Jump to content
BulForum.com

Избори за европейски и български парламент 2009


Recommended Posts

Питам те теб от чисто любопитсво без да се заяждам коя партия би искал да видиш ти да управлява и кой да ни е министър- прецедател ?

 

колко пъти да отговарям на този въпрос?

 

а и без да се заяждам искам да ти разкажа един виц:

 

----

 

Президентът на САЩ разговаря с държавен глава от соц лагера.

 

-- При вас няма свобода на словото... няма свобода на политическите идеи... няма икономическа свобода... има тотален шпионаж и доноси...

 

Соц лидера мислил, мислил и отговорил:

 

-- А вие защо биете негрите пък??

 

----

 

та така...

 

 

Аз не мисля, че българите в чужбина и положението им са пълен смях... дано и ГЕРБ не мислят така...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply
Ами хайде представи ми малко по-положително факта, че Бойко прави министър бивш агент на ДС и бивш член на Висшия Партиен Съвет на БСП, който е бил член на тая партия през целия си съзнателен живот, дори и след 10 и чак до вчера изобщо не му е било неудобно да е комунист... И забележи - не някой редови абдал, дето го пере на идеали и вярва в дядо Маркс... Бил е във ВПС... Петър Стоянов го изхвърли от НИМ, Георги Първанов го възстанови... Беше в комитета по издигане на кандидатурата на Първанов за втория мандат. Днес е върл анти-бесепар... Защо? Може би защото БСП така и не го сложи на избираемо място в листите си на нито едни парламентарни избори, а в общинския съвет не му дават да лапа, толкова колкото му се иска? За разлика от ГЕРБ - те веднага го направиха и депутат и министър? Направо е жалък... Дори Татяна Дончева е по-мъж от него. Въпреки, че я отряза БСП от всчките и мераци - не се извърта като пендел да си даде задника на тоя който дава повече...

 

Ще се радвам да ми посочиш положителното във всичко това. Или предлагаш да се направим, че не го забелязваме, щом не е толкова положително...

"Божидар Димитров ще отговаря за въпросите на българите в чужбина и за паметниците на културата"

Оо да, той ще съсипе България! Цялата власт е в него. Да не говорим и за никаквите преимущества пред обикновен депутат. Да му завиди човек. ББ сам си казва, приятел му е за това иска нещо повече за него... А и паметниците са си негова специалност.

Link to comment
Share on other sites

Божидар като специалист по История има определени качества, несъмнен патриот е.От политика грам не отбира.Много добър пост му е даден и считам, че ще е полезен.

 

Това е личното ми мнение.

Link to comment
Share on other sites

"Божидар Димитров ще отговаря за въпросите на българите в чужбина и за паметниците на културата"

Оо да, той ще съсипе България! Цялата власт е в него. Да не говорим и за никаквите преимущества пред обикновен депутат. Да му завиди човек. ББ сам си казва, приятел му е за това иска нещо повече за него... А и паметниците са си негова специалност.

 

 

Верно ли е казал това?? Приятел му е, и понеже иска нещо повече за него - го прави министър?!? И ти нищо нередно не виждаш в това?! Браво...

 

 

Освен това - на този пост спокойно може да затрие България... търговийката с паметниците не е дребна работа... никакви преимущества, а?

Link to comment
Share on other sites

...

Освен това - на този пост спокойно може да затрие България... търговийката с паметниците не е дребна работа... никакви преимущества, а?

 

Ако в някой университет разкрият специалност творческо черногледство, ти си готов преподавател на надсветовно ниво.

 

...Аз не мисля, че българите в чужбина и положението им са пълен смях... дано и ГЕРБ не мислят така...

 

Като гледам хич не ползваш любимия прийом на социалист-комунистите, който така добре познаваш - този за негрите.

Link to comment
Share on other sites

Едва ли точно Божидар Димитров ще тръгне да търгува с наще паметнци или въобще да прави подобни помии.

Link to comment
Share on other sites

Ако в някой университет разкрият специалност творческо черногледство, ти си готов преподавател на надсветовно ниво.

