Jump to content
BulForum.com

Избори за европейски и български парламент 2009


Recommended Posts

@mobo, ne разбирам как сравняваш град като Варна с има няма 350 хил жители, с многомилионния София, който ври и кипи..

 

С туристите през лятото във Варна обитават двойно повече, и па нямат проблеми с боклука, но някой видял ли им е пътищата какви са? В момента пиша от Варна, това лято се очертава да съм тук. Като първи впечатления са ми пътищата им, просто са отвратителни, Пловдив е с 100 пъти по-добри пътища. А задръстванията тук не мога да си ги обясня, през деня е рехаво движението, а час пик започва в 17 и свършва към 19:30 - 20:00 часа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply
Чудя се да се смея ли или да плача, когато чета това изказване. Нима ти вярваш, че бойко нямад а да краде като за последно, щото ще му е такова. Говориш за престъпници, но явно не помисляш, че кампанията на бойко е платена с пари на такива хора, пари за агитация, концерти и естествено купуване на гласове. Трябва да си много наивен за да вярваш, че дадена партия, която е във властта не купува гласове. Нека да направи правителство, да изкара някоя, друга година, за да видите, що за "месия" са избрали ~40% от хората

 

Ще рече, че кадрите в партията не стават за никъв х*й. Точно това трябва да запомните от тук нататък.

 

 

Отивай да си почиваш в McDonalds.

 

 

А иначе, момчета, много можем да говорим тука, да налучкваме, да предполагаме. Винаги ще има и верни неща, и неверни, в тоя спор няма прав. Въпроса е, че страната поема по съвсем нов път, туморът, наречен ДПС+БКП е отрязан, просперитетът на тая държава си зависи от нас, тези, които правят нейния БВП. Това е, бачкане му е майката, градивност, критиките са за накрая, питайте негово величество земевладелеца, социалиста с усмивка като кокоши гъз и Меди Демир Доган.

Link to comment
Share on other sites

Мда, значи излиза, че дори в възхвалената и малка Варна имало и лоши пътища, че и задръствания, да не повярваш. Дори двойно да стават през лятото, лятото не е цяла година. И дори двойно, е доста по-малко от София. Но както и да е.

Явно не само аз боравя с предположения, хвърляйки ги като факти. Аз поне факти не хвърлям. Винаги нещата за обикновените граждани са не съвсем ясни, за да се говорят с абсолютна сигурност неща.

Да, опитвам се да го оправдавам поради наивна надежда за бъдещето. Ако не ти харесва, не ме чети. Ръсете си черногледството, моето лично на мен ми стига. Искам да виждам надежда, ако ще да е сляпа. Ако ще и за кратко. Алтернатива няма.

Вие ако не виждате такава, и още седите в тази страна, явно отивате към по-зле и от моята лична персона. Защото "всички са маскари" е дежурната приказка последните 20г. На мен лично ми писна от нея, особено след като сега (дори за 2ри път) народа все пак вижда някаква надежда.

Все от някой от пътите може да се случи и да се получат нещата.

Тогава ми е много интересно как ще говорите по негов адрес. И как обясненията с миналото му, и с всичките софийски проблеми, за които е обвиняван пряко, ще обяснят ако свърши нещо наистина добро. Но то винаги може да се намира негативизъм, забравих.

 

Едит (по повод долния пост).

Това ми напомни, че Пловдив, както и доста други градове, са урпавлявани от кметове и съветници, на Герб.

Ясно е че ББ няма да управлява сам, а Герб не е само Бойко.

Та като контрааргумент мога да дам за пример Пловдив - наистина пооправиха пътищата, задръствания има, но рядко като че ли. Поне в Кичука оправиха и тротоарите, широчки, ей ся последните 2 месеца насложиха нови тръби за вода и канализация (примерно бул. Руски беше няколко месеца прекопан и сега смея да кажа асфалтиран много качествено след това). Кичука също с нови подземни тръби.

