Jump to content
BulForum.com

Избори за европейски и български парламент 2009


Recommended Posts

освен всичко останало - Турция в ЕС е много по-добре, от колкото Турция в Ислямски някакъв съюз с фанатиците и маниаците от Иран, Либия, Пакистан и Афганистан...

Това пък как го измисли? Да им дадем ей така да щъкат из Европа и да си правят каквото искат все едно няма граници. И да именно това че са по-близки до Пакистан, Иран и Либия трябва да е довод че не бива да са в ЕС. Да пуснем 70 милиона ислямисти да се разкарват из Европа като разграден двор да си се размножават с по 15 деца и накрая ДПС или както там ще се казва в ЕС да управлява Европа. Това дето не го направиха за 500 години войни ще го направят за 100 като се разселят тука. Как сами ще си го набутат ЕС с това членство не е истина. И за мен някакси не правилно държава с 3% от цялата и площ в Европа да е член на ЕС. Не знам искате да се повтори Косово в десетократен размер ли? Само че тоя път ще си отцепят целия Балкански полуоствов и ще слугувате на Хасан мазния.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply

Стига се правете на интересни, все едно не знаете как се определят квотите в европарламента. Ако приемат Турция, тя ще има повече евродепутати от Германия и Франция взети заедно.

Link to comment
Share on other sites

да, ЕС не е християнски клуб. Значителна част от гражаданите на ЕС не са християни - факт. не говорете небивалици.

 

освен всичко останало - Турция в ЕС е много по-добре, от колкото Турция в Ислямски някакъв съюз с фанатиците и маниаците от Иран, Либия, Пакистан и Афганистан...

 

Някой път като се изпляскаш... много ми разваляш доброто мнение.

Коя държава не е християнска?!

Противно на мнението на много хора, ЕС не е чисто интересчийски клуб, дори по-точно би било "католически". Докато ние се разбираме с тях, споделяме общи ценности, морал, закони, то за Турция това не важи...

Това че има мюсюлмански общности в европейски държави, не означава, че на тези държави това им е приятно.

Link to comment
Share on other sites

Това пък как го измисли? Да им дадем ей така да щъкат из Европа и да си правят каквото искат все едно няма граници. И да именно това че са по-близки до Пакистан, Иран и Либия трябва да е довод че не бива да са в ЕС. Да пуснем 70 милиона ислямисти да се разкарват из Европа като разграден двор да си се размножават с по 15 деца и накрая ДПС или както там ще се казва в ЕС да управлява Европа. Това дето не го направиха за 500 години войни ще го направят за 100 като се разселят тука. Как сами ще си го набутат ЕС с това членство не е истина. И за мен някакси не правилно държава с 3% от цялата и площ в Европа да е член на ЕС. Не знам искате да се повтори Косово в десетократен размер ли? Само че тоя път ще си отцепят целия Балкански полуоствов и ще слугувате на Хасан мазния.

 

 

Май ти се губи основната идея на Европейския Съюз, приятелю... След като си част от него, интереса ти е да си част от него, а не да си отцепваш парченца и не знам си какво си. Това първо.

 

Второ - мюсулманите ВЕЧЕ щъкат из Европа от години - трябва да си сляп и глух, за да не го виждаш. Погледни Германия и Великобритания и Франция. Турция в Европа би засилила светската си страна. Турция извън ЕС би засилила ислямистката си страна. Сега познай кое е по-добре да имаш за съсед - светска Турция, или Турция - база на войнстващ ислямски тероризъм? На Франция и Великобритания може и да им е все тая, защото цяла Европа е между тях и Турция, но нас?

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Europe

 

Muslims account for 4-7% of the population in France, 5.8% in the Netherlands, 5% in Denmark, just over 4% in Switzerland and Austria, and almost 3% in the United Kingdom. Muslims make up over 95% in Turkey, 38–70% in Albania, 40% in Bosnia and Herzegovina, 33.3% in Macedonia, about 20% in Montenegro, 12% in Bulgaria and between 10-15% of the population of Russia.

 

http://www.factbook.net/muslim_pop.php - по-подробно...

 

не говорим за имигранти - говорим за процент от местно население.

изобщо в XXІ век да делиш хората по религии и етноси... е малко старомодно, да не се изразя по-сериозно.

Link to comment
Share on other sites

само дето империята е мъртва и от достав врме турция гради с всички сили светска държава, чиято власт гледат да не попада в ръцете на религиозни фанатици. за доста европейски държави не можем да кажем същото, с най-ярък пример: Ватикана.

европейския съюз се изгражда не на религиозна основа, а от чисто икономически интереси за оцеляване на нациите, за да може да се противопоставят на мастодонтите като САЩ и Русия, към които вече можемд а добавим Китай, Япония и Индия.