Като гледам хич не ползваш любимия прийом на социалист-комунистите, който така добре познаваш - този за негрите.

 

Отново коментираш говорещия, вместо казаното от него... май отново няма какво да кажеш смислено по въпроса, а? В такъв случай най-добрия ход е просто да замълчиш, за да не се излагаш отново. Нали се сещаш, че аз дали съм черноглед, крвоглед или разноглед - това никак няма да промени факта, че Бойко говори едно, върши трето, според когато както му е скимнало на него лично в момента.

 

ГЕРБ: Ще извадим БСП от властта! Бойко: Но Бождар ми е приятел, за него нещо по-добро - министър.

 

ГЕРБ: Хора свързани с ДС - вън от комисиите в парламента! Бойко: но Божидар ми е приятел, за него нещо по-добро - министър.

 

Божидар е приятел и на Първанов. Освен, че му е бил и колега в ДС...

 

Коментирай това, не сините ми очи. Те са си мой проблем.

Link to comment
Share on other sites

това никак няма да промени факта, че Бойко говори едно, върши трето, според когато както му е скимнало на него лично в момента.

Леката изненада в случая идва единствено от това, че Мухобойко започна смело с грандиозните издънки още преди дори да е седнал в премиерския стол. С каква ли скорост ще се засилят събитията, когато реално поеме властта? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Добре де, не мога да разбера как може да наричате това "глупости"... До вчера, когато тези неща се вършеха от БСП-ДПС-НДСВ изобщо не бяха глупости, а престъпления срещу човечеството... Днес същите постъпки изведнъж са глупости? Защо? Защото ги върши Бойко Борисов?!

 

Кажете ми кой европейски политик би си позволил такова изказване - правя го министър, защото ми е приятел и искам нещо по-добро за него?!? И дали би останал политик такъв ако направи такова изказване? Това глупости ли са?!

Link to comment
Share on other sites

Отново съм съгласен с бай Даню. Бойко се осра още в самото начало. И на мен сегашната ситуация много ми прилича на ситуацията при избирането на Хитлер - народа яко му се радва и не вижда кви мизерии ги върши. Щот той е най! И лайното му не смърди. Ама народа глупав, живота тежък, скучен...

Link to comment
Share on other sites

Между другото аз трябва ли да се чувствам поласкан, щото некъв каратист-премиер на другия край на света е решил да ми назначи за министър приятеля си ДС-агент? Къде се изгуби Теди да ми обясни дълбокия философски смисъл и безкомпромисна мъдрост на похватите на ББ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

:) Критиката е хубаво нещо, принципно, но има едно НО, ако е градивна, т.е.:

- "Това нещо не го правиш добре, ама дай да видим как да го направиш по-добре", или пък;

- "Ей така се прави"...или пък поне;

- "Еди кой си го прави еди как и много добре".

Или дори да не е нищо от горното, ама поне някаква нотка да има как трябва да е онова което критикуваме.

 

Всичко друго докарва на махленска седенка в съвременен форумен вариант, в която освен да си начешем езиците(пръстите в случая) друго не правим. Щото всички викаме народа това, народа онова - и се чудя ние къде сме, може би над него, извън него ?!?

 

И ov3rm4n мнението ми по факта за назначението на Божидар Димитров, го казах преди 4-5 поста, ама май е по-добре да сме от пишещите, не от четящите а ?

Мога да го обобщя все пак. Не казвам, че се радвам за това назначение, казвам обаче, че не е ясен мотива, още по-малко ясни към момента са бъдещите резултати от това - следователно няма никакъв смисъл да си чешем пръстите тук по въпроса.

 

 

Едит:

 

Добре де, какъв трябва да е дълбокия смисъл от ... :lol:

 

Godfather, точно това писах и на ov3rm4n, как аз ги виждам нещата вече казах. Не твърдя, че съм 100% прав, но и не виждам краят на света в това назначение. А да критикува всеки знае.

Link to comment
Share on other sites

И ov3rm4n мнението ми по факта за назначението на Божидар Димитров, го казах преди 4-5 поста, ама май е по-добре да сме от пишещите, не от четящите а ?

