Jump to content
BulForum.com

Телефонни измами


mashev

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Вчера сутринта и на мене ми се обади един . ДОбре , че бях сънен иначе щях да сповам като кароцар .

 

Вика ми аре да ми земеш валчер от 40 лева на Вивател и аз му викам : Ш нямам пари и той ми затвори . Иначе ако бях станал преди това щеше да яде доста псовни хайвана :) Тамън бях насъбрал едно доволно :)

Срам няма ли този народ ве ?!

Link to comment
Share on other sites

или който иска бързото забогатяване , алчните хора к'во става, ми набутват се яко ........... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Само се чудя дали тия хора които извършват измамите… щом толкова добре се справят със social engineering… се хващат на “жертвите” които доста активно успяват да ги бъзикат и да ги овътрят с телефоните. Все пак говорим за мобилни разговори… Отделен е въпроса… какъв е смисъла един човек с дарбата да прави s.eng да се занимава с такова мошеничество на дребно.

 

По-скоро… да си намери работа като търговски представител а у… но не.. мангала търси мекото на баницата…

Link to comment
Share on other sites

Вчера сутринта и на мене ми се обади един . ДОбре , че бях сънен иначе щях да сповам като кароцар .

 

Вика ми аре да ми земеш валчер от 40 лева на Вивател и аз му викам : Ш нямам пари и той ми затвори . Иначе ако бях станал преди това щеше да яде доста псовни хайвана :) Тамън бях насъбрал едно доволно :)

Срам няма ли този народ ве ?!

 

Еееее ама загубени хора сте ей!!!!!!! Защо ще ги псувате????? Или пък директно "глей си работата" че да ви затвори човека моментално и да спре да се набутва. Почни леко сънено "ооооххх ама чакай сега, какъв ваучер че не чух - нещо прекъсва, я повтори - на мтел ли беше или на глобул (след като вече е казал вивател)". Повтаря ти човека, ти викаш "кво? мтел?" (нарочно ужким пак не си дочул), на 3тия път "аааа Вивател бе - ох все ги бъркам...... добре де сега ще изтичам, чакай да се посъбудя малко че съм задрямал на диванчето..... ъъъъъъъъ ама кажи само откъде да го купя? има ли значение, знаеш ли къде е най-близо", опитваш се да го моташ така още малко като за целта говориш възможно най-флегматично и заспало, че да не се усети... ако затвори човека преждевременно му клипваш или му пращаш sms да ти се обади че и твоя ваучер е на свършване и да се доразберете, изхабяваш му поне 5 от ценните минутки преди да се усети че се ебаваш, измислияш нещо конструктивно че да е по-весело пък после ще се посмеете с приятелите като го разправяте. Как ме е яд че на мен никой не ми звъни. Само някакви объркали се лапетии дето търсят я татко си я някой приятел и после ми се извиняват.... Що никой не се ебава с тиа педерунгели ами само ги псувате или им затваряте - и 2те за тях са най-доброто, кофти ще им е ако някой такъв като мен им хаби минутите щото много бързо ще почнат да се набутват с ваучери. Потънат ли 100тина кинта ще им мине мерака да звънят ама...

Link to comment
Share on other sites

и в нас се убадиха и ми вика:Не ме ли позна...е как няма да ме познаеш..аз сам роднина... има много подаръци ще идвам от чужбина....има ли някои до тебе...: и аз дадох на наще и маика ми се варза :D и в този момент и викам на маика ми да пита как се казва,а тя не ме разбра...и в този момент загря за какво става въпрос и веднага затвориха......много тъпо е това за мене ама има хора кадето са падали в капана на тези типове и после много съжаляват....какво да се прави...... :(

Link to comment
Share on other sites

А все още не са разпространени кредитните карти у нас, че да тръгне някой мним роднина да се жалва как сега е на гарата и иска да дойде пък неговата карта не работи а достатъчно пари в брой няма и ако може да издиктувате вашата на касиерката - все пак само за 10лева става дума, не повече ... ааа и ако може и CVV2 номерцата че нали не е на място ами по номер само... и после да се чудят как така им няма 2-3000 лева от картата (или колкото там е лимита) :)

