Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Как доби тия проблеми? Аз откак имам телефона съм с версията от Замунда и съм изключително доволен.

 

Твоя екран е 800x480, а неговия е 1280x720. Не всяко приложение се скалира според екрана. Навигацията на iGo е с различна версия за различните резолюции на екрана.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Как доби тия проблеми? Аз откак имам телефона съм с версията от Замунда и съм изключително доволен.

 

Смених си телефона. Не успя ли да разбереш от темата? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

4.1.1 ми се появи за ъпдейт - след 20 минути ще стане ясно дали са го подобрили или омазали Андроид-а :). И Viber няма да има отново...

Link to comment
Share on other sites

4.1.1 ми се появи за ъпдейт - след 20 минути ще стане ясно дали са го подобрили или омазали Андроид-а :). И Viber няма да има отново...

 

Няма как да са го омазали.. Честито. :)

Link to comment
Share on other sites

Няма как да са го омазали.. Честито. :)

 

Има има... като програмист и той знае, че винаги има какво да се омаже :)

 

Но верно не са го омазали

Link to comment
Share on other sites

Но верно не са го омазали

 

Не са го омазали. Само дето с теб ще трябва да почакаме няколко месеца още. Има някакви слухове, че Самсунг ще го пуснат Август месец за Galaxy S3. Дано и HTC се вместят в тоя срок, защото иначе, ако се следва тенденцията, ще се ъпдейтнем другата година лятото.

Link to comment
Share on other sites

Аз от моя съм доволен и от сегашното му положение. Единствения ми проблем е, че много грее

 

Мен ме дразни лага в интерфейса. Единствено това. Греенето може да се оправи като се руутне и му се намали консумацията, като се спрат процеси и сървиси дето не са ти нужни, а работят по подразбиране. Като Maps и Locations примерно.

Link to comment
Share on other sites

Мен ме дразни лага в интерфейса. Единствено това. Греенето може да се оправи като се руутне и му се намали консумацията, като се спрат процеси и сървиси дето не са ти нужни, а работят по подразбиране. Като Maps и Locations примерно.

 

То грее като пусна някоя игрица или GPS-a... от тези спасения няма. Един приятел ми се оплака как го залепил на стъклото и съответно като го напекло и слънцето и телефона изключил зареждането на батерията за да не прегрее.. при което му свършила батерията преди да стигне до морето та ми препоръчваше да си намеря от онези стойки които се слагат на изходите на климатика (ебаси м***та не мога да се сетя за правилната дума... онези истории, откъдето духа студения въздух на климатика в колата, как им беше името... air vent е на английски)

Link to comment
Share on other sites

Няма как да са го омазали.. Честито. :)

Няма, няма - ама с 4.0.3 батерията ми траеше под 1 ден :)

Дразнещото за момента е, че са ми нахакали 100 програми гугъл плей списания, филми, навигация и като пуснеш - ми сори, ама за твоя район сме го спрели.

За нещастие още е смотания UI за отговаряне на повиквания - в 2.х беше къде къде по-добре.

Link to comment
Share on other sites

За нещастие още е смотания UI за отговаряне на повиквания - в 2.х беше къде къде по-добре.

 

Това няма да се промени. Аз пък мисля, че на 4.* е по-добре, отколкото на 2.3.

Ама анимацийките са гладки и приятни, нали? :) Чак нямам търпение да си го сложа, само заради гладките анимации. Писна ми от насичане.

Link to comment
Share on other sites

Сега се сетих - ще пробвам трансфера по кабел. От 4.х падна под 800К/с копирането към телефона. Сега ще видя фикснали са го това.

 

 

Има развитие - малко над 1МВ скорост. Ще взема да се върна аз на 2.х ми се струва да ги сравня как се държат.

Link to comment
Share on other sites

За нещастие още е смотания UI за отговаряне на повиквания - в 2.х беше къде къде по-добре.

 

Я обясни че не разбирам какво имаш предвид

Link to comment
Share on other sites

Ами виж как изглеждаха преди и сега - намерих тази статия, където са показани много добре. Е, в статията превъзнасят новия дизайн, но поне показват разликите. Говоря конкретно за частта когато ти звънят или говориш. Как са бутоните и другите неща. За набирането не ми пука, ползвам друг софт. Но UI на звъненето и разговора са си тези на Андроид-а и за мен стария беше по-добре. Най ме дразни глемия тъп, плосък бутон за затварянето - няма такава грозотия. И една разлика спрямо статията - горе новия dialer е на черен фон, докато реално е синкаво зеленикаво.

Link to comment
Share on other sites

Зле. И 2те :) Аз съм с HTC Sense затова и не съм виждал това произведение на изкуството. Именно dialer-a на HTC е причината да сменя самсунга и да си взема отново HTC няколко години по-късно а не Galaxy S3... другата причина е абсурдната близост на back бутона до ръба на телефона и неволното му активиране (за galaxy s1 и s3 говоря, специално за Виден, да подчертая, че при s2 този проблем го няма или поне е толкова трудно да се постигне че може да се пренебрегне)

Link to comment
Share on other sites

аз днес получих ъпдейта на nexus S. Още не съм го пробвал, но постоянно имам един гаден проблем. Когато говоря телефона трябва да има черен екран, но понякога явно се включва и с ухото натиска нещо и ми спира микрофона и отсреща спират да ме чуват, но аз продължавам да ги чувам. Като погледна екрана, винаги се намира на екрана с числата за набиране по някаква причина. Дори не мога да затворя разговора. Единствено се оправя ако затвориш и набереш отново, което е супер ужасно и не става никак лесно, защото отсрещния трябва да затвори пръв. При Андроид 2х този проблем го нямаше.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ъпдейт за One X излезе. Най-накрая се махна тоя лаг от интерфейса. Много беше досаден. Сега всичко е плавно.

