Jump to content
BulForum.com

Телефонни измами


mashev

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply
Преди 2 минути, домашният звъни, изписва се номер 0877386228, учудвам се, че от мобилен звънят у нас, но вдигам:

- Ало, позна ли ме?

- Мне, кой е?

- По гласа не можеш ли да ме познаеш бе?

- Ц.

*друг глас* - Е как няма да ме познаеш бе!

- Ми ей така, кой е?

- Еее, разочароваш ме.

- Ми сори (затварям)

Точно...ама точно така беше и при мен (оня дето ме мъчи сума време дали нямало да го позная)...абсолютно същия разговор.....бах и гадовете... :pirate

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, домашният звъни, изписва се номер 0877386228, учудвам се, че от мобилен звънят у нас, но вдигам:

- Ало, позна ли ме?

- Мне, кой е?

- По гласа не можеш ли да ме познаеш бе?

- Ц.

*друг глас* - Е как няма да ме познаеш бе!

- Ми ей така, кой е?

- Еее, разочароваш ме.

- Ми сори (затварям)

Хахахах вие луди ли сте бе. ; )Ако ми се обади на мен ще се напрая на луд че съм се вързал отначало ще викам мне, мне не те познах и след тва като каже иван или драган от началното училище ще му кажа аааа да ванка кво стаа бе тва онова шго държа 15 минути на телефона си прая та*ак и накрая такива зверски майни ще му тегля.... ама до 99 коляно ще му и*а май*ата.Знам 42 секундна псувня без нито едно повторение освен на думата "май*а". :devil :angry1 :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Знам 42 секундна псувня без нито едно повторение освен на думата "май*а". :devil :angry1 :bgrin:

Ей, ти си голяма работа, тъй да знаиш!

професионален кенефоводолаз
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Търся и аз такива много секундни ако може и много минутни псувни, продължават даме тестват упорито, току що един искаше дамукупя ваучер на вивател за 50лв, па и нагал. викам му неме 50 има 20, тои аиде тогава за 20, казахму да иде да продаде маикаси за 20лв на негой коне завод за разплод.

Link to comment
Share on other sites

Тия говеда са много смешни бе. Ей сега и на мен за сефте ми се обади такъв с видимо селкси диалект, да съм му купувал ваучер. 5 минути го уговарям да се видим, да му дам пари на ръка, ама се дърпа. Накрая му теглих майните и казах, че отивам в полицията, белкем се стресне малко... Баси как искам да набарам някой такъвл...

Link to comment
Share on other sites

Мда.. преди няколко дни и вкъщи... тия мангали (щото тоя боклучец определено беше мангал до колкото успяхме да се ориентирам по противния му акцент) всъщност са си доста добри в занята и мога да кажа че наистина успешно използват техниката Cold Reading

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Cold_reading

Link to comment
Share on other sites

Чак сега загрях, че и на мен са ми се обаждали, някъв тип със зверски диалект не искаше да каже кой е и ръсеше тъпотии от типа " Кой може да ти звъни извън града" и съответно на моя отговор "Ми, много хора" и заплахата, че ако не си каже веднага името затварям, той затвори. :angry1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Току що:

Аз : Ало?

Той : Кво прайш бе? (Напълно непознат глас)

Аз : Нищо (Естествено усещам се за кво става въпрос)

Той : Ааа..Ем...Не ме ли позна кой съм?

Аз : Да уе , познах те , ся и ваучери ще искаш да ти купувам..

Той : П*****с и затвори

:) :)

еdit - censored

Link to comment
Share on other sites

Току що:

Аз : Ало?

Той : Кво прайш бе? (Напълно непознат глас)

Аз : Барам си ташаците (Естествено усещам се за кво става въпрос)

Той : Ааа..Ем...Не ме ли позна кой съм?

Аз : Да уе , познах те , ся и ваучери ще искаш да ти купувам..

Той : Педерас и затвори

:) :)

 

Бах ги в идиотите, днес същата работа: а познай ме де. Ми няма! И му затворих :punk

Link to comment
Share on other sites

Хехе. Аз преди време - може би 99та година, още когато с мобифон главно мутри и момичета на повикване се движеха, както и моя милост защото отговарях за известен брой критични системи които работеха 24/7 и трябваше при най-малкото съмнение за нещо нередно да могат да ме намерят по всяко време, където и да съм...

