Jump to content
BulForum.com

Телефонни измами


mashev

Recommended Posts

Звъннаха ми и казаха, че съм спечелил 1000 лева и климатик от Техномаркет и Виваком съвместна промоция някаква било. И за да си взема наградата да купя ваучери за 60 лева, нали се сещате кой ще си ги зареди. Ако още веднъ ми звъннат и ги пращам на милицията.

 

Други като мен??? "печеливши"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Те от скрит естествено ми звъняха, ама оставиха 0876453281 да се обадя за да уточним подробностите по получаването. Казаха да търся Димитър Василев, а като звъннах ми вдигна една мумия дето каза, че е Александрина Николова.

Link to comment
Share on other sites

На баща ми преди 2 седмици някъде му звъняха и му казаха, че е спечелил телевизор и 500 лева от нов магазин на Техномаркет в Пазарджик и да купи ваучер от 40 лева, защото, като го изпратят по Спиди, на доставчиците не можело да се плаща. По случайно стечение на обстоятествата познаваме човека, който праща колите на Спиди от Пазарджик. Разбра се, че такова нещо няма - чухме се с "представителя" на Техномаркет, теглихме си няколко хубави думи взаимно и толкова.

 

Видях, че са ти казали да търсиш Димитър Василев... нашия се казваше Димитър Попов... много сходно действат, според мен са едни и същи хора.

Link to comment
Share on other sites

А според мен при жалба в полицията, може и да могат да проследят обаждането. И също така според мен имаше подобна тема.

Link to comment
Share on other sites

Да, има такава тема тук. Иначе тъпаците са се пробвали да лъжат и едната ми баба. Звъннали и казали, че внучка и Галя била в полицията, защото съм убила човек (мисля, че такава беше измислицата) и трябвало да ми се плати гаранция, не знам какво. И тя затворила и ми звъни, аз и обясних за измамите, че няма нищо такова и съм в автобус в Пловдив :) Абе лудница.

 

Едит : Ако са някакви от селото нали се сещаш, че не е много трудно да разберат как се казвам. Доколкото знам в повечето случаи налучкват имена (но лесни, като Иван, Гошо, Димитър), едва ли моето са го налучкали, но факт, че не съм в затвора и не съм убила човек (още).

Link to comment
Share on other sites

Слях двете теми за по-голямо удобство (надявам се)

 

gal4enceto:

Звъннали и казали, че внучка и Галя

 

Как са разбрали,че бабати има внучка на име Галя ?

Link to comment
Share on other sites

Званяли са на дядо, той пък се е усетил,

оговорили си среща...

След разговора веднага звъннал в полицията, казал така и така, ако трябва ще иди на мястото да го хванат измамника,

операторката казала ок, ще ви се обадим в 3 часа за подробности, нито за място нито за телефон питала....

 

и до там .... 3та глуха

Link to comment
Share on other sites

ZGAN, никога не подценявай уменията на човек, който е решил да се сдобие с дадена информация.

Хората са твърде отзивчиви и лековерни, та понякога споделят неща, които по принцип не смятат за конфиденциални.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте на всички, не бях влизал от доста време, интересен вид има форума. И сега по темата.

 

Днес се обадиха на баща ми и му казаха, че е спечелил - Телевизор и 500 лв. Звънят от скрит номер. Дадоха му номер, на който да се обади за наградата. Номера е 0896482142 . уж - Георгиева. От там ти казват, че Вивател и БТК (защото баща ми е към Виваком.) били вече заедно и изпращали награди на абонатите, но трябвало да закупят ваучери за 60 лв. Като се усетиха, че баща ми е наясно с нещата и веднага затвориха.

 

Съответно вече много хора са запознати, но все още сигурно има и хора, които ще повярват, затова предупредете познатите и приятелите си и бъдете внимателни.

 

ПС. Весели празници днес на всички :)

Link to comment
Share on other sites

На един приятел му пратиха смс "от оператора", че е спечелил "плазма 50 инча" или 1000лв, да звъннел на някакъв номер да се разберат за доставката. Смс-а беше от нормален номер, не от оператор и беше написан супер малоумно (кой грамотен човек ще нарече големия телевизор "плазма"?).

