Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

Kaкто каза съфорумника по-горе, процентите не са показател за качество.

Слабо ме интересува Chrome, не ми харесва.

Стига вече с тоя спор.

Който каквото ползва да си го ползва със здраве.

Edit-А за MS Office се плаща, нали?

За антивирус, за други дребни програмки?

Ако става дума за малки програмки с малък лиценз от няколко долара, то той е за да подкрепиш създаделят им.

Аз бих го подркрепил, ако ми харесва това, което прави.

 

Ок, мир да има! :beerchug

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

След толкова страници пишкомерения, да попитам: @tedy кой е тоя Адд, дето прави винаги в адреса да пише на английски?

Link to comment
Share on other sites

След толкова страници пишкомерения, да попитам: @tedy кой е тоя Адд, дето прави винаги в адреса да пише на английски?

Не е Ад, а е Рай :) .

TabLang

 

Има и един друг, за който казват, че е по-кофти и бъгав. Този работи както трябва. Разбира се основната ф-я е да помни клавиатурата между табовете, а това за адресбара е опция - и двете добре дошли за мен.

Link to comment
Share on other sites

Слабо ме интересува Chrome, не ми харесва.

 

А ако се занимаваш с разработка на уеб приложения ще те интересува и още как. 10% са това. Харесва-не харесва - никой не те пита - нещата трябва да работят и на него. Мен ако питаш 1 браузър да имаше най-добре ако ще да е IE - поне лесно щяха да се правят нещата - правиш, закрепваш и готово а не като сега - правиш, гледаш другия и почваш да си скубеш косите. Оправяш го за другия, първия се чупи. Оправяш и 2та, гледаш ох слава богу и 3тия е ок, отваряш със свито сърце четвъртия и отиваш да се напиеш от мъка :lol:

Link to comment
Share on other sites

А ако се занимаваш с разработка на уеб приложения ще те интересува и още как. 10% са това. Харесва-не харесва - никой не те пита - нещата трябва да работят и на него. Мен ако питаш 1 браузър да имаше най-добре ако ще да е IE - поне лесно щяха да се правят нещата - правиш, закрепваш и готово а не като сега - правиш, гледаш другия и почваш да си скубеш косите. Оправяш го за другия, първия се чупи. Оправяш и 2та, гледаш ох слава богу и 3тия е ок, отваряш със свито сърце четвъртия и отиваш да се напиеш от мъка :lol:

 

Тоя коментар, ме развесели. :lol:

Link to comment
Share on other sites

С Chrome се съобразявам единствено ако съм подразбрал, че "клиентът" го ползва и ща не ща, трябва да работи и там, щото "Той" с него ще "оценява" свършената работа :bgrin: .

Link to comment
Share on other sites

Най-весели са задания: "да се прави с ajax за да е по-бързо и удобно за клиента, но да работи на всички браузъри, а също така да работи и без ajax ако е забранен javascript" :)

Link to comment
Share on other sites

това ми звучи като "създайте автомобил който дава еднакъв разход на гориво при всички условия и ако клиентът забрави да зареди да продължи на въздух докато му скимне"

Link to comment
Share on other sites

това ми звучи като "създайте автомобил който дава еднакъв разход на гориво при всички условия и ако клиентът забрави да зареди да продължи на въздух докато му скимне"

По-скоро автомобил, който може да се движи по всякакви терени, но на цената на обикновен "домашен" автомобил, и нерядко добавянето на уж "дребни" екстри по автомобила да става без доплащане с приказки като "ай да добавим тука една дреболия..." (изказ, целящ омаловажаване на дреболията, която обикновено не е дреболия, за да не се доплаща) B)

Link to comment
Share on other sites

Дано не ставам нахален, ама пак да кажа колко съм доволен от FF след Блокирането на Flash!

Вероятно не всички флашове като цяло действат деструктивно за Лисицата, защото чат пат пускам такива където се налага, но за 8 дена ъптайм няма и следа от лагване, както ставаше в 100% от случаите досега още на 2-3-тия ден.

Да не говорим колко по-леко зареждат страниците, няма реклами, а като изключим сайтовете направени изцяло на флаш, май за тия дни не съм попадал на такъв, който да ползва флаш за основни елементи, менюта и т.н., което е добре.

