Jump to content
BulForum.com

Мондиал 2010


XMD

Recommended Posts

Смях в залата! "Великата футболна сила" Испания се препъна пред хамстерите от Швейцария! Никаква логика няма в това световно, ей! Какво повече има да коментираме?

 

Много съм доволен от такива резултати! Не само защото ненавиждам испанците, но и защото ще се радвам да видя нови лица в предните редици на това Световно. Писнало ми е едни и същи 4-5 отбора да довършват първенствата. Дано да е все така и да видим нещо ново и интересно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 603
  • Created
  • Last Reply

Да, то точно Швейцария е новото и интересното. Мачовете на Челси са ми достатъчно скучни през годината, че да гледам и на световното опълченците на Шипка. Колкото и да ти е писнало, пак ще са тия 4-5 отбора, нема се пуашиш.

Link to comment
Share on other sites

+1 за Швейцарците, много добре играха, даже ме е яд, че не вкараха втори гол, резила за "Ла Чикия" щеше да е пълен

 

Айде ся пък голът бил от засада :laughing: - http://worldcup.sportal.bg/news/ispaniya-zagubi-s-gol-ot-zasada-video.1019.html

Link to comment
Share on other sites

С тоя мач Господ наказа ЮАР за скапаните им вувузели! Хак да им е! laughing.gif

 

Струва ми се, че червения картон на вратарчето на обезяните беше пресилен, но на фона на хамалските им изяви и секири си заслужаваха нещо подобно.

 

Между другото не знам кой е тоя коментатор, но по-голям тъпак в ефир скоро не бях чувал. То не бяха гърмяни зайци, дърпане на уши и т.н. - кофата с глупостите преливаше още първото полувреме.

Link to comment
Share on other sites

Абе някой сеща ли се кой беше четвъртият съдя ? Известен е, обаче не мога и не мога да се сетя името му и все още ме гложди :D

Link to comment
Share on other sites

Абе някой сеща ли се кой беше четвъртият съдя ? Известен е, обаче не мога и не мога да се сетя името му и все още ме гложди :D

Wolfgang Stark(Germany)

Link to comment
Share on other sites

Франция е отчайващо слаба, май те ще са първите, за които ще е ясно, че няма да излезнат от групите. С тази игра ЮАР ще ги бие без проблем. Доменек поне да пусне Анри в игра, по-голям шанс ще има, може да вкара някой гол с ръка :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Франция според мен си заминават, освен ако Уругвай и Мексико не решат да играят феърплей в последния мач. Сега остава и онея кауни англичаните, дето всички са им виновни за идънките, да отпаднат и първенството ще стане идеалноbeer.gif

Link to comment
Share on other sites

Французите да вземат още сега да си ходят да копат лозето. Така брутално затъват - не бих се учудил, ако паднат и от резервите на Лихтенщайн.

Link to comment
Share on other sites

Има правда на този свят. Браво на МеХико. Дано не вземат да се самозабравят за следващата фаза и да играят така дисциплинирано.

Link to comment
Share on other sites

 

