Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

За какво като отварям www.winner.bg и като почне да ми зарежда и изведнъж ми забива firefox-a ?

 

Вероятно някой от плъгините които си инсталирал. При мен няма проблеми с отварянето на този сайт. И се отваря доста бързо бих казал. Пробвай да изчистиш временните файлове и други подобни, виж да нямаш някоя друга програма която да товари диска примерно като торенти да кажем...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

в последно време лисицата страшно много "тежи" при браузване на сайтове. това натоварване на системата се отразява и на почти всички програми, които ползвам в същия момент ... а когато затворя прозореца на браузъра, лисицата продължава да си върви на заден план и при слеващо стартиране сякаш работят 2 браузъра едновременно :blink:

Link to comment
Share on other sites

в последно време лисицата страшно много "тежи" при браузване на сайтове. това натоварване на системата се отразява и на почти всички програми, които ползвам в същия момент ... а когато затворя прозореца на браузъра, лисицата продължава да си върви на заден план и при слеващо стартиране сякаш работят 2 браузъра едновременно :blink:

Виж горния пост на дядомраз, или един мой от една друга тема.

Подобно нещо ми се случваше преди с версии 1.5.х, и на по-сбозен Windows. Или някое разширение.

Преди ми се случваше като затворя програмата, процеса й остава в таск мениджър за 30-тина сек. и екситваше. но не винаги.

Преинсталирай и си поддържай ОС-а чист.

Link to comment
Share on other sites

значи цялата гяволия идва от winamp-a, който товари до 70% работата на системата :bgrin:

 

Само като ти гледам този списък на последно слушаните музики от подписа и почва да ми светва какво количество излишни плъгини си накичил и на FF и на WinAmp-a :P

Link to comment
Share on other sites

Само като ти гледам този списък на последно слушаните музики от подписа и почва да ми светва какво количество излишни плъгини си накичил и на FF и на WinAmp-a :P

то това едно на ръка (разкарах го тоя last.fm), ама даже и като сложих по-стара версия системата се товари пак на 70% само от winamp-a

Link to comment
Share on other sites

Само като ти гледам този списък на последно слушаните музики от подписа и почва да ми светва какво количество излишни плъгини си накичил и на FF и на WinAmp-a :P

last.fm може да е всичко, но не и излишен :-). А и до сега не ми е правил абсолютно никакви проблеми, вече 2 години. /офф

Link to comment
Share on other sites

last.fm може да е всичко, но не и излишен :-). А и до сега не ми е правил абсолютно никакви проблеми, вече 2 години. /офф

 

Шшшшшш тихо! Не ми пречи да юркам samkijot :) Помня той и за други плъгини си беше признал в някоя друга тема... освен аз да се бъркам което изобщо не е изключено, но като гледам предния му пост се даде без бой :P

 

Иначе въпросния проблем може да е от всичко - някоя програма която прави мониторинг на fox-a или нещо друго такова (примерно някой keylogger) като нищо е виновна за случката...

 

Аз имах следния случай - трансфера на RAID-a ми падаше драстично когато ми работеше QIP. Спра ли QIP-то и се оправяше. Странно, но факт. Смених RAID контролера и спря да се получава тази аномалия. Не знам от драйверите ли беше от какво ли но това направо ме разби на времето. С новия ми контролер и същото QIP го нямаше този проблем. А сега де ... :)

Link to comment
Share on other sites

Имам някакъв супер ужасен проблем с firefox-а. Не мога да си пусна едно клипче да изгледам, направо вече полудявам :angry1 Трябва да пускам IE, за да видя каквото и да е клипче. Преинсталирах си виндоуса даже, инсталирах fox-a на чисто без плъгини, скинове и квото и да било и пак се появи тоя проблем. :angry1 :angry1 :angry1 като я рестартирам се оправят за известно време и след това пак същото :|

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"500 - Internal Server Error" някакви идеи от какво може да е и това е само на една страница като отварям.. ., тествах други страници няма го, дразнещо е защото това е страница на онлайн игра и постоянно цъкам на разли ликнчета и като cгради, походи и такивати ми работи, като дам рефреш си излиза страницата но в момента в който цъкна някъде пак ми излиза тва и всеки път тряа да давам рефреш за да се оправи , та ако някой е имал подобен проблем нека сподели как го е оправил

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с "hosts" файла в виндолс/систем32/драйверс/етк да добавиш айпито на сайта и ако не се оправи да знаеш , че това си е грешка от тях ... проблема няма да е при теб .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с "hosts" файла в виндолс/систем32/драйверс/етк да добавиш айпито на сайта и ако не се оправи да знаеш , че това си е грешка от тях ... проблема няма да е при теб .

:laughing:

 

сега ако ми обясниш малко по подробно какво точно трябва да напиша в този файл ще съм много благодарен а иначе страницата е hanovete.com и незнам точно как да и видя ИП адреса

Link to comment
Share on other sites

Не се напрягай и нищо не пиши никъде. Проблемът е в тъпия сайт, не е при теб. Не те ли подсети частта със Internal Server Error?

Link to comment
Share on other sites

Ами то си пише. Грешката е при сайта, не при ФФ.

 

 

добре ама вчера си го отваряше както трябва и днес даже, и одеве влизам и ... прас почва да прави тия парчета е така от нищото , единственото което съм направил е да си сложа Таб Микс Плюс .... да не би там да се барат някакви настройки , разгледах ама не видях от какво може да е търсих из форуми за такъв проблем ама не намерих

Link to comment
Share on other sites

Добре де и все пак, какво те навява на мисълта че проблема е във твоя FF? Вчера се е отваряло а днес не? И смяташ че въпросния сървър е от железобетон и никой друг нищо не го е правил междувременно следователно няма как да се "счупи" а твоя плъгин е проблема???

 

500 Internal Server Error обикновено значи че нещо сървъра е крашнал по някаква причина която теб не би следвало да те вълнува а неговите администратори, и каква точно е въпросната причина се вижда от логовете. Ти колкото и да търсиш и да се ровиш във форуми няма да намериш нищо - проблема не е в твоя телевизор а в техния :)

 

Ако продължаваш да се съмняваш, че твоя браузър успява да "счупи" сървъра (т.е. програмата на тоя сървър) - пробвай с опера или с интернет експлорер и ако с тях работи значи нещо хедърите които праща твойто FF го шашка (силно ме съмнява да е така, но все пак по някаква изчанчена логика може и да се случи а изчанчени логики писани от новобранци в програмирането съм виждал повече пъти от колкото ми се е искало).

 

 

lil_stenly, ти на моменти обаче биеш всичките ми представи за възможно най-шантав отговор и предложение за оправяне на проблема. Как според теб изобщо ще даде ТАЗИ грешка ако не може да намери IP-то на сървъра и по каква логика други страници на този същия сървър ще се отварят а тази не? И как според теб рефрешването ще оправя проблема ако IPто на сървъра липсва.

 

Така като се замисля и като гледам кога е направен пост-а на RapSs май сървъра е претоварен и затова прави така и ако някой вземе че даде повече данни, като примерно кой е сървъра, какво и къде прави и как успява да го "усмърти", ще мога и аз да погледна и вероятно да обясня по-добре какво и как става ... така наизуст може само да си чешем езиците...

 

И съм готов да се хвана на бас че докато тука разнищваме къде е проблема той в крайна сметка се е оправил :)

Link to comment
Share on other sites

Добре де и все пак, какво те навява на мисълта че проблема е във твоя FF? Вчера се е отваряло а днес не? И смяташ че въпросния сървър е от железобетон и никой друг нищо не го е правил междувременно следователно няма как да се "счупи" а твоя плъгин е проблема???