Мога да го обобщя все пак. Не казвам, че се радвам за това назначение, казвам обаче, че не е ясен мотива, още по-малко ясни към момента са бъдещите резултати от това - следователно няма никакъв смисъл да си чешем пръстите тук по въпроса.

Добре де, какъв трябва да е дълбокия смисъл от назначаването на един буквално до вчера висш партиен функционер на БСП и с доказано агентурно минало на пост министър без портфейл (нещо абсурдно само по себе си, при това след ясно заявено желание за изхърляне на излишните лапачи по етажите на властта)? Би ли дал някакви хипотези, колкото и ирационални да са те? Щото този смисъл трябва да е наистина много дълбок и скрит и само божествения капацитет на ББ да го е схванал, а ние простите хора си правим прости връзчици с бившите работодатели (в продължение на десетилетия) на Божидарчо. :lol:

 

Едит:

Godfather, точно това писах и на ov3rm4n, как аз ги виждам нещата вече казах. Не твърдя, че съм 100% прав, но и не виждам краят на света в това назначение. А да критикува всеки знае.

Прав си, има си хас да е края на света. Просто е едно твърде любопитно начало, показващо интересни неща (за тези, които могат да ги видят). :)

Link to comment
Share on other sites

...вилнее волята на старите, в момента предствяни от старецът Лилов...

 

 

Интервю с Лилов

 

 

Не знам ама като го чета, освен разбира се, ако не е поредната манипулация в манипулацията (Дюн трябва да се забрани за четене със закон :) ), та като го чета ми се струва, че не е чак толкова голям, колкото мълвата го изкарва. Някак естествено ми звучи и правдоподобно, нищо, че теория на коснспирацията точно така би казала, че трябва да звучи един Кукловод в сянка.

Link to comment
Share on other sites

Совите далеч не са това, което са...

 

Но пък ние този филм го гледаме близо 20 години..... Свикнали сме им :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Яне (подозрително приличащ на гей) е новият Волен.

:laughing: Това пък отде го изсмука?!Искрено ме развесели - ако може с факти да го подкрепиш,не само с лаладжийство :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

искате конструктивна критика с предложения? на ви. и то точно по обсъжданото назначение.

 

освен дето му е прияте, ДСеец и прясно боядисан в герберово, шефа на музеите се изявяваше като върховен историк и милееше за културното наследство извън страната ни. ето му констурктивната критика - чакам го да възстанвои всички български военни паметници в БЮРМ (нали все още се казва така?), Гърция, Турция, Сърбия и Румъния. Във въпросните съседни страни го очаквам да командирова учители по български език и да накара тамошните министерства да спонсорират образованието на българското малцинство на майчин език. Логично е и в страните и градовете с голям брой български емигранти да бъде организирано поне по българско начално училище или детска градина. в краен случай може и занималня.

 

ама отсега знам че нищо такова няма да се случи дори и половинчато, щото си има готово извинение - няма портфейл, няма (кадърни) подчинени, всичко сам трябва да прави - стандартен бойковизъм. сега ли да го питам или след 3 месеца чий ..й е фанал та седи там и не пуска?

Link to comment
Share on other sites

Ето и една малко странична гледна точка към ББ => филмче на BBC

 

 

 

искате конструктивна критика с предложения? на ви. и то точно по обсъжданото назначение...

 

Чакай сега, ти директно казваш какво да направи без въобще да е имало възможност да се направи каквото и да било, та даже гласуването им още не е минало, какво остава за свършена или несвършена работа да ги критикуваме.

По-скоро в случая като става дума за критика на дадено назначение, е логично да се каже:

- Ок тоя не става, ама еди кой си заради еди кои си качества и доказани умения става.

Това разбирам аз като критика, щото тоя не става оня не става, всички не стават и т.н. не върши работа на никой за нищо.

