Jump to content
BulForum.com

Software installation in Linux is difficult


Godfather

Recommended Posts

@shaihu.

"За кликане из интернет и пуцане Windows е ок"

- Абе и тук ще те навикат, че и за това не става, щото ще те налазели червеи и вируси през нета :) . Дори за браузване Линукс е по-по-най. няма спор по темата.

 

"15:56:41 up 134 days, 4:04, 3 users, load average: 0.71, 0.60, 0.53 "

- това не е довод. Имам натоварени сървъри 2003 на по няколко месеца и работят без гък. Дали вече не са и на година.. При това не на мощни машини. Вървят добре ColdFusion, PHP, Mysql, SQL Server, mail server, ftp, и всичко тва на 2 ГБ РАМ. Не казвам, че не са по-тежки от някой линукс. За справка само ColdfFusion заема около 800 МБ РАМ. Жабешка му история.

 

"при спиране на тока, файловата система се свестява... "

- Също мога да опонирам. Отделно че имам два броя 2003-та с незнаен брой спирания на тока, от 2005-та още. Работят без никакъв проблем ,едното е на HTPC-то, и игри се пуцат на ТВ-то. Ти какс и успял да го омажеш, не ми е ясно.

 

"мога да се вържа откъдето искам, когато искам, стига да има ток и интернет през ssh"

- Ok. Сигурно си прав. макар че и за другия OS се намират средства при желание. Само вметвам.

 

"гореспоменатата липса на gui - прекрасно е."

- Ok. Ти вероятно по-често ти се налага от телефон да администрираш сървъри. На мен - никога. Само мое мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Как искате да накарате в България някой да полва Линукс, чието основно предимство е че е БЕЗПЛАТЕН. Да но в нашата мила родина всичко е пиратско. На моя компютър дори освен Уинампа и Мозилата всичко е пиратско като се почне от Ундолса мине се през песните, няколко игри програмите от които има от тях такива които са с лицензи по 5000$ и нагоре и се стигне до офиса. И да така са 99% от потребителите в България тук там някоя Вистичка на някой нов лаптоп и това е. И като гледам какво е положението тук няма това да се промени поне 50 години така, че каква почва за ОС чието основно качество е че е безплатна.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам воините на Линукс джихата
бахахахахаха

taskkill /im Antares

 

Отново ще задам въпроса си към Windows потребителите - колко от вас са си платили Windows-а?

Link to comment
Share on other sites

бахахахахаха

taskkill /im Antares

 

Отново ще задам въпроса си към Windows потребителите - колко от вас са си платили Windows-а?

Бахаха, нещо не ти се получи номера да демонстрираш езикови познания, че и да се смееш. Поне що се отнася до едната предполагаема от теб грешка. Ако не си изряден дори в това, което цитираш, бих те посъветвал да не се смееш така гласно :lol:

Ма то вече кат няма за какво да се закачи човек... :)....

 

По другия въпрос - върсни се назад в темата и си чети на воля, дискутирано е, вкл. релевантността на въпроса ти към дискусията около инсталирането, бахаха.

Link to comment
Share on other sites

...

Отново ще задам въпроса си към Windows потребителите - колко от вас са си платили Windows-а?

 

جهاد‎ e арабска дума... ама воИн е българска, и да го изпишеш воЙн, както ти си го болднал си е груба грешчица. :lol:

Може да е от линукса, dont worry. ;)

 

A иначе да, ползвам само оригинални Уин, 2 Висти, 2 ХР -та и вече две Уин7 (оригинални бети).

 

И отговора на твоите въпроси, прави Линукс още по-НЕразпространена платформа, щото пиратските Уиндоуси никой не ги брои... (сега да не ме поправиш, че Уиндоус се пише със "з").

 

Едит: не че е голяма разликата между 0,хх и 0,0000...00хх

Link to comment
Share on other sites

Някъде към 14 часа започнах инсталация на Виста на лаптопа на приятел. След като се преборих с драйверите в момента се мъча с офиса. Нещо ми се пъне на профтулса... Сагата продължава

Link to comment
Share on other sites

Колко време спах от сутринта до сега, че изписахте страници чак? О.о

Извинявай ако нещо си помислил че искам с ония пост да те обидя теди, хахаха, ама сие вярно. Виста си работи както си иска на различните компютри, а не както би следвало да работи като нормална ос.

Мойто хр си е с всички обновления, работи си перфектно, на горният компютър вече го държа близо три години, а този тук ми е от месец и нещо. Никакви ядове или проблеми или поне не сериозни.

