Jump to content
BulForum.com

Антивирусни програми, Adware&Spyware removers


Guest cheese

Recommended Posts

Гледам че , се нищи интересна тема тук. Та ми се ще и аз да задам един - два ламерски въпроса.

За да ти хване ситемата буби не трябва ли да се извърши нещо от родът на инсталиране, разархивиране или отваряне на носителят или е достатъчно нещото просто да бъде качено на компютърът без понататашно пипане по, горе описаните начини.

Въртят ми се из главата още доста неща, но може би отговорът на този ми въпрос, ще ми обясни повечето от тях.

 

П.С. Това ми прилича малко на : Мамо, от свирка хваща ли се трипер ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Май имам проблем с вирус или нещо подобно.Не ги разбирам.Та излизат ми съобщения и реклами за антивирусни и искат от мен да си ги сваля и инсталирам.Излизат ми също и грешки които до преди два дена ги нямах.Пробвах с антивирусни и програми за adware и spyware но те стигат с сканирането до някъде и след това компа блокира.И като цяло компютъра ми е по бавен от преди.Аз съм с нод32 и adware Se professional и Webroot Spy Sweeper.Дайте съвет с какво да сканирам че последните две програми само блокират

Link to comment
Share on other sites

Дайте съвет с какво да сканирам че последните две програми само блокират

 

Програмите са си наред. Ти правиш обаче огромна грешка. НЕ СЕ СКАНИРА ИНФЕКТИРАНА СИСТЕМА СЛЕД КАТО Е СТАРТИРАНА! Правиш чиста инсталация на Windows, инсталираш антивирусните и тогава сканираш. Или така или от LiveCD като Hiren's BootCD например (аз предпочитам първия вариант). След като има стартиран вирус той съвсем активно може да се противопостави на антивирусната в нейните опити да го почисти. Затова се закача диска на 2ра машина или от същия диск се пуска чисто нова инсталация на windows на която после инсталираш антивирусните, update-ваш дефинициите и тогава сканираш.

 

(PS: Дайте да забодем горните или подобни обяснения някъде че ми омръзна като грамофонна плоча да обяснявам през 2 седмици 1 и също)

Link to comment
Share on other sites

Програмите са си наред. Ти правиш обаче огромна грешка. НЕ СЕ СКАНИРА ИНФЕКТИРАНА СИСТЕМА СЛЕД КАТО Е СТАРТИРАНА! Правиш чиста инсталация на Windows, инсталираш антивирусните и тогава сканираш. Или така или от LiveCD като Hiren's BootCD например (аз предпочитам първия вариант). След като има стартиран вирус той съвсем активно може да се противопостави на антивирусната в нейните опити да го почисти. Затова се закача диска на 2ра машина или от същия диск се пуска чисто нова инсталация на windows на която после инсталираш антивирусните, update-ваш дефинициите и тогава сканираш.

 

(PS: Дайте да забодем горните или подобни обяснения някъде че ми омръзна като грамофонна плоча да обяснявам през 2 седмици 1 и също)

уникален е начина по който винаги предлагаш някакви засукани способи ... закачаш диска, инсталираш windows-а на чисто :P

все пак не забравяйте, че тея чудеса наречени "компютри" се ползват и от хора, които посмъртно няма да вдянат нищо от казаното от теб (не визирам @danio; говоря по принцип) ... или най-много ще предпочетат да си я карат с "изкачащите програми", отколкото да "закачат дискове", да инсталират на ново операционни системи ...

майка ми ако прочетеше горния пост сигурно щеше да каже "а бе, какво ми казва този човек? как така да закача диска? :lol: .... ама нали винаги е по-лесно да се обърне към сина си и общо взето не се замисля над подобни главоблъсканици.

иначе ще ти дам пример и в обратната посока. нейна колежа само като й споменат, от фирмата поддържаща машината, за троянски кон и чинно си награбва кутията им им я носи. смешно, трагично .. факт ;)

Link to comment
Share on other sites

Човека пита какво да прави. Очевидно ако горенаписаното не му говори нищо, по-добре да намери някой на когото това му говори, иначе ще продължава да си крета бавно и славно със изскачащите прозорци и в зависимост от това какво е хванал някой ден тъй или иначе или ще загуби документите си ако не ги е архивирал (а по мои наблюдения, хора които не знаят за какво става дума и нямат фирма/приятел който да им поддържа компютъра, НЕ архивират, никога, после плачат като стане белята и се радват на 10те спасени по случайност документа).