Б.Димитров като човек може да има всякакви негови убеждения и дори съм склонен да приема някои от тях за логични и смислени, но като министър няма право да нарушава дипломатическия протокол.

Link to comment
Share on other sites

Ние сме твърде толерантни. И тук е проблема, днес може да седиш на мяса да ядеш и пиеш с някой някой турчин, но утре ако кажат в църквата, че има свещенна войно няма са изкараш ножа и да го заколиш нали? Е тук е проблема, че на него ако му кажат същото в джамията не би се замислил. Не той не е виновен за това че по-религьозен, нито че религията им е по-доминираща, както и една змия не е виновна за това че е отровна, просто е такава. Пак казвам да има примерно в една Виена на площада жени със забрадки, и тоя процес не може да се прекрати но защо зорлем да го ускоряваме. А дали ще има етническа война - ще има. Може да не е днес или утре или другиден, може и внуците ви да не я видят, но ще има в момента в който населението мюсюлмани и християни в Европа се изравни и се дойде до мемента кой да управлява. Пука ми че примерно ще съм съсед с ислямиска държава която не е светска. Дали е светска или не не ме грее особено всъщност. Еднакво е, просто едното е лайно, а другото е лайно увито в розова хартия пак мирише ама на външен вид изглежда ОК. На ударени ли се правите, не разбирате ли незнам. Толкова ли сте заблудени не знам. Знам обаче какво се случва с тия дето не си помнат историята.

Ето например решението за вето за приемането на Турция в ЕС е добре да има един рефередум да се види кой кого.

Link to comment
Share on other sites

Ние сме твърде толерантни. И тук е проблема, днес може да седиш на мяса да ядеш и пиеш с някой някой турчин, но утре ако кажат в църквата, че има свещенна войно няма са изкараш ножа и да го заколиш нали? Е тук е проблема, че на него ако му кажат същото в джамията не би се замислил. Не той не е виновен за това че по-религьозен, нито че религията им е по-доминираща, както и една змия не е виновна за това че е отровна, просто е такава. Пак казвам да има примерно в една Виена на площада жени със забрадки, и тоя процес не може да се прекрати но защо зорлем да го ускоряваме. А дали ще има етническа война - ще има. Може да не е днес или утре или другиден, може и внуците ви да не я видят, но ще има в момента в който населението мюсюлмани и християни в Европа се изравни и се дойде до мемента кой да управлява. Пука ми че примерно ще съм съсед с ислямиска държава която не е светска. Дали е светска или не не ме грее особено всъщност. Еднакво е, просто едното е лайно, а другото е лайно увито в розова хартия пак мирише ама на външен вид изглежда ОК. На ударени ли се правите, не разбирате ли незнам. Толкова ли сте заблудени не знам. Знам обаче какво се случва с тия дето не си помнат историята.

Ето например решението за вето за приемането на Турция в ЕС е добре да има един рефередум да се види кой кого.

 

нямам какво да коментирам след това ти изказване... :) говори само по себе си повече от достатъчно за това кой е с промит мозък и заблуден.

Link to comment
Share on other sites

Все си мисля, че много са ви плашили с османлиите като малки, та чак тръпнете от страх пред някакъв имагинерен инванзивен враг. Пораснете!

Много за елементарни ни смяташ. Не е толкова просто.

Първия проблем за нас би бил липсата на мито за стоки внос от Турция. Осъзнаваш ли колко наши предприятия ще хлопнат кепенците? Все едно да имаш мини Китай в задния двор. Отделно ще започне масово преселение на турци в България, купуване на имоти, да продължавам ли?

 

Б.Димитров като човек може да има всякакви негови убеждения и дори съм склонен да приема някои от тях за логични и смислени, но като министър няма право да нарушава дипломатическия протокол.

 

Exactly!

Link to comment
Share on other sites

Първия проблем за нас би бил липсата на мито за стоки внос от Турция. Осъзнаваш ли колко наши предприятия ще хлопнат кепенците? Все едно да имаш мини Китай в задния двор. Отделно ще започне масово преселение на турци в България, купуване на имоти, да продължавам ли?

 

да, то в момента положението за стоките изобщо не е такова, нали? митата страшно много ни пазят :) не се заблуждавай.

 

имоти в българия чужди граждани не могат да притежават без значение дали са ЕС или не са ЕС. номера става с купуването им от юридически лица регистрирани у нас. и отново - тоя номер си важи и за граждини на ЕС и за не граждани на ЕС. тъй че тия процеси за които говориш не се влияят от това Турция в ЕС ли е или не е.

 

да не говорим, че митата ще паднат и от българия към турция, имоти се купуват и от българи в турция - това не е малък плюс, за да го подценяваш.

