Jump to content
BulForum.com

Антивирусни програми, Adware&Spyware removers


Guest cheese

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply
Вече съм си с нова инсталцийка :)

Къв Виндовс сложи?

И сега направи за сестрата един рестриктед узер акаунт, а на админа пльосни една парола.

Ако си сложил Виста, ползвай си нейния firewall. Антивирусна не препоръчвам :bgrin: . Аз лично имам една инсталирана във виртуална система, с която сканирам по веднъж разни новосвалени неща.

Link to comment
Share on other sites

Vista Ultimate x64 SP1 Integrated OEM Feb 2009

Това му сложих на хайвана.Сега трябва да си оправя фонетиката и съм 6+.

Link to comment
Share on other sites

Къв Виндовс сложи?

И сега направи за сестрата един рестриктед узер акаунт, а на админа пльосни една парола.

Ако си сложил Виста, ползвай си нейния firewall. Антивирусна не препоръчвам :bgrin: . Аз лично имам една инсталирана във виртуална система, с която сканирам по веднъж разни новосвалени неща.

 

Остави тая работа... ограничава сестрата като начало но антивирусна нека да си сложи - той да си прецени коя - ние с теб сме друга бира :)

 

 

Vista Ultimate x64 SP1 Integrated OEM Feb 2009

Това му сложих на хайвана.Сега трябва да си оправя фонетиката и съм 6+.

 

Ай честито... кога каза че ще почерпиш че да не се разваля? :P

 

Фонетиката - свали си от MS - keyboard layout creator и си нагласи както ти е кеф - аз съм си направил на 6-цата на кирилица да ми пише №, теди си направи и с ударение (аз не се сетих и затрих файловете и сега ме мързи) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Реших да си купя Norton Internet security 2009 и се чудя дали има начин да се ползва едно и също копие на десктопа и лаптопа едновременно? Не съм ползвал този продукт и не знам как точно се активира; лиценза по принцип е за един компютър и дали е възможно със същите параметри да го активирам и на лаптопа?

Благодаря предварително.

Едит: Съзнавам, че ползването на един лиценз за 2 машини е в противоречие с лицензионното споразумение, но все пак по-добре така, отколкото да го сваля от тракерите.

Link to comment
Share on other sites

Реших да си купя Norton Internet security 2009 и се чудя дали има начин да се ползва едно и също копие на десктопа и лаптопа едновременно? Не съм ползвал този продукт и не знам как точно се активира; лиценза по принцип е за един компютър и дали е възможно със същите параметри да го активирам и на лаптопа?

Благодаря предварително.

Едит: Съзнавам, че ползването на един лиценз за 2 машини е в противоречие с лицензионното споразумение, но все пак по-добре така, отколкото да го сваля от тракерите.

Много зависи от политиката на фирмата, трябва да се консултираш директно. Има фирми които разрешават подобен казус. Също има и доста специални лизензии, дали са различни учреждения, като училища, административни сгради и т.н. Но си мисля, че ще има хубав изход от проблема ти, само установи контакт с фирмата.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Моля некой да помогне ! Трябва ми "Subscription Key" за Нортън Антивирус 2003. В сайта на нортън ми дава да го купя но е 75евро. Моля ако некой може да помогне ?

Link to comment
Share on other sites

Да попитам аз специалистите да кажат какво се е случило с моя компютър.... :(

Започнаха от едно известно време (1-2 седмици, не съм точно сигурна, защото бяхме на почивка и малко се пообъркаха нещата), започнаха да ми изскачат рекламни прозорци от само себе си, като си ровя в интернет. Поп-ъпс ли се казват, не знам, но преди нямаше такова чудо. Нямам си идея дали е свързано с ъпдейт на Модзила или Интернет експлорър, дали е вирус или някаква друга гад. На компютъра си имам инсталирана Аваст, който уж изтрепа някакъв троянец, пак с него под сейф мод излових други няколко гада, пак не знам как са се появили, уж грамотно използваме интернет, не ровим тук и там ей тъй на... PC tools Spyware Doctor имам, който редовно изчиства по 80-100 гада уж, ама положението си е такова. Първо си мислех, че само с ИЕ изскачат (вдигнахме степента на поп-ъп блокирането на по-висока, няма резултат), сега виждам, че и с Модзилата - също. Имам и Гугъл Chrome, с него май ги няма, но не ни е най-удобния браузър за ползване, затова търся разрешение на проблема ми.

 

Относително неотдавна преинсталирах всичко - около Нова година, ако това има значение. Уиндоус ХР, със SP3. Моля за помощ и съвет - какво е това и къде да търся решение.