 

Та тогава ми звъни някакъв тип да ме убеждава за не знам си каква сделка, аз такъв учуден го питам защо ми звъни на мен като не се познаваме и откъде накъде точно от мен ще иска пари че да ме включи в някаква супер далавера а не примерно някой друг, той тръгна да ме убеждава че щото сме били 3ти братовчеди и т.н. само дето аз съм сигурен че телефона на никой не го бях дал най-малкото защото беше доста скъпо за тогавашните времена ама се направих на ударен. Почнах да го питам какво точно ще прави и как така е намерил такава далавера за да си поговорим възможно най-дълго щото да го набутам хубаво, той се пенеше 20 мин понеже си помисли че съм захапал въдицата... взех по едно време да огладнявам и реших че ми писна да говоря а и мобифона почна да пари около антената (те бързо загряваха онези) и го попитах къде живее и има ли кола и човека си помисли че сигурно ще му обясня как да дойде да вземе паричките, взе да ми обяснява къде е в момента и с каква кола е (помня че беше някакво ауди което се смяташе за средна хубост но със сигурност струваше повече от парите които ми искаше). Та викам му на човека: ми ето - готов си. Обявяваш колата за продан на 2/3 от цената, до 2 дни ще имаш парите, а ако искаш залагаш я и ипотекираш апартамента в някоя банка за да е по-изгодна лихвата, взимаш парите които ти трябват, след това връткаш далаверата и си прибираш сам печалбата, виждаш ли че аз не ти трябвам, закво ти трябваше да се набутваш с половин час разговор по мобифона бе приятелю... После ако знаете какви псувни почна да ръси щом се усети че съм го бъзикал през цялото време... Псува 2 мин и чак тогава се усети да затвори :)

 

 

 

 

Бах ги в идиотите, днес същата работа: а познай ме де. Ми няма! И му затворих :punk

 

КАК БЕЕЕЕЕЕ еееееееее може ли такова нещо. Почваш да се чудих и го държиш не по-малко от 15 минути да си праите лаф-мохабед докато се усети че бо бъзикаш или докато не ти писне.

Link to comment
Share on other sites

не на всеки му се отдава бъзикането , но така съм се смял като попадна един такав тарикат на майка ми ,тя щото много обича да я мотаят , Ония като почнал позна ли ме, и тя жената сега незнае за какво става дума ,аз после се сетих но така съм се смял ,

Седя си аз в моята стая и се чува някакво яко псуване , и викам кво става, отивам в кухнята и майка ми нарежда някакъв по телефона, седя и блея и се чудя с кой ли говори , след като затвори , ми вика " пет пъти го питам кой е , а той само айде познай де, " и тя като се ядосала и го почнала,

 

Но за тези който незнаят , понякога търсят човека на който е писан домашния тел. (в случая на майка ми)

и тя забелязала че е някав луд селски диалект, и това допринесло за музата в псувните,

 

но знам и друг случай , на един приятел майка му купила валчери за 100 лв на Вивател и ги продиктувала , ама ей тва не мога да го разбера ми ако толкова ти трябват щом си ми роднина ела , и ще ти ги дам , бахти наглите, пък и щом има такива Кухи хора да се връзват , ще продалжават да си правят далаверите, все едно по телевизията не са го казали и само пищят после , еми като са наивни и искат от малко пари да направят много нека се набутват , Лакумиии :wir

Link to comment
Share on other sites

Току що и мен се опитаха да ме зарибят, но беше забравил да си скрие номера - 0877324730. И като почнах едно разпитване - от коя България е - северна или южна, после от северозападна или североизточна, па от град или село, па от кой град, и пича накрая се усети и затвори самичък :D . Но не се притеснява, явно доста ваучери е спечелил и си говори спокойно без да бърза особено.

Link to comment
Share on other sites

Току що по канал 1 съобщиха, че тарикатите са се развихрили из Русе...и то масово. Даже показаха една възрастна жена, дето я изработили да купи 2 ваучера по 50 лв. и да им съобщи номерата по телефона. И на всичкото отгоре се опитали да й смъкнат още 1000 лв., срещу получаването на колет (дето вътре имало ХХХХХ евро :woot )...добре, че се разминала само с ваучерите, понеже била бедна пенсионерка и помолила сина си да занесе 1000-та лева, понеже тя нямала....пак потвърждение на думите ми по-горе, че основно възрастните хора биват лъгани от мошенниците... ;)

Link to comment
Share on other sites

Тц Тц... Ей... Много глупави хора се навъдиха, които искат да спечелят лесно... И на мен ми се обадиха доста отдавна... Може би април месец... И ми вика един чичко педал (така звучеше):

-Ей, как си...

-Ми спи ми са (тъкмо се събудих към 14ч.)

-Еее... Позна ли кой ти се обажда?

-Не още...

-Ония бе, от другата махала...

