Jump to content
BulForum.com

Избори за европейски и български парламент 2009


Recommended Posts

Не знам доколко е розово при въпросния Божидар, но определено има твърда позиция към Македония.

 

@Раптор, мнозинството на ББ си има и предимства. Така опозицията ще е по-силна и ще го държат под наблюдение.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply

Изказването по-горе, че Божидар е приятел на Бойко и за това е получил поста беше чисто иронично казано, но Овърман, както винаги само това чакаше, за да може да се хване като удавник за сламка и да залее ББ с плюнки.

 

Овърмане, възмущаваш се, че хора свързани с ДС, като Доньо Донев са неправилно изолирани, въпреки заслугите си и в същото време се възмущаваш, че други хора, също със заслуги са допуснати до властта. Ей това е ако не е лицемерие, не знам какво е... Или и при теб е на наши и ваши?

Link to comment
Share on other sites

Баси, колко сме загубени, че не можем да схванем иронията на ББ и още повече дълбоката мъдрост на решението му да измисли министерски пост за един комунистически функционер-националист с агентурно минало. Аз лично си посипвам главата с пепел и отивам да се срамувам в ъгъла. :lol:

Link to comment
Share on other sites

@Раптор, мнозинството на ББ си има и предимства. Така опозицията ще е по-силна и ще го държат под наблюдение.

 

Вярваш ли? Защото аз вече на никой от тия барсали не вярвам... Уморих се през годините...

Link to comment
Share on other sites

Аз казах ли преди 2-3 месеца че за другите избори ще е добра идея да си регистрирам партия. Не че ще съм по-добър нещо, не че ще променя кой знае какво но за разнообразие поне този път аз да прилапам малко кинти :lol: Досега и сините и червените и жълтите и който и друг цвят да хванеш все с това са се занимавали, без изключение... та затова като откровен човек няма да лъжа че ще прилапам каквито има по-апетитни сделки но пък ще гледам поне малко от малко работа да свърша че да не ми тежи на съвестта че съм взел над 20 пъти повече от необходимото за свършването на работата - та поне 20:1 коефициент да държим ще има огромна файда в крайна сметка... всички са на печалба така нали? В смисъл то ясно че ще взимам повече кинти от необходимото обаче поне нещо ще се свърши, няма просто ей тъй да изчезнат милионите и нищо да няма насреща в крайна сметка...

 

Айде другите избори сме ние :lol: Кой идва с мен :P

Link to comment
Share on other sites

Айде другите избори сме ние :lol: Кой идва с мен :P

Дедо, само ако ме направиш министър без портфейл, отговарящ за българите в чужбина. Е, нямам агентурно минало, още по-малко пък съм имал каквито и да било връзки с компартията, но все ще измислим нещо - може да пусна фалшива биография във в. Труд и 24 часа, предполагам няма да ми откажат да я публикуват. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дедо, само ако ме направиш министър без портфейл, отговарящ за българите в чужбина. Е, нямам агентурно минало, още по-малко пък съм имал каквито и да било връзки с компартията, но все ще измислим нещо - може да пусна фалшива биография във в. Труд и 24 часа, предполагам няма да ми откажат да я публикуват. :lol:

 

Как така без портфейл? Няма такива работи без портейл - със и то дебел трябва да има...

 

 

ПС: Някой да ме светне какво прави един министър без портфейл и каква е далаверата да си такъв? Поне взима ли министерска заплата?

Link to comment
Share on other sites

ПС: Някой да ме светне какво прави един министър без портфейл и каква е далаверата да си такъв? Поне взима ли министерска заплата?

Е ти пък, бива и да не взима. Освен това се ползва с всички привилегии на властта (по време на управление едва ли им се налага да плащат за каквото и да било), но най-важното е, че участва в работата и решенията на Министерския съвет, което означава опашка от "лобисти" с дебели портфейли пред вратата ти. :lol:

Link to comment
Share on other sites

министър без портфейл НЕ разполага с пари, това означава. Член е на Министерския съвет, но без да оглавява някое от министерствата.