Link to comment
Share on other sites

А все още не са разпространени кредитните карти у нас, че да тръгне някой мним роднина да се жалва как сега е на гарата и иска да дойде пък неговата карта не работи а достатъчно пари в брой няма и ако може да издиктувате вашата на касиерката - все пак само за 10лева става дума, не повече ... ааа и ако може и CVV2 номерцата че нали не е на място ами по номер само... и после да се чудят как така им няма 2-3000 лева от картата (или колкото там е лимита) :)

това не може ли да стане и с дебитна карта. В САЩ дебитните могат да работят като кредитни - без пин код и същите номера, за които говориш ги притежава и дебитната

Link to comment
Share on other sites

това не може ли да стане и с дебитна карта. В САЩ дебитните могат да работят като кредитни - без пин код и същите номера, за които говориш ги притежава и дебитната

 

Пробвай с някоя българска дебитна карта / борика да си напазаруваш по интернет като напишеш номера и ... засега не става... почнат ли да стават и тези неща и станат ли по-разпространени - тогава ще е купон :)

Link to comment
Share on other sites

Задържаха двама телефонни измамници във Варна

Агенция "Фокус"

Варна. Във Варна е задържан 51-годишният П. Г., който е обявен за общодържавно издирване за серия от измами по телефона, съобщиха от ОДП – Варна. Мъжът е с мярка за задържане 72 часа. Срещу него са образувани досъдебни производства. В момента се документират и други негови престъпления.

На 13 август около 14,15 ч той позвънил на телефона на 73-годишна варненка и обяснил, че е далечен нейн внук, когото тя вероятно е забравила. Споделил, че има парични затруднения и поискал 2000 лв. Уточнили се сумата да бъде предадена пред сградата на Централна поща във Варна. Възрастната жена изтеглила от банка сумата и около 15,30 часа, докато я е предавала на мнимия си родственик, той е задържан. Междувременно в Трето РПУ са подадени жалби от 66-годишна жена от Тополи, че на 13 август по обед на телефона й позвънил мъж, който се представил за далечен роднина. Той съобщил, че са му нужни пари и обещал да я изчака пред автогарата във Варна. Жената изтеглила от спестяванията си и му предала 3000 лв. По същата схема столичанинът завлякъл и 69-годишна варненка, като се представил за неин роднина и поискал 1500 лв. Жената му ги дала в района на варненската автогара.

Четвъртата жертва на същата измама е 63-годишна варненка от жк "Чайка". Според нейната жалба на 13 август около 19 ч на домашния й телефон се обадил мъж, който се представил за неин роднина, живеещ в момента в САЩ. След като я заблудил, поискал да зареди мобилния му телефон с ваучери за 50 лв., което жената изпълнила. По-късно той отново позвънил и съобщил, че й изпраща колет с 37 000 евро, но тя трябва да даде на приносителя 4 500 лв. Във Варна на ул. "Н. Й. Вапцаров" в момент на предаване на опакована картонена кутия е задържан и Ив. П. 30 г. от Горна Оряховица. Материалите са докладвани на дежурен прокурор във Варненската районна прокуратура.

Link to comment
Share on other sites

Нали знаете, че не е глупав тоя дето яде баницата - а тоя дето му я дава... Това мога да кажа за тези измами. Преди време и в нас се обадиха, но си останаха само с обаждането. Пък и тази работа толкова много се раздуха, че наистина който се хване вече е... не знам, не искам да обидя някой, но това е моето мнение.

А евентуално за бабите дето може да не знаят за тази практика по принцип ми е много интересно как така на пазара обикалят от сергия на сергия с цел да намерят нещо с 2-3 ст. по-евтино, а тук ей така от нищо се разделят с 2-3-4 хил. лева.

