Jump to content
BulForum.com

Телефонни измами


mashev

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Само не мога да разбера, като толкова искате това да спре, защо се правите на остроумни по телефона, вместо да си уговорите среща и да уведомите полицията? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Само не мога да разбера, като толкова искате това да спре, защо се правите на остроумни по телефона, вместо да си уговорите среща и да уведомите полицията? :blink:

Ма ти май изобщо незнаеш за кво става въпрос... тия хора на среща не идват, те те карат да купиш ваучери или да им преведеш пари щото си им бил роднина. На срещата ако дойде тоя ти сам ша видиш че не ти е роднина...

Link to comment
Share on other sites

Все едно по някакъв начин ще го врътнеш...

"Трябва да ходя на работа, ама мини през нас баба ми е вкъщи. Кажи и кой си и че сме се разбрали да ти даде парите, които са до компютъра. Ама звъни дълго, че тя много-много не чува!"

Примерно...

Link to comment
Share on other sites

Нови тарикатщини за измами по телефона (току що го показаха по новините на канал1):

Няколко идентични случая и отново прецакват възрастните, доверчиви както винаги, пенсионери...от които разбира се почти всеки си има внуци.

Показаха само един от случаите - едно бабе...едвам ходеше с патерици...абе направо с акумулатор дишаше...Обажда й се по телефона някакво момче и плаче: "- Аман-заман, бабо, направих катастрофа...сега не знам какво да правя...няма да казваш на татко...нама да казваш на никого...сега ще ме затворят..." и др. подобни щуротии. След което се обажда някакъв друг, дето се представя за следовател и казва че имало начин да не влезе в затвора като се плати някаква сума. Бабата имала 500 лв. у тях, отишла и изтеглила всичките си останали спестявания (нещо от рода на хиляда и нещо си лева) и когато оня отишъл у тях, най-чинно му ги дала, че и му благодарила задето е спасил от затвора внука й. :wacko:

Не че и в други държави не стават такива измами, ама у нас са толкова масови и така безочливо спекулират с доверчивостта на възрастните хора, че просто нямам думи. Ако зависеше от мен...за този род мошеници и мошеничества бих сложил в наказателния кодекс двойно наказание, на това което им се полага. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Е до това води промиването на мозъците от телевизиите... От всякъде по телевизиите - катастрофи, жертви, война на пътя, бла-бла-бла... корупции, бла бла бла... и тарикатите незакъсняват да се възползват. Бабето е така "нахранено" с тая "война по пътищата" и тия "корупции", че дори внук й да няма изобщо книжка или кола, изобщо внук да няма - пак ще се върже...

 

Тва медиите са опасно нещо.

 

А за измамите - честно казано - аз съм за естествения отбор... докато има доверчиви хора и заплеси, тарикатите няма да се свършат... но пък тарикатите допринасят за обществото по косвен начин - всеки ошмулен заплес изведнъж се превръща в Аргус със стоте очи... Ти искаш да вкарат тарикатите в НПК - а аз пък искам да вкарат текст в НПК за небрежна глупост и неинформираност, водеща до идиотизъм и опасно лековерие, застрашаващо живота, здравето и имуществото, собствено и на околните...

Link to comment
Share on other sites

... докато има доверчиви хора и заплеси, тарикатите няма да се свършат...

Абе ти остай' тая работа...ако доживееш до тяхната възраст пак ще те питам....голяма част от тях са със старческа деменция, не разсъждават трезво във всяка една ситуация....и дай сега, защото са лесни жертви, да ги работят докрай разни мошеници, дето нямат и един работен ден и се препитават само по този начин. Наказанията (и изпълненията им) трябва да са много строги в този случай, защото това все едно е да се възползвам от човек, който няма всичките възможности да се защити по един или друг начин....

И един офтопик - сума време разни идиоти, във фалшиви полицейски униформи (в някои случаи и коли) спираха по пътищата хората уж за проверка и ги ограбваха...и този род престъпления трябва да не се третира като обикновен грабеж, а като много по-тежко престъпление, защото следващия път през нощта като ми махне полицай, дето не ми изглежда много читав, хич няма да му спра...а човекът може да си е съвсем редовен....просто се подкопава доверието в институциите, конкретно - полицията. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://plovdiv.dir.bg/2007/10/19/news2233409.html

 

Измамиха 85-годишна пловдивчанка със 1200 лв.

19 октомври 2007 / News.dir.bg

85-годишна жена е била измамена със сумата от 1200 лева в Пловдив, съобщиха от пресцентъра на полицията.

