Jump to content
BulForum.com

Избори за европейски и български парламент 2009


Recommended Posts

Все по-притеснително е поведението на ГЕРБ в така създалата се ситуация. Вместо САМИ да предложат отстраняване на персоната под съмнение, те я защитават и влизат в плиткоумни закачки с разни други хора.

 

Това не е поведение на парламентаристи, това не е поведението за което са там. Това е поведението на С.С. и сие от преди 7-8 месеца.

 

В обществените служби златното правило не е 99% съмнение 1% сигурност = невинен, а е 1% съмнение и 99% сигурност = негоден. Честните хора, които не са печалбари и нямат какво да крият САМИ се оттеглят от заемани позиции и участия в процедури, когато не могат ВЕДНАГА и по неоспорим начин да докажат 100% изправност на поведението си.

 

Що за поведение наблюдаваме днес, на номенклатурчици от отдавна отишЕл си режим или на Граждани за Ервопейско Развитие на България?

 

За мен вече отговорът е твърде неясен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply

За пореден път се показахме какво представляваме българите пред останалия свят. Явно приказката за ада, казана и българите в него е от вярна по-вярна дори и в началото на 21 век...

Link to comment
Share on other sites

аз не мога да ви разбера, ама честно...

 

Попълнила ли е Желева документи с невярно съдържание? Да.Била ли е управител и собственик на фирма по време на евродепутатския си мандат? Да. Това в нарушение ли е на правилника на Европарламента? Да.

 

Искате ли човек, който не спазва законите да представлява България на такова високо ниво, при постоянната заплаха, че лъжите му могат да излязат наяве?

 

И какво предлагате - понеже Желева е нарушила законите, обаче е наше момиче - да плюем на принципите и законите и да мажем след лъжите й?! Това как ще ни представи пред света?

 

И въпреки че Желева е нарушила закона и се е поставила в това положение съвсем сама - виновна за издънката й е всъщност Първанова и незнамсикой. Само не Желева.

Първанова, която още преди да бъде изпратена като наблюдател в Европарламента е прекратила участието си във всякакви частни фирми и е продала дяловете си - тоест спазила е изискванията?

 

 

Не разбрахте ли, че тия дребни аграрни тарикатлъци НЕ вървят и НЕ минават извън България? И всеки опит да се правим на тарикати в Европа ни излиза през носа?

 

Не мога да разбера и какъв гьон трябва да си, за да излезеш пред европарламента и да заявиш "Не, аз не съм била собственик на фирма, не съм била, просто не съм била собственик" при положение, че абсолютно всеки може да влезе в Търговския регистър и да види, че до 2009 ти СИ бил собственик на въпросната фирма.

Link to comment
Share on other sites

Първанова, която още преди да бъде изпратена като наблюдател в Европарламента е прекратила участието си във всякакви частни фирми и е продала дяловете си - тоест спазила е изискванията?

 

Не разбрахте ли, че тия дребни аграрни тарикатлъци НЕ вървят и НЕ минават извън България? И всеки опит да се правим на тарикати в Европа ни излиза през носа?

Не знам какво и къде си гледал, но по БТВ, казаха че Първанова също е била собственик до 2009, въпреки че е била евродепутат и наблюдател периода 2007-2009, чак за новия си мандат се е махнала, така че в случая крадеца вика "дръжте крадеца" :)

 

 

Зле си се представи. Под напрежение заекваше и не можеше да си върже приказките. С това бутане на жени навсякъде от Бойко не е съвсем работа...

Link to comment
Share on other sites

че нея не я бута Бойко... бута я ТИМ... и децата го знаят. Още от времето, когато на 20 години е станала член на борда на приватизационен фонд...

 

за Първанова - вероятно не съм разбрал, но това не може да оправдае Желева. Все едно понеже застреляха Боби Цанков, да взема и аз да застрелям някой...

Link to comment
Share on other sites

И какво предлагате - понеже Желева е нарушила законите, обаче е наше момиче - да плюем на принципите и законите и да мажем след лъжите й?!

 

Всички останали страни го правят - знаят си кирливите ризи обаче не си ги вадят където не трябва. Ти например си поредния типичен български екземпляр който иска на Вуте да му е зле за да му е леко на душата и това ми е станало от много време ясно.

Link to comment
Share on other sites

Всички останали страни го правят - знаят си кирливите ризи обаче не си ги вадят където не трябва. Ти например си поредния типичен български екземпляр който иска на Вуте да му е зле за да му е леко на душата и това ми е станало от много време ясно.

 

всички останали страни не биха допуснали изобщо да се стигне до такъв срам, защото никога не биха изпратили спорен и съмнителен кандидат. такива като Желева изобщо не биха били издигнати, именно защото им знаят кирливите ризи, сещаш ли се? За това и не си ги вадят в европарламента - защото тия с кирливите ризи изобщо не стигат до там.