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n, що не си дойдеш към Пловдив, тук нямаме проблеми с боклука (все още :) ), градския транспорт е що годе на ниво, имаме си нови автобуси, нямаме кой знае какви задръствания? Какво правиш в София?

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n, що не си дойдеш към Пловдив, тук нямаме проблеми с боклука (все още :) ), градския транспорт е що годе на ниво, имаме си нови автобуси, нямаме кой знае какви задръствания? Какво правиш в София?

 

Какво правя в София? Живея по-добре от колкото в Пловдив. Имам над десет театъра на разположение, кина, каквито все още няма в Пловдив и прочие и прочие. Работя, и знам за какво работя - не съм сигурен, че в Пловдив има работодатели като тези тук с тази затихваща икономика. Мога още много предимства да изброя, но тези са предостатъчни. Градския транспорт в Пловдив изобщо не е на нивото на софийския, вервай ми. Тук има нещо наречено РАЗПИСАНИЕ и то се спазва, въпреки задръстванията, как го правят - не знам, но е факт. Никога не съм чакал повече от пет-десет минути за трамвай. Нямам спомени в Пловдив някога да е имало разписание и то да се е спазвало.

 

Поправете ме ако греша, но кмет на Пловдив е все още Славчо Атанасов, и първото нещо което партията му направи след изборите в Пловдив, беше да скъса с ГЕРБ... че после имаше опити да се подмени кмета с председателя на общинския съвет (от ГЕРБ), след които опити същия вече не е председател на общинския съвет... та от какъв кмет се управлявал Пловдив? Ако не знаете кой ви е кмета и от коя партия е, то за какво говорим изобщо...

 

Да напомня още нещо, което явно сте забравили с късата си памет - Пловдив отказа твърдо да приема балите на София и... случайно се подпали сметището в Цалапица от няколко места едновременно.... Случайно. Като в оня виц - Американски бомбардировач по случайност бомбардира посолството на Китай в Белград. Щирлиц по случайност бе произведен в генерал-майор.

Link to comment
Share on other sites

добра визитка има. Дано не излезе същата рядканица, като предишните - Никита, Миленчовци и т.н...

 

абе тоя щом РЪКОВОДИ групата за антикризисни ситуации към СВЕТОВНАТА БАНКА. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

абе тоя щом РЪКОВОДИ групата за антикризисни ситуации към СВЕТОВНАТА БАНКА. :rolleyes:

 

е то това е притеснителното, де... ама помисли малко, моля ти се...

Link to comment
Share on other sites

А ти пък какво го молиш да направи?Вече е ясна и новата група медии на управляващите - Капитал, Дневник(:)), TV7(?!)... поне според мен.

 

______________________________

 

А такова необосновано "плюене" по "принцип и изобщо" по адрес на ГЕРБ и СДС(СК) не съм виждал в живота си.То да си безидеен е едно ама чак толкова да те е страх, че някой може да си свърши работата...

______________________________

 

sasho_1989 >" Развитието е устойчиво..."

 

Това всички модни пичове ли го ползвате?

 

А за цени на имоти и предприятия говориш не на изуст, а?...

 

(само за отбелязка предишна цена над 850 евро кв.м вече видях 4 договора обикалящи 400 :) интересно )

 

______________________________

 

Искането на ov3rm4n най-вероятно е да не плаща заем към МВФ или Световната Банка ;)

Link to comment
Share on other sites

А значи романа "глад" от Хлебников :). На фона на плюсовете които изброи за София, боклука и трафика трябва да ти са най - малкия проблем, живееш превъзходно, какво искаш повече?

Link to comment
Share on other sites

А ти пък какво го молиш да направи?

Опита се да кажеш нещо ли..............