Link to comment
Share on other sites

Ами като в момента имаме проблем с незаконния внос, смятай като стане законен. Аз съм в бизнес, който много се влияе от това и вярвай ми, проблема е голям. В момента не могат да издават фактури за стоките, но ако го нямаха тоя проблем, боклуците щяха да ни заринат поголовно.

 

А за митата от нас към тях... Какво по-точно ще изнасяш ти в Турция?! Сериозно ли си мислиш, че те ще купуват Европейските стоки?!

Няма нито една причина да се присъединява Турция към ЕС, освен геополитическите такива.

Link to comment
Share on other sites

А за митата от нас към тях... Какво по-точно ще изнасяш ти в Турция?!

 

е що за въпрос?! нали имало български предприятия, които произвеждат нещо, според думите ти?! Ако продукцията им е добра и конкурентна - защо да не изнасят в Турция?

 

Изобщо нямах предвид незаконния внос - напълно законния си имам предвид. Знаеш ли какъв е потока на български граждани, които пазаруват в Турция на дребно? Стоки, които ги има и на нашия пазар. Без мито пазаруват от там и внасят у нас.

Link to comment
Share on other sites

е що за въпрос?! нали имало български предприятия, които произвеждат нещо, според думите ти?! Ако продукцията им е добра и конкурентна - защо да не изнасят в Турция?

 

Ако познаваш малко турските закони ще разбереш защо е така. Попрегледай ги малко ако си мераклия. Примерно в Турция е ЗАБРАНЕН вноса на оборудване втора употреба. Да не говорим за цялостната им икономическа политика, къде и как са съсредоточени нещата, в чии ръце и защо реално Турция е много ама много "особена" в това отношение. И виж колко и какво Турция внася и какво и колко изнася.

 

------------------------------

 

Толкова щуротии чета в писанията на някои хора, че не е истина... Може би трябва да спра да чета...

Link to comment
Share on other sites

Ако познаваш малко турските закони ще разбереш защо е така. Попрегледай ги малко ако си мераклия. Примерно в Турция е ЗАБРАНЕН вноса на оборудване втора употреба. Да не говорим за цялостната им икономическа политика, къде и как са съсредоточени нещата, в чии ръце и защо реално Турция е много ама много "особена" в това отношение. И виж колко и какво Турция внася и какво и колко изнася.

 

------------------------------

 

Толкова щуротии чета в писанията на някои хора, че не е истина... Може би трябва да спра да чета...

 

не забравяй, че за да влязат в ЕС ще трябва да синхорнизират цялото си законодателство с това на ЕС. и всички подобни ограничения ще отпаднат. Така че няма да са толкова "особени" в нито едно отношение.

Link to comment
Share on other sites

Абсурд! Именно затова Турция няма да влезе в ЕС. И все пак, дори и при подобни условия, които да не ти казавам до какво биха довели в страната им, пак ще са с нисък старт пред останалите. В момента и още от времето на Ататюрк икономиката в Турция се държи от 5 големи фамилии, които той лично е освободил от данъци и такси (именно тези 5 приближени фамилии), само и само да развиват бизнес и предприятия. Двете най-големи са Коч и Сабанджъ. Те именно са тези, които са партньори на местно ниво с всички големи световни производители. Как според теб с прави Тойота в Турция, Митсубиши, продукти на CRAFT JACOBS SUCHARD, гуми, камиони, рейсове, списъкът е безкраен. Където видиш SA отзад в името на фирмата - това е Сабанджъ. Ама не ми се обяснява тука на дечурлигата от Форума - нямат заслуги и нищо не разбират - нека се постараят сами да се понаучат.

Link to comment
Share on other sites

ми много добре тогава - ако не се съобразят с ЕС, значи няма как да влязат. Това може да го обясниш и на министера без портмоне :) - цялото му перчене е било на вятъра (естествено) :)

Link to comment
Share on other sites

Аз лично не виждам в близко че и по-далечно бъдеще Турция да приеме законите на ЕС (хубаво ме накара да се замисля за това сега хаха). Ще има тогава реализация на "Туркия ке падне". Тази страна се върти по съвсем друга орбита. Валя й е сладко да им пие кафето в Стамбул и да им лапа сладкишите ама ако я сваля в Анадола към сирийско ще й изскочат очите :laughing:

 

Ако някога се съберем в екокъщата на езерото ще ви разкажа какво знам в детайли и повече от 10 годишния си опит в работа с тях - и с ерудираните, завършили Харвард и с баш алъш-вериш келешите и как е намесена и България в нещата. ЕС нищо общо няма, вЕрвай ми :pirate

 

И защо ги пишем тия в тая тема - не е редно :)

Link to comment
Share on other sites

Хм... за Б. Димитров наистина огромна неточност от моя страна. Не е професор има само докторска степен според разните информации по мрежата. Интересно, аз така или иначе го недолюбвам като автор сега вече ми се връзват някои неща - по-скоро реакции на академичните среди към негови реплики към тях.

