Jump to content
BulForum.com

Антивирусни програми, Adware&Spyware removers


Guest cheese

Recommended Posts

Сега се чудя кое е по-добре , аваст или авира ... комодо е защитната стена .

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply
Сега се чудя кое е по-добре , аваст или авира ... комодо е защитната стена .

:)

Avast е по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте , понеже имам съмнения за недобрата работа на антивирусната програма , имам въпрос .

Ползвам Dr.Web като антивирусна и през последните 2 дни имам над 20 заразени компютри които са с тази същата антивирусна програма и другото общо между тях е че са с видео карти на Nvidia.

Симптомите са че графиката на дисплея става на 256 цвята 800\600 .

Проблема се решава с нови драйвери на видео картата.

90 % съм сигурен че антивируса е виновен за тези проблеми на видео драйверите.

Освен вируса да заразява точно него ,антивируса да го открива и да изтрива даден файл от драйвера,така картата няма да работи нормално.

 

Някой имал ли е същия проблем?

И как го е решил ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Трябва ми ефикасен начин за активиране на тази версия на Kaspersky. В самия торент има предложения, от които нито едно не работи. Сайтове за key-ове, бъкани с вируси, програми с разни malware хави и т.н. Скъсах си нервите с тия антивирусни и пак нямам решение на проблема. Дано някой да се е справил преди мен и да обясни. :)

Link to comment
Share on other sites

При касперскай интернет пакета за защита има един трик, забраниха ресета на ключовете от регистрите, обаче при смяна на версия 2007 с 2008 ти пуска нов ключ, после връщаш пак 2007 (след един месец) за да получиш ключ отново.

Може да пробваш този трик и с антивирусната, ако се получи пиши.

Все пак са сходни програмите и става в много от случаите, аз просто не съм с нея вече.

п.п. Писна ми да реинсталирам всеки месец.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Именно! Като ползвах ативирусна тя ми създаваше много повече проблеми, отколкото да ми оправя нещо. И като дойде някой да му оправям пц-то и му кажа "Ми аз съм без антивирусна" и ме гледа все едно съм им казал, че компютъра ми е без процесор :laughing: (даже май, ако им каже, че е без процесор по-малко ще се впечатлят) :bgrin: Последния вирус, който ме хвана беше преди няколко години, дето отброяваше 1мин. и рестартираше компютъра, а точно тогава си имах и антивирусна и всичко :lol:

second year without antivir app :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Открих странен файл в папката Windows - system32PLSR.exe Пандата ми го детектна като adramax keylogger. Вие имате ли го този файл?

Link to comment
Share on other sites

Открих странен файл в папката Windows - system32PLSR.exe Пандата ми го детектна като adramax keylogger. Вие имате ли го този файл?

Да бе...как ли не...сигурно ти го е качила някоя друга програмка като бонус...или някой, който има достъп до компютъра ти май иска да знае какво правиш с него. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

А нормално ли е когато нямам пуснати програми и напиша "netstat" в command prompt, да ми излизат към 50-60 конекции?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Бихте ли ми препоръчали възможно най-ненатоварващата и възможно най-функционалната анти-вирусна програма? За мен е важно да не ми натоварва много компютъра.Благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Бихте ли ми препоръчали възможно най-ненатоварващата и възможно най-функционалната анти-вирусна програма? За мен е важно да не ми натоварва много компютъра.Благодаря :)
Лека и функционална - те такова животно нема :lol: . За всеки случай опитай Avast, безплатна за домашна употреба и достатъчно ефективна.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Такам, някав вирус ми е изключил Symantec AntiVirus мониторинг-а и се е нанесъл на РС-то...идея нямам как( имам тука една малка сестра дето бара където не й е работа ).Та ... пуснал съм сканинг.Като барна My PC или папка или икона и explorer замръзва.Иначе се стартират програми и т.н.

 

Сега свалям Avast.Идеи на какво съм се натресъл?

