Jump to content
BulForum.com

Телефонни измами


mashev

Recommended Posts

Днес за по малко от 10минути един човек мисе обади около 4 пъти с номера, "копрайш, сетелисе кой се обажда" Пазетесе и предупреждаваите всички ваши близки, хората се представят за ваш роднина от далечен град и под някакъв предлог се опитват да измъкнат пари от вас(които повече никога няма да видите). Нека пресечем тея мошенници. :crazy: :blowup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

И аз имах един такъв случай пак с пари и разбрахме, че някой иска да ни измами :angry: и се събрахме там с мой приятели и го причакахме :D ама така и не дойде ко*елето.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

ahah, освен някой пенсионер друг не виждам кой може да се хване на тоя нещастен трик :sick

Link to comment
Share on other sites

аз като ми звънне такъв му викам: Районното, майор Карамaнски, слушам!

:D :laughing:

 

Или пък можеш да кажеш: "О, Мите (примерно), ми и аз нямам пари. Даже щях да ти звъня ти да ми дадеш!"

Link to comment
Share on other sites

И на мен миналата година един ми се обади и почна да ме замаява..."...сещаш ли се кой се обажда....айде сети се де...един твой стар познат....", накрая ми писна и му казах, че ако не каже кой е, хич не ми пука и му затварям...и оня затвори бързо, бързо... Тази година пък случиха на жена ми...същата работа... "...сещаш ли се кой се обажда...един твой съученик от началното училище...еди кой си....сети ли се..." и тем подобни. Да ама жена ми има фотографска памет и помни дребни неща отпреди 100 години, а камо ли да забрави човек, без значение кога го е виждала. Освен това знаеше за предишния случай с мен, а и двамата гледаме новините, където поне 5 пъти съобщаваха за такива случаи...според мен само някой заблуден песнионер може да си даде пенсийката на такъв, още повече че отсреща обикновено му обещават двойна и тройна възвръщаемост на вложените в далаверата пари.

Мен обаче по са ми интересни тези, дето като им се обадят по телефона, ходят...купуват ваучери и после им съобщават номерата по телефона....наистина не мога да си обясня наивността им... :confused

Link to comment
Share on other sites

Това че даден човек е пенсионер не го прави автоматически балък.Няма гаранция че и някой на 40 няма да се хване или не се е хванал вече. Всичко си зависи от конкретната персона.

Link to comment
Share on other sites

Това че даден човек е пенсионер не го прави автоматически балък.Няма гаранция че и някой на 40 няма да се хване или не се е хванал вече. Всичко си зависи от конкретната персона.

Естествено...това зависи от конкретния субект, конкретния случай, дали човекът е доверчив и/или алчен и др. Не съм обобщил понятието "пенсионер", прилагайки го за всички в пенсионна възраст, но тъй като основните измами от подобен тип са извършени именно върху стари хора (най-често по селата)...затова и казах "някой заблуден пенсионер".....както при друг случай бих казал "...най-много да ме обере някой мангал...пардон, ром в автобуса...", защото досега само такива са се пробвали да ме преджобват. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ahah, освен някой пенсионер друг не виждам кой може да се хване на тоя нещастен трик :sick

Всъщност трикът е доста печеливш явно, понеже знам за доста случаи на такива телефонни измами в Пловдив. Наистина обикновено обект на престъплението са възрастни или нискообразовани хора и това е естествено, тъй като те са по-доверчиви. А самата схема най-често е следната: по телефона измамникът първоначално не се представя, а чака жертвата да го обърка с някой неин познат/роднина и тогава се възползва от създадената заблуда. Започва да обяснява как се нуждае от пари, защото е закъсал с колата някъде си, няма ваучер и иска от своя 'роднина' да му закупи ваучери и да продиктува номерата им по телефона. Звучи елементарно, но не забравяйте, че много хора не знаят дори какво е ваучер :) Друга често срещана схема е, когато измамникът заблуждава своя 'познат'. че е на прага да сключи много печеливша сделка, но в момента не му достига определена сума пари за 'големия удар' и така убеждава човечеца срещу процент от бъдещата печалба да заплати тази сума на определено подставено лице.

 

Поздравления за автора на тема. Хубаво е да се алармира за подобни проблеми, когато има възможност.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно. Има хора, които се хващат, но такива като нас няма как да се хванат, нали така :D .

