Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

Абе май само при мен всичко си е както трябва .

Като влезна в сайта ми дава да сваля българската версия , а като си сваля английската и следва авто обновяване пак си остава на същият език .

Това е от времевата зона на компютъра ... от там засича къде си и коя версия е за твоята държава .

п.п. Дано ме разберете сега или наистина говоря сбъркано .

:laughing:

 

:P този път успя :P

 

Всъщност доколкото съм се бъзикал всичко зависи от Accept хедъра на браузъра когато го сваляш - ако е en-US ще ти даде на английски, ако е bg ще ти даде българската а това точно се определя в Tools -> Options -> Languages

 

При първоначална инсталация на Windows зависи от настройките в regional settings, оттам и IE-то с което първоначално ще свалиш FF освен ако го нямаш на CD или на диска нещо.

 

Между другото продължава да ме учудва че повечето хора изобщо не си нагласят регионалните настеройки и си карат все едно не са в BG после се чудят защо тук и там нямат кирилица и почват да инсталират какви ли не шантави програми като flextype само и само за да "кирилизират" нещата при положение че всичко си го има готово и само трябва да се "обясни културно" къде точно се намираш и на какъв език предпочиташ да са ти нещата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
Между другото продължава да ме учудва че повечето хора изобщо не си нагласят регионалните настеройки и си карат все едно не са в BG после се чудят защо тук и там нямат кирилица и почват да инсталират какви ли не шантави програми като flextype само и само за да "кирилизират" нещата при положение че всичко си го има готово и само трябва да се "обясни културно" къде точно се намираш и на какъв език предпочиташ да са ти нещата.

 

 

Аз съм си в чужбина, майна. Затова са писал колко съм от Гринуич B)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Мога ли да прехвъля на друг компютър всички Bookmarks с темите, аддоните, адресите и паролите? Ако може какво трябва да направя и задължително ли е версията на другата лисица да е като на моята.

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да прехвъля на друг компютър всички Bookmarks с темите, аддоните, адресите и паролите? Ако може какво трябва да направя и задължително ли е версията на другата лисица да е като на моята.

Можеш и мисля че версийте не оказват ефект.Влизаш в лисицата даваш на Bookmarks и от там на organize Bookmarks излизати нов прозорец отиваш в него на File>Export(означава да ги изнесеш) и ги запазваш кадето си искаш на компа(то е един файл който съдържа въпросните Bookmarks) след тва шращаш да кажем на другия комп файла и влизаш пак в лисицата пак на Bookmarks>Organize>File>Import(означава да внесеш) и избираш онзи въпросен файл който преди тва си запазил.

 

P.S.За аддоните и другите работи нз как да се прехвърлят обаче.

Link to comment
Share on other sites

Ad-on не се прехвърлят главно поради причината, че са безплатни и стига да запомниш/запишеш какво си имал не проблем да си ги дръпнеш пак.

Link to comment
Share on other sites

Ето това е истината за бекъп - http://mozbackup.jasnapaka.com/

Запазва всичко от букмарковете, до добавки, пароли, настройки, просто все едно не сте преинсталирали Windows-a. Както на сайта пише освен с Firefox работи и с Thunderbird, SeaMonkey, Mozilla Suite, Netscape. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз ли нещо не разбирам или това излишно усложнява положението? Просто си копираш папката от Application Data и всичко е ОК.

Link to comment
Share on other sites

Колеги имам следният проблем.С версия 2.0.0.14 съм на Мозилата и след като ми се обнови ми се яви следният проблем.Като цъкна на даден линк за да отворя снимка ми изписва "Снимката с еди кой си адрес неможе да бъде отворена защото съдържа грешка".С Експлорер боза всичко си се отваря.Само при мен ли е този бъг или и при друг се е появил?

Link to comment
Share on other sites

30733_708.PNG

 

Това ми изкача когато натисна линк, отварящ поп ъп прозорче примерно. Проблемът е от няколко дни и нямам идея на какво може да се дължи. Влизах в about:config, но там не намерих такова животно.

Link to comment
Share on other sites

30733_708.PNG

 

Това ми изкача когато натисна линк, отварящ поп ъп прозорче примерно. Проблемът е от няколко дни и нямам идея на какво може да се дължи. Влизах в about:config, но там не намерих такова животно.

 

Дали пък няма нещо общо с конкретен сайт? Не ми се вярва да е винаги и при всички сайтове и всеки попъп който някой сайт се опитва да отвори. Защото като го гледам това май май някой си е оставил ръцете докато е update-вал сайта... или това или някой popup blocker или друг подобен плъгин сработва а след това сайта ти се оплаква че нещо не му е наред. cmb_tmp ми прилича на някакъв combo box/dropdown list или както там се наричат падащите списъци за избиране на елемент от тях. а с .value се всима избраната стойност... та затова си и мисля че няма нищо общо с твоя browser а по-скоро някой е update-нал сайта и или си е оставил ръцете или ти имаш излишни плъгини и антивирусни или други подобни дразнители които му пречат да работи както хората дето са го правили очакват.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

След преинстала на Вистата имам проблем не само с Firefox, но и с IE7. Не знам как точно да го обясна, но като отворя примерно http://www.accuweather.com/, отстрани линковете за 5-те града не се отварят по никакъв начин. Като натисна върху града и все едно нищо не съм натиснал. Стои си така все едно не съм направил нищо. Това е и при firefox и при IE7. В същото време пробвах на друг компютър пак с Виста и няма никакъв проблем. Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

И при мен не се отварят тия линкове. Правени са с Flash.

На другия комп с Виста, каква виста е била, без SP1 ли?

Аз съм с Server 2008 х64, а знаем че той е с вграден SP1, и вероятно има нещо общо с някакви пермишъни.

Тоя комп на който става, каква виста е, х32?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Windows XP SP2 и при мен въпросните линкове работят както с Firefox така и с Opera и IE7. :)

Вероятно става дума за версия на Flash Player. Аз инсталирах преди седмица и съм с най-новия 9.нещо си.

Вероятно нещо новия build прави номера, не знам.

Link to comment
Share on other sites

Като гледам клипчета в интернет( Ютюбе примерно ) ми пуска 5 сек и заспива картината.Трябва да преместиш напред за да почне и пак спира след 5 сек?!?!

Link to comment
Share on other sites

Тоя комп на който става, каква виста е, х32?

32 бита е и на двата. ОТКРИХ причината. На другия компютър ъпдейтнах флаш плеъра и познайте :) и там вече не се отварят. Проблема стои, поне разбрах причината

 

Като гледам клипчета в интернет( Ютюбе примерно ) ми пуска 5 сек и заспива картината.Трябва да преместиш напред за да почне и пак спира след 5 сек?!?!

понякога имам същия проблем, но рядко се случва

Link to comment
Share on other sites

Като гледам клипчета в интернет( Ютюбе примерно ) ми пуска 5 сек и заспива картината.Трябва да преместиш напред за да почне и пак спира след 5 сек?!?!

Сваляш и инсталираш най-новата версия на flash player ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Най-странното е, че се оправи от самосебе си?!

И на мен вчера ми стана така :confused Обаче като затворих и отжорих броузъра и се орпави...

Link to comment
Share on other sites

Под сайта ми седи едно такова... :

wtfpw5.th.jpg

Как да го оправя без да трия мозилата...? (не стана с реинст!)

 

Кажи с какви плъгини си де. Гаранция е някой от тях само че ако ги изброиш може и да се светна кой точно защото явно аз точно тоя го нямам... иначе на мен би ми било полезно да ми показва JS и HTML/DOM грешките направо отдолу ако ги има.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...