Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Значи при мен е бежични връзки и мрежи после ми е мобилни мрежи после ми е активиране на данни като като включа отметката на него се появява буквато h или 3g и интернета тръгва като е без отметката буквите изчезват и нета спира.Мен ме е страх че ако го изключа тоя мобилния от оператора може да си включва сам там отметката и да си върти сметка

 

Махни отметката и интернета през оператора ще спре. Няма как да се пусне сам. Докато интернета по GSM мрежата е спрян, телефона няма да ти трупа такси по никакъв начин. За по-сигурно, направо може да му изтриеш APN-а на глобул. Така дори да иска да се върже някъде, няма да има настройки.

 

@mIRCata: 3G е стандарта на мрежата, а не синоним на "мобилен интернет". 3G може да е активно и без да се ползва интернета.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

@mIRCata: 3G е стандарта на мрежата, а не синоним на "мобилен интернет". 3G може да е активно и без да се ползва интернета.

Да, и като му е активно за какво друго да го ползва по нашите мрежи? Няма за какво. Ако беше нормален "тъп" телефон, поне можеше и видео разговори да прави. Но в случая с Андроид и това не може да направи, щото ония(гугъл) се правят на луди и не я вкарват тая екстра, че да им ползваш техни гугъл талк. За нормални разговори не вярвам да му прави впечатление, дели ползва 2 или 3г, освен, че батерията ще му пада по-бързо. Та реално освен за интернет 3г-то тука друго приложение няма в случая.

Link to comment
Share on other sites

Човече, за 3 лева на месец, не си струва галимацията. Пусни си нет-а, за да не гледаш постоянно и да си на тръни дали нямаш сметка. По принцип не би трябвало да може да се пусне сам, но все пак...

Link to comment
Share on other sites

Oт друга страна защо ти е такъв телефон ако няма да го ползваш пълноценно. Толкова удобно е каквото и да се сетиш да можеш да отвориш телефона и да ровнеш в интернет за него.

Link to comment
Share on other sites

Oт друга страна защо ти е такъв телефон ако няма да го ползваш пълноценно.

Щот почти всички други алтернативи опират до Нокиа с фенерче :laughing1: :laughing1::)

Link to comment
Share on other sites

Значи махнал съм отметката за мобилния интернет и буквата H от дислея изчезна името на сървъра GPRS Globul го изтрих APN Globul също го изтрих и малко по на долу на избор на мрежа сложих вместо като беше преди GSM и UMTS само GSM надявам се след като направих тия неща да не влиза телефона сам в нета.

Link to comment
Share on other sites

Значи махнал съм отметката за мобилния интернет и буквата H от дислея изчезна името на сървъра GPRS Globul го изтрих APN Globul също го изтрих и малко по на долу на избор на мрежа сложих вместо като беше преди GSM и UMTS само GSM надявам се след като направих тия неща да не влиза телефона сам в нета.

 

Няма да влезе сам в Интернет, освен по Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

Здр значи направих всички работи кадето писах днес си спрях и нета от оператора и преди малко влезнах в приложения управления на приложения и работа на приложения и ми изкача facebook карти и някакви други приложения и времето което работят аз дори не съв влизал в тия приложения днес.Въпроса ми е следния така като си работят и си въртят да не точът трафик.Извинявам се ако въпроса ми е тъп ама от няколко седмици съм със андроид и още го разучавам

Link to comment
Share on other sites

Не точат трафик. Нали си изключил Мобилния интернет.

Ако се появи иконката с двете стрелки и H или G до нея, тогава точи трафик, но след като си го изключил и си изтрил настройките - няма как да стане.

 

Приложенията си работят и точат само от и без това оскъдното количество RAM на телефона ти. За съжаление, за да ги махнеш, трябва да го руутнеш (хакнеш), за да можеш да пипаш по програмите, които се стартират при зареждане на телефона.