 

500 Internal Server Error обикновено значи че нещо сървъра е крашнал по някаква причина която теб не би следвало да те вълнува а неговите администратори, и каква точно е въпросната причина се вижда от логовете. Ти колкото и да търсиш и да се ровиш във форуми няма да намериш нищо - проблема не е в твоя телевизор а в техния :)

 

Ако продължаваш да се съмняваш, че твоя браузър успява да "счупи" сървъра (т.е. програмата на тоя сървър) - пробвай с опера или с интернет експлорер и ако с тях работи значи нещо хедърите които праща твойто FF го шашка (силно ме съмнява да е така, но все пак по някаква изчанчена логика може и да се случи а изчанчени логики писани от новобранци в програмирането съм виждал повече пъти от колкото ми се е искало).

lil_stenly, ти на моменти обаче биеш всичките ми представи за възможно най-шантав отговор и предложение за оправяне на проблема. Как според теб изобщо ще даде ТАЗИ грешка ако не може да намери IP-то на сървъра и по каква логика други страници на този същия сървър ще се отварят а тази не? И как според теб рефрешването ще оправя проблема ако IPто на сървъра липсва.

 

Така като се замисля и като гледам кога е направен пост-а на RapSs май сървъра е претоварен и затова прави така и ако някой вземе че даде повече данни, като примерно кой е сървъра, какво и къде прави и как успява да го "усмърти", ще мога и аз да погледна и вероятно да обясня по-добре какво и как става ... така наизуст може само да си чешем езиците...

 

И съм готов да се хвана на бас че докато тука разнищваме къде е проблема той в крайна сметка се е оправил :)

 

мдаа оказа се че проблема не е в моя "телевизор" съжелявам за излишните постове... айде със здраве и мерси , че закъснях за работа :) отново

Link to comment
Share on other sites

Браво !

А , отговорите сам си ги мисля .

Само трябва да си пия кафето като стана за да зацепя какъв съвет да дам на човек ... нали ?

п.с. Понякога наистина не знам какво пиша .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 седмици си инсталирах ФФ като при инсталацията му зададох да е на български. До тук добре ама след две седмици си изтегли ъпдейтите без да ме пита(като стартирах ФФ ми се отвори прозорец че си зарежда ъпдейти и да чакам) и след като ги зареди и всичко стана на английски.

 

Часовата зона ми е +1 от Гринуич(Амстердам, Берлин, Берн, Рим, Стокхолм, Виенна). Къде може да е проблема?

 

П.П. Ровичках се в менютата на ФФ не видях някъде смяна на език(language)

Версията която в момента използвам е: 2.0.0.13

Link to comment
Share on other sites

Еми просто си свали най-новата версия от сайта на български и си готов .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

П.П. Ровичках се в менютата на ФФ не видях някъде смяна на език(language)

Версията която в момента използвам е: 2.0.0.13

 

А колко по-трудно беше да потърсиш c google примерно това: firefox change interface language

 

ето ти един хубав линк: http://kb.mozillazine.org/Change_Default_Mozilla_Language

 

enjoy :)

 

Но този път верно lil_stenly е прав - най-лесно е да свалиш българската версия (примерно от тука: http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all.html#languages) и да я сложиш върху сегашната си... Аз пък колко пъти съм ги псувал защото не ме пита и все ми е давало направо българската а на мен ми е много терсене като съм свикнал да ми е на английски

Link to comment
Share on other sites

Да сменям интерфейс на вече инсталиран FF? Не мерси, аз пък винаги като свалям, ми сваля англ. версия, не знам що, но и на мен тя ми допада повече. 90% от преводите са или смешни, или идиотски или просто объркващи.

И автоматичните й ъпдейти винаги ги спирам, още карам с 2.0.0.3 от март миналата година, когато си инсталирах Win-a :) . И нямам оплаквания засега, знам че трябва да ъпдейтна, секюрити алабала, ама явно не е спешно. Пък и скоро ще сменям ОС тъй или иначе.

Link to comment
Share on other sites

Абе май само при мен всичко си е както трябва .

Като влезна в сайта ми дава да сваля българската версия , а като си сваля английската и следва авто обновяване пак си остава на същият език .

Това е от времевата зона на компютъра ... от там засича къде си и коя версия е за твоята държава .

п.п. Дано ме разберете сега или наистина говоря сбъркано .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...