 

Благодаря предварително на всички отзовали се.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно нещо е останало в компютъра и програмите не го засичат.

Пробвай да пуснеш няколко онлайн сканиращи програмки.

BitDefender Online Scanner

ESET Online Scanner

Kaspersky Online Scanner

ewido - anti-spyware and anti-malware solutions

mcfreescan

F-Secure Online Virus Scanner 3.1.5

Virus Scanner - CA

Нямаш firewall (освен този на сп3-то) като гледам, което не е много хубаво.

Огледай се в таск мениджъра за непознати процеси.

Препоръчвам ти Comodo за firewall да използваш.

П.П. Някой от линковете може да не работят.

След това може да поправиш уиндолса, обаче не го препоръчвам много защото не знам какво може да е останало в компютъра и няма да има голям ефект от цялата работа.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно нещо е останало в компютъра и програмите не го засичат.

Пробвай да пуснеш няколко онлайн сканиращи програмки.

BitDefender Online Scanner

ESET Online Scanner

Kaspersky Online Scanner

ewido - anti-spyware and anti-malware solutions

mcfreescan

F-Secure Online Virus Scanner 3.1.5

Virus Scanner - CA

Нямаш firewall (освен този на сп3-то) като гледам, което не е много хубаво.

Огледай се в таск мениджъра за непознати процеси.

Препоръчвам ти Comodo за firewall да използваш.

П.П. Някой от линковете може да не работят.

След това може да поправиш уиндолса, обаче не го препоръчвам много защото не знам какво може да е останало в компютъра и няма да има голям ефект от цялата работа.

Благодаря ти. Опитах с Панда онлайн, която нищо не откри. Проблемът е, тези - онлайн, и да открият нещо, не го чистят. Какво правим тогава? Моята програма очевидно не го засича.

 

Какво значи в този случай "да поправя Уиндоуса"?

Link to comment
Share on other sites

В този случай!

Щях да ти предложа да си свалиш avg anti spyware обаче тя вече не се поддържа.

За това мога да предложа Ad-aware да си запишеш.

Може да пробваш и Spy Sweeper (платена е обаче за безплатно сканиране става) за да видиш дали има нещо.

За поправянето на уиндолс... ако имаш диск с уиндолса, може да дадеш repair на вече инсталираният уиндолс, след като компютъра е изчистен от всичко.

А, до това че онлайн сканиращите програми не правят нищо като засекът някоя гадина, от това може да разбереш къде е проблема и да е изтриеш ръчно. Важното е да откриеш какво причинява това.

Може да си свалиш CCleaner и си провири регистрите.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти. Опитах с Панда онлайн, която нищо не откри. Проблемът е, тези - онлайн, и да открият нещо, не го чистят. Какво правим тогава? Моята програма очевидно не го засича.

 

Какво значи в този случай "да поправя Уиндоуса"?

 

Mila, и преди съм казвал - чистене става когато се инсталира операционна система на 2ри диск или дял от диска и на чистата операционна система се инсталира антивирусна и се сканира с нея всичко. Ако е по-упорит вируса или троянеца по друг начин няма да успееш да го махнеш. Може и с live CD евентуално. Това с чистенето на вече заразена система е съмнително като резултати - може и да стане а може и да се струва само така но да има нещо недоизчистено което в последствие да породи проблеми

Link to comment
Share on other sites

Еми дядо, суровата истина е бакъп на някои неща и формат, ама как да го изрече човек?

То ако е троян доулнлоадър може да е на много места, пак е съмнително че без формат ще го изтистиш.

Щото какъв е смисълът вече като инсталираш втори уиндолс да чистиш заразения, пък да го пазиш, като може само датата да вземеш от него и да караш с новия... ако говориш втората ос да ти е линукс, вкарваш потребителя в дълбоки води и после си имаш удавник с още цял куп проблеми.

 

Аз правя така, казвам да ми се обаждат, носят ми машината в нас, казвам им след колко време да си я вземат, пускам нещо да думка на уредбата и започвам да трия/пазя/правя/мятам/струвам и после си имат нов уиндолс със същите инсталирани неща като на старият.

 

Като не се намира на близо човек като теб или мен или всеки който може да ги извърши тези работи, изобщо няма смисъл да се дава акъл за тях следователно.

 

Иначе твойто предложение е най-правилно от всички (който са само мой) в темата като гледам.