Аз лично не мисля, че някога бих могъл да се хвана на подобна щуротия, ако е някой познат от далечното минало, и не се сетя поне за гласа му, изключено дори да напрегна мозъка си с нанометър да се сещам кой е. Ако е мой сегашен познат, няма начин поне по гласа му да не го позная.

Другото е, че ако е познат, и все пак се сетя от кой период в живота ми го познавам (да речем че съм се сетил за някой отпреди 20г. и съм се изпуснал за името), най-малкото ще го поизпитам за туй онуй, за съиченици, за тогавашното му гадже, и т.н. :D

Едва ли е такъв късметлия да уцелва от тотото на всеки въпрос.

Другия вариант е да кажа "О, Петкане, ти ли си бе човек?", и при отговор"Да бе", да последва от мен "Сори, не познавам никакъв Петкан, заблудили сте се".

Link to comment
Share on other sites

Все още не ми се е случвало, но се заклевам, че такъв ще го държа на телефона минимум 15 мин. преди да му тегля майните.

Link to comment
Share on other sites

Днес за по малко от 10минути един човек мисе обади около 4 пъти с номера, "копрайш, сетелисе кой се обажда" Пазетесе и предупреждаваите всички ваши близки, хората се представят за ваш роднина от далечен град и под някакъв предлог се опитват да измъкнат пари от вас(които повече никога няма да видите). Нека пресечем тея мошенници. :crazy: :blowup:

 

Тия мръсни педали са успели да излужат дядо ми. Добре, че се е набутал само с пари за бензин.

На мен ми се обадиха преди няколко седмици и ми викат " сети ли се кой е". Само след 5 сек се сетих и за майка му и за сестра му и леля му и т.н :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

На мен ми се обадиха преди няколко седмици и ми викат " сети ли се кой е". Само след 5 сек се сетих и за майка му и за сестра му и леля му и т.н :angry1 :angry1 :angry1

:punk :punk

Link to comment
Share on other sites

току-що един се обади и у нас :angry1 вика ми кво правиш, след което му казах, че уча и тоя явно си помисли, че съм ученик и пита дали има някой вкъщи. аз му викам, че баща ми е тук. дадох му го, като мислех, че е някой негов познат, но първите думи на бащата бяха "кой се обажда", след което веднага ми светна закво става въпрос. та му теглиха 2-3 майни :lol:

Link to comment
Share on other sites

даам явно пък им върви бизнеса,щом са толкова упорити :blink: :angry:

и в нас се опитаха да минат баба ми с ваучера,но на бързо му дадох цифрите от един стар използван и тоя наглия толкова се зарадва,жалко само че не посмя да се обади 3 пъти да ме пита що е невалиден :angry: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нека да използвам темата :)

 

Отново някакъв мошеник се е опитал да измами един приятел като го е "помолил" ;) да му купи ваучер.. Все пак моя човек е успял да го усети още от началото (без да му вкарва излишна паника) и след това го е репортнал първо на 123 (на глобулските оператори) и после и на полицията.

 

Звънял е от глобулски номер:

 

0897 383 509

 

Чувствайте се предупредени :)

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко седмици ми звънят от "БТК" да ми кажат кви са им офертите , за да се вържа към тях , обаче аз съм на БТК доста преди да ми звъннат и се усетих ,че те като ми видят телефона ша видят , че съм абонат , теглих и 1 майна на кучката и затворих ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе що ги разкарвате бе? Оговорете си среща и се обадете на полицията. Да дойдат да го арестуват, иначе отказите няма да ги откажат...

Link to comment
Share on other sites

Днеска ми звъни няква жена от непознат номер и ме пита с кой разговарям. Викам и кой търсите. Замисли се такава преди да каже някакво име, вика иван, с кой говоря. Отговарям с на %*@%$*&^%@)!(* . И се сетих че като ми бяха звъняли такива келеши преди това ми се случи същото, някой ми се обади и ме пита с кой разговарям. Така си събират имената :) Мисля ако ми се обадят да им спретна една много специална изненада, само да не ме търси мен после полицията.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, домашният звъни, изписва се номер 0877386228, учудвам се, че от мобилен звънят у нас, но вдигам:

- Ало, позна ли ме?

- Мне, кой е?

- По гласа не можеш ли да ме познаеш бе?

- Ц.

*друг глас* - Е как няма да ме познаеш бе!

- Ми ей така, кой е?

- Еее, разочароваш ме.

- Ми сори (затварям)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...