-Ааа, ти ли бе? (усетих се)

-Да бе, закъсал съм тука между две села и няма грам човек, ще ми дадеш ли пари(или пратиш не помна вече)

-Колко ти трябват?

-Колкото дадеш?

-Еми ако искаш ще се съберем с приятелите и като те поставим на коленца толко много ще ти дадем...

-затвори ми... (сигнал заето)

 

Моите реплики са с червено...

Link to comment
Share on other sites

тва са хора с талант :laughing: Все пак най-търсения хакер беше направил най-големият си пробив със тъй нареченото социално хакване ( мисля че така се превежда ).Като обеждава хората на различни постове в една фирма се сдобива до цялата му нужна информация :devil

Link to comment
Share on other sites

Току що по канал 1 съобщиха, че тарикатите са се развихрили из Русе...и то масово. Даже показаха една възрастна жена, дето я изработили да купи 2 ваучера по 50 лв. и да им съобщи номерата по телефона. И на всичкото отгоре се опитали да й смъкнат още 1000 лв., срещу получаването на колет (дето вътре имало ХХХХХ евро :woot )...добре, че се разминала само с ваучерите, понеже била бедна пенсионерка и помолила сина си да занесе 1000-та лева, понеже тя нямала....пак потвърждение на думите ми по-горе, че основно възрастните хора биват лъгани от мошенниците... ;)

Четох във вестника,че в Карлово,Сопот и Клисура (мисля и там имаше) някфи вътрили пак такива пенсионерки с по 2000-3000-4000 хиляди лева :blink: .Не аз това не мога да си го обясня-да ти се обади човек и да ти каже,че от чужбина твои далечни братовчеди са пратили колет с много ценни документи и ти трябва да дадеш 4000 хиляди лева на случаен човек,за да го получиш.....незнам.Може би се дължи на това,че хората на преклонна възраст много почитат роднините си на техните години,защото са много малко :rolleyes: :unsure: .Мен ако някой ми се обади и ми каже,че ми е трети/четвътри братовчет и му трябват 100 леа шму кажа да си гледа работата :D

Link to comment
Share on other sites

Току що и мен се опитаха да ме зарибят, но беше забравил да си скрие номера - 0877324730. И като почнах едно разпитване - от коя България е - северна или южна, после от северозападна или североизточна, па от град или село, па от кой град, и пича накрая се усети и затвори самичък :D . Но не се притеснява, явно доста ваучери е спечелил и си говори спокойно без да бърза особено.

 

Нищо нищо. като попадне на 3ма като теб и ще му свършат... то с ваучера не е толкова ефтино че да си говори...

 

Между другото откакто съм с телефон с мноого еднакви цифри в групата на една голяма фирма, не съм имал нито 1 обаждане от такива простаци. Чат пат някой се обърква да ми звънне и да затвори, но дори да се обадя са доста любезни... Не знам каква е причината, но определено отношението на разни случайни елементи когато видят такъв телефон е различно.. Иначе на домашния доста често звънят, последно се оказа че номера на supporta на ADSL-а в пловдив е точно с 1 цифра разлика и се случва да ме питат "колега, тука имам проблем с настройката на един модем, дали ще може да ми помогнеш" :)

Link to comment
Share on other sites

Хах днес някаф са обади на майка и тя вика-Ало...алоооо....абе я си еби майката :laughing: .

Питал същата работа-с кой говоря,не си ли ме спомни и т.н. :D

Link to comment
Share on other sites

А бе толкова хора четем тоя форум.Аре някой като званнат да си чукне една среща с човека да пусне едно съобщение във форума и съм сигурен че ще направим една солидна групичка за линч на тея говеда. Лично аз вече колко човека съм предопредил сигорно станаха над 20 ( и всеки черпи ма досега гладен и жаден ходя). Бачкам на такова място дето продавам ваучери и като видя наякой да ми иска 2 ваучера по 15 3 по 20 лева нязависимо на коя фирма веднага ми става ясно. Само на 1 клиент изгоря щот незнаех тоя номер. Дойде пича взе за 50 лева и след 10 минути идва за още 150 . Викам му кво става а той "Племиника ми закъсал с колата".Веднага се светнах и му викам дай да му звъннем на нормалния телефон. И кво ? НИщо .Чичката ОЩЕ ме черпи ракия. Направи добро изяш лайно.

Ми на един познат тяхните чак от Благоев град бяха дошли с 4000 лева,щото уж бил в ареста след катастрофа и не искал да притеснява тяхните.Да се уредят нешата 4000 палки .Добре че се объркали да му звъннат кат влезли в Пл.

Още колко ги знам с колети и т.н. ремъци, филтри мале ше чупя на някакъф такъв главата.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...