Link to comment
Share on other sites

Преди около час затворих лисицата и сега като я отворих, О чудо като цъкна с дясното копче на мишката примерно да си копирам текст от някъде се получава следното нещо.

http://img682.imageshack.us/img682/5210/45777173.jpg

Идеи на какво може да се дължи?

Имам следните add-ons:Tab Mix plus, Password Exporter, Download helper, Adblock plus.

Благодаря предварително.

 

Оправен е линка проблема още го има.

Link to comment
Share on other sites

Преди около час затворих лисицата и сега като я отворих, О чудо като цъкна с дясното копче на мишката примерно да си копирам текст от някъде се получава следното нещо.

http://img43.imagesh.../i/93796354.jpg

Идеи на какво може да се дължи?

Имам следните add-ons:Tab Mix plus, Password Exporter, Download helper, Adblock plus.

Благодаря предварително.

 

 

404 Not Found

nginx/0.7.64

Link to comment
Share on other sites

От 3 дни имам следния проблем >

 

Като тръгна да си свалям някой файл (снимки конкретно) и да го слагам в определена папка (пак със снимки) и Мозилата товари за 3-4 секунди, при Save As прозореца за упоменаване на място за запазване, процесора на 100%. Забива и после сейва без проблем.

Пробвах други папки, няма проблем.

Пробвах друг браузър и същата папка и пак няма проблем?!

 

Що за чудо е това?

Win7 x64

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-GB; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3

Link to comment
Share on other sites

Лисицата при мен правеше подобни проблеми след много време използване като пазеше целият cache и download history, за това просто започнах да ги чистя по-често и се оправи.

Пробвай да изчистиш download history с изтриване на файла downloads.sqlite, който се намира в C:\Documents and Settings\ИМЕ\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\ПРОФИЛ.default\ и виж след рестартиране дали ще потегли правилно при запазване на файл.

Друго... ако директорията е голяма и е нагласена да показва thumbnails може и от това да е.

:)

Link to comment
Share on other sites

като пусна фирефокса и почват да вият някакви сирени

 

тук е описано https://support.mozilla.com/en-US/forum/1/677844

 

точно звука от 30 годишнинатан а пакмак но не спира

Пробвай с flash block добавката

Link to comment
Share on other sites

Звука/Сирената я имаше и под Opera, днес като отворих Google и не спираше, докато не затворих таба.После млъкна.

Нещо от Google e, оная игричка на PacMan дето са я сложили за 30 годиншнината й

Ако ще е утеха, проблема не е само под FF. :))

Link to comment
Share on other sites

да с флашблок спря,

но при мен беше навсякъде не само на страницата на гугъл

Link to comment
Share on other sites

да с флашблок спря,

но при мен беше навсякъде не само на страницата на гугъл

Cool Preview Добавката прави нещата.

Изглежда някак си се вързва с Google, не знам нито какво представлява, нито как работи, не ползвам FF, но вероятно се вързва с Google, където го има въпросният звук и от там проблема.

Току що с един потребител от Kaldata го решихме така.

Поредният екперимент на Google...

Взеха да не ми допадат вече нещата...

Оная лента и по-грозният вид на търсачката все още не ми е минало и ме дразни много. Хубаво, че поне лентата махнах.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Firefox отново ми прави лошо впечатление.

Дори с флашблок. Така се случи че няколко пъти стана така, че бях отворил към 80-90 таба за известно време (примерно резултати от търсене в няколко сайта), които за няколко часа да обходя и прочета. След това дори да ги затворя до "нормалните" 45-50 таба, с които напоследък седя, започва да лагва при всяка втора операция, дори да е стартиран преди няколко часа. Докато седя на 40-50 таба, общо взето може да държи доста. Около 30-тината нови таба бяха богати на изображения, не знам, но явно не му понася голямо натоварване!

Отчасти си мисля, че IE8 се справя далеч по-добре в тази насока защото отваря нови процеси за повече табове, т.е. всеки процес се грижи за няколко таба, а не като в FF, единия процес и за 1000 таба.

Даже Опера ми се струва, че по едно време отваряше повече процеси, ама сега гледам, че и там е един само. Май Цхроме беше като ИЕ8 в тва отношение..

