Jump to content
BulForum.com

Избори за европейски и български парламент 2009


Recommended Posts

не, не можеш. веднага ще долети Светлия или Rumbata да ти обяснят как трябва ВРЕМЕ! за да проличи колко добре се справя Борисов. ВРЕМЕ! трябва... пет, десет, педесет години... къде си се разбързал?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply
не, не можеш. веднага ще долети Светлия или Rumbata да ти обяснят как трябва ВРЕМЕ! за да проличи колко добре се справя Борисов. ВРЕМЕ! трябва... пет, десет, педесет години... къде си се разбързал?!

 

Хей, чеки малко:) Обърка ли се нещо??

Защо ме намесваш?? Я покажи къде и кога съм бил толкова ревностен защитник на ББ колкото е Светлия??

 

Популярността ми расте. Ще влизам май и аз в политиката. :rolleyes:

 

Може ли пак да попитам, ако днес са изборите (тия дето минаха) и от нас тук зависи кой от тези с шанс да спечели, кой да бъде ? Доган, Станишев, Костов, ББ, че да сложим и Волен и креатурата Яне ? Кой ?

Отново го заявявам: пак ще гласувам за ББ ! А вие ?

 

Щото оттам трябва да тръгнем, с какво разполагаме, какво можем да направим и докъде искаме да стигнем. Е, разполагаме с тия изброените отгоре. :)

Link to comment
Share on other sites

Грешно ги пишеш...

 

Волен+Борисов+Костов+СДС

 

БСП+ДПС+НДСВ(тая умряла партия)

 

И Янката чудещ се къде ще му вземат по-малко парички за навиране между шамарите ;)

 

Те това е.

Link to comment
Share on other sites

Грешно ги пишеш...

 

Волен+Борисов+Костов+СДС

 

БСП+ДПС+НДСВ(тая умряла партия)

 

И Янката чудещ се къде ще му вземат по-малко парички за навиране между шамарите ;)

 

Те това е.

 

Аз имам предвид, че ние сега можем да определим кой от тия да бъде управляващ до следващите избори - само един или няколко, няма значение. Кой обаче да е ? Това ни е проблема. Кое е най-малкото зло ?

Link to comment
Share on other sites

Ами сигурно съм млад и прост, та не мога да се изразя правилно.

 

Ония двете групички горе... +електрона Яне... ами то за тях нЕма значени кой в опозиция, кой на власт. Поне това хубавичко се очертава сега. Само сменят репертоара леко.

 

"Обвинения срещу министри!" "Заловени Крокодили" "Масларова вън от комисията по социални" ама тия лафове да ходят да ги пеят на някой 8-мокласник с плакат на Б.Б. по потник в стаята му.

 

Действията говорят друго, поведението извън прожектора също. Тайни срещички, разни "сдобрявания", подавания на ръчички. После поучително държание от разни трибуни... клоуни имаме достатъчно вече в цирка, няма обаче публика май.

Link to comment
Share on other sites

... клоуни имаме достатъчно вече в цирка, няма обаче публика май.

 

6-7 милиона малко ли ти се виждат ?

 

Разбрах те иначе, но какъв избор имаме това искам да подчертая - НЯМАМЕ избор ! За мен поне!

Link to comment
Share on other sites

Ами ако всеки си гледаше работата...ей сега като тоя наглец Дянков били изчезнали 25 милиона от бюджета на мин. на правосъдието?! Аре, бе!? Дали това не са ония 25 милиона за пенсиите, нарочно от 4 януари догодина (щото иначе е неприкосновен бюджета на правосъдното).

Трайчо Трайков спешно заминавал днес за Москва?! Аре, бе?! Или отива да се извинява и маже за мачо изпълненията и ще ги успои, че пак президента е цакал яко.

 

Всеки го е страх да прави каквото трябва, защото си мисли, че някой друг може да направи точно каквото трябва и все гледа да мине тънко...без да го усетят. И понеже всички правят така, ей ти на "избор" от глухонеми за водещи на шоупрограмата.