:tongue

Link to comment
Share on other sites

....като може само датата да вземеш от него и да караш с новия

 

Настройки, повече програми от офис, браузър и winrar? След инсталиране на мен ми отнема седмица докато наглася всичко и още месец-два ми се налага чат пат да влизам в старата система за да прехвърля някоя и друга настройка която съм забравил (примерно цветовете на Visual Studio-тo и подобни)

 

Иначе ако са 5 програми на кръст работата е за 2-3 часа МАКСИМУМ...

 

 

 

... ако говориш втората ос да ти е линукс, вкарваш потребителя в дълбоки води и после си имаш удавник с още цял куп проблеми.

 

Нямам това предвид, но всеки е свободен да избира

 

 

 

 

Аз правя така, казвам да ми се обаждат, носят ми машината в нас, казвам им след колко време да си я вземат, пускам нещо да думка на уредбата и започвам да трия/пазя/правя/мятам/струвам и после си имат нов уиндолс със същите инсталирани неща като на старият.

 

Акаунтите за пощата, всичките rules и прочее запазваш ли ги? Разните messenger-и, skype-ове, icq-та и т.н.? Да ти докарам моя обаче искам да прехвърлиш и всичките бази данни както и потребителите и дадените права за всяка една от тях :) Много е важно също така да се настрои web server-a за всичките програми които съм правил за да могат да работят заедно с настройките дали са разрешени за anonymous users или не, IP-тата на които е позволено да ги достъпват и прочее и прочее... мислиш ли че за седмица ще успееш да се справиш с това? :) Отделно 2ТБ информация да ти обяснявам ли как се backup-ват?

 

 

Иначе твойто предложение е най-правилно от всички (който са само мой) в темата като гледам.

 

О мерси - накрая някой да оцени че не приказвам празни приказки.

 

Инсталирането на нова OS и нужните програми е наистина добро решение но не винаги е най-удачното, докато ако има 2ри дял (ако няма може да се изстиска малко място с acronis) може да се инсталира спокойно един чист Windows и на него да се пусне един avast примерно (издигна ми се тази програмка в очите) и да почисти омазаните неща. Докато ако се чисти от вече "заразената" машина може и да не стане нищо защото има начини една програма да предотврати собственото си изтриване а всеки може да провери че докато пише нещо на Word файла не може да се изтрие - е същата работа е по-упоритите вируси и троянци - не можеш да ги изтриеш освен от друга инсталация.

 

Вариант 2 е да се извади диска и да се закачи на чиста система и от там да се почисти - това става ако има 2 компютъра и възможност да се разглобят и 2та

Link to comment
Share on other sites

А варианта да си направиш на една флашка System Rescue CD да си boot от нея и с един Clamav от флашката да изчистиш системата? Та втори дялове (създаване на втори дялове), та трети инсталации на Уиндоус, та откачане на хард и закачане на друг компютър... Нещо по-сложно не сте ли измислили още? Или е важно да е колкото се може по-сложно? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Абе Овърмане, не давай по-лесни съвети че то ще излезне като игра в пясъчника цялата работа и само дето сме писали толкова!

:)

Link to comment
Share on other sites

Мда, досега четох на ДядоМраз миналите постове, че да не го карам да повтаря едно и също, ама май пак ще трябва да питам. Другите идеи ми се видяха по-трудни за храносмилане, благодаря ви все пак, момчета.

 

Значи, правилно ли съм разбрала идеята?

 

1) отделям партишън от диска (имам достатъчно място) и ще ми е по-лесно, отколкото да закачам друг диск. Всъщност, имам отделен диск, който се закача с ЮСБ, не знам така става ли?

2) инсталирам там Уиндоуса

3) пак на същия партишън инсталирам отново антивирусната

3) пак на същия партишън инсталирам ad-aware (не разбрах дали това, което имам аз, е читава алтернатива на ад ауеър-а)

4) Ъпдейтвам всичко - тогава ли изключвам интернета?

5) чистя последователно с антивирусната и с ад-ауеър-а

 

 

И оттук нататък хич не ми стана ясно - трия този новосъздаден дял с новия уиндоус и антивирусни и т.н., или просто ги откачам - така ли?

 

Колкото до HirenCD, свалих го, ама не разбрах какво по-точно да правя с него. При мен вариантът да го занеса на някого не върви, защото струвапари, които в момента не мога да отделя.

 

Само за едно съжалявам, че не намерих време да си направя имидж достатъчно скоро след преинсталацията, ама все нагласях уж някакви програми и настройки и т.н... Това ще ми е обица на ухото.

