Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Имам един малък проблем , искам като си отворя нов таб да ми даде бланк страница (без нищо да показва) за да мога да си напиша директно линка , а то ми излиза "about:newtab" и си нямам идея как да го сменя , но е много досадно като отвориш нов таб , защото трябва да изтриеш написаното и тогава да си напишеш адреса ... трябва да се оправи от някъде .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Само този за времето. И аз си мислех, че е от плъгин, но не мога да намеря от къде да го изям...

вчера един познат ми се оплака от същото... Оправи се след като махна всички адд-они :).

Той каза, че е станало така след като нещо му се е ъпдейтнало. Явно е бил някой ъпдейт за адд-он...

Link to comment
Share on other sites

вчера един познат ми се оплака от същото... Оправи се след като махна всички адд-они :).

Той каза, че е станало така след като нещо му се е ъпдейтнало. Явно е бил някой ъпдейт за адд-он...

Не е необходимо да маха всичките, а просто да ги изключва един по един, докато установи кой дава грешката и да махне само него.

Link to comment
Share on other sites

Сигурен съм, че съм мяркал подобни теми, но не успях да ги намеря нещо..

Та с FF 2.0.0.14 съм и последния флаш плеър отпреди 3-4 седмици (когато инсталирах OS-a).

Server 2008 x64 (имам някакви подозрения, че има нещо общо, че съм с х64),

зареждам клип с някакво видео (youtube или където и да е), и след 2 до 7 секунди клипа спира. Пауза, Плей, няма реакция, трябва да го мръдна с ртакбара нанякъде, тръгва отново и след 5 сек. примерно пак спира. Адски дразнещо, никога досега не ми се е случвало това.

 

Под IE7 със същата версия на флаша няма този проблем, там клиповете си вървят нормално.

 

В същото време флаш рекламите и банери и т.н. си вървят без проблеми и в FF.

 

Имате ли идеи защо така, всичко е прясно инсталирано (на 2-3 седмици), с общо 3 или 4 най-необходими ми разширения, които ползвам от година насам.

 

Едит:

Мда, май по-добре тук да е мнението, май се оказва, че е бъг на последния флаш плеър мамка му. Хората, връщайки се на по-стара версия, се оправяли. Май това ще се наложи да направя.

 

Edit 2:

След рестарт на FF, се оправи, явно е трябвало рестарт. Всъщност той крашна при опит да вляза в adobe.com, но все тая :) , явно флаша е evil. Ама не може без него.

Link to comment
Share on other sites

Имам доста гаден проблем, надявам се някой да ми помогне бързо. Опитах се да отворя дадените линкове във FAQ, ама нещо не работят...

 

Та..компютърът ми е лепнал нещо много гадно и в момента Firefox въобще не иска да зацепи. Явно ще се наложи формат, обаче след като не мога да подкарам лисицата не знам и как да си експортна букмарковете. Може ли това да стане ръчно от някой файл, който след това безпроблемно да може да се импортне?

Link to comment
Share on other sites

Попринцип седят във този файл

C:\Documents and Settings\Your_Name\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\shlqk_shlqk.default\bookmarks.html

 

Където Your_Name е името на акаунта ти, а shlqk_shlqk са някакви комбинации от символи, при всеки са различни. :) Имай в предвид, че папката Application Data е скрита, така че направи Windows-a да ти показва кашираните папки. ;)

Link to comment
Share on other sites

Попринцип седят във този файл

C:\Documents and Settings\Your_Name\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\shlqk_shlqk.default\bookmarks.html

 

Където Your_Name е името на акаунта ти, а shlqk_shlqk са някакви комбинации от символи, при всеки са различни. :) Имай в предвид, че папката Application Data е скрита, така че направи Windows-a да ти показва кашираните папки. ;)

 

Мерси, доста мъки и време ми спести :beerchug

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Качихме на Windows-a FF3 Final . Какво мога да кажа , много по-бърз , красив и най-важното с няколко отворени таба заема горе долу 50% по-малко рам (имам 2 гб де , но защо да ги ползваме за браузъра) . Точно заради такива ъпдейти FF ще си остане браузър номер 1 за мен :)

Link to comment
Share on other sites

Качихме на Windows-a FF3 Final . Какво мога да кажа , много по-бърз , красив и най-важното с няколко отворени таба заема горе долу 50% по-малко рам (имам 2 гб де , но защо да ги ползваме за браузъра) . Точно заради такива ъпдейти FF ще си остане браузър номер 1 за мен :)

 

Не искам да ти чупя хатъра ама при FF малко прекалиха с накичването на всякакви необходими и не чак дотам необходими неща и далече не е онзи "mean lean killing machine" каквото беше замислен да бъде, имаше моменти нормалната Mozilla работеше по-добре от него.

