Jump to content
BulForum.com

Software installation in Linux is difficult


Godfather

Recommended Posts

И да, последните 2 г. не съм драпал да си правя живота "интересен" да се занимавам с Линукс.
:lol:
Ето, пак ме накарахте да изпиша един тон пост, и стана пак безсмислено всичко. Не с мен, с вас е невъзможно да се дискутира.
Да, опряхме ти пистолет до главата. Чудно ми е защо все още се напъваш, особено след като самия ти си го каза.

 

Все едно, аз като запален планински колоездач да тръгна да споря* колко по-хубаво е карането на планински велосипед от карането на кросов мотор, като имам едно-две качвания на мотор, отдавна, съчетани с падане и вече кросовите мороти за нищо не стават...

__________________________________

* не че не съм го правил заради чистото заяждане

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply
:lol:Да, опряхме ти пистолет до главата. Чудно ми е защо все още се напъваш, особено след като самия ти си го каза.

 

Все едно, аз като запален планински колоездач да тръгна да споря* колко по-хубаво е карането на планински велосипед от карането на кросов мотор, като имам едно-две качвания на мотор, отдавна, съчетани с падане и вече кросовите мороти за нищо не стават...

...__________________________________

* не че не съм го правил заради чистото заяждане

Не, но ако за теб почнат да се говорят глупости и откровени лъжи, не би ли се защитил?! Просто понякога се втрещявам от самоувереността и насмешките, с които в този раздел хората се отнасят към тези, които не ползват тяхната OS. Това провокира и няколкото души като мен да пишат тук понякога.

 

Сравнението за колоездача отново не беше уместно :), в духа на някои други хора бих казал да си гледаш колоездачеството, ама ще вземеш да се обидиш нещо, затова не го казвам :tongue . Защото:

"за нищо не стават..."

- Къде съм казал, че Линукс за нищо не става?! Потвърждаваш с пълна сила думите ми, че ползващите линукс са по-незачитащи чуждото мнение. Даже май не могат да четат, по-скоро да гледат какво четат.

С тази разлика, че ти ако имаш 1-2 качвания на мотор, аз имам повече качвания на Линукс. А остарелите сравнения в стил трабант-vs-мерцедес когато става дума за тоя спор, отдвана са само в кръга на майтапа, надявам се или така да си го употребил, или чистосърдечно поради липса на друго сравнение, което да ти е дошло на момента :) .

Link to comment
Share on other sites

Теди ай спри се... Антарес бил казал, еди кой си бил казал :lol: a ти какво си видял? Аз всичко дето съм ти го написал е това, което реално ти трябва на теб под 2003-то. В Убунту 9.10 си го има със все красотите. Принтерите нямат никакъв проблем. За никакви драйвери не ме пита. Работи стабилно при това е алфа засрана версия още. На светлинни години за мишкоползвателите от това, което си виждал преди 2 години ако щеш. Влез в час моля те и тогава си пиши следващото мнение, че видя овъра какво се закани :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не си разбрал много-много какво се опитвам да кажа. Това обяснява и километричните постове. Май си от типа "чукча не читател, чукча писател".

Освен това ползвам и двете операционни системи. В интерес на истината в момента съм под Windows :]

Link to comment
Share on other sites

AlBundy, айде да не мислиш толкова какво реално на мен ми трябва под 2003-то (не съм с 2003 ако не си забелязал).

За принтерите, говориш от твоята камбанария и ти вече. хубаво като не те пита.

И пак те призовавам вместо да подхвърляш "влез в час с революциите от последните 2 години", да коментираш в кое точно съм сгрешил в първия си цитат днес. Не можеш. Или и ти почваш като някои други, сарказъм и "какво си видял" вместо ако можеш да ме спреш като кажеш в кое излъгах. не можеш. Вместо това слушаме за изтърканото "чукча..." от Антарес. И аз казвам на него че е чукча нечитател. Спора с вас е безсмислен, скоро ще спра :) .

Antares, ми кажи го директно, а не се опитвай само. Ти всичко, което днес написа, са презрителни забележки, откровени нападения и опити да се мерят някакви неща в отчаян опит да се отклоните от мисълта, че подхващате само глупави теми за спор :) . Що си под Windows след като инсталациите под Линукс са по-бързи, а? :laughing:

Вие се спрете.

Link to comment
Share on other sites

Що си под Windows след като инсталациите под Линукс са по-бързи, а? :laughing:
Защото ме мързи да се занимавам да подкарвам под линукс едни учебни материали, писани за Windows.

 

Аз бих те попитал - защо не отговори нищо на ov3rm4n или Al Bundy? Дадоха конкретни предложения.

 

А и имам още един въпрос. Платил ли си дистрибуцията на Windows, която ползваш?

Link to comment
Share on other sites

:) По-честичко трябва да влизам, че пропускам сериалите тук.

 

Искам да попитам воините на Линукс джихата: като е толкова хубава, лесна за инсталиране, стабилна, красива и т.н. и т.н. на светлинни години от Win, абе направо казано разкошна тази ОС (линукс естествено), защо все още по последни данни продължава да клони към 0% разпространеността й.