 

Овърман-е, не разбрах как да мога да направя такава флашка с антивирусна на нея. Този отговор за мен ли беше или просто си дискутирате по принцип? Тази флашка с rescueCD - това не е ли същата идея на ДядоМраз за онова ЛайвСД? Хъм.

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n-e, това работи ако нямаш raid контролер или друг вид дискове които не се разпознават автоматично - нали се сещаш.

 

Mila, ако можеш да се справиш с отделянето на партишън от диска ще е супер. На новия партишън предполагам без проблем ще си инсталираш windows, слагаш после антивирусната и ad-aware, ъпдейтваш до дупка всичко и пускаш да сканират. Може след като антивирусната мине да я деинсталираш и да инсталираш друга - примерно avast и след това symantec или някоя друга по твой избор.

 

Като свършиш новосъздадения дял може да си го оставиш или да го разкараш - по твой избор. То тъй и тъй ще е 4-5 GB максимум - аз бих го оставил...

 

HirenCD на мен ми е вършило работа точно 3 пъти, останалите 50 пъти когато съм пробвал да оправя нещо с него не е ставало. И тези 3 пъти когато стана просто успях да спася данни след кофти токов удар и омазан диск но не и да почистя вирус. Отделно че на ov3rm4n може да не му е проблем да натрака 50тина команди и да направи това онова но на нормален потребител ще му е по-лесно да пусне инсталацията да избере диска и оттам насетне да натиска Next бутона отколкото.

 

Ако е за въпроса в зависимост от вируса може най-бързо с kill-ване на процеса да се оправи човек, после да изтрие от диска "бубите" след това да разчовърка registry-то и да го оправи... обаче колко хора разбират достатъчно че да го направят това?

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n-e, това работи ако нямаш raid контролер или друг вид дискове които не се разпознават автоматично - нали се сещаш.

 

Работи винаги.

 

Отделно че на ov3rm4n може да не му е проблем да натрака 50тина команди и да направи това онова но на нормален потребител ще му е по-лесно да пусне инсталацията да избере диска и оттам насетне да натиска Next бутона отколкото.

 

На нормален средно интелигентен потребител на РС ще му отнеме 30 минути да се запознае с много ясно и достъпно написаните стъпка по стъпка указания на сайта на System Rescue CD за това кое как се прави с него. Ако му отнеме повече време или изобщо не може да се справи, дори и с помоща на подробните указания - то най-добре е в такъв случай да не се гъбарка изобщо с машината, а да я занесе на човек, който да се погрижи за нея както трябва.

 

Просто отдели двадесет минути и прегледай сайта. Изобщо не е rocket sience.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък, ако се заразя с нещо и преценя, че ще ми отнеме повече от час да го почистя, директно зае*авам, и възстановявам я имидж, я преминавам или копирам от огледалния си диск с Win, Windows-a и всичко. Много хора, вкл. аз, нямат време и нерви да се занимават да четат кое къде и какво да се пише и т.н. да се почисти нещо по-упорито. Отделен въпрос е, че в последните 6-7 години не ми се е случвало да пипна каквото и да е. Още по-отделен въпрос е доколко надеждно се чистят някои по-упорити вируси.

Ако е нещо по-дребно, вероятно бих се занимал да пробвам иначе. Но съмнението би останало в мен, и най-вероятно за по-сигурно бих минал на огледалния Windows. Той, понеже не е на raid1, малкото промени, които съм правил след създаването му, променен софтуер и т.н., съм си ги записал в файл, за да мога набързо да възтановя онзи Windows, освен ако междувременно не съм създал нов имидж на текущия.

Link to comment
Share on other sites

+1

 

За това е хубаво още при първоначалната инсталация, след като си е сложил човек всичките драйвъри-мрайвъри и засукани софтуери, да си прасне един имидж на инсталацията на отделен дял. И естествено да се сеща от време на време (най-вече след сериозни ъпдейти на драйвъри, програми и ОС) да подменя имиджа с нов. Но за това се мисли овреме.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Кажете някоя добра безплатна антивирусна. Или може и да е платена но след кракване да не ме тормози за код често.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Кажете някоя добра безплатна антивирусна. Или може и да е платена но след кракване да не ме тормози за код често.

Авира ме дразни че зацикляше, а новата версия имаше нещо, което ме дразнеше още повече, не мога да си спомня точно какво.

В момента съм с АВГ и съм доволен.

Може да ги пробваш и двете за да решиш кое ти влиза в употреба.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Кажете добра и лека безплатна антивирусна, или пък платена но след кракване да не се прецаква и да не иска код периодично.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...