 

Обаче му се угажда на егото, това е добавка от мен. :rolleyes:

 

само да попитам - не е ли логично да назначи приятел - човек на когото може да има наистина пълно доверие???

Link to comment
Share on other sites

само да попитам - не е ли логично да назначи приятел - човек на когото може да има наистина пълно доверие???

 

Не, защото думата "шуробаджанащина" е измислена точно за такива случаи.

Link to comment
Share on other sites

Измислена е за случаи, когато човек нямащ общо с дадената длъжност/проект го получава без обективни предпоставки за това.Тук на лице такива има - а агентурната заигравка наистина е жалка.Да отварят всички досиета и да се преценя "пост за пост" или още по-точно "човек за човек" - това е обществения интерес, а не този на Иван Костов и Мартин Димитров (по-скоро на БСП и ДПС, но в СДС също има доста матриал).

Link to comment
Share on other sites

Мдам, увлечени в данданията покрай назначаването на Божидар Димитров за министър, изтървахме един друг агентурен ход на ББ:

Кметът на София обяви, че след избирането му за премиер временно изпълняващ длъжността кмет ще е заместникът му Минко Герджиков (също обявен официално като сътрудник на бившата ДС - бел. ред.) Той и сега изпълнява тази функция, тъй като Борисов се води в болничен. Герджиков официално ще бъде избран за и. д. кмет на сесия на общинския съвет на 29 юли .

Както се казва, на печелившите честито! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Само да вметна, много по сериозен е въпроса с г-н Вежди Рашидов - не знам нито да е доказан скулптор, нито естет, нито борец за граждански права, нито управленец (не искам да казвам мениджър).Какво ще прави той с министерство на културата?Ще ги учи да бият полицаи?Защо не го дадат на някой човек с добри управленски качества като бившия вече мин. Вълчев - да, много трудни решения взе, но сега образованието (като с-ма, не като резулатати - много е рано за тях) е доста по-добро и стройно.От това има нужда културата.

Link to comment
Share on other sites

Едно цитатче специално за ov3rm4n:

 

Новото правителство още не е започнало, а традиционните хейтъри го "заапаха". Вече съм казал - на тях и Иисус Христос не може да им помогне. Вечно ще са недоволни. Никога няма да осъзнаят, че промяната трябва да тръгне от тях самите...

 

А долното цитатче е както и аз мисля, даже и още доста може да помогне според мен, от разочаровани офицери може много полза да има:

 

Беше ясно от самото начало, че Божидар Димитров ще е водеща фигура в ГЕРБ. Той изигра силна роля за прецакването на основния опонент БСП.
Link to comment
Share on other sites

каква промяна бе, момко? Със стари курви прави ли се нов бардак?! С ченгета и комунисти Бойко ще прави промяна... леле-леле... не просто си сляп, ами и ти харесва да си сляп. твой си проблем. никой не може да ти помогне...

 

ето ти един не-анонимен цитат, от един от най-добрите жрналисти в България, от малкото останали със собствено мнение и не купени:

Вече сме 2009 година, но все още за повечето деца най-вълнуващият подарък си остава колелото. Тази традиция присъства и в културата – спомняте си филма „Куче в чекмедже” и вечно зелената реплика „Тате обеща да ми купи колело, ама друг път”. Дори и да е с една спукана гума, изненадата от подареното колело винаги е приятна. Разбира се, някои родители не се стърпяват и издават предварително какъв ще бъде подаръкът. Така децата пак са щастливи, когато си получат колелото, но не са изобщо изненадани. Но ако колелото наистина е със спукана гума, тогава са много изненадани. Дори много неприятно изненадани.

 

През последните две седмици бъдещият премиер Бойко Борисов влезе в ролята на нетърпеливия родител и ден през ден ни съобщаваше имена на бъдещи министри. Така до днешния ден неизвестните останаха много малко. Като цяло новите министри изглеждат обещаващо. Млади хора, част от тях публично доказани и най-важното – демонстриращи желание да управляват открито. Т.е. в общи линии знаехме какво колело ще получим. Само, че никой не ни каза за спуканата гума. Присъствието на Божидар Димитров в новото правителство е спуканата гума.