 

Отделно ако си направиш малко експерименти - Опера интерпретира javascript (и не само него) в ПЪТИ по-бързо от FF.

 

А и ако се замислиш - най-много ще ти се забърза браузъра ако интернет-а ти стане по-бърз а не ако качиш негова по-нова версия... освен при някакви много тежки и големи страници със стотици килобайти CSS и JS код на тях...

 

Не че имам нещо против новата версия на FF или друго, просто като видя такова крайно екзалтирано мнение чат пат ми иде отвътре да отворя на въпросния човек очите малко ако ще и леко да му попаря ентусиазма... после се чудя защо ми е трябвало ама на... :)

Link to comment
Share on other sites

Не искам да ти чупя хатъра ама при FF малко прекалиха с накичването на всякакви необходими и не чак дотам необходими неща и далече не е онзи "mean lean killing machine" каквото беше замислен да бъде, имаше моменти нормалната Mozilla работеше по-добре от него.

 

Отделно ако си направиш малко експерименти - Опера интерпретира javascript (и не само него) в ПЪТИ по-бързо от FF.

 

А и ако се замислиш - най-много ще ти се забърза браузъра ако интернет-а ти стане по-бърз а не ако качиш негова по-нова версия... освен при някакви много тежки и големи страници със стотици килобайти CSS и JS код на тях...

 

Не че имам нещо против новата версия на FF или друго, просто като видя такова крайно екзалтирано мнение чат пат ми иде отвътре да отворя на въпросния човек очите малко ако ще и леко да му попаря ентусиазма... после се чудя защо ми е трябвало ама на... :)

а бе, и аз се чудя, що толкова спамиш в последно време, ама както и да е ;)

 

аз мисля да я пробвам 3-ката, ама предполагам че все още много от add-on-ите на старата версия няма да са available, а пък за мен те са една от основните причини да ползва точно лисицата за основен браузър :)

 

п.п. май думичката беше флууд, а не спам :P

Link to comment
Share on other sites

djadomraz , ако си мислиш ,че ти говоря за това колко бързо зарежда страниците жестоко се лъжеш , това е много комплексен въпрос . Само ще ти издам една малка тайна : не зависи чак толкова нито от css-a нито от js-a повярвай ми :P (то си зависи от сайта де ) . Това как зарежда един сайт зависи от това как е написан и структуриран кода в него ,а това си зависи от човека(хората) който(които) го е правил(са го правили). Гледай си опера как ти интерпретира js-a в пъти по-бързо и пий една бира покрай мачовете . Със здраве .

Edit: Файнъл версията : http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=33600

Link to comment
Share on other sites

Да ме побарат от FFox. Новата bookmark система е безумна. Bookmark organizer-а е безумен. Просто... Едно време толкова го заобичах тоя браузър, като смених от IE. А сега след това осиране с 3-ката си сложих Опера. Не, защото е по-бърз, а защото просто вече е далеч по-смислен и организиран от FFox.

Link to comment
Share on other sites

Незнам като цъкна на about пише просто version 3.0 без никакви RC и т.н. Свалих го от бг миръра.

Остави тва, виж от коя дата е релийза. 3.0 е ама е RC3. Още при инсталацията се вижда, а и след това праща на сайта за RC версия.

 

http://img108.imageshack.us/img108/3352/mozilka2ri3.png

http://img122.imageshack.us/img122/9683/mozilka3cb7.png

 

Все още няма достъпен даунлоуд от България, не разбирам как така...

 

Другият вариант е просто RC3 да е станал финален, без промени по него.

