Jump to content
BulForum.com

Антивирусни програми, Adware&Spyware removers


Guest cheese

Recommended Posts

Хора я ми кажете с кое от двете е по добре да остана.Вмомента съм инсталирал Norton Internet Security 2007 но днес като се ровех из нета се натъкнах на Norton 360 All In One Security и сега се чудя кое е по добрo,Norton Internet Security 2007 или Norton 360.Даите ми съвет кое да оставя.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Вечно използване на ТРИАЛ версията на касперскай интернет секюрити 7 .

Работи върху следните версий KAV/KIS 6.0/7.0:

1 Трябва да изключите касперскай .

2 Пускате РЕГЕДИТ и премахвате следващите ентриес от регистрите .

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\KasperskyLab\LicStorage

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Cryptography\RNG

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\SystemCertificates\SPC\Certificates

3 Сега пускате касперскай и активирате триал ключа на ново .

4 Когато изтечат тези тридесет дни , правите същото и имате още толкова дни безплатно .

ПРОБВАНО Е ОТ МЕН ПРЕДИ НЯКОЛКО МИНУТИ И РАБОТИ .

Link to comment
Share on other sites

Огоромен пропуск в Nod32 и AVG?Май е така ,защото от два дни РС-то при рест. не помни настройките на theme-a ,който е зададен.Днес се скапа и on-line streaming-а на BitComet-a ,дава проблем и при отваряне на файлове от свалени с него.Аз мисля ,че и двете програми пропускат вирус.Не виждам друго обяснение.Предложения за антивирусна ,друга?

Link to comment
Share on other sites

...Предложения за антивирусна ,друга?
Kaspersky. Даже в поста над твоя има указания как се занулява trial - периода (ако не си намериш читав ключ).
Link to comment
Share on other sites

Здравейте! От един офис кадето продават компютри ми казаха,че НОД 32 изобщо не ми е препоръчват защото натоварвала пц,а аз понеже държа компа да ми е бърз ми предложиха F-secure 2008.Сложиха ми е и бях мнооого доволен от нея, но мина се 1 седмица и пц се развали и аз си го преинсталирах...изтеглих си същата антивиросна.. има кеуген но като е инсталирам

ресва се пц и след това ми иска пак цд кеу и когато сложа ОТНОВО друг и ми казва че е невалиден !!!!!!!! Въпрова е От каде да взема оригинален цд кеу без да се набутвам с пари ! Моля някои да помогне ще му бъда безкрайно благодарееен Пишете ми на ЛЦ ПЛС :)

Link to comment
Share on other sites

От един офис кадето продават компютри ми казаха,че НОД 32 изобщо не ми е препоръчват защото натоварвала пц ...

 

нод-а да натоварва компютъра? :huh: не знам к'во са имали в предвид, ама според мен т'ва е една от най-леките (за най-добра не знам, а и за мен не е толкова важно - въпроса е да не я "усещам") антивирусни програми. този f-secure го бях пробвал преди време, но нещо не останах кой знае колко доволен от него ... и пак казвам - за мен важното е антивирусната да не се "усеща", при работа на компа, а колкото до това "колко е добра" относно вирусите - то в голямата си част зависи от задклавиатурното устройство :)

иначе за cd-key-a .... предлагам ти да си свалиш някакъв proper release на f-secure (в мулето сигурно има дузина с приличен source), щото се знае, че ще работи

примерно - F-Secure.Internet.Security.2008.v8.00.101.Incl.Patch.And.Keymaker-AGAiN (обикновено изписан по този начин - с точната версия(v8.00), build-a(101) и release групата(AGAiN), е proper release

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

здравейте

търся решение за следния проблем...

инсталиран нортън 2004 про версия 10.0.1.13.

Всичко е вървяло по план докато не е дошло време за регисрация...Иска се " който нещо не съвпада от където и да се вземе.Сигурно има някаква уловка,която не съм чувал.

Та...ще се радвам ако помогнете. :)

Link to comment
Share on other sites

Не очакваш да ти се отговори така , но си свали по-нова версия .

Незнам дали изобщо ще намериш нещо за твойта .

Потърси по нашите тракери и ще намериш нещо ново и хубаво .

Link to comment
Share on other sites

Свалих си тоя Kaspersky от сайта на компанията ,trial версия.Не иска да се ъпдейтва???Идеи?

 

Edit - След преинстал на програмата всичко вече е 6+++++!!!

Link to comment
Share on other sites

Аз в момента съм с Kaspersky Internet Security 7 и съм много доволен .

Един пост над твоя даже съм качил бат програмка за зануляване на триал , защото не на всички им е лесно да се бъркат в регистрите на виндолса .

На практика си използваш пълната версия без да плащаш абсолютно нищо .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hubav, hubav toq Kaspersky ama sega ne mi trygva "explorer"-a!Sno6ti ni6to mu nqma6e na PC-to dnes iskam da si vlqza v profila i nqma explorer?!?!?!Idei kak da go opravq toq problem( ne stava s run new tast : explorer ;) )?

Link to comment
Share on other sites

Да не си включил "application integrity control" и касперскай да го е блокирал ?