 

Агент на Държавна сигурност, за когото има сведения за получени възнаграждения, използвал три псевдонима – Кардам, Тервел и Телериг. Какво е правил конкретно, няма значение. Сега не е времето да го оценяваме. Въпросът е принципен – Димитров е част от системата, която принуди хиляди българи да напуснат страната. Сега той ще отговаря за българите в чужбина.

 

В понеделник Димитров ще бъде избран за министър с гласовете на новите управляващи. Същите управляващи наложиха ефективна лустрация за сътрудниците на Държавна сигурност в парламента и ограничиха участието им в ключови комисии. Все едно имаме две съвсем различни мнозинства. Не е принципно, не е и честно. Няма и логично обяснение. И със сигурност другите министри в новото правителство не се чувстват комфортно в тази компания. Дори и да не си го признават.

 

и още един цитат тук - http://www.svobodata.com/page.php?pid=1121&rid=154

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Из стенограмата от заседанието на правителството на 19 август 2009г.

Бойко Борисов с визионерско разбиране за донорството в стил „Айзък Азимов”: първо даряваш орган, после те клонират!

БОЖИДАР НАНЕВ: ...Справките показват едни много сериозни средни цени за трансплантация в Европа – 45 хиляди евро на бъбрек, 60 хиляди евро за сърце и черен дроб, 200 хиляди евро за стволови клетки от донор.

БОЙКО БОРИСОВ: Нанев, цифрите са сериозни. Но една „С” класа струва 60 хиляди евро. Кое е по-ценно – кола за Министерски съвет или за Парламента, или сърце за някой човек?

БОЖИДАР НАНЕВ: Веднага мога да отговоря.

БОЙКО БОРИСОВ: Струват сериозни цени. Струват. Кое е по-важно? Сърцето, бъбрека, дроба. А и после на тази кола има масла, горива, допълнителни разходи. А тук минус разходи, спира хемодиализата. Започваме да пестим от това, че сме дали здраве на човека. ... В същност огромният проблем в момента на чакащите не е толкова финансовият, а липсата на донори. Вие видяхте едно семейство какво направи с нещастието си – спаси няколко други живота. И ние трябва да помогнем в тази посока, защото към момента 1.2 са донорите. ...Но това трябва да се обяснява на хората и то да се обясни - всъщност когато е в тази мозъчна смърт можеш да направиш част от теб да живее и си оставаш И ако след време се разреши клонирането, могат да го намерят този човек, да ти вземат от бъбрека и да те направят нов.

 

Просто без думи.

Link to comment
Share on other sites

Wow, досега се чудех кой ще пренесе научната фантастика в реалността, но вече имам отговор - това е само и единствено бат' Мухобойко. От утре всички под строй за осъществяването на ускорения прогрес на човечеството, усвояването на извънземни технологии като клониране на човеци от присадени бъбреци, космически пътешествия със скорости надвишаващи с няколко порядъка скоростта на светлината и прочее уникални постижения.

@ov3rm4n, идва момент, в който трябва да се откажеш от настоящия си псевдоним и да се прекрати това оскверняване. Има само един на този свят, който е достоен да се нарича overman и това е бат' Мухобойко. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз очаквах да слезе в Гърция и да им загаси пожарите! Все пак като чух типичното "Ще им помогнА" и познавайки основната му специалност, събрах две и две и зачаках. Пусто не се получи :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Момчета, не че нещо ама вдигате само вече изпълнилата си ролята тема и то с някакви коментари "на дребно".Що не направим нова "Обща политическа тема" и там да си се появяват такива неща?

Link to comment
Share on other sites

Момчета, не че нещо ама вдигате само вече изпълнилата си ролята тема и то с някакви коментари "на дребно".Що не направим нова "Обща политическа тема" и там да си се появяват такива неща?