 

За Желева и кирта й се говори от месеци. От месеци се знаеше какво ще стане. Прегледай чуждите вестници от кога пишат за това. Но не - бай ти Ганьо е най-тарикат... и после все другите са му виновни.

 

Кои са тези "всички останали" които според теб го правят? Говори ми конкретно... Не ми философствай с общи приказки тип "всички са маскари"... защото не са, колкото и да им се иска на ганьовците.

 

И поледно - Желева излъга ли или не излъга? А?

Link to comment
Share on other sites

Какъв ден за България...

 

Румен Петков в "Шоуто на Слави", Татяна Дончева в "Шоута на Иван и Андрей".

 

Какво поведение, какви високи пиедестали. Какви близки приятели (първия гост и едноименният му домакин).

 

Що за възпитание, що общество, що за публика е таз' заслужила тез' артисти.

 

_____________________

 

Впрочем, горд съм, че има такива депутати в ЕП като Антония Първанова, които много добре знаят, че една такава ОМЕРТА в политики отнасящи се до държавни интереси е пагубна и от нея имат интерес само определени кръгове, които обаче не са част от обществото.

Когато мнозинството от българите похвалят постъпката на някой изобличил някого в лъжа, измама, фалшификация или други нерегламентирани действия без да търси от това лична облага, ще съм спокоен. Спокоен, че място в държавата ни за мишки, наглеци и всякаква сган унищожаваща правото на всички други за живот и щастие НЯМА.

 

_____________________

 

А, нали знаете, че горе довода "Крадеца вика дръжте крадеца" е напълно безпочвен? Да пускат сигнали, бе. И за нея. И за всеки друг който лъже, краде и нарушва. Мен не ми става приятно като крия, че някой лъже и видиш ли съм минал метър, че другите не знаят. Приятно ми е хората като знаят, че ако някой лъже, краде и мами ще бъде издаден - защото така е правилно, национално отговорно и отговорно към всички други партньори.

Link to comment
Share on other sites

Някой ден детето ти като почне да лъже или недай си Боже открадне нещо, го издай в полицията...

 

На мен също не ми е симпатична, но това ли е начина? Пред цяла Европа да се изцепи тая мърша и да излага цяла България по тоя селски начин. Такива проблеми според мен трябва да се решават в самата държава, а не да стават достояние на целия свят. Какво мнение ще изгради това в очите на хората. Той и Бойко си го каза - не ни трябват пазачи около казана в ада...

 

И защо до сега никой нищо не е казал, не е като да не са правени проверки преди това...

Link to comment
Share on other sites

А като в цялата държава всеки гледа да скатае на другарчето прегрешенията? Примера с детето въобще не ми го пробутвай - толкова е неправилно структуриран и отнесен, че няма на къде.

Дянков също беше нарушил процедурата за избягване на конфликт на интереси и беше действал със закъснение при оттеглянето си от компании. Това пак никой не го огласи с много малки изключения.

 

Ако лъгането за една лъжа още веднъж е много хубаво..., то значи има нещо дълбоко грешно в цялото мислене по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Не става въпрос да се лъже, изобщо не ми изопачавай думите. Става въпрос, че тези неща не е нужно да се обсъждат пред целия свят. Още повече, че компетентните органи, от които зависи кандидатурата на въпросната депутатка не са констатирали нарушения. От къде на къде, тъпата Първанова ще е тази, която трябва да компрометира сънародничката си?!

Link to comment
Share on other sites

Кое ви учуди в случая бе момчета? 2те са си пряка конкуренция... много ясно че ще се дебнат да се @бнат когато и където могат. Не е само в политиката това. И не е само тук. Само тук може някой да е леко по-нагъл защото контрола не е толкова добър като другаде, но не е като да ги няма подобни случаи навсякъде. Не е и като хората с много пари да са над закона и в други държави. Защо изобщо се учудвате и сте толкова възмутени не разбирам. Всъщност правилно е да сте възмутени и от 2те дами но първо едната не е трябвало да се кандидатира за въпросния пост след като е ясно как ще я гледат а другата е можела по-рано да го направи но е напълно възможно това да е част от по-голяма схема за да може после да се спекулира с въпросната случка на други нива и да се генерализира в стил "а тази партия излъчи кандидат който ... бла бла"

Link to comment
Share on other sites

Не е като да не се знаеше за проблемите на Желева ПРЕДИ изслушването й. Месеци преди. Само че въпреки всички публикации по западните вестници, въпреки всички въпроси, които повдигнаха още тогава - продължиха да я гласят за комисар. Не знам какво са си мислели. Ако вие не четете вестници и не се интересувате - нормално е да си мислите, че Първанова е повдигнала въпроса за пръв път на изслушването. Само дето не е така. Така че информирайте се първо, после се възмущавайте и решавайте кой крив кой прав.Тя дори заплашваше немски вестници със съд за клевета... обаче не знам да е завела дело. Що ли?