 

The primary update will include an upgrade to Android version 4.0.4 (Ice Cream Sandwich), in addition to an improved Sense experience which will: enable the ability to map menu function to the 'recent app' key (improving visual presentation in non ICS apps like Facebook); improve tab management in the browser with a dedicated tab switching button and enhance camera capabilities such as white balance and continuous autofocus. Furthermore, customers can expect enhancements to memory, platform stability and the overall browsing experience. Other improvements include a Single Sign-On for Facebook allowing user access across applications and browsers and upgrades to Beats audio, which reflect our dedication to providing an authentic sound experience.

 

Да видим и баланса на бялото дали са оправили, че снимките излизаха розови.

Link to comment
Share on other sites

Здравей те преди 4 седмици си купих globul touch преди това ползвах symbian като си купувах телефона от магазина който го вземах ми казаха че трябва да ми пуснат неограничен мобилен интернет тъй като андроид телефони те влиза ли сами в интернет и ако нямам такъв пакет може да ми се натрупа солена сметка.Значи тоя интернет ми е 3.50 не ми идва чак толкова скъп но аз него използвам ако ми трябва интернет местата на който съм имат бежичен и си пускам wifi.Въпроса ми е следния имали нещо вярно че тия телефони си влизат сами в нета и трупат сметка и ако така имали начин да се спре за да знам дали да го спирам тоя мобилен интернет,или в магазина са ме излъга ли за да ми го пуснат.Мерси предварително за мненията хубави почивни дни на всички

Link to comment
Share on other sites

Здравей те преди 4 седмици си купих globul touch преди това ползвах symbian като си купувах телефона от магазина който го вземах ми казаха че трябва да ми пуснат неограничен мобилен интернет тъй като андроид телефони те влиза ли сами в интернет и ако нямам такъв пакет може да ми се натрупа солена сметка.Значи тоя интернет ми е 3.50 не ми идва чак толкова скъп но аз него използвам ако ми трябва интернет местата на който съм имат бежичен и си пускам wifi.Въпроса ми е следния имали нещо вярно че тия телефони си влизат сами в нета и трупат сметка и ако така имали начин да се спре за да знам дали да го спирам тоя мобилен интернет,или в магазина са ме излъга ли за да ми го пуснат.Мерси предварително за мненията хубави почивни дни на всички

 

Самички си влизат в интернет - да. Ако спреш обаче мобилния интернет от настройките - не влизат самички в интернет.

Така че - да, излъгали са те.

Link to comment
Share on other sites

НЕ си влизат сами в интернет.В магазина са те излъгали за да ти го пуснат :( Има си настройки от тях го пускаш/спираш.settings>wireless and networks>mobile networks>data enabled.

Link to comment
Share on other sites

Е много ясно, че така ще кажат. Как да те накарат да си пуснеш допълнително интернет. Ти си спри 3g то, пък той нека се опитва да влезе някъде.

За всеки случай, сложи си apndroid да ти е по-лесно.

Link to comment
Share on other sites

Значи при мен е бежични връзки и мрежи после ми е мобилни мрежи после ми е активиране на данни като като включа отметката на него се появява буквато h или 3g и интернета тръгва като е без отметката буквите изчезват и нета спира.Мен ме е страх че ако го изключа тоя мобилния от оператора може да си включва сам там отметката и да си върти сметка

Link to comment
Share on other sites

Мен ме е страх че ако го изключа тоя мобилния от оператора може да си включва сам там отметката и да си върти сметка

Това означава оператора да има достъп до твоя телефон. А нали се сещаш ако го направят какво може да ги направиш, това даже трябва да е подсъдно. Той ако може така да ти влиза в телефона, значи да може да ти чете всичко по него. Това е настройка на телефона, не може доставчика да си включва това при него.

Link to comment
Share on other sites

Значи навсякаде кадето ходя има бежични мрежи а и аз тоя нет него ползвам кои знае за какво еи така поща да си проверя facebook и тва е общо взето.Ама пък ако ми навърти няква сметка ще ме хване яд че съм се направил за 3.50 от офиса където го взех ми казаха че идвали хора с 200 300 лв сметки от интернет навъртяни където телефоните сами са влизали и ако искам да съм като тях да не включвам неограничения интернет.Затова пиша че се чудя какво да правя че до неделя трябва да решя че ме зануляват и ми пускат новите мб

Link to comment
Share on other sites

Ами ти си прецени, колко ти е важно да си провериш пощата и ФБ, когато нямаш под ръка wi-fi. Тия приказки за как се пускали сами телефоните и как идвали с по 200-300 лв сметки хора, явно ги говорят на всички. Моята тъща така и тя си пусна първоначално интернет, че я налъгаха като теб. Буквално повтаряш нейните дуни, като обясняваше какво са и говорили. После и спрях 3g-то, тя си спря тия 3.50 и вече няколко месеца няма никакви проблеми със сметката. Не се връзвайте на тия глупости. Лъжат хората и повечето като не разбират и се плашат от тия цифри дето им казват и се набутват за глупости.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...