03 Октомври 2009, 12:31

Източник: TechNews.bg

... Windows ...намалял до 92,77%,... Linux държи трето място с дял от 0,95%...

А при горните данни, ако взимат за база само продажбите на Уин... без милионите пиратски копия... :) процента на Линукс твърдо ще мине на нула с много нули след запетаята...

 

А обяснения само с правните хватки на MS са крайно нереални. И тъй като най-големият аргумент на нашите дни - ПАЗАРА, се е изказал ясно и категорично, не виждам място на твърдения като тези на гурутата AlBundy и ov3rm4n.

Link to comment
Share on other sites

Как бе, те ти отговориха. Хората купували Виста, но не защото искали Виста, а защото искали XP. И така да е, пак е продукт на така мразения, но несъмнено софтуерен гигант - Майкрософт. Няма да намесваме и темата за МС Офис, щото и там МС са зле. Нищо, че 99% от този пазарен сегмент е техен. Нищо, че Опън Офис-а е на светлинни години (назад) от МС и техния еквивалент на Ексел е повече от смешен.

Link to comment
Share on other sites

Кръстника е далече със сигурност, но останалите спокойно можем да се съберем на маса с бира и картофки да решим кое колко е лесно, кое е трудно, кое е красиво и кое е дървено... само идея :D

Link to comment
Share on other sites

Как бе, те ти отговориха. Хората купували Виста, но не защото искали Виста, а защото искали XP. ..

Мне, отговориха няколко пъти (Годфадър), че се дължи на човешката глупост, която цари в 99% от света (или поне нас ползващите каквото и да е на MS). :lol: Че те глупаците по принцип са по-щастливи хора :D .

Link to comment
Share on other sites

Кръстника е далече със сигурност, но останалите спокойно можем да се съберем на маса с бира и картофки да решим кое колко е лесно, кое е трудно, кое е красиво и кое е дървено... само идея :D

В гражданския? След работа? Всеки си носи доказателствения материал. Аз ще съдийствам :)

Link to comment
Share on other sites

В гражданския? След работа? Всеки си носи доказателствения материал. Аз ще съдийствам :)

Ок, аз да нося виста-безпроблемен лаптоп, а другите да носят проблемни машини и безпроблемни с линукс. Ще е най-честно :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

TFTP?!

 

какво точно се опитваш да правиш?

 

защо не инсталираш от HTTP mirror? по-проста инсталация от това няма.

Ами опитвах да направя netboot с tftp+dhcp+pxe. От http mirror сигурно ще трябва с някакво micro cd да се буутва?

Link to comment
Share on other sites

Цялото това дърляне в темата е доста безсмислено. Мнението на всеки е базирано на опита, нуждите и компетентността му. Ако Windows е удобен някому за да си върши работата, е леко брутално да се опитвате да му набиете в главата колко е зле. Това е като вегетарианците, които само обясняват "Ти убиваш животинки. Ти си ужасен човек", докато си преживяш пържолата.

 

От друга страна, тези които цитират ПАЗАРА, защо говорят само за декстоп? При супер компютрите нещата са доста интересни - 85% Linux vs 1% Windows (данни от 2008-ма). Остатъка сигурно са или някакви custom разработки или други *nix системи.

 

Linux powers in excess of 85% of the world's top 500 supercomputers. Windows Compute Cluster Server 2003 and Windows HPC 2008 (which have now reached Release Candidate 1 stage) combined account for just 1% of the Top500 supercomputers, running on just five systems.

 

При сървърите също положението е драматично за Windows. Давате ли си сметка, колко от интернет се поддържа от *nix базирани операционни системи?

 

Но въпреки това, Windows е една доста добра система, ако искаш да играеш игри и да се радваш на софтуер достъпен за хора дето почти нищо не разбират. Убунту (което ще се опитате да ми натриете в носа), все още не е готово за прайм тайм. Докато накарам глупавата вградена nVidia да работи на 1920x1080 с композитинг, щях да полудея.

 

За Офис пакета, няма какво да говорим. Държа си Windows във виртуална машина, само заради Офиса (не, Wine не върши работа, понеже търкаля Visio-то зле, а алтернативата на OpenOffice е смехотворна).

 

В крайна сметка (да завърша дългия пост), на всичките ми машини е инсталиран линукс, защото е гъвкав, не играя pc игри (viva xbox, на който също съм пускал линукс :> ) и като цяло е супер по-добър от Windows _за мен_. Възможността с няколко реда в терминала да се вържа до офиса, да си копирам файлове и да продължа да работя на друго пц е безценна. Инсталацията на софтуер, сървърите, стабилността... Linux цепи мрака, ако сте склонни да пожертвате малко user friendliness, средна доза advanced офис продуктивност и много гейминг. За моите нужди е идеалната дистрибуция.