 

Такива нелогични действия, които не могат да се оправдаят по никакъв начин (горните визирам, както и простотиите за новини на турски) не вдъхват доверие.

 

А това, че сме си избрали тези въобще не го приемам аз за извинение да не им се търси отговорност.

 

Точно тезата "Нямаме избор" е целта на тази конспирация. Всеки човек, дори най-окаяния има избор. Имате ли по-малко от 3 алтернативи (реални) значи сте или глупави, или много заблудени - казва една преподавателка по икономика.

Системата е порочна, но такава я правим всеки един ден, всеки един от нас.

Link to comment
Share on other sites

Добре бе човек, хубави работи пишеш. Кажи обаче кой тогава е бил правилния избор преди няколко месеца ?

Пич, да ти имам и "логиката" и чудото. Какво значение има какъв е бил избора, след като въпросния избор върши малоумни изпълнения? Нали затова трябва да има достатъчно голям брой мислещи кратуни, които да му скочат тутакси на веждите за да се усети, че така не става. На това му викат гражданско общество по някои други географски ширини, но явно това явление все още е твърде непопулярно в България.

Link to comment
Share on other sites

Пич, да ти имам и "логиката" и чудото. Какво значение има какъв е бил избора, след като въпросния избор върши малоумни изпълнения? Нали затова трябва да има достатъчно голям брой мислещи кратуни, които да му скочат тутакси на веждите за да се усети, че така не става. На това му викат гражданско общество по някои други географски ширини, но явно това явление все още е твърде непопулярно в България.

 

Съгласен съм ! Принципно е така. Практически обаче не се получава, може и да се научим някога де. Трябва да има корективни органи и гражданско общество - реално и двете ги няма - още. И няма и да ги има докато тактиката е: махнете го тоя "тъп", "малоумен", "прост пожарникар" и т.н. дайте да го свалим и да дойде другия, дайте нови избори, тия ще паднат... А от повечето неща, които чувам и чета оставам с впечатлението, че стратегията е именно такава. :)

Link to comment
Share on other sites

стратегията е, след като си го назначил на поста му и си му делегирал всички възможни права да реализира обещанията и програмите си - да го контролираш постоянно и при най-малкия опит да се отклони и замаже - бой през пръстите. а не да го оставяш да те съпунисва и къпе с топла водичка и голи приказки - време ми трябва, те тия преди нас, ми то новините на турски, ми президента... баста! или ще си гледа работата или да си ходи и да идва друг. ако и той я подкара същата - да си ходи и той. докато дойде някой, който си е научил урока от станалото с тия преди него и е разбрал, че срещу себе си няма групичка идиоти, а мислещи граждани, които следят всяка негова стъпка и не им минават сапунки...

 

ето така работи гражданско общество в условия на демокрация.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преди време обсъждахме тук Божидар Димитров и номинацията му за министър без портфейл... Хората които го защитаваха между другото излизаха с довода, че понеже бил без портфейл, то какво толкова можел да направи?! Аз пък твърдях, че ще започне да се меси във външната политика на републиката и ще натвори бая дивотии... Всичко е назад в тази тема, който иска може да провери. Да видим към днешна дата как се справя Божидар и кой е бил прав и кой е бил крив...

 

По всичко личи, че имаме правителство с много добра вътрешна координация по всички въпроси, в което всеки си знае точно отговорностите и задълженията и никога не влиза в противоречие с колегите си. А, и всеки е компетентен за това за което е назначен...

 

http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/01/06/8386...a_turciia_v_es/

 

Очевидно съм сбъркал, прав е зам. външният министър Марин Райков. Това заяви пред "Дневник" министърът без портфейл Божидар Димитров, който в продължение на няколко дни пред български и чужди медии развиваше тезата, че България може да наложи вето на членството на Турция в ЕС, ако не получи финансови компенсации за тракийските бежанци. В крайна сметка в сряда заместник външният министър Марин Райков заяви, че България обсъжда с Анкара темата за компенсациите, но това не е условие за подкрепата на София за бъдещо членство на Турция в Евросъюза.