 

Е то пък понеже в тоя раздел напоследък темите се избиват коя да е отгоре и има някакво значение... Пък и темата си продължава, сега се обсъждат резултатие от спечелилите изборите :)

Link to comment
Share on other sites

Те ти, булка, Спасовден:

Няма да има ревизия на скандалните горски замени

 

Мораториумът върху изваждането на вече заменените гори от държавния фонд беше едно от основните предизборни обещания на ГЕРБ, но месец след като пое управлението, се разбра, че забраната няма да е абсолютна и няма да се ревизират скандални заменки.

"Не можем да налагаме мораториум върху вече извадени терени със задна дата, защото това противоречи на конституцията".

 

Някои от скандалните замени, изнесени от ГЕРБ преди изборите:

 

* Заменените 94 дка до Евксиноград на мястото на рибарското пристанище "Траката", дадени на бившия зам.-министър на вътгрешните работи от СДС Явор Хайтов. Терените са оценени по 28,54 лв./кв. м.

 

* Компанията "Патрай"на Антон Вергилов Боянов, бивш висаджия и съдружник на убития Георги Илиев и Николай Цветин във "ВАИ холдинг", е получил 151,9 дка край Кюстендил, оценени по едва 82 стотинки за кв. метър. Договорът за заменката е подписан от шефа на агенцията по горите Стефан Юруков на 26 януари 2009 г. ден преди да влезе в сила забраната върху замените.

 

* Фабрика "Медикет" е заменила 917 дка, оценени по 68 ст. за кв. м. Според ДАКСИ един от собствениците на "Медикет" е дружеството "Симеон 2", в което акционери са сегашният Емил Димитров и Славян Теофилов.

 

* Братът на Красимир Гергов Тодор е получил 138 дка край Каварна чрез фирма "Про консулт 2004" ЕООД. Според оценките горите край морето струват едва 7,87 лв.

 

* С 20 дка в Каварна на цена малко над 8 лв. за кв.м се е сдобила фирма "БГ ленд Ко" ООД, съдружник в която е Велимир Магурев. Според публикации в медиите той има условна присъда за измами с недвижими имоти и конфискация на имущество, като делото е върнато за преразглеждане.

 

Мдам, и каква стана тя сега? Нещо доскорошните върли защитници на делото на бат' Мухобойко се потопиха дълбоко. Обаче това е кофти, щото в момента да речем няма кой да ми обясни аджеба вярното тълкуване поведението на премиера-мутра и неговата компания.

 

Иначе аз няма какво повече да добавя, освен да цитирам едно от мненията в дискусията под статията, което отразява перфектно ситуацията:

Ако някой се е надявал бодигардът на Тато да излезе по различен от всичките Татьови, то не е било от наивност и липса на здрав разум, а от отчаяние.
Link to comment
Share on other sites

Това наистина е скандално, само че Бойко е казал, че като се прибере ще свика събрание, за да се преразгледа решението. Според мен няма как да не търси отговорност от своите, надявам се да има изгонени...

Link to comment
Share on other sites

... Ако някой се е надявал бодигардът на Тато да излезе по различен от всичките Татьови, то не е било от наивност и липса на здрав разум, а от отчаяние. ...

 

Именно именно, затва мен ме изберете на следващите избори, пак ще съм същата маскара като останалите поне няма да го крия... а и съм наш човек все ще почерпя нещо :lol:

Link to comment
Share on other sites

Те ти, булка, Спасовден:

...Ако някой се е надявал бодигардът на Тато да излезе по различен от всичките Татьови, то не е било от наивност и липса на здрав разум, а от отчаяние.

 

Правилно ! Затова предлагам повече на нищо да не се надяваме в България и или масово и вкупом да емигрираме (това е вариант в който със сигурност ВСИЧКО в България ще се оправи), или всички вкупом, масово и единодушно да извършим харакири - това пък вече ще реши абсолютно всички проблеми наведнъж и завинаги.

 

И имам един въпрос към така проницателните песимисто-"реалисти". Кои не са "татьови", не са учили по "татьово" време и нямат нищо от тази система ?

Може би е най-добре в България да не се допуска никой над 17-18 години да участва в политически и въобще в какъвто и да било управленски живот и или да отива на село, или в гората, или да хваща пътя към чужбината.

 

Хау ! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...