На 17 октомври на домашния й телефон се обадил мъжки глас, който се представил за следовател и съобщил, че синът й е причинил катастрофа с тежко ранено дете и е задържан в ареста. За да бъде освободен, майката трябва да плати 5 000 лева гаранция. Притеснената жена обяснила, че няма толкова пари, но в банка има събрани 1200 лева. Измамникът се съгласил и на тази сума. По-късно в района на МБАЛ ”Св. Георги” пенсионерката се срещнала с мошеника и му предала парите.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Най-накрая и аз да се похваля... преди броени минути ми звъняха "от чужбина" и много ме е яд, че не можах да го задържа по-дълго пича... рано се усети и затвори ;)

Вижте тази тема от кога датира и аз кога продължавам да получавам такива обаждания..... :bgrin:

Вече стана изтъркано.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

http://news.plovdiv24.com/41551.html

Тези изгоряха ми се струва:)

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам аз кой изгорял и кой не, но се чудя тия хора не гледат ли новините, в които през вечер се обяснява за тоя тип измами....че и сума специални предавания направиха по темата. А и как така с лека ръка "възрастна жена" вади 10+ бона и ги дава на напълно непознат, без даже да звънне един телефон на роднините си преди това... ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам аз кой изгорял и кой не, но се чудя тия хора не гледат ли новините, в които през вечер се обяснява за тоя тип измами....че и сума специални предавания направиха по темата. А и как така с лека ръка "възрастна жена" вади 10+ бона и ги дава на напълно непознат, без даже да звънне един телефон на роднините си преди това... ;)

 

Те пенсионерите на всичко се връзват ей така!Ако ида при баба и й кажа дай 10лв няма да ми даде,обаче ако дойде комшийката и и каже дай 10лв. ще й даде 100%!На колкото по-малко познат,толкова по-лесно се хващат!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Внимавайте, преди време бяха пробвали номера с ваучера, но не се вързах... просто човека за който се сетих е полицай и...няма начин да стане...! Но преди малко мина един мъж ( звани на вратата ), и иска пари за детенцето му ( инвалид )! Няма как да знам дали е истина, но преди няколко дни са откраднали дамска чанта от апартамент, поради незаключената врата... Така че хора, заключвайте си вратите, и внимавайте на кой отваряте! Той се стресна от кучето, така че едва ли ще минат пак през нас, но ако искат да минат ( Рекс ще е доволен )!

П.С. Хора, ако имате кучета ( любвеобвилни ), и звънне непознат, по каквато и да е причина, дръжте си кучето изкъсо, в сякаш иска да го изяде, никога не го пускайте да се радва на такъв вид непознати!

Link to comment
Share on other sites

... Така че хора, заключвайте си вратите, и внимавайте на кой отваряте! Той се стресна от кучето, така че едва ли ще минат пак през нас, но ако искат да минат ( Рекс ще е доволен )!

У нас вече се влиза само с предварително записан час по телефона или среща. В краен случай някой съсед от входа, ама и те спряха да досаждат вече за щяло и нещяло :bgrin: .

Даже звънецът ни е деактивиран голяма част от времето с клечка кибрит, че е по-лесно.

Защото в 95% от случаите, в които някой ни е звънял, е за услуги бадева, без тия 'услуги' да са се връщали някога.

Вчера ни се обадиха някакви за радио-анкета, и на тях им казах любезно да не звънят повече.

Обаче най- ме дразнят измамите по телевизията, с тия 1 млн игри с смс-и. Вкл. музик айдъл и другото кво беше пей с мен.

Като чуя "изпрати смс на..." и ми прикипява.

Link to comment
Share on other sites

Обаче най- ме дразнят измамите по телевизията, с тия 1 млн игри с смс-и. Вкл. музик айдъл и другото кво беше пей с мен.

Като чуя "изпрати смс на..." и ми прикипява.

Е хората трябва да печелят от някъде, ти пък ся :lol:

Link to comment
Share on other sites

Даже звънецът ни е деактивиран голяма част от времето с клечка кибрит, че е по-лесно.

 

Нашия е направен с превключвател :)

Link to comment
Share on other sites

Абе тия боклуци се целят към по-възрастните хора, защото са по-наивни и притеснителни. Ние по-трудно бихме се хванали на подобни глупости. Затова най-добре предупреждавайте по-възрастните роднини.

 

...На мен ми се обадиха преди няколко седмици и ми викат " сети ли се кой е". Само след 5 сек се сетих и за майка му и за сестра му и леля му и т.н :angry1 :angry1 :angry1

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Или са на принципа проба-грешка , което е по-честия вариант или са добре организирана схема с "малък чадър" от някой добросъвестен другар полицай :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...