Link to comment
Share on other sites

Истината е, драги ми Смехурко, че от Божидар Димитров нищо не се очаква. Той е министър за лични заслуги към Бойко Борисов. Казано е в прав текст и без никакво увъртане или капчица срам от самия Борисов. Божидар беше до мен, та министър ли няма да го направя? Ако искате. От него не се очаква нищо, защото за това за което "отговаря" има цели две министерства да вършат работа и да отговарят - на културата и на външните работи. Ако те си вършат работата Божидар е без работа. Ако не си вършат работата с целия бюджет и ресурси които имат и се очаква от един министър без портфейл (без ресурси, без пари, без кадри и подчинени) да им я върши - то министрите им трябва да останат без работа. И шефа им.

 

Така че - всъщност ВСЕКИ става за поста на Божидар Димитров. Стига да е крепил на ББ... мускула. Примерно шофьора му. Или готвачката му. Или ти самия - ще се справиш прекрасно с нищонеправенето което се изисква от поста.Така по-добре ли е?

 

Аз съм готов да се обзаложа, че от министерстването на Божидар Димитров нищо, освен няколко големи международни гафа и една хубава серия издънки, анекдоти и вицове, няма да излезе. Ако се опита да провява активност и да развива дейност в сферата на дейността на упоменатите две министерства - издънките са в кърпа вързани.

 

Утре се очаква шофьора на Бойко да стане министър без портфейл, отговарящ за магистралите в България... нищо че има министерство на транспорта... а готвачката му - министър б. п. отговаряща за здравословното хранене на нацията, нищо че има министерство на здравеопазването.... те така.

 

Освен това - все още си заравяш главата в пясъка и се правиш, че не рабираш за какво става въпрос. Става въпрос за проявената липса на каквито и да било принципи и последователност. Как един агент на ДС става минитстър в правителство което иска да извади агентите от властта? Ето това е проблема и дори и да се правиш, че не го виждаш, той си е там.

 

Коритаров беше унищожен, понеже има досие на агент. Първанов също си го отнесе заради досието си. Доньо Донев не беше пожален въпреки всичките си заслуги, когато се оказа, че е бил свързан с ДС. Иво Инджев също. И много други. Излезе на яве миналото им и си получиха заслуженото. Но странно защо един Божидар Димитров не само че не бива порицан дори за агентурното си минало, ами и министър ще го направим?! С единственото обяснение - защото е приятел на Бойко и го подкрепял. Това е достатъчно, за да измие миналото му. Какво - май и при Борисов от първостепенно значение е не кой и какво си, а кои са ти приятелите?! Ако си приятел с правилния човек - нищо няма значение, всички врати са отворени и няма ограничения. Ами честита ви тогава новия стар морал на властта. Очаквате ли нещо да се промени? Очевидно няма.

Link to comment
Share on other sites

Истината е, ...

 

Откога чакахме някой да ни каже Истината. :lol:

Сега само остава да ни хванеш за ръчичка и да ни поведеш по Правия път. :lol:

И преди пак да се напъваш с неясен резултат (понякога е неприятен за напъващия се), се огледай малко в огледалото. И не за друго ами защото, ако въобще искаш нещо да кажеш, с обиди и бездарни епитети само плюеш срещу вятъра. ;)

 

А и както сам казваш: " (без ресурси, без пари, без кадри и подчинени) ", какъв е тоя вой дето го наддавш не ми е ясно.

 

...от Божидар Димитров нищо не се очаква...

 

Е, аз пък съм убеден, че нещо се очаква. Щото за да получиш обикновено трябва да дадеш, и си мисля, че въпросния господин има много какво да даде.

 

П.П. Тия дето започват с: "Истината е..." лично мен ме забавляват много. Направо все едно чувам висша партийна школовка.

Link to comment
Share on other sites

Не си разбрал хубаво - от него не се очаква да даде, защото вече Е дал. Министерството му е заплатата за това че е подкрепял Бойко.

 

И като оставим настрана вичките ти приказки по мой адрес, дай сега да чуем накрая какво мислиш за агентите на ДС във властта... Или ще продължаваш да се правиш, че такъв проблем не същетвува?