 

Оверман,не мога да се съглася с твърдението ти за затихващата пловдивска икономика.Това, че не се развива с темповете на Варна и София, съвсем не значи, че запада.Развитието е устойчиво - над 500 000 души неофициално, плюс факта, че наоколо няма село с под 4000 жители.За сравнение - само в Пловдив в момента не се усеща криза с имотите, няма и да се усети, защото пазарът не беше надценен, както се случи във Варна и Бургас, дори и в София.Отделно предприятия като КЦМ,Флавия,Чайкафарма и т.н продължават работа,за разлика от Кремиковци и немалко други ;)

 

МОД ЕДИТ: Сашо, внимавай малко с епитетите и се опитвай да спазваш добрия тон

Link to comment
Share on other sites

Овърман, кой кмет е твоя фаворит за София и кой е твоя фаворт така да се каже за премиер!

Евала ти правя! Винаги изказванията ти са се базирали на факти ( все пак от доста години пишем тук и съм си направил някакви изводи) , но сега не мога да те разбера? Ти виждаш ли алтернатива , която да е реална? Посочвай имена. Би ми било много интересно.

Според мен няма имена и новите явно трудо се докосват до нещо...

Link to comment
Share on other sites

О даа,особено Флавия.За другите съм съгласен, ама баш Флавия.Аа и тези имоти даа.Като се замисля какво строителство правиха някои фирми и 200 евро са им много.Честно казано положението тука(Пловдив) е трагично.И ще става все по-трагично.То затова у големото село(София) е пренаселено.Всички реват,плюят ама се натискат там, нали?Задръствани имало,дупки имало,боклуци имало..бля,бля,бля.Като не ви харесва що сте още там?Защото стандарта на живот е 703045842037523 пъти по-висок, от този в провинцията.И заплатките са други.И живота е друг.И....абе кв'о да обяснявам.Тези,които живеят там го знаят много добре.

Link to comment
Share on other sites

.............- само в Пловдив в момента не се усеща криза с имотите, няма и да се усети, защото пазарът не беше надценен

 

Колкото и да си го обичаме Пловдив, сме затънали бая....

За строителството и имотите работата е мн зле. Имотите бяха умножавани по 4 , а сега за е пълно с апартаменти за по 400 Евра\кв.м. И ако откликнеш на такава след пазарлък отиват и на под 350...

Фирмите , дори и малките имат да си прибират "n" лева от други фирми , и дължат "х" лева на доставчици и тн, а парите от няколко месеца изчезнаха,няма го тоя оборот на средства като от преди година и половина.

Link to comment
Share on other sites

Даже ако имаш кешовица може й по-надолу да отиде цената.

А за оборотите, говори ми.Просто е ужасно.При нас(фирмата в която работя) сме на -70% в сравнение с миналата година.Не знам как още не сме почнали съкращенията.

Link to comment
Share on other sites

Определно пазара на имоти в Пловдив е напълно атрофирал и няма да се оправи скоро...

Строителните фирми са в изключително тежко състояние , няма продажби , няма кредити , дължат пари , цените падат , печалбата им отива , там от където е дошла....

Link to comment
Share on other sites

Колкото и да си го обичаме Пловдив, сме затънали бая....

Мисълта ми е,че в Пловдив сме по-добре в сравнение с пазара на недвижимите имоти по морето,където всеки втори крупен(и не само) строеж е замръзен ;)

 

тук не се вижда такова нещо - за Марково Тепе Мол или Галерията да сте чули някакви проблеми относно завършването им в определения срок?

Link to comment
Share on other sites

Само дето вече ползват повече вазелин, защото от доста време дори не ни прави впечатление, че на някои даже и им харесва... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Мартин Заимов

Мартин Димитров

Каролев би бил един добър кмет на София или финансов мнистър - като знам как ръководи личния си бизнес, бих му доверил столицата или държавата.

Богомил Шопов

 

Неупотребени още лица.