 

"Божидар Димитров е един от дълбоко уважаваните министри в правителството и не мога да коментирам неговите думи, но позицията на страната ни е, че няма пряка връзка между нерешените въпроси България - Турция и разширяването на Европейския съюз", обяви Райков преди заседанието на Министерския съвет вчера.

"Признавам, че аз съм сгафилият, правилна е позицията на външно министерство", каза по-късно министърът без портфейл.

 

Премиерът Бойко Борисов така и не коментира темата, въпреки че се очаква да направи посещение в Турция в началото на февруари. Изявленията на министъра без портфейл, че София може да наложи вето на членството на ЕС в Турция, вече бяха цитирани от Ройтерс, авторитетното издание EUObserver и многотиражните турски вестници "Заман" и "Сабах". Те цитираха и потвърждението, дадено от пресцентъра на правителството, че това е официалната позиция на България и тя вече била известна. Външният министър на Турция Ахмет Давутоглу дори предупреди във вторник, че "би било от голяма полза да се избягват подобни изявления, които биха могли да влошат приятелството".

 

Междувременно стана известно, че в сряда е уволнен служителят в пресцентъра на Министерски съвет Веселин Нинов. В началото на седмицата Нинов потвърди пред EUObserver, а по-късно и пред "Дневник", че именно твърденията на Божидар Димитров са официалната позиция на кабинета. Шефът на правителствената пресслужба Николай Боев заяви, че Нинов е уволнен, защото не е съгласувал изявлението си с никого. Оставката му е подписана от премиера Бойко Борисов вчера.

 

 

http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/01/06/8386...ie_kum_bojidar/

Премиерът Бойко Борисов направи остра забележка и последно предупреждение на министър Божидар Димитров. Поводът са поредицата изявления на Димитров, че България може да наложи вето на членството на Турция в ЕС, ако не се реши въпросът с компенсациите за тракийските изселници.

 

В интервю пред Би Ти Ви премиерът Борисов обяви, че това е последното му предупреждение към министъра без портфейл, чиито ресор са българите зад граница.

 

"А господин Божидар Димитров съм го предупредил, че при следващ случай просто се разделяме. Когато излизаш и обявяваш подобни неща без нито от премиера, нито от кабинета, нито от парламента това да е обсъждано - не го правиш нито в качеството си нито на историк, нито на шеф на музей - ангажираш пряко министър-председателя и създаваш проблем", заяви Борисов.

 

Министър Божидар Димитров отказа да направи изявление във връзка с изявлението на премиера Бойко Борисов, съобщи агенция "Фокус".

 

В последните няколко дни пред български и чужди медии Димитров твърдеше, че Турция дължи на България 20 милиарда долара компенсации за имотите на тракийските бежанци и решаването на този проблем е условие София да подкрепи кандидатурата на Анкара за членство в ЕС. Тезата му беше публикувана от авторитетното издание "EUObserver", "Ройтерс", както и от турски вестници "Заман" и "Сабах". Външният министър на Турция Ахмет Давутоглу дори предупреди, че "би било от голяма полза да се избягват подобни изявления, които биха могли да влошат приятелството".

 

В крайна сметка в сряда заместник външният министър Марин Райков заяви, че България обсъжда с Анкара темата за компенсациите, но това не е условие за подкрепата на София за бъдещо членство на Турция в Евросъюза. "Божидар Димитров е един от дълбоко уважаваните министри в правителството и не мога да коментирам неговите думи, но позицията на страната ни е, че няма пряка връзка между нерешените въпроси България - Турция и разширяването на Европейския съюз", обяви Райков преди заседанието на Министерския съвет.

 

"Признавам, че аз съм сгафилият, правилна е позицията на външно министерство", каза по-късно пред

"Дневник" министър Димитров.

 

Междувременно стана известно, че в сряда е уволнен служителят в пресцентъра на Министерски съвет Веселин Нинов. В началото на седмицата Нинов потвърди пред EUObserver, а по-късно и пред "Дневник", че именно твърденията на Божидар Димитров са официалната позиция на кабинета. Шефът на правителствената пресслужба Николай Боев заяви, че Нинов е уволнен, защото не е съгласувал изявлението си с никого.