 

Толкова си смешен, че направо няма на къде - когато ти наврат в лицето очевидното и няма какво да отговориш - веднага се започва с нападки към говорещия... тъпо, пич. Само показва, че просто няма какво да отговориш. След всеки пост с конкретни въпроси в него следва твоята поредна плоска тирада колко е грозен говорещия, колко е кривоглед, колко е тъп, колко е такъв и онакъв, но нито буква по темата... прегледай цялата тема назад. Това е твоят дежурен отговор към всяка критика към Бойко Борисов. Свежда се до две-три думи: вие сте черногледи и тъпи, Бойко е велик. Не се хаби да многоловничиш - просто го paste това изречение. И без друго вече си ясен.

Link to comment
Share on other sites

Не си разбрал хубаво - от него не се очаква да даде, защото вече Е дал. Министерството му е заплатата за това че е подкрепял Бойко...

 

Аз си мисля, че ти не си разбрал хубаво. Бойко го подкрепят и още 1-2 милиона ! Е и ?

Според мен, Божидар Димитров е дал и тепърва ще дава още, защото може и има какво, затова и не си ти или пък аз, или някой друг. Вече казах, за да получиш трябва да дадеш. И ако си мислиш, че това дето е дал е просто една подкрепа, си в дълбока заблуда.

 

П.П. А приказките по твой адрес са по повод твоите приказки и обиди по мой адрес. Гледам, че даже и продължаваш, но твоя воля. Каквото повикало, такова се обадило - нали знаеш ! А и това твоето: "Истината е..." :lol: си е за подигравка.

 

П.П.П. И забелязвам друга партийно школувана тактика в теб. Каквото и да каже някой по същество, ти си избираш само частта, която ти оттърва (в случая това, че ти казвам, че нямаш елементарни умения в общуването) и само за нея си баеш. Само че не всеки е като теб, не изхождай от тази теза.

Link to comment
Share on other sites

Гледал ли си "Маргарит и Маргарита"? Очевидно си... Това, че Димитров вече е дал и министерството му е заплатата за даденото не е моя приказка - цитирам ти любимия Вожд - Борисов. Той го каза, не аз.

 

В тая връзка - всеки, който е дал на Борисов вече чака да получи. Нищо ново. Промяна няма да има.

 

За ДС?! Тишина... Не е проблем за теб. Или просто не ти се говори? Щото е неудобно и мирише.

Link to comment
Share on other sites

... цитирам ти любимия Вожд - Борисов. Той го каза, не аз...

За ДС?! Тишина... Не е проблем за теб. Или просто не ти се говори? Щото е неудобно и мирише.

 

"Любимия вожд", :lol: ама ти направо вриш от партийна реторика. Чак се учудвам, че ти е толкова близка. (А може би не трябва да се учудвам ? )

Разликата между това което "казва" един политик, и истинските мотиви за дадена постъпка, обикновено е по-голяма отколкото можеш да си представиш (явно). Тъй че не ми цитирай какво е казал, пробвай се да гледаш между редовете малко. И вече ти казах аз какво виждам там.

 

За ДС викаш. ДС и неговите продукти е факт, който съществува искаме или не. И ако някой си мисли, че просто ей така всички негови продукти ще изчезнат с магическа пръчка - дълбоко се лъже. Ако може такъв човек да ти е от полза (осбено ако е недоволен от предишните си началници, както поне изглежда) не виждам защо да се пропуска такъв шанс. Да не би някой гражданин като теб с будна и крехка съвест да се разстрои.

Link to comment
Share on other sites

:laughing: Това пък отде го изсмука?!Искрено ме развесели - ако може с факти да го подкрепиш,не само с лаладжийство :rolleyes:

 

Този пореден дечомирски изблик ще го прескоча... Не се ли научи вече поне от челен опит? Риторичен въпрос с негативен отговор... Да не би Яне да ти е станал любимец тази седмица? Партийката му е създадена от Наско Търев и некои други "лични" особи. Ама като пораснеш, ке се усетиш.

 

 

Той е министър за лични заслуги към Бойко Борисов.

 

И всички останали са такива! Именно затова изтръпнах при възможността да получи пълно мнозинство Пожарникаря. Той е българският вариант на Берлускони. Командва вече парада и от двата края.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...