 

Честно казано - бих подкрепил партия с идеите и платформата на Pirate Party или Технологичната партия съществувала за кратко в САЩ. Но поради липса на такива у нас... Синята коалиция на тези конкретни избори.

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми е,че в Пловдив сме по-добре в сравнение с пазара на недвижимите имоти по морето,където всеки втори крупен(и не само) строеж е замръзен ;)

 

тук не се вижда такова нещо - за Марково Тепе Мол или Галерията да сте чули някакви проблеми относно завършването им в определения срок?

 

Ще си ги построят ама тогава ще видят зора, защото 3 мола ще му дойдат много на Пловдив... Особено след като им мина вече тръпката като отвориха първия... По новините скоро чух че в Пловдив в бюрото по труда имало регистрирани само 200-300 обяви за работа, а безработните са десетки хиляди...

 

 

Някъде в интернет има ли я пресконференцията от снощи, че чувам че е била голям цирк??? :)

Link to comment
Share on other sites

Така, незнам каво почнахме да сравняваме Пловдив със София и Варна, но Варна е ужасно място за живеене. Едно лято я крепи Варна цяла година и то, благодарение на Златни пясъци, Албена и т.н. и т.н. Пътищата ужасни, пълно с бездомни котки и кучета и хора мислищи се за най-великите. Мога да кажа и положителни неща за нея - добър П.Р. в сравнение с последните години с Пловдив, силна трупировка, която дърпа с много икономиката им и инвестициите им. Толкова за Варна. Сега за София ще кажа само една фраза, която за мен е предостатъчна - София не е България, за да се наливат почти всички инвестиции да в нея, а и все пак сравняваме столица с областен град малко ми е странно освен ако нямаме развитие примерно, като в САЩ, Канада или др. държави.

П.С. И в София и във Варна съм живял, даже в момента преобладавм във Варна, така че мнението ми е лично придобито, а не ми е натрапено. За Пловдив мога да кажа, че хората се уплашиха от кризата и намалиха разходите си, като това сви оборота на собствениците на фирми и от там съкращения, намаляне на заплати и т.н. Но това е в почти цяла България така.

 

По темата - преди няколко страници за ПР-а на Кошлуков. Еми да, по.често се явяваше в медииното пространство отколкото Менда. Та тя има изключително слаба реклама и според мен ако не беше от ГЕРБ просто отпадаше. Илия Баташки и Емил Кошлуков почти на всеки стълб и билборд. :blink: От къде толкоз пари наляха уж сме били в криза :laughing:

Link to comment
Share on other sites

За какъв ПР говорим?!?!?

Баташки ги бие всичките...все пак той вианги е "on-line" :laughing:

Сигурно в момента уволнява масово в пловдивските нет доставчици

Link to comment
Share on other sites

Говоря, че тези хора се явяваха доста често в публичното пространство и от там са по-познати на нас избирателите отколкото някои други. Хората си гласуваха С НОМЕР 3 за партия и с НОМЕР 3 за мажоритарен, защото пак е от (тук беше грешка от бързането, признавам си) ГЕРБ. Лошо няма и още по-добре, че се маха доганчо от правителството, но ми е странно как почти неизвестни за по-голямата част от гласоподавателите маж. кандидати са на 1-во място. Та за ей такъв ПР говоря.

 

 

 

Специално едитвам заради overman или сега ще имам проблем и с това как ти пиша ника ли ?! Само да попитам на изпит по български ли съм или правя някакво контролно, изпит в момента не успях да разбера?! Радвам се, че ми прочете поста и че ме поправяш ама нито си ми някъв, нито нищо, че да ми казваш какво да правя, визирам - "Виж какво, пиши бавно, прочети поне два пъти това което си написал (ако може и на глас - още по-добре)"

 

П.С Не съм против Менда за мажоритарен, просто за мен беше странна победата й с толкова малко реклама. Както казва Vetim "Истината е, че тези, които дадоха най-малко пари, получиха най-много гласове"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...