на играта - ако имате нужда от помощ, разбира се. :)

4. Аз получавам 200 диаманта* от всеки реферал, който е достигнал желязна епоха в развитието си.

Не го правя за диамантите, уверявам ви, въпреки че и те имат значение; просто ми се ще да направим една хубава гилдия заедно и да поиграем заедно.

 

Също ако вече я играете и случайно сме в един и същи свят, свирнете, ам? :)

-----------------

* 200 диаманта - единиците, които се купуват с реални пари в играта, освен това се печелят и с куестове; стойността 200 диаманта = един позорен стълб.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Снощи докато заспивах ,попаднах съвсем случайно на един teaser на Unreal Tournament 3,в youtube.Сега мисля да да я пробвам.

Ако има навити,може да направим една мрежа тия дни :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Топика говори достатъчно .. аз предлагам Mashed(рали) и The Suffering(хорър-екшън) :)

 

П.С. Само пишете в скоби какъв жанр е играта и давайте линкове за скрийншоти. Иначе мнението ви ще бъде трито.

 

Mashed

The suffering

 

За шотове ползвайте, освен гугъл и официалните сайтове, следните странички:

 

GAMESPOT

GAMERSHELL

3D GAMERS

Пичове на мен ми се играе тази Tom Clancy's H.A.W.X. 2 жанра е action ето линк

обаче никъде я няма в торентите а играта е от 2010 пък я няма никъде някакви идей от къде може да се намери?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Борисе, имам едно предложение за теб - Real Life.

 

MMORPG е, pay to play е (осигуровки най-малкото), с доста богати възможности, прекрасна графика и върви доста лесно на всеки компютър - с изключително добре оптимизиран енджин е.

Трябва да те предупредя, че в българската версия има доста бъгове и пачовете, които изкарват доста често усложняват проблема. Има доста експлоити, ама е трудно да се ползват. Като цяло е трудничка, изисква доста внимание да й се отделя, ако искаш да постигнеш успех и трябва доста здраво да се трудиш. Има хакери в играта, а админите като цяло са мудни и тикет системата им е доста сложна и никъде няма описание как точно да се ползва.

Общо взето е игра, която можеш цял живот да играеш и пак да излизат нови и нови куестове. Споменаха, че края на декември ще правят профилактика на сървърите и може да има downtime, и да се ресетнат малко нещата, ама ще видим.

Link to comment
Share on other sites

Играе ми се на нещо с развитие, икономика, търговия. Мисля да дам шести или седми шанс на Civilization да ме грабне.

Пси, цив 5-цата си е яка, ако не беше некадърно написано аи-то и не отнемаше часове в по-късните етапи на играта. И тройката е яка.

 

Ако не си играл сетлърс, препоръчвам ти 3-ката, 4-ката или 7-цата. Някое ANNO също. Особено сега по празниците.

 

Civ 3/5,

Settlers 3,

Caesar 3

 

Това трябва да играеш :)

Или новото King's Bounty

Edited by Baba_qga
Link to comment
Share on other sites

На Anno 1404 имам около 700 часа геймтайм :)

2070 е кракната, но не изцяло - липсва функционалност на Арката, което доста осакатява играта.

Цезар е много дърта. Играл съм Сетлърс 3, по-новите само съм им хвърлял око. Ще пробвам 7 по-късно. Сега играя туториалите на Цив 5 - все едно съм като теле в железница :)

Link to comment
Share on other sites

На Anno 1404 имам около 700 часа геймтайм :)

 

 

Аз имам по малко :lol: ,но пък минах 8те мисии,и сега играя на Scenario мисиите.

Успях да разбера как се играе ,и трупам опит сега.Единственото където ме спъва са парите.Успях да играя без да съм на загуба в икономиката.Но строителството много ме спъва,и там се топят парите.Е снощи стопиш 75 000 gold, до 7 000 gold, и сега трябва да ползвам trainer-а за парите...10 милиона gold от небето,за няма и секунда :lol:

 

Ще видя дали 2070,я няма в steam на промоция.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...