 

Освен това гледахте ли самото изслушване или коментирате чутото от трета ръка? На самото изслушване Първанова изобщо нямаше да се появи. Желева обаче обяви, че Първанова разпространява слухове и клевети за нея в европарламента. След което водещата изслушването даде думата на Първанова да отговори. Изобщо никой нямаше да я търси, ако Желева не беше я споменала, тя дори не е в комисията

 

Ще е хубаво сега наистина ако е убедена, че Първанова я клевети и пуска слухове за нея, Желева да заведе дело. Цял свят чу Първанова. Ако казаното е наистина безпочвена клевета, значи Желева няма причина да не спечели в съда.

Link to comment
Share on other sites

Никакъв съд, просто юридическия екип по случая ще излезе със становище.

 

А за от кога се знаеше за тази персона, че е неподходяща за държавна служба въобще...ами от как се появи още в ГЕРБ като кандидат за кресло на министър.

 

Но "да защитим женицата" и добавям "че от ТИМ ме държат за топките" е поведението в момента - или поне така изглежда. А дали е виновна или не никой не го еня май.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

още по-интересна е случката с един друг Генади... просто защото е истина, случила се е наистина в милата ни Родина...

 

http://genadi.there4you.org/?p=486

 

Ако не сте чули - на 18 Януари имаше протест в Стара Загора срещу системните обгазявания на града. На протеста полетели едно-две яйца от протестиращите към министрите Нора Караджова и Николай Младенов. В резултат на което се разиграва следната случка:

 

-Ало,г-н Михайлов?

-Да, същия.

-Добро утро, обаждам ви се от РПУ Стара Загора…

-О.о

-…търся ви по една работа. Ще може ли да наминете днес да си поговорим?

-Нещо сериозно ли е станало?

-Не, няма нищо, просто искам да си поговорим. След колко време ще може да сте тук?

-Предполагам до час-два.

(…)

Когато някой подобен г-н с изключително любезен глас ви събуди, то събуждането е наистина ефективно-като рициново масло.

(…)

-Разпространявал сте из интернет датата на протеста?

-Да, няколко форума.

-И сте споменавал думата ‘яйца’?

-В съвсем друг смисъл. Не съм подстрекавал да се плюе министъра…

-Това се оказа медийна спекулация…Вие сте бил на протеста на 18-ти?( За чист въздух)

-Да.

-И не сте хвърлял яйца?

-Не.

-Не знаете кой е хвърлял?

-Разбрах по-късно по новините. Нямам никаква идея.

-Видяхте ли някакви маскирани момчета?

-Имаше някакви, да.

-Познавате ли ги?

-Не. А и бяха маскирани, как да ги разпозная точно, дори и да са ми познати?

-Уф…абе то едно яйце хвърлено и медийте са написали, че има дъжд от яйца… та от софия се обадиха…та… както и да е. Напишете си трите имена и това което си говорихме тук…

 

Тук някъде въпросния чичко полицай(който биваше як, честно) отвори на компа си папка, наименувана ‘яйца’. Там имаше две мой снимки-едната от постера на “…щье дойдье дьен”, другата- бивам готин, с туркини. Следващия файл беше от написаното в нета. Всичко е разбира се, абсолютно насериозно, няма 5-6. Като фон върви и шоуто на дългия.

За достоверността на гореописаното се подписвам с честта си.

Обгазяване тровещо няколко стотин хиляди човешки същества VS. птичи зародиш, хвърлен срещу областната управа от банда непълнолетни- найс, рийли найс.

Уелкъм ту Абсурдистан

 

********

Разбира се, това не е целия разговор. Реално той продължи грубо около половин-един час. Причината да бъда извикан е, че аз съм този който е създал темата, като съм копирал обявлението, което е из целия нет. Отделно от обявлението наистина споменавам носене на яйца, но отде да знам, че някой наистина ще ги донесе(и използва)? Демек, основната идея е дали аз мога да посоча извършителите на подлото дело.

От полицая разбрах, че поне още няколко човека от този форум са били извикани предишния ден. Вероятно предстои и още една персона да бъде привикана да дава обяснения, и това защото след протеста зачопляме тази тема. Снимките които са намерили са от стария ми блог и от ‘програмата’.