Предполагам, че ако се беше вързал щеше да излезе същото.

Link to comment
Share on other sites

Слях двете теми за по-голямо удобство (надявам се)

 

gal4enceto:

 

Как са разбрали,че бабати има внучка на име Галя ?

 

По същия начин, по който са разбрали, че дядо ми има внук Стефан. Добре, че не е дал никви пари.

 

На мен като ми звъннаха...поговорихме си малко, зарибявхме се и като почнах да го псувам, баща ми влезна в стаята да пита кво става? :Д

Link to comment
Share on other sites

Някой се беше обадил на дядо ми да му каже, че съм катастрофирал. Майка ми ми звъня, за да му се обадя и аз, защото на нея не й вярвал. Като му звъннах, човека плачеше. За втори път го атакуват по подобен начин. Дядо ми е на 80 години и подобно нещо лесно може да го довърши.

 

Какво може да се предприеме по законен ред? Звънели са на стационарния телефон на дядо ми. Операторът може ли да даде информация за номерата, които са звъняли на стационарен номер?

Link to comment
Share on other sites

Какво може да се предприеме по законен ред? Звънели са на стационарния телефон на дядо ми. Операторът може ли да даде информация за номерата, които са звъняли на стационарен номер?

На цифрова центала може.

Link to comment
Share on other sites

Номерата ще са ваЛчери - защо мислиш от някой искат ваучер, от други пари. Няколко човека тук казаха, че като си регистрираш предплатената карта не искали ни ЕГН, ни лична карта, така че може спокойно да мине номера с измислени данни.

Отделно е факт, че на полицията често не и се занимава с такива неща, защото ако е известен номера може да се намери и местоположението му...

Link to comment
Share on other sites

Номерата ще са ваЛчери - защо мислиш от някой искат ваучер, от други пари. Няколко човека тук казаха, че като си регистрираш предплатената карта не искали ни ЕГН, ни лична карта, така че може спокойно да мине номера с измислени данни.

Отделно е факт, че на полицията често не и се занимава с такива неща, защото ако е известен номера може да се намери и местоположението му...

 

Искат лична карта и ти записват всичките данни в един договор.

Link to comment
Share on other sites

Искат лична карта и ти записват всичките данни в един договор.

 

Не навсякъде и не винаги - на много места ако дадеш попълнена бланка от нета изобщо не ти проверяват документите за сравнение.

Link to comment
Share on other sites

Както вече съобщиха и по новините наскоро, новия хит непроследими (почти) връзки на бандитите са интернет/скайп телефониите, с които за пореден път показват, че ще им пръднат на фасона с тия регистрации на предплатените. Вярно, вероятно ще намалеят поне най-кокошкарските истории донякъде, а и не всеки е готов да нападне и да открадне телефон, и да го ползва докато жертвата се усети да съобщи.

Истинската престъпност изобщо няма да се стресне.

Да не говорим, че не е и трудно да се направят фалшиви документи от всякакъв вид, които огромния процент касиерки и момиченца няма хич да разпознаят и с лупа да гледат.

А това дето не искали личната карта и/или тел. номер на доста места, е поредния роден абсурд.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз понеже съм в тая сфера, ще ви кажа, че в момента в "махалата" се продават огромно количество регистрирани карти. Примерно на името на един мангал се регистрират 1000 карти и после ако стане нещо, съответно той си го отнася, като дори може да не знае, че на негово име има регистрирана карта. А цените, на които се продават въпросните карти е около 4.50лв. Представете си, тоя закон колко е ефикасен. И тук говорим за хиляди карти. Според вас, тия, които се занимават с телефонните измами, дали имат достъп до такива карти?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ами аз понеже съм в тая сфера, ще ви кажа, че в момента в "махалата" се продават огромно количество регистрирани карти. .......

 

А вече върви и номера с карти от Македония, Сърбия и т.н. Естествено - свободни и непроследими карти.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...