Пробвай да го изключиш !

Направи пълна проверка за вируси и след това поправи виндолса с диска .

Link to comment
Share on other sites

Сигурно вече си го намерил , но ще ти кажа ... цъкаш на раздела protection > proactive defense > configure > enable application integrity control и това трябва да няма отметка .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Вече съм с преинстал на XP-то.Обаче ме притеснява как така се изтри тоя explorer без нищо да съм правил?!

 

Kaspersky праща ключовия системен компонент в карантина.

Дефектно обновление на сигнатура от Kaspersky Lab праща Windows Explorer (explorer.exe) в карантина, припознавайки го като заразен с вируси. За това признаха и от антивирусната компания.В още по-лошия случай основният компонент на Windows може да бъде изтрит, ако потребителите на антивируса са задали автоматично премахване на инфектираните файлове. Часове са били необходими на засегнатите потребители да се справят с проблема, става ясно от публикация в theregister.com. Във форума на Kaspersky също множество потребители споделят за премеждията си.От компанията са публикували инструкции за решаване на проблема. И друг път антивируси са правели подобни грешки, но случаят с Windows Explorer е особено фрапиращ, тъй като става въпрос за основен компонент на операционната система.

източник;TechNews.bg

Link to comment
Share on other sites

Хаха, и после що не ползвам антивирусна от 4 години и съм в пъти по-щастлив от половината от хората дето ползват и си мислят, че са защитени, смях.

Да ми затрие Explorer, хаха. То е направено да се бори с тия неща, а то самото ги прави, и не за 1 път се случва, па кво като е от бъгави дефиниции.

За пореден път се убеждавам че няма по-добро от един хубав файруол и добро поведение на задклавиатурното у-во. Вече близо 5г. си карам без активна антивирусна, последния ми преинстал беше Март 2006 поради основен ъпгрейд. Win-a си бачка като нов почти ('почти'-то идва от накачорени около 150 програми).

Link to comment
Share on other sites

Хаха, и после що не ползвам антивирусна от 4 години и съм в пъти по-щастлив от половината от хората дето ползват и си мислят, че са защитени, смях .... За пореден път се убеждавам че няма по-добро от един хубав файруол и добро поведение на задклавиатурното у-во.

т'ва сега меродавно ли трябва да е? :P

'щото пък аз съм с една от най-леките и неангажиращи антивирусни, а пък в същото време от година и нещо не ползвам защитна стена ... и не се оплаквам

така че какво излиза - май всичко е до "задклавиатурното у-во" ;)

Link to comment
Share on other sites

т'ва сега меродавно ли трябва да е? :P

'щото пък аз съм с една от най-леките и неангажиращи антивирусни, а пък в същото време от година и нещо не ползвам защитна стена ... и не се оплаквам

така че какво излиза - май всичко е до "задклавиатурното у-во" ;)

Донякъде да.

Обаче разликата е там, че ако оставиш компа да си седи примерно без да правиш нищо, антивирусната няма работа (при незаразен комп разбира се), докато Windows има какви ли не отворени портове, които най-малкото с файруола ще ги запушиш. Т.е. трафика е добре да се сканира, най-малкото разни пакети дето пробват и т.н. и сканират, файруола ще ги отсява, но дори само за запушване на портове е добре да го има. Щото антивирусната няма да хване опит за атака за примерно buffer overflow на портове като 445 или netbios, или дори DoS, докато добрия файруол ще ги спре. При положение че само си стоиш и не правиш нищо, или си работиш нещо друго, квото и да е.

Антивирусна общо взето ти трябва само когато имаш браузър/email client, който би позволил навлизането на разни activeX или други такива контроли, работещи в web, или с сваляни файлове.

Но ако антивирусната пропусне някой червей поради вчерашни дефиниции примерно или някой вирус in the wild (за който няма дефиниции, а те такива вируси са най-опасни) и се опита да праща много мейли, файруолите имат някои и тая опция, да спират/warn-ват при голямо количество поща наведнъж.

Та така.

Link to comment
Share on other sites

Аз вече от 2 години и няколко месеца нямам антивирус и не ме е полазило нищо, а когато имах такъв само ми пречеше - точеше системни ресурси и опитваше да ми блокира кийгенераторите и краковете. Радвам се че се осъзнах навреме.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Аз вече от 2 години и няколко месеца нямам антивирус и не ме е полазило нищо, а когато имах такъв само ми пречеше - точеше системни ресурси и опитваше да ми блокира кийгенераторите и краковете. Радвам се че се осъзнах навреме.

И аз съм така от 1година,не използвам антивирус и защитна стена.

Карам само с CCleaner и Registry mechanic и нямам никакви проблеми с вируси и троянски коне.

Не знам дали имам такива, защото нямам антивирусна,но засега вина си работи нормално.

Преди използвах различни антивирусни в комбина с Zone Alarm и имах повече проблеми.

Забравих да допълна, че имам вграденият Firewall на Вина които е ХР SP3.

Сигурно и той пази, щом досега не съм закачил нищо

Да чукна на дърво :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...