 

Та освен да кажа каква ми е тарифата на час за оправяне на подобни простотии друго не вижам какво още да добавя. Или следваш схемата със закачането на диска на чист компютър и изчистването на вирусите оттам или инсталираш на 2ри дял нова операционна система и от там го чистиш или от LiveCD някак. Вариянта да го чистиш инсталирайки антивирусна СЛЕД като компютъра е заразен е безполезен. При някой и друг по-смотан троянец или вирус върши работа, но при останалите няма да доведе до никакви резултати.

 

Та така - да обобщя:

 

ИМА 2 ВАРИАНТА:

 

1. следвате схемата която описах

2. намиратя някой който разбира какво съм написал и го прави той

 

:)

 

 

 

------------

 

PS: samkijot, интересно ми е според теб какъв по-лесен начин има който би успял и на майка си да го обясниш. Защото случи ли се нещо такова аз бих я накарал да направи 2 крачки назад от компютъра и да не бара нищо, още по-малко да го изключва за да мога да видя какво е станало и да видя какво и как ще се прави.

Link to comment
Share on other sites

Ми аз си се оправих.Форматирах и инсталирах Xpто наново.Само че малко тъпо ми се стори че винаги като се заразя трябва да преинсталирам и да закачвам дискове.Ся ми препоръчайте някоя друга антивирусна без нод32 щото вече ми се струва ненадеждна

Link to comment
Share on other sites

Ми аз си се оправих.Форматирах и инсталирах Xpто наново.Само че малко тъпо ми се стори че винаги като се заразя трябва да преинсталирам и да закачвам дискове.Ся ми препоръчайте някоя друга антивирусна без нод32 щото вече ми се струва ненадеждна

 

Закачането на дискове беше една идея ако имаш 2 компютъра как да спестиш време и ако си сигурен че единия от тях е чист, да закачиш диска към него и да го сканираш. Иначе инсталираш чист windows, после антивирусна и след това сканираш.

 

Nod32 както и всяка друга антивирусна предпазват от ПОЗНАТИТЕ ИМ НА ТЯХ вируси и троянци. Като си серсем и кликаш наред без да си вдигнал на браузъра security-то, защото "така нищо не работи и нищо не се вижда, а без да инсталирам онази програмка от онзи сайт не ми дава да сваля безценния безплатен софтуер", каквото и да сложиш след няколко месеца ще си обратно на стартова позиция. Най-добре след като инсталираш всички необходими за теб програми си направи архив примерно с Acronis и като се омаца, възстановяваш за минути от архива и продължаваш смело да кликаш кадето свариш и хич да не ти мига окото.

Link to comment
Share on other sites

Нчи хфанах някъв много шибан вирус мамка му и прасе и ще полудея сканирах компютъра с три различни програми вече пет пъти като отделно направих и сканиране в сейф моуд щот един познат ми даде акъл че от там по -лесно се махат вирусите щот като няма нет в сейф моуд и не се обновлява и след пурвите няколко пъти програмите ми показзваха че уж са махнали вируса но не бяха лсед което продалжих с нова серия сканиране при която вече то не беше отанало нищо за сканиране и нищо не хващаше но се усеща че има вирус - та питам при тая един вид безнадежна ситация преинсталирането на Уиндоуса ли е единствения изход или може и да се намери някво друго решение

Link to comment
Share on other sites

Нчи хфанах някъв много шибан вирус мамка му и прасе и ще полудея сканирах компютъра с три различни програми вече пет пъти като отделно направих и сканиране в сейф моуд щот един познат ми даде акъл че от там по -лесно се махат вирусите щот като няма нет в сейф моуд и не се обновлява и след пурвите няколко пъти програмите ми показзваха че уж са махнали вируса но не бяха лсед което продалжих с нова серия сканиране при която вече то не беше отанало нищо за сканиране и нищо не хващаше но се усеща че има вирус - та питам при тая един вид безнадежна ситация преинсталирането на Уиндоуса ли е единствения изход или може и да се намери някво друго решение

 

Да може... трала ла ла... грамофонната плоча... айде чети малко по-нагоре какво съм изписал

Link to comment
Share on other sites

Да може... трