Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Абе нали google купиха motorola? Защо нещо не виждам никакви интересни телефони от тях?

 

Защото ги купиха за патентите и ако почнат да си ги коткат, другите производители ще се надигнат. Затова на 3 пъти обявиха как няма да има нищо общо между Google и Motorola и ще си се развиват като отделни компании.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Няма "основни програмки", защото софтуера на всеки производител си има недостатъци (за някои потребители) в различни аспекти.

Общо взето, сложи си това, което ти трябва и което ти липсва. Ако нещо от софтуера на HTC, което ползваш за ежедневна работа не те кефи, потърси алтернатива в Market-а. СМС-ите примерно.

Също така, повечето програми, които не са специфични за iPhone-а ги има и за Android, та можеш да си сложиш това дето си го имал на iPhone-а. Ако не са на същия разработчик, има алтернативи.

 

Аз бих ти препоръчал да си сложиш AirDroid като за начало. И някакъв софтуер, които да ти помогне да си намериш телефона, ако го изгубиш или ти го откраднат. Има алтернативи. Аз сложих на avast! приложението, но ме съмнява, че ми гълта батерията...

Link to comment
Share on other sites

HTC Sense има вграден софтуер позволяващ откриването му при кражба или загубване.

 

На мен dialer-a, sms-ите и mail-a на HTC ми харесат. Или поне са ми достатъчно удобни, че да мисля да слагам други.

 

За мен SmartSilencer е нещо без което не мога.

 

NetCounter е доста полезна също. WiFi analyzer и тя.

 

Shazam или SoundHound ако често се чудиш дадена песен коя е.

 

Skype евентуално...

 

Клавиатурата на HTC не ме кефи затова си купих няколко, от всичките SwiftKey X ме кефи най-много.

 

Tune In радио е полезно ако ти се слуша радио а имаш bluetooth слушалки.

 

Advanced Task Killer или подобна по твой избор (аз предпочитам Advanced Task Manager).

 

Навигация (за 2та пъти в годината когато ще я ползваш)

 

Имаше някаква програмка, която ползвах за изтриване на еднакви контакти, мога да проверя коя ползвах ако ти се наложи.

 

Аз си сложих на десктопа една програмка за календар, но без глупости като какво имам да правя а единствено за да гледам датите и дните от седмицата.

 

Игрите освен angry birds съм си сложил Krazy Kart Racing и Where's My Water.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам следния проблем. Вчера прехвърлих телефоните от стария ми телефон през CSV към gmail акаунта ми. Обаче като влезна в gmail, телефонните номера са ми в кутийката Cellno, а не в Phone и съответно като синхронизирам акаунта с новия телефон, контактите се прехвърлят на телефона, но нямат телефонни номера. Как мога да прехвърля данните от Cellno в Phone? Ръчно не ми се иска, защото имам 300+ контакта и ще ми отидат два дни...

Link to comment
Share on other sites

А тоя Cellno в кое поле ти се появява на указателя в телефона? Не можеш ли да едитнеш CSV таблицата и да я качиш на ново в Gmail?

Link to comment
Share on other sites

Не ми е дошло на акъла... Трябва да видя, дали изобщо ще може да се окаже такова нещо.

Иначе Cellno изобщо не се появява като се прехвърлят контактите от gmail-a в телефона - излиза само името и надолу е празно поле.

Link to comment
Share on other sites

Не ми е дошло на акъла... Трябва да видя, дали изобщо ще може да се окаже такова нещо.

Иначе Cellno изобщо не се появява като се прехвърлят контактите от gmail-a в телефона - излиза само името и надолу е празно поле.

 

А в Gmail контактите къде излиза тоя Cellno? Или и там не излиза?

Link to comment
Share on other sites

За съжаление, аз лично не знам какво се е случило тука с тоя експорт. Пробвай да експортнеш на ново от гугъл някой номер с телефон на правилното място. После отвори таблицата и я сравни с тая от старият ти телефон. Тогава виж дали няма как да оеднаквиш начина по който е означена клетката за Phone с тази за Cellno.

 

Автоматичен вариант поне аз не знам да има за промяна на тия клетки.

Link to comment
Share on other sites

Да отворя пак темата с навигацията (защото старото ми iGO се събира 2/3 от екрана и работи ужасно тромаво)

 

Варианти:

 

1. Sygic - 60 лв

2. Navigon (garmin!) - 110 лв

3. Route 66 - не виждам колко излиза има 30 дневен trial

4. Copilot - 80 лв

5. NDrive - 50 лв

 

Един приятел май ми беше споменавал за Navigon нещо но не помня какво, май хубаво беше.

 

Та кой е най-правилният избор?

 

Или да си пробвам сам и да ви осведомя с по 1 педя забележки от trial версиите на тези които мога да пусна :)

Link to comment
Share on other sites

1. Sygic - 60 лв

2. Navigon (garmin!) - 110 лв

3. Route 66 - не виждам колко излиза има 30 дневен trial

4. Copilot - 80 лв

5. NDrive - 50 лв

 

А ти сигурен ли си, че тия програми поддържат HD резолюцията на телефона?

Link to comment
Share on other sites

А ти сигурен ли си, че тия програми поддържат HD резолюцията на телефона?

Navigon със сигурност, доволен съм от него, всичко му е наред.

Link to comment
Share on other sites

В момента пробвам Sygic и се държи доста добре и като визия и като скорост на реакция (iGo-то на стария беше някак тромаво). Route 66 така и не тръгна и го изтрих. Navigon и Copilot не мога да ги пробвам без да ги купя.

Link to comment
Share on other sites

(iGo-то на стария беше някак тромаво).

 

Тя и Sygic на стария ще върви тромаво най-вероятно. Ти май забравяш разликата в устройствата.

 

Аз съм много доволен от моя One X, но след няколко седмици ще го отключвам и ще го руутвам, защото много батерия харчи.

Link to comment
Share on other sites

Да дам малко отзиви за One X. Накратко: доста доволен съм от телефона. Което е нещо ново и определено трябва да радва хората насочили се към него, след като аз съм доволен :)

 

Приятна изненада е по-добрата реакция и изключване на екрана като го доближа до ухото или го стискам с рамото. Стария си включваше екрана много по-лесно и съответно с бузата натисках разни неща (я затворя, я пусна speaker-a я дам mute, някой път и смс съм успявал да пусна)

 

По-лек е и приятен на пипане.

 

Камерата е много хубава а Ангел ще го черпя дето ме светна на онзи номер с бързото снимане.

 

Кусури (то остана аз да не намеря)

 

1. Екрана е лъскав, чак прекалено. Донякъде радва като визия но вчера навън можех да се оглеждам в него.

 

2. Камерата стърчи но не толкова дразнещо като на Desire HD и сега поставен на бюро не се клати толкова (т.е. това може да се мине метър).

 

3. Няма хардуерни бутони, но поне сензорите не реагират толкова близо до ръба на телефона като при галакси 3 (него го пробвах специално за това в техномаркет и честно казано успя да ме изнерви - пипнеш го близо до ъгъла и се задейства бутона за връщане назад).

 

4. Кой кретен обърна местата на зелената и червената слушалка? Искам да го убия бавно и мъчително. На предния HTC Sense бяха на обратно и сега постоянно затварям вместо да вдигна.

 

5. Dialer-a все още се задейства при натискане върху целия ред. Докато търсиш без да искаш може да набереш. При TouchWiz-a това беше много по-добре измислено с дърпане надясно да звъни а с дърпане наляво да пишеш смс (редакцията на контакта не помня как беше). И малко по-големи трябваше да бъдат поленцата с хората, както и бутоните с цифрите - аз като търся ми трябват точно 2ма айде 3ма да са но 4тия първо е излишен и второ така копчетата са малки

 

6. Дупката за зарядното си няма капак - това ми харесваше при самсунга

 

7. Копчето за включване щеше да е по-удобно да е в дясно а в ляво да е усилването/намалянето както при предния модел.

 

Общо взето това са ми забележките и донякъде си ги изсмуках от пръстите някои :)

Link to comment
Share on other sites

7. Копчето за включване щеше да е по-удобно да е в дясно а в ляво да е усилването/намалянето както при предния модел.

 

Аз моя ще го руутна след няколко седмици и видях, че като го руутнеш, това копче за включването може изобщо да не го използваш. Събужда се ето така:

 

http://www.youtube.com/watch?v=SgQ22IuCcKw

Link to comment
Share on other sites

каква е причината да не ползвате вградената безплатна навигация, която идва с телефона? Аз съм много доволен от нея.

Link to comment
Share on other sites

каква е причината да не ползвате вградената безплатна навигация, която идва с телефона? Аз съм много доволен от нея.

 

Не работи в България

Link to comment
Share on other sites

Не работи в България

 

И за момента иска DATA връзка, която на някой може да му липсва. Следващата версия ще има кеширане, но пак ще иска DATA, за да изчисли маршрута.

 

Може да се подкара в BG иначе, но трябва да се сложи един хак, за който не съм сигурен дали трябва или не трябва ROOT, но мисля, че трябва, защото трябва да се подмени системно приложение.

Link to comment
Share on other sites

Да отворя пак темата с навигацията (защото старото ми iGO се събира 2/3 от екрана и работи ужасно тромаво)

 

Как доби тия проблеми? Аз откак имам телефона съм с версията от Замунда и съм изключително доволен.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...