Link to comment
Share on other sites

Между другото правилно окачествяват проявата на Димитров като осирация. Никаква работа няма да дава подобни мнения в толкова деликатна обстановка с джагалите и то точно сега. Те и без това си търсят поводи и оправдания.

 

Овърман попита нагоре какво бил правил като "министър" - ами аз лично многократно засичам предавания с него по телевизии, където е с албански, македонски, сръбски българи в студио на живо, ходи там на място, опитва се да помага, да свърши нещо. И откровено казано намирам за правилни много негови изказвания в ефир относно тези българи извън България и негови действия, но това последното не е негова работа. Отдавна нямаме начин да сучем мъдете на Турция - не съществува такъв. Ще ни сдъвчат и ще ни изплюят. За мен правилната политика е една добра дипломатична дистанция. Нищо повече. Една Германия, пропищяла от над 6 милиона турци не смее да вкарва масло в огъня, Димитров ще скача... Ай ся....

Link to comment
Share on other sites

Хм... за Б. Димитров наистина огромна неточност от моя страна. Не е професор има само докторска степен според разните информации по мрежата. Интересно, аз така или иначе го недолюбвам като автор сега вече ми се връзват някои неща - по-скоро реакции на академичните среди към негови реплики към тях.

 

 

До колкото се простират знанията ми - професор може да бъде само ако е хабилитиран като преподавател към катедра в някой ВУЗ. В академичните звания няма професор. Професурата е просто преподавателска длъжност и не се съотнася по никакъв начин с академичната му степен. Различни неща са. В интерес на истината самият той не веднъж е уточнявал, че не е професор. Просто журналята никога няма да се научат да бъдат точни в изказа си и това е.

 

и работата му е точно в това - да подпомага българите в чужбина. нищо повече. има достатъчно работа за него - отваряне на училища, осигуряване на средства за читалища и вестници - чисто културни дела, които обаче ще са в стократно по-голяма полза от политиканстването му. На времето българският партиарх отказал да даде ръка да му целуне Фердинанд с репликата "Това, което ние съградихме за векове, Вие пропиляхте и разтурихте в едно десетилетие". Визирал войните на Фердинанд за така нареченото "национално обединение". И е бил прав - с поддържането на всички българи, независимо в коя балканска държава се намират, в едно цяло с българите в България под шапката на Българската Патриаршия, де факто сме били обединени, единни и защитени в целостта си като един народ, макар и в различни държавни граници. След войните сме загубили всичко това. И днес македонците например се правят на ударени и небългари.

Link to comment
Share on other sites

и работата му е точно в това - да подпомага българите в чужбина. нищо повече. има достатъчно работа за него - отваряне на училища, осигуряване на средства за читалища и вестници - чисто културни дела, които обаче ще са в стократно по-голяма полза от политиканстването му.

 

Това наблюдавам се опитва да прави. Къде успешно, къде не. Често не може адекватно да се включи и да свърши нещо, предимно поради страната "домакин". И все пак поне аз мисля, че никой друг не е правил досега подобни неща. Българите зад граница са си отебани от всички отдавна. Димитров е първият, който поне се явява на живо, изслушва тия хора и се опитва нещо да направи.

 

Политиканстването му, както го наричаш, а аз му вкам чиста проба осирация и може би не липсва доза самозабравяне, е друг вид грешка. Не мисля че е користна. Този човек е историк, той няма понятие от политика и още по-малко от икономика. Похвално е поне че сам се е осъзнал, че се е насрал - ето пример за опит за забърсване на изсраното, а не за размазване. Поне си признава грешката.

Link to comment
Share on other sites

...която говори на български... не знам, може пък да е част от протокола на изслушванията кандидата да говори на родния си език... тя знае немски...

Link to comment
Share on other sites

Говори както поиска ;) говори и на БГ и на Англ. и на Немски. Явно както е удобно на кандидата да отговори спрямо зададения му въпрос. Според мен това е една говорилня прикриваща огромните сделки направени вече задкулисно. Дано не я изберат. Не желая ТИМ да получават излаз при еврокомисарите.

 

__________________

 

Шшш, тая си мисли, че си е тука и, че е Сергейчо. Питат я за мъжлето, тая не отговаря. Дано клатенето на глава от страна на евродепутата задал й въпроса е замаха на брадвичката който ще й отсече амбицийките. До сега не я чух НИЩО конкретно да отговори. Само общи приказки.

 

Срам ме е от такива хора, че са на някакъв пост избрани от нас.

 

__________________

 

Антония Първанова я засра точно как си требе! Ебахти, не може да лъжеш обективно и да не ти го зацепят челно. Така се прави!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...