Явно грешката е в човека който работи с компютъра, почти винаги е там, да обвиним човека и за всичко останало, к'во лошо има. :)

Лично за мен линукса си е като цяло с доста добро предимство пред уйндоуса, само където целият хубав софтуер (фотошоп и дриимуервър примерно) се прави за уйн, а за линукс се пускат алтернативи в повечето случаи.

Link to comment
Share on other sites

Ок, аз да нося виста-безпроблемен лаптоп, а другите да носят проблемни машини и безпроблемни с линукс. Ще е най-честно :bgrin:

 

 

Аз ще взема някакъв нов. Ако има някакъв безжичен нет, то Убунтуто се слага за една бира време с всичките му глупости

 

Та понеже края на работния ден идва, ще използваме ли случая за една малка форумна сбирка с оправдание за спор, или няма сериозни? То Дядо Мраз нещо избяга, пък уж той основно даде зор.

Link to comment
Share on other sites

Да, грешката е моя. За воин. Общо взето epic fail ;] За джихада, обаче, продължавам да споря.

 

Tedy, понеже не мога да си причиня отново да ти четата локумите - би ли ме улеснил, да ми цитираш къде си отговорил на въпроса ми. Тоест, платен ли ти е Windows-а, или не? И OEM-ски ли е, или сам си го избрал и съответно закупил?

 

За подобна форумна сбирка - без мен, ще ме прощавате. По цял ден се занимавам с компютри, абсурд да ме закарате в такава среда.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм аут. Имам да инсталирам уВиста с всички необходими приложения. Отиде до полунощ деба

Нали е на лаптоп? Носи го за нагледна демонстрация за подкрепа на тезата за бавен вин.

Link to comment
Share on other sites

Да ама ми трябва бърз нет за уиндовса. То ъпдейти, ъпгрейди, софтуера всичко трябва се тегли през торенти на настолния... Ще ми побелее косата безвреме. Между другото си пуснах една инсталацийка на последния Windows 7 да го видя как ще се представи

 

Теди бях забравил колко е сериозно да се прави нова инсталация на Уин с всички приложения. Честно да ти кажа, ако продължиш да ме убеждаваш колко безпроблемно е пускането на една уиндовс система готова за потребителя, обещавам ще те намеря и ще ти разбия клавиатурата в коравата глава :lol:

Link to comment
Share on other sites

...Теди бях забравил колко е сериозно да се прави нова инсталация на Уин с всички приложения. Честно да ти кажа, ако продължиш да ме убеждаваш колко безпроблемно е пускането на една уиндовс система готова за потребителя, обещавам ще те намеря и ще ти разбия клавиатурата в коравата глава :lol:

 

По-добре си разбий клавиатурата веднага в твоята, че току виж си ускорил процесите на справяне. :lol:

 

Не виждам това ти колко зле се справяш с нещо, какъв критерий може да е за нещо, което е заело над 90% на конкретния пазар (ОС). Все едно аз да кажа започнах една инсталация на Линукс преди толкова време, че даже забравих точно коя дистрибуция беше - пък то може и да са фалирали хората вече. ;)

 

Едит:

...

 

Къде, кога и защо съм бил - не е тема на тази дискусия. А относно чалгата - музиката е преди всичко въпрос на вкус - не бих казал същото обаче за една ОС. Така че не си ги смучи от не знам си къде.

Пак ще повторя колко е добра една ОС го определя ПАЗАРЪТ, а не ти или аз. И засега ПАЗАРЪТ е категоричен.

Link to comment
Share on other sites

Светлия, аз когато съм си сглобил първия компютър ти си бил на дядо си в торбичките, затова не ми говори за справяне! Човек когато свикне всичко да му е на един сторидж разстояние трудно може да го накараш да рови по тракерите и гугъл да си търси елементарни приложения. Айде бъди здрав!

 

Като гледам пазарния дял на чалгата е в пъти по-голям от този на хаус примерно. Прави ли това чалгата най-великата музика?

 

Инсталация на Симантек ендпойнт - 32 мин с два рестарта и ъпгрейд. Без сканиране на дисковете :lol:

Link to comment
Share on other sites

Интересно е да споделиш кое прави някоя музика велика.. И как изчисли колко хора в държавата харесват чалга, и колко всякаква друга музика. Ми ако я слушат и наистина я харесват повечето хора, значи може да се нарече велика. Мадона за мен също може да не е велика, и наистина чат пат фалшиво пее (музикален съм и мога да преценя), но прави шоу, и е велика в известен смисъл. Чалгата е отчасти велика в България и още някои други съседни страни. Windows е велик във всяка страна на света почти :bgrin: . Е*ати сравненията.