 

Windows Defender също е блокиран и не работи.

Link to comment
Share on other sites

Eeee изприщих се да обяснявам 1 и също - инсталираш 2ри windows на друг дял. Слагаш на него AVast примерно (много съм впечатлен напоследък от нея), сваляш последни дефиниции и сканираш заразения дял. Само така се чисти качествено. Това с качването на антивирусна върху заразена система я свърши работа я не...

 

Евентуално с hiren's bootcd и подобни само че ако си с по-екзотичен raid controller като мен тоя номер с live cd-тата не минава а и упражнението винаги ми е коствало повече нерви и го правя само когато ако диска е в неустановено положение и записването на каквото и да е отгоре му може да съсипе нещо, докато инсталацията на win + антивирусна е крайно оттренирана и ясна колко време ще отнеме и какво да се прави и няма възможност да се обърка нищо (освен при форматирането на грешния дял :bgrin:)

Link to comment
Share on other sites

Диска не е на дялове.Там е тъпото иначе да съм го направил фреш инстала още преди 2 часа.

 

500гб хард и да не е разделен, тъпа им работа( не съм аз отговорен ).Сега ще извъртя софтуера( поне го има в отделни папки като екзета каквото им трябва ) и каквото друго важно трябва и ще инсталвам май тази вечер каквото намеря из нас, че нямам май свободно DVD за вистичка.Имам едно презаписваемо ама май само на обикн. ставаше или греша?

 

И на скайп къде му е history за да не си го загубя да го кача и него на диска?

Link to comment
Share on other sites

Пробвай да качиш акронис, вирус не вирус то не пречи да си разместиш леко нещата и да направиш в движение още 1 дял.

 

Направи си архив на DVD на по-важните неща все пак.

Link to comment
Share on other sites

Лично мнение:

 

От известно време тествам различни антивирусни между които: AvG,Avast,Kav,NOD

 

От тези изброените само Kaspersky развиват потенцяла на heuristic алгоритъма който се ползва от повечето антивирусни за ЛОКАЦИЯ на вируси.Другите антивирусни просто не го развиват явно.Защото даже не засичат всички вируси или ако ги засичат ги даржат под карантине :unsure: .

Единствено касперски е успял до сега да отговори на изискванията ми за антивирусна.

 

НОД32 за мен е пряк наследник на Панда: Много шум за нищо.Едно време като излезна пандата много е рекламираха хвалеха и правиха диаграми как е стъпки над всичко останало /както е сега с НОД/ но резултата беше плачевен :)

 

Аваст и АВГ колкото и да се дъхат избщо не ми се вместват в графата антивирусна програма поради некадърноста си по-отношение на вирусите.

 

Това са антивирусните който през всичките тези години са били номер 1 в моята листа:

 

F-prot / една от първите разработки на касперски лабс беше уникално уражие под дос срещу тогавашните вируси./

 

Kaspersky Antivirus /Още от врсията с чадърчето ако някой я помни/

 

Това е личното ми мнение което е офоремно от безбройните пъти когато съм се сблъсквал с зловреден код.Не искам да убеждавам никой в нищо.Просто поразгледайте из нета-а и другите форуми отзивите.

 

Междо другото не знам дали е споменавано вече,но напоследък се сблъсквам много,често с различни модификаций на autorun.inf вируса който се предава най-вече по флашки,гаден е защото ако си с аваст и авг даже няма да усетиш,че го имаш.Нод любезно примигва долу в червено...но неможе да го махне. От тук си вадя изводите,че и 3те изброени в предният ред антивирусни немогат да прихванят иситнските файлове на вируса които са bat или cmd в зависимост от модификацията именно заради некадърно слалъпените си heuristic-и :)

 

Другото което ми прави впечетление е,че 90% от вирусите са 32битови....

Link to comment
Share on other sites

Аз затва "грешните" дялове винаги ги разкачам физически от машината, преди да правя каквото и да било, бидейки крайно предпазлив и параноичен :bgrin: . При такива операции винаги оставям само диска, подлежащ на опасната операиця.

 

За инсталации, висти, хр-та и т.н. няма никакво значение дали са на презаписваеми или обикновени двдр.

За акронис, давам глас за него. Говорим за Disk Director, който ти трябва за преоразмеряване на дялове.

Преоразмеряването на дялове отнема доста време, така че помисли дали няма да е по-добре начисто всичко да инсталираш, хем и ще е най-сигурен резултатът.

Link to comment
Share on other sites

Впрочем системата ми е 64-ка и наистина ще направя чисто инсталче.

 

Което никога не е грешка. Все пак си запази старите директории Windows, Program Files и Documents And Settings - просто ги преименувай преди инсталацията от live cd евентуално на WIN.OLD и PROG.OLD и DOCS.OLD така че ако ти трябва нещо да можеш да го извадиш оттам

Link to comment
Share on other sites

След като съм имал случаи на абсолютно баламско заразяване на компютър с NOD32 и троянец, който не е хванат и от Symantec и от NOD32, a AVast не само го откри ами го и почисти си промених леко отношението. Въпреки това аз си оставам със symantec corp. тъй и тъй ми е подарък лиценза от един приятел :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам аз но на жена ми компютъра беше прихванал някакъв досаден троянец и както си стоеше почваха някакви реклами на японски/китайски/нещо такова да се чуват без да има нищо на екрана. Мъчих какво ли не, накрая намерих с process explorer че svchost-a пуска някакъв IE само че скрит... мъчих се да го почистя - нищо, накрая пуснах AVast, намери няколко троянеца, разкара ги и компютъра спря да прави тези глупости. Нито symantec нито NOD-a свършиха работа...

Link to comment
Share on other sites

...
Когато се налага да чистя от вируси (или най-често направо преинсталирам) някоя машина, в 95% от случаите е била с NOD32. Питам ги защо са си сложили именно тая програма, и стандартния отговор е "ми щото е лека" или "ми не знам, инсталираха ми я заедно с Win-а". За мен NOD32 изобщо не си струва парите, а разните бомбастични твърдения са топъл въздух под налягане.

Та не съм съгласен с твърдението, че Kaspersky била обсебваща. Това е сериозен продукт и скоро ще си го купя официално. Засега карам с временните пробни версии. За съжаление повечето мои познати не желаят да отделят по 1-2 минути всеки месец за зануляване на пробната версия и искат нещо, дето да си работи само. Е нЕма такова животно. В такива случаи слагам Avast да се шашкат малко и да не правят глупости. Независимо, че с настройки по подразбиране Avast е сравнително параноична, тя е много добра безплатна алтернатива и се справя много добре.

Когато си купих лаптоп, той си вървеше с Виста + тримесечна пробна версия на Norton Internet Security и бях много доволен от него.

Преди години ползвах DrWeb; имаше невероятна евристика и успяваше да лекува по-голямата част от заразените файлове. Вероятно и сегашните версии са добри, не съм ги пробвал.

Link to comment
Share on other sites

Norton Internet Security - последните версии не стига че са леко бъгави (плъгините за IE, както и firewall-a) ами и въпросния firewall e толкова ужасно тромав и бавен че не можах да повярвам колко по-добре почна да работи една машина когато го разкарах.

 

Както и теди нееднократно е казвал - ако знаеш какво правиш и без антивирусна която сканира постоянно всичко може да минеш - ей ни поне 2ма които от години не са хващали вируси. Сканирам само подозрителни неща и то когато аз кажа. Затова си държа и symantec-a. Пък хора които кликат на поразия където сварят през 2 месеца хващат вирус независимо с коя антивурусна са в момента. Някои тарикати даже по 2 слагат за по-сигурно, разни spyware, adaware и прочее щуротии които имат и те допълнителен firewall и правят мониторинг на електронната поща и какво ли не друго... и пак хващат троянци и вируси...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...