Не се крий, Жозе, виждаме те

Жозе Моуриньо беше казал след финала в Шампионската лига, че по време на световното първенство ще се скрие някъде из островите и дори няма да гледа мачовете по телевизията. Португалецът обаче присъства в Южна Африка, повярвайте. Не се крий, Жозе, виждаме те! Или поне виждаме духа на специалиста да витае все по-осезаемо из стадионите на Черния континент. Едно на ръка е, че в началните 17 мача от първенството само 3 приключиха с над 2,5 реализирани гола, което на езика на залаганията е границата между добра и слаба резултатност. Освен това, два от тези три мижави „оувъра“ се формираха в края или дори в добавеното време на мачовете /Уругвай – ЮАР 3:0 и Бразилия – КНДР 2:1/ и само Германия рано и убедително показа своята голова мощ в моноспектакъла срещу Австралия. Но не точно в това се крие скритото влияние на Жозе Моуриньо върху съвременните тенденции в световния футбол. Когато елиминира Барселона с Интер с ултрадефанзивна игра в реванша, той показа пътя за справяне с подобни свръхтехнични и атакуващи отбори като каталунците. Никакви пространства в защита, отборна дисциплина до съвършенство, а напред не каквото стане, а ако изобщо нещо стане – добре. Ако не стане – пак добре. Португалецът постигна това тотално „изтриване“ на класата у съперника, притежавайки отличните футболисти на Интер. Но за играта в защита не се изисква да имаш мегазвезди от ранга на Меси. Дисциплина, концентрация и интелигентен треньор, който може да подреди и 10 дървета в собствената им градинка, стига да не се налага да минават центъра повече от три пъти. Капацитет като Отмар Хитцфелд очевидно е усвоил блестящо урока на своя по-млад португалски колега, защото го приложи за шестица срещу европейския шампион Испания. А Испания сред националните отбори е почти това, което е Барселона сред клубните. И като стил на игра, и като изпълнители, ако щете. Затова и рецептата на Моуриньо се оказа толкова ефикасна и Швейцария победи с 1:0. Но дори и суперскромен отбор като КНДР се възползва от съветите на Моуриньо и без в този случай ни най-малко да омаловажаваме постигнатото от севернокорейците, предвид ненормалните условия, в които виреят, и те до голяма степен се справиха. С същия стил другият голям претендент за световната титла Бразилия бе неутрализиран в дълги периоди от мача, въпреки че в крайна сметка азиатците не успяха докрай в намеренията си. Ето защо челният опит на Жозе Моуриньо с Интер срещу Барса не бе полезен за развитието на световния футбол. Или поне за тази огромна част от аудиторията, обичаща спектакъла и головете. Прагматичният и пресметлив футбол отново се провира между капките, а „катеначото-2010“ започва да надвива „футбола-шампанско“. Не е ли жалко, кажете!

http://worldcup.gong.bg/view_article.php?article_id=141031

Link to comment
Share on other sites

много жалка и глупава статия, автора още не може да преглътне загубата, а може пари да е изгубил :lol: ама нали знаете поговорката "най-добрите ги мразят само нещастници"

Link to comment
Share on other sites

paagario, кои са най-добрите според теб и кой е мразения в тая статия?

 

едит: да, пешо, от gong е изкопирано, но ако сложа и линк и омазването става пълно :S

 

Иначе евала ако ви се гледат мачове с по 1-2 гола и цял мач защитна игра. Лично аз на това световно на някои мачове съм заспивал (буквално), а съм от хората, които обичат футбола :)

 

 

edit2: проблема с форматирането се оказа в chrome сега ще пооправя малко статията :D

Link to comment
Share on other sites

Винаги се радвам, когато смазват френчетата. Все така да е! Браво на Ацтеките!
Винаги съм се старал да не съм негативен, ама никога не съм харесвал този отбор. Не знам защо. И много се зарадвах на мексиканската победа. Просто им изнесоха урок - петлите кукуригат, напинят се, държат топката, Рибари и Мамулуда си играят на гоненица с топката, артилерийски центрирания с приблизителна посока - наказателното и нищо. Мексиканците с добра организация, добра преса и много добро отборно движение просто им показаха как се прави в атака...

 

Оф, ся пък Мауриньо ви виновен... Мале, някои хора и отбори просто не могат да губят... btw, т'ва е изкопирано от някъде, нали?

Link to comment
Share on other sites

Създателят на статията е много далеч от футбола... :lol: Или е забравил за първенството, в което Гърция стана шампион? Освен ако Мухлиньо не им е бил тренер тогаз...

Link to comment
Share on other sites

Не съм от Барселона, но съм съгласен със статията... Това световно досега е най-скучното което съм гледал... Предостатъчно ми е да им гледам цял сезон пумиите на Челси и италианските отбори

Link to comment
Share on other sites

Евала на сърбите. Жалко че последния мач на немците е с Гана. Ако черните вземат да ги изненадат ще се изкефя отвсякъде. Супер дървета са немците.

Link to comment
Share on other sites

Сърбия е моя избор. Вила гол майстор.

 

Дам, няма да е лошо и ако Игуаин стане голмайстор. Винаги съм смятал, че той е по-качествения (и поливалентен) футболист спрямо Меси.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...