Link to comment
Share on other sites

Това само показва, че около Борисов гравитират прекалено много дупедавци. Тези задължения са напълно изискуеми по международно правните условия предвидени за това. Това, че той не иска или не може да ги изтъргува за нещо... или някой говори през мин. съвет без да му виждаме лицето е проблем и за съжалени сякаш това говорене зад колисите и предоставянето ни на претоплени готови решения става все убедително за мен.

 

____________________

 

А сега гледам как Митко Крика и една ку..ва, не, журналистка плачат за Борислав Цанков. Как бях предвидил това просто още в деня на убийството. Ама толкова са ми елемнтарни.

Впрочем и г-н Инджев добре е очертал за "журналистите" в България, кой за кого и какво може да говори.

Link to comment
Share on other sites

въпроса е каква му е работата на Божидар Димитров да прави изявления относно приемането на Турция в ЕС? като какъв ги прави? не е външен министър, нали? Освен това ресора му е - българите в чужбина. А не бежанците от Тракия - които са българи в България. поправи ме ако бъркам. Изобщо - до момента какво е направил за българите в чужбина Божидар Димитров? Остава ли му време да се занимава с тях?

Link to comment
Share on other sites

Това само показва, че около Борисов гравитират прекалено много дупедавци. Тези задължения са напълно изискуеми по международно правните условия предвидени за това.

 

И нашия министър без портфейл е последния човек, който следва да ги коментира! Постъпката му е абсолютно неприемлива в дипломатическо отношение и само показва как някои хора си я карат като на интервю с Бюреков, вместо да свършат нещо ползотворно.

Ама не, как да свършим нещо ползотворно... Те тея преди нас, всичко опоскали! Желание имаме, ама пари не...

Link to comment
Share on other sites

Ок, веднага ти давам мазно политическо обяснение.

 

Бежанците от Тракия са били точно българи в чужбина. Оставени насилствено извън границите на държавата си, чрез нарушаване на етническата й карта. Техните проблеми именно с държавата под чиято юрисдикция са били или са - в случая недвижимото им имущество - е точно проблем на 1-во място на Външно и на министъра без портфейл по въпросите на българите в чужбина. Това е едно напълно потвърдимо обяснение.

 

Дали обаче проф. Б. Димитров не си позволява прекалена автономия и свирене на соло цигулка по твърде комплексни въпроси изискващи съгласуване не просто в министерски съвет, а на ниво представители на държавите членки на ЕС мисля, че всички добре знаем.

 

Позицията му е правилна, за мен, начина обаче на поднасяне и отстояване напълно неадекватен на политическата обстановка.

Link to comment
Share on other sites

Е айдееее... :)

 

обяснението ти е меко казано смешно. Димитров е министър на българите в чужбина, бивши, минали, настоящи и бъдещи :) Ми тогава да почне да се занимава и с унгарците, поляците, словаците и всички които някога са били в границите на България, а? Де факто те сега са българи в чужбина, след като веднъж са били в българските граници :) и в момента са останали извън границите й след насилственото им променяне...

 

Димитров няма работа във външната политика. За там има министерство. Божидар Димитров може да си има лична позиция по този въпрос, но не може да ангажира държавата с нея в качеството си на министър в действащото правителство. Дори позицията му да е правилна. Това е пълна некомпетентност, липса на координация и гаф и то голям от където и да го гледаш.

 

Негова работа е да се грижи за училищата, читалищата и прочие културни центрове на българите, живеещи извън границите на държавата. Да им осигурява книги, материяли, пари ако трябва. Да настоява за отваряне на такива там където няма. Да осигурява подпомагане за вестници и радиопредавания/радиостанции на български в териториите населени от българи извън България. Нещо от изброеното да е направил или да прави? Мне. Обаче прави изявления относно външната политика на държавата.