Link to comment
Share on other sites

ок мерси много за отговора не знам тоя телефон е с много малко рам и памет за 200 лв нов толкова а пък толкова не нужни неща са му сложи ли половината ги изтрих ама някои не можаш.Другото като дръпна някое приложение отива в памета на телефона и сега съм с около 50 мб и на практика нямам нищо в телефона.Свалих една програма от маркета App 2 SD но някои се прехвърлят други не.Като гледам това което чета из нета май единственото решение ще е да го рутна ама мен ме е страх да го направя сам да него прецакам нещо сега търся някой добър сервиз в Пловдив ако могат да ми то направят

Link to comment
Share on other sites

ок мерси много за отговора не знам тоя телефон е с много малко рам и памет за 200 лв нов толкова а пък толкова не нужни неща са му сложи ли половината ги изтрих ама някои не можаш.Другото като дръпна някое приложение отива в памета на телефона и сега съм с около 50 мб и на практика нямам нищо в телефона.Свалих една програма от маркета App 2 SD но някои се прехвърлят други не.Като гледам това което чета из нета май единственото решение ще е да го рутна ама мен ме е страх да го направя сам да него прецакам нещо сега търся някой добър сервиз в Пловдив ако могат да ми то направят

 

Не всяко приложение поддържа прехвърляне на SD картата. Повечето игри обаче го поддържат, което е добре. За освобождаване на място си свали Easy Cache Cleaner и си го пускай от време на време да ти трие кеша от браузъри и разни приложения.

Link to comment
Share on other sites

Здравей те колеги преди няколко дена писах тук и получих доста отговори за което съм благодарен и мисля че тук има хора които разбират много неща за андроид за това реших пак да пиша.Въпроса ми е за актуализацията на приложенията нужна ли е може ли да се кара без нея и колко време мога да карам без да актуалиирам приложенията.Питам защото нали със всяка актализация се трупа памет а моя телефон е зле от към памет много.Другото някои актуализации са с бъгове актуализирах си facebook с новата версия 1.9.7 и приложението направо зацикли нито съобщения можех да пращам нито снимки да качвам след като махнах актуализацията се оправи.Аз попринцип не ползвам много приложения само браузера gmail facebook maps и новини и времето едно за почистване на кеш паметта и Advanced Task Killer.

Link to comment
Share on other sites

Здравей те колеги преди няколко дена писах тук и получих доста отговори за което съм благодарен и мисля че тук има хора които разбират много неща за андроид за това реших пак да пиша.Въпроса ми е за актуализацията на приложенията нужна ли е може ли да се кара без нея и колко време мога да карам без да актуалиирам приложенията.Питам защото нали със всяка актализация се трупа памет а моя телефон е зле от към памет много.Другото някои актуализации са с бъгове актуализирах си facebook с новата версия 1.9.7 и приложението направо зацикли нито съобщения можех да пращам нито снимки да качвам след като махнах актуализацията се оправи.Аз попринцип не ползвам много приложения само браузера gmail facebook maps и новини и времето едно за почистване на кеш паметта и Advanced Task Killer.

Ъпдейта е върху старата версия, не трябва да ти трупа памет, освн ако самата нова версия не е по-голяма. Тогава ще ти се натрупа само разликата. По принцип новите версии внасят подобрения, нови функции и оправят грешки в старите. Е, понякога добавят и нови грешки :laughing:. Според мен е хубаво да си теглиш ъпдейтите, но само при налична wi-fi. Даже мисля в настройките на Google Play има такава опция, така няма да си хабиш трафика за мобилен интенет(ако имаш такъв) за глупости.

Link to comment
Share on other sites

Здравей те колеги преди няколко дена писах тук и получих доста отговори за което съм благодарен и мисля че тук има хора които разбират много неща за андроид за това реших пак да пиша.Въпроса ми е за актуализацията на приложенията нужна ли е може ли да се кара без нея и колко време мога да карам без да актуалиирам приложенията.Питам защото нали със всяка актализация се трупа памет а моя телефон е зле от към памет много.Другото някои актуализации са с бъгове актуализирах си facebook с новата версия 1.9.7 и приложението направо зацикли нито съобщения можех да пращам нито снимки да качвам след като махнах актуализацията се оправи.Аз попринцип не ползвам много приложения само браузера gmail facebook maps и новини и времето едно за почистване на кеш паметта и Advanced Task Killer.