 

Edit: Странно, след 12 всичко си дойде на мястото. Версията си е същата, но рекламата - друга.

Link to comment
Share on other sites

а бе, и аз се чудя, що толкова спамиш в последно време, ама както и да е ;)

 

djadomraz , ако си мислиш ,че ти говоря за това колко бързо зарежда страниците жестоко се лъжеш , това е много комплексен въпрос . Само ще ти издам една малка тайна : не зависи чак толкова нито от css-a нито от js-a повярвай ми :P (то си зависи от сайта де ) . Това как зарежда един сайт зависи от това как е написан и структуриран кода в него ,а това си зависи от човека(хората) който(които) го е правил(са го правили). Гледай си опера как ти интерпретира js-a в пъти по-бързо и пий една бира покрай мачовете . Със здраве .

 

Типично... Ей ама като коне с капаци сте.

 

Тъй и тъй сме почнали да се заяждаме. Айде да видим от какво зависи "бързината" на един браузър.

 

1. от големината и сложността на страницата

2. от сложността на CSS-a

3. javascript (определено най-най-бавното нещо в цялата работа)

(изключвам разни java applets или flash кретении - те имат много малко общо с браузъра като цяло и би трябвало да работят еднакво добре или зле без значение на браузъра)

 

И да много зависи от това как е структуриран сайта, само че нали се сещаш че при добре направен сайт ще се отвори бързо на всеки един браузър докато ако някой си е оставил ръцете ще се отваря доста бавно и с IE и с FF и с Opera. Та какво точно мерехме не разбрах? Колко добре са направени сайтовете или колко бързо браузъра интерпретира HTML, CSS и JavaScript код?

 

Моля те продължавай да се препираш с мен точно на тази тема и без това по цял ден точно с web development се занимавам, покажи ми колко не ги разбирам нещата... моля те!

Link to comment
Share on other sites

djadomraz , моите извинения . Явно се засягаш и от малко . Явно и коне с капаци ще си останем , сам го каза ;)

 

Добре де не беше съвсем точно определението, но като гледам една лека критика на поставения на пиетдестал най-велик супер дупер браузър и веднага се бъзнахте и ти и samkijot, освен той се опитва да ми върне бъзикането, че аз пък го бях почнал него в която тема го сваря :)

Link to comment
Share on other sites

Най-лошото на форумите е ,че не може да се усети иронията в думите на някой :devil :lol: . Както и да е . Ти с какво се занимаваш по-точно ? Кой/кои езици ?

Edit: Не си мисли ,че вкарвам някакви лични нападки или нещо такова . Просто за мен това ,че community-то на FF е най-голямото изобщо за който и да е браузър е достатъчно показателно , защото няма нищо по-хубаво от това да получиш помощ от стотици хиляди хора които използват именно него , както и го обогатяват с нови модули , адони както искате го наричайте.

 

Well its official :

http://www.mozilla.com/en-US/firefox/?from=getfirefox

Link to comment
Share on other sites

само аз ли се изнервям че е пусната за сваляне версия 3 на.... МАКЕДОНСКИ, но няма на БЪЛГАРСКИ?!

 

лично аз си предпочитам целия интерфейс на ОС-а да ми е на английски поради некадърните преводи, на които се натъквам постоянно, но чак пък такова отношение? 2 милионна Македония си имала език, а 7милионна България си няма?! дори линк към английската версия не са си направили труда да сложат.... а ФФ2 си има български интерфейс кат слънце.

Link to comment
Share on other sites

бета версиите на моята машина - 2600+, 1гб рам се държеше зле - тежка, при няколко таба е невъзможно да превключваш от един към друг...поради тази причина сега съм с опера - чуствително по лека е.

 

ще се пробва финалната, но не ми вдъхва доверии, стана малко като уиндоуса - да имаш най новата версия ти трябва последно поколение комп :sick

Link to comment
Share on other sites

При мен си лети трета версия още откакто беше бета коя си. Явно с М$ не се разбират защото на същата машина под XP става много тегава като отвориш 5-6 таба. В момента съм три прозореца с по десетина таба в тях и нямам никакъв проблем. Ама съм с Убунту

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...