 

Едит: Мамицата му мръсна !@^#%$@#^%, адски мразя докато пиша и натисна Събмит-а, да ми дава грешка че не съм логнат, като преди 2 минути съм се логнал във форума, добре че вече съм получил тикове квото напиша по-дълго от ред да го копирам в клипборда, че ми иде да чупа и удуша. Тия от IPS ебати педерасите честно, бахти мизерниците кирливи....

 

Едит: всъщност известно количество минути след възстановяване на по-малкия брой табове, изглежда отново работи Ок, без видимо лагване, а де.. абе определено с много табове му е трудно.

Link to comment
Share on other sites

М'да и аз съм го забелязъл това, иска много време да освободи паментта и да прекрати текущите таскове, което много изнервя... понякога.

Въпрек че този проблем при мен спря да го прави след последните обновления и с барването на about:config от части. Не знам какво съм правил, трябва да погледна конфигурационният файл за да видя промените.

 

Типично за лисицата... работи по-добре след като се разбарника малко повече.

Аз още съм с 3.6.3, не знам новата как работи, дето уж трябвало да не прекратява работа като крашне плъгин, ще чакам да излезне stable за да пробвам там как стоят нещата.

Link to comment
Share on other sites

Абе лисицата е почти перфектния браузър, само да изчезнат следните минуси (за мен):

1) да подобри работата с много табове (спрени са флашове, значи не е от тях).

2) евентуално айде вече време е да пуска повече процеси, които да обслужват поне по няколко таба, както е в IE. Това май е на път, ама кое хилядолетие ще го видим..

3) да държи месеци бе лагване без спиране, това ми е голяма болка, ако не беше толкова по-удобен от IE8, щях да ползвам изцяло ИЕ-то, което няма такива проблеми с "времето". В това вероятно има пръст и повечето процеси, които се пускат.

4) Скролирането! Да го оправят, че не е мазно, понякога се влачи, в пакет с общото лагване, което се наблюдава 2-3 седмици след стартирането.

5) в тази връзка, да се преразгледа Флаша и ползването му, явно много го тормози, та откакто го блокирам, се родих. Майната им на флашовете, единствено ги пускам за някое видео а-у, ъоутубе и т.н. Иначе вчера за пръв път от месеци попаднах на сайт, явно останал отпреди години като версия, главното меню изцяло на Флаш, без никаква видима причина и разумно обяснение това защо може да е направено така.

 

Повечето неща явно имат връзка с разни хисторита, кешове мешове, та ако оправят нещо да барнат в тази насока, вероятно ще се опраят и повечето други неща.

 

Други забележки май нямам.

Верно станаха доста, но ако тръгна да критикувам другите браузъри, ще трябва да изпиша 3 екрана при моята резолюция.

Link to comment
Share on other sites

Това с многото табове съм го забелязъл откакто сложих таб микс плюс. Там също се пази някаква история и товари. Въпреки че повече от 30 таба не отварям ако не е за пробата при 40 вече става бавен. Аз история не пазя и без това и повече от 30 таба не отварям и нямам голямо наблюдение но виж в таб микс-а ако го ползваш каде му се пази историята и я разкарай ако не ти трябва.

Link to comment
Share on other sites

Това с многото табове съм го забелязъл откакто сложих таб микс плюс. Там също се пази някаква история и товари. Въпреки че повече от 30 таба не отварям ако не е за пробата при 40 вече става бавен. Аз история не пазя и без това и повече от 30 таба не отварям и нямам голямо наблюдение но виж в таб микс-а ако го ползваш каде му се пази историята и я разкарай ако не ти трябва.

Е да, ама без TabMix Plus Файрфокса НЕ става за нищо. Ако го нямаше това (или подобно) разширение, изобщо Лисицата нямаше да я ползвам и щях да съм на ИЕ отдавна.

 

То ако пази история някъде да я изтрия, ама по-вероятно е ако пази в паметта нещо, а там няма как да трия. Щото при пресен старт, първите 1-2 седмици няма проблем, освен ако не накачуля 100-тина таба де.

В опциите му има само едно за това колко затворени таба да помни (10), а доста често възстановявам разни табове, затворени или погрешка, или просто бързо мисля, и след затварянето се сещам че не съм видял нещо там.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...