 

По принцип е добре да се ъпдейтва, но ако не искаш да ъпдейтваш, малко хора те задължават. Някои приложения имат изискване и след 2-3 месеца ползване може да ти кажат, че ползваш стара версия и да идеш да се ъпдейтнеш. И това ще стане в най-лошия момент - когато нямаш Wi-Fi да ъпдейтнеш, а приложението ти трябва.

Ъпдейтите не са толкова по-големи от приложението, а с новия Delta ъпдейт на Google Play се свалят само променените файлове, а не цялото приложение.

Link to comment
Share on other sites

аз мобилния нет го спрях още миналата събота и настроики те му изтрих в нас имам рутер и телефона съм го вързал към него не ми е проблем да тегля тия актуализации .А ма те постаянно излизат аз телефона го имам от 4 седмици и до миналата седмица постояно го базиках да го разучавам че ми е първия андроид и тъчскрин и ми беше интересно.През ден ми изкачаше имате нови актуализации и аз ги правех.И сега незнам дали всеки път като ми изписва да ги актуализирам или не

Link to comment
Share on other sites

И да ти излизат голяма файда от това ъпдетване аз не виждам.Като се сетя ги ъпдейтвам.А има и едно тикче да се ъпдейтват автоматично :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз това тикче за автоматичното ъпдейтване съм го махнал оставил съм само тикчето за да се синхронизират и изпращат данни по всяко време че не знам ако го махна и него дали ще работят самите приложения

Link to comment
Share on other sites

Аз това тикче за автоматичното ъпдейтване съм го махнал оставил съм само тикчето за да се синхронизират и изпращат данни по всяко време че не знам ако го махна и него дали ще работят самите приложения

 

Ще работят, но няма да ти се синхронизират приложенията автоматично, а само, когато им кажеш.

Link to comment
Share on other sites

Ясно мерси за разяснението да питам още нещо значи ползвам фабричния браузер като влезна в някои саит напримерно бтв и искам да гледам някой клип като кликна върху клипа дава ми го в черно и не мога да го гледам,то ва ми се случва и в други сайтове.Влизам във youtube и там си гледам клипове без пробле ми.Това на какво се дължи да не е нещо от настроики те или от браузера.Братми е със Sony Ericsson Neo не влиза през фабричния браузер а със mozila firefox и няма пробле ми гледа си клипове спокоино.Аз исках да си го дръпна от google play но ми изписва че приложението не е съвместимо със моито устроиство.

Link to comment
Share on other sites

Китайски таблет, версия 4.0.3. вече. 512MB DDR3 RAM, 4GB internal flash memory. Външна карта памет 16GB.

Проблемът е следния: имам и мрежов WD 1TB, който се вижда от цял свят. Не мога да сваля от него файл по- голям от 15- 20 MB. Песен, клип или някоя книга- няма проблем. Но ако искам да прехвърля някой филм или сериал не става. Просто не ми дава възможност да пренасоча свалянето във външната карта. С кабел става, естествено, но през мрежата- не. Има ли решение някакво?

Link to comment
Share on other sites

Китайски таблет, версия 4.0.3. вече. 512MB DDR3 RAM, 4GB internal flash memory. Външна карта памет 16GB.

Проблемът е следния: имам и мрежов WD 1TB, който се вижда от цял свят. Не мога да сваля от него файл по- голям от 15- 20 MB. Песен, клип или някоя книга- няма проблем. Но ако искам да прехвърля някой филм или сериал не става. Просто не ми дава възможност да пренасоча свалянето във външната карта. С кабел става, естествено, но през мрежата- не. Има ли решение някакво?

 

С какво се опитваш да го сваляш? С браузър?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...