Смешна работа...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Най-накрая и на мен да ми се обади "братовчеда от Хасково" :) "Пешо, ти ли си бе, какво стана с теб, братле!" "Еее, сети се най-накрая". Държах го около 15 минути да ми обяснява разпалено за някаква страхотна сделка като през цялото време едвам се сдържах да не се залея от смях. Накрая, след като ми даде всякакви координати на разни негови авери, които щели да се погрижат за еди какво си, ала бала, тра лала, го попитах как се казвам. Пичът съвсем откровено се разочарова: "Абе момче, като ги знаеш тия номера, що не кажеш направо, кво ма набутваш тука....". :lol:

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая и на мен да ми се обади "братовчеда от Хасково" :) "Пешо, ти ли си бе, какво стана с теб, братле!" "Еее, сети се най-накрая". Държах го около 15 минути да ми обяснява разпалено за някаква страхотна сделка като през цялото време едвам се сдържах да не се залея от смях. Накрая, след като ми даде всякакви координати на разни негови авери, които щели да се погрижат за еди какво си, ала бала, тра лала, го попитах как се казвам. Пичът съвсем откровено се разочарова: "Абе момче, като ги знаеш тия номера, що не кажеш направо, кво ма набутваш тука....". :lol:

Ааа якоо!Вижте колко са откровени тези хора!И те лимит на средствата имат.Ако ви се обадят не ги набутвайте. :lol:

PSYCHOSIS, засрами се! :lol: Сега човека за тези 15 минути можеше двама други "клиенти" да метне, а ти така да го набутваш.. :)

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая и на мен да ми се обади "братовчеда от Хасково" :) "Пешо, ти ли си бе, какво стана с теб, братле!" "Еее, сети се най-накрая". Държах го около 15 минути да ми обяснява разпалено за някаква страхотна сделка като през цялото време едвам се сдържах да не се залея от смях. Накрая, след като ми даде всякакви координати на разни негови авери, които щели да се погрижат за еди какво си, ала бала, тра лала, го попитах как се казвам. Пичът съвсем откровено се разочарова: "Абе момче, като ги знаеш тия номера, що не кажеш направо, кво ма набутваш тука....". :lol:

 

Eeeeee якооооо, евала! Само така!!! :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

току що една баба си подаде жалбичката в прокуратурата за измама по телефона...не че ще стане нещо ама си се надява женичката

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

17 септември 2007 | 11:33 | Агенция "Фокус"

Пловдив. 39-годишен пловдивчанин е задържан в следствения арест в събота като заподозрян в опит за извършване на така нар. „колетна измама”, съобщиха от пресцентъра на ОДП - Пловдив. По първоначални данни на домашния телефон на 28-годишен мъж от Пловдив се обадил мъжки глас, който се представил за негов приятел от Англия. Този път версията, която използвал мошеникът, била леко видоизменена. Той обяснил по телефона, че в България от негово име ще пристигне колет с 6000 евро, предназначени за трето лице. За да се получат парите обаче, е необходимо на посредника да се заплатят 2000 лева разходи. Сумата трябвало да се предаде във Велико Търново. Измамникът помолил „приятеля” си да му услужи с парите, а той дни след това ще му ги върне. Пловдивчанинът не се хванал в измамната мрежа и сигнализирал в полицията. Работата по случая продължава.

Link to comment
Share on other sites

Още ли ги има тея измамници ве хора ?

Чудно на мен не са се обаждали .

Аз съм разбран човек , че ще ги излушам , ще се информирам къде трябва да отида или къде са му аверите , а може да му диктувам половин час стар номер на ваучер и човека накрая ако не се разреве за изгубените пари от моето мрънкане то няма да е разговор !

;)

Link to comment
Share on other sites

Токущо някакъв номер ме стреля: Аз - Звъняли сте ми ?

Той - Не се ли сещаш кой е ?

Аз - Не ве кажи кой си ?

Той - Ми изненада братовчеди от къде имаш..

Аз - Ми от Ямайка кажи кой си ве!

Той - Иван

Аз - еби си майката педерас.. и т.н.

 

едит: нямам братовчед Иван с който да поддържам врезка и т.н. Мисля че не е случайно това.

Link to comment
Share on other sites

Един ден ми се звъни на GSM-а и ми викат.

Г-н XYZ - търси ли сте ме на този телефон

Аз - няма такова нещо бъркате

Г-н XYZ - ама как ето виждам че сте ми звъняли

Аз - нещо сте объркали телефона аз не съм звънял

Г-н XYZ - кой се обажда

Аз - ами вие кой сте

Г-н XYZ - проблем ли е да си кажете името

следва @?!@*(&^)(І@$#

 

и това след малко пак но с женски глас.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...