За сториджа разстояние пак удряш на камък. За теб вероятно всяка преинсталация е свързана с изтегляне от торенти на целия софтуер, с който човек работи. Евалла, мога да кажа.

За дечурлигата дето играят игри и се чудят кое софтуерче да изтестват в следващия момент сигурно си прав. Смея да кажа, че аз лично от торенти вече почти нямам програми, 3-4 да са.

 

И наистина, ако ти не можеш да се справиш с един МС Офис да инсталираш, не е нужно да се говори повече :) .

За Симантек си прав, тромавост до крайност. И не само тя се инсталира бавно. Добре че не я ползвам. Старите версии на VS също се инсталираха за има няма половин час.. VS2008 обаче е далеч по-бързо.

 

Btw от теб чух първата в този форум директна заплаха за моето здраве. Всъщност втората :tongue .

Link to comment
Share on other sites

В гражданския? След работа? Всеки си носи доказателствения материал. Аз ще съдийствам :)

 

Е да ... аз щях само да пия бира и да се кефя, но след работа в делничен ден при мен е 6:00 сутринта...

Link to comment
Share on other sites

Теди, това за клавиатурата е виртуална заплаха :) А за офиса - така е като се ползват разни рилийзи от тракери. Предполагам с купен не би трябвало да има проблем. както и да е - мина инсталацията. В момента свалям к-лайт. След като се натресох на директния линк с 2КБ/с трябваше да кликам до скъсване да го тегля от мирър. Пфу!!!

 

ех syNaptic-a e голям кеф :)

 

// "м" и "н" са едно до друго - печатна грешка

Link to comment
Share on other sites

Ок, шегувах се :) .

 

Btw защо съм останал с впечатлението, че се казва "synaptic"... със "n". :rolleyes: (щото и нагоре някой се захвана за една буква, при това неоснователно..)

Link to comment
Share on other sites

Моя оригинален уиндоус струваше 350лв горе долу с фактура от ЕРА преди 2-3 години.

WindowsXP Profesional OEM + BUI.

 

Любопитно защо теди и светлия се опитват да убедят всички,че уиндоус е велико нещо и тн след като е очеВАДНО,че повечето ползваме и двете ОС.

 

И защо изобщо се води този спор :) Като категоричен изход от него не би трябвало да има.Аз например харесвам паржоли...но не се ограничавам само до свински паржоли...нагъвам всякви :woot Със същият успех нагъвам и ОС-ките всяка според ситуацията и тва си е...ама тази можела тва онази и тя го можела...то винаги ще се намери начин да се направи "нещото" и на двете.

 

Въпрос на вкус :punk

 

А ако има някаква форумна среща - Уин - Лин съм за стига да не е замислена като фанатизиран джихат :)

Link to comment
Share on other sites

Спора се води само в частта - Кое се инсталира по лесно до ниво пълно задоволяване потребностите на обикновен потребител, а не е сравняване на общите качества на двете ОС

Link to comment
Share on other sites

А ако има някаква форумна среща - Уин - Лин съм за стига да не е замислена като фанатизиран джихат :)

Че то тогава е най-интересно за неутралните(кибиците) страни в спора. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

В този ред на мисли може цели три теми да си направим за уйн срещу лин, за инсталиране, работа и изтриване, какво ще кажете? :)

А, ЗГАН аз значи няма да спечеля спора щото не ям мазно.

В моя защита ще кажа, Линукс се инсталира по-лесно и точка "." ето.

Точката малко прилича на квадрат с тоя размер ама карайте.

Link to comment
Share on other sites

А ако има някаква форумна среща - Уин - Лин съм за стига да не е замислена като фанатизиран джихат :)

 

Аз го замислям като повод за плюскане на пържоли и пиене на бира, кой както иска, може и картофки, може и кока кола или друг алкохол по избор. Аз имам едно жълто джони което се чудя какво да го правя ако има мераклии може и него да донеса... само че срещата трябва да е през уикенда за да мога да дойда :)

 

Стенли, има и други точки - ей ти една кръгла: :P

Link to comment
Share on other sites

Спора е кух и лишен от всякакъв смисъл - това е ясно. Лично аз го подклаждам от любовта си към спора - вярвам, че при срещата на противоположни гледни точки мога да обогатя себе си със казаното от отсрещната страна. Ясно е, че по- операционна система няма и няма и да има. Лично аз докато продължавам да играя игри - едва ли ще махна напълно Windows-а, колкото и плюсове намирам в Linux. Просто все още не съм достатъчно напреднал в Linux, за да мога да подкарам качествено игрите, които играя. А и в това отношение Linux (или аз) трябва (дали) да се развива още.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...