 

Те така... Някой явно тайно се надява да се уплашат хората и спрат да изразяват свободно мнението си. И е пуснал плашилата в действие. Ама май е сбъркал времето...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ето малко материал, _който лично мен ме радва, но все пак и критиците могат да си кажат):

 

Кабинетът получи зелена светлина за €6.4 млрд.

 

09 февруари 2010 / News.dir.bg

Оперативните програми "Техническа помощ" и "Регионално развитие" получиха днес положителна оценка за съответствие от ЕК след четири месеца усилена работа, в която наваксахме забавяне от 2 години.

 

Това каза на извънредна пресконференция в Министерския съвет вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков. В пресконференцията участваха и премиерът Бойко Борисов и министърът на регионалното развитие и благоустройството Росен Плевнелиев.

 

Европейската комисия оцени, че имаме адекватна система за контрол и управление в съответствие с европейските изисквания, добави Дянков и подчерта, че сега в страната ще влезе нов финансов ресурс.

 

"Без такива оценки България нямаше възможност да получи ресурс от 6,4 млрд.евро. България беше единствената страна от ЕС, на която по времето на кабинета "Станишев" два пъти беше отказвана тази оценка за съответствие", заяви финансовият министър.

 

Най-големият успех е създаването на информационната система за еврофондовете, която беше направена за два месеца. Сега, като можем да използваме междинни плащания, ще съсредоточим усилията си за правене на проекти, ще бъдат и опростени процедурите, за да стигат по-лесно парите до бенефициентите, обясни Дянков.

 

По ОП "Регионално развитие" за две години и половина реално изплатените средства са 20,9 млн. лева, каза Росен Плевнелиев. Само за последните 6 месеца са разплатени още 70 млн. лева. До края на тази година се очаква да бъде разплатен реално свеж ресурс към бенефициентите в размер на 400 млн. лева. До края на 2010 г. трябва да бъдат договорени общо около 1,5 млрд. лева, което означава за година и половина да бъде утроена сумата на договорите, които ще бъдат подписани, каза министърът.

 

На свой ред Бойко Борисов призова местните власти да започнат активно работа по оперативните програми.

Когато фактите от Брюксел говорят всички трябва да мълчат, каза той и отбеляза, че тази година можем да усвоим близо 3,4 мрд. лв.

В момента пари има за тези, които съумеят да си ги вземат, категоричен е премиерът. По думите му сега ще си проличи кои кметове са добри.

Link to comment
Share on other sites

Критиците в момента мислят "факти!!!" как през 2008 и 2009-та всичко беше 6 без 10 и тия простаци от ЕС само лъжат. И ако не беше влизането ни в ЕС, НАТО и ГЕРБ на власт щяхме да сме супер в задния двор на Русия, а Путин щеше да ни хвърля кучешката радост, която Мечето му (с главна, все пак Медведев е президент) не е дояло.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ГЕРБ предлагат отмяна на забраната за пушене на обществени места

 

photo_verybig_483514.jpg

 

Поредното гениално предложение. Сравняваме се с тези и онези, но винаги ще сме последна дупка на кавала, защото няма ред. :(

Link to comment
Share on other sites

Ами ориент майна...

 

И масите за пушачи и такива за непушачи когато не са в отделни помещения е като вица за отделения в басейна за пикаещи и непикаещи

Link to comment
Share on other sites

Ти да си бил скоро в такова заведение? Освен на открито? Не е било да съм ходил в заведение с повече хора и като се върна да не ми миришат дрехите на цигари. Единствено в Хемингуей като бяхме наскоро после нямаше "поражения" и то вероятно може да се сетиш колко много хора е имало. Отделно че там имат отделни зали за пушачи и непушачи.

 

Виж в Хепи-то до х-л България е абсолютен смях - 2-3 маси за непушачи близо до вратата (и онази стена от която подобно на ръцете от ада излизат някакви хора аха аха да те хванат за ушите) и това е. Другото над 80% е за пушачи. Разбираемо междувпрочем...

Link to comment
Share on other sites

Абсолютен срам за ГЕРБ. Гражданите за ЕВРОПЕЙСКО развитие на България се изгавриха с една от основните директиви на ЕС - борбата срещу цигарите. Пратиха ни при страните от третия свят, ебати дори в Македония и Турция е въведен този закон.

 

"Мотивът на ГЕРБ за промените е, че пълната забрана в заведенията ще се отрази много лошо на бизнеса в условията на криза, а и няма да се спазва."

 

А това е най-големия срам - самопризнание че си неспособен да наложиш закона, че се некадърен и НЕ СТАВАШ!

 

http://bgpetition.com/bez-tsigaren-dim/index.html

Link to comment
Share on other sites

Напротив! Това е първият случай от 1989 насам, когато правителството се противопоставя на наредбите на големите батковци от ЕС! Дълбок поклон до земята от мен!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...