 

Не бъдете като войнстващите християни, вегетарианци и всякакви други nutjobs. We Linus followers know better :tongue:

 

edit: глупаво тайпо

Link to comment
Share on other sites

...Windows е една доста добра система, ако искаш да играеш игри и да се радваш на софтуер достъпен за хора дето почти нищо не разбират. ...

shaihu, съгласен с теб почти за всичко, виж това което съм цитирал е добре да поясниш: почти нищо не разбират, от какво не разбират? :)

Защото и с това звучиш като масата в този раздел, внушаваща, че Windows потребителите са някакви глупави овце, които само сочат с мишката и се радват като пеленачета на мърдащи неща по екрана.

Link to comment
Share on other sites

Мне, отговориха няколко пъти (Годфадър), че се дължи на човешката глупост, която цари в 99% от света (или поне нас ползващите каквото и да е на MS). :lol: Че те глупаците по принцип са по-щастливи хора :D .

 

мне, отговорихме ти съвсем точно защо се използва ХР в корпоративни среди. Толкова точно, че ти чак се обиди, разбираш ли... обаче ето - две-три страници след отговора, ти отново се правиш, че нищо подобно не е имало. ти хапчета пиеш ли, да те питам и теб? или смяташ, че всички останали са идиоти, които забравят веднага какво се е писало, щом е минало на задна страница и не им излиза на екран?! щом не го виждат, значи не е било? или какво си викаш - то е минало на задни страници, кой ще го прочете, та да види какво е било в действителност... хитрец, а?

 

сатистиката на NetApplications, която цитират ThechNews не е много читава, след като дава следните резултати:

 

OpenBSD 0.00%

NetBSD 0.00%

 

демек според нея НЯМА нито един компютър с OpenBSD или NetBSD на него. да се твърди подобно нещо е пълна глупост, както сами се досещате... което поставя под съмнение всички цифри в статистиката им.

Link to comment
Share on other sites

В случая Thief малко се отклони от въпроса, но поста беше отправен по-скоро към задалия въпроса (Светлия). За справка, вместо да се правим на остроумни, да бяхме прочели и въпроса, на който в десйствителност отговарях, въпреки че съм цитирал Thief. Но то се иска да си малко повече от остроумен, нали така.

Link to comment
Share on other sites

OpenBSD 0.00%

NetBSD 0.00%

 

демек според нея НЯМА нито един компютър с OpenBSD или NetBSD на него.

Е, нали са закръглени до 2 цифри след десетичната...

Link to comment
Share on other sites

В случая Thief малко се отклони от въпроса, но поста беше отправен по-скоро към задалия въпроса (Светлия). За справка, вместо да се правим на остроумни, да бяхме прочели и въпроса, на който в десйствителност отговарях, въпреки че съм цитирал Thief. Но то се иска да си малко повече от остроумен, нали така.

 

да, иска се да си Делфийския Оракул, или най-малкото - да знаеш как се хвърля боб, когато трябва да се комуникира с теб. В 99 от 100 случая сме разбрали нещо съвсем различно от това което всъщност ти си казал... може и по друг начин да се каже - в 1 случай от 100 написаното от теб съответства на това в главата ти...

 

Е, нали са закръглени до 2 цифри след десетичната...

 

и така да е - че имат дял, който е от порядъка на 0,00ххх това отново е несериозно да се твърди.

Link to comment
Share on other sites

shaihu, съгласен с теб почти за всичко, виж това което съм цитирал е добре да поясниш: почти нищо не разбират, от какво не разбират? :)

 

Ами imho 80-тина процента от тия деведесет и кусур които си споменал по-горе, не са пускали сървър никога през живота си (CS сървъра не се брои, хех). За кликане из интернет и пуцане Windows е ок. Ако искам да си пусна торент клиент с уеб интерфейс, мейл клиент с уеб интерфейс, файлов сторидж, прокси и тестов хостинг за проекти, ще го направя на Linux. Няколко причини:

 

- 15:56:41 up 134 days, 4:04, 3 users, load average: 0.71, 0.60, 0.53 (чез не са правили номера скоро :> )

- при спиране на тока, файловата система се свестява. Десктоп машината която беше с уиндоус, след няколко спирания се смазваше и трябваше да се преинсталира.

- мога да се вържа откъдето искам, когато искам, стига да има ток и интернет през ssh. За него не ми трябва графичен интерфейс, съответно мога да ползвам и java клиенти на дървен мобилен телефон. Администрация през телефон за 50 кинта - priceless.

- гореспоменатата липса на gui - прекрасно е. Сървъра върви прекрасно на 1GHz Athlon с 256 DDR, въпреки нещата които съм му натоварил.

 

Та така... за сървър - *nix и само *nix.

 

Бтв, един колега казваше, че WoW му върви по-добре в Wine, отколкото в Уиндоуса :laughing: Просто споменавам понеже е забавно.

Link to comment
Share on other sites

При сървърите също положението е драматично за Windows. Давате ли си сметка, колко от интернет се поддържа от *nix базирани операционни системи?

 

Почти налучка. Това е, че и там е не по-малко различно. По-горе постнах един линк за пазара на OS в corporate server market. Windows владее над 75% спрямо 15-20 за Линукс.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...