 

има и друго обяснение за тоя гаф - наблюдава се склонност у Бойко да прави опипващи движения с министрите си - ако няма остра реакция, добре - а ако има остра реакция - ми министрите са виновни, Бойко не е... Пълна байганьовщина като стил на политика. Липса на мъжество да си носиш отговорността за решенията и приказките и всеки път да се криеш зад гърба на Дянков или Димитров...

Link to comment
Share on other sites

Първо, тези пари, който не ги е прежалил отдавна е герой на Сервантес...

Второ, пак повтарям, АБСОЛЮТНО недопустимо е от гледна точка на дипломацията и протокола, поредния некомпетентен министър да говори, все едно е на масата с приятели, на по чашка сливова...

Трето, много се радвам, че навреме се отказах от политиката...

Link to comment
Share on other sites

Е айдееее... :)

 

...обяснението ти е меко казано смешно...

 

Ходи учи основи на държавата, МПП и МЧП. Министър на българите в чужбина ако си имаш идея какво е? Дай да му видим компетенциите. Ако са общи за българските граждани в чужбина и техните права и интереси, то твоето е твърдение какво е? Имат ли релационни отношения по действащ двустранен договор засягащ български граждани живели на чужда територия и с неуточнени недвижимости там? Има.

 

Не ти казвам дали е само негова работа, но ти обяснявам, че ако иска да си оплакне ръцете и да го прикрият (некомпетентността му за поста) е напълно възможно.

 

Какво е АБСОЛЮТНО недопустимо в политиката е... айде без такива. Беше недопустимо да има дипломатически отношения между Анкара и Ереван поради проведения като по учебник геноцид ама я виж ти имало "вечни интереси", а не вечни принципи.

 

Проф. Б. Димитров от много време мъти водата относно преразглеждане историческите изводи относно средните векове и промяната на генетичната карта на балканите преди 7ми век, а неоспоримия му афинитет действително да говори против суверенни държави наши съседки, колкото и да е забавен не е "недопустим" ами трябва е правилно експлоатиран.

 

______________________

 

"Първо, тези пари, който не ги е прежалил отдавна е герой на Сервантес..." ако си мислиш, че тук иде реч за изплащане на конкретни пари по въпросните имоти... огромна заблуда ;) тука иде реч за международен рекет срещу Турция - вий какво ще ни дадете, ний да не ви плашим с хлопната врата. Ама айде.

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам ти какво си учил... Аз по протокол, дипломация и МО съм учил така. Има си ред за тея неща и той определено не е такъв. Не знам как може да експлоатираш селянията на един неподходящ министър.

А и натиска към Турция е безпредметен. Нейното членство няма да се реши от България, а и аз лично не вярвам някога да се осъществи. Все пак, ЕС е християнски клуб.

Link to comment
Share on other sites

Ходи учи основи на държавата, МПП и МЧП. Министър на българите в чужбина ако си имаш идея какво е?

Проф. Б. Димитров

 

 

Ми дай да му ги видим задълженията и отговорностите - къде са?

 

И не е професор. Къде преподава?!

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам ти какво си учил... Аз по протокол, дипломация и МО съм учил така. Има си ред за тея неща и той определено не е такъв. Не знам как може да експлоатираш селянията на един неподходящ министър.

А и натиска към Турция е безпредметен. Нейното членство няма да се реши от България, а и аз лично не вярвам някога да се осъществи. Все пак, ЕС е християнски клуб.

 

ЕС си е интересчииски клуб, така че може и да си се осъществи, без значение от религията...

 

овърмане мисля че преди време имаше публична лекция в УНСС може затова да е станал професор :lol:

Link to comment
Share on other sites

ЕС си е интересчииски клуб, така че може и да си се осъществи, без значение от религията...

 

овърмане мисля че преди време имаше публична лекция в УНСС може затова да е станал професор :lol:

 

 

да, ЕС не е християнски клуб. Значителна част от гражаданите на ЕС не са християни - факт. не говорете небивалици.

 

освен всичко останало - Турция в ЕС е много по-добре, от колкото Турция в Ислямски някакъв съюз с фанатиците и маниаците от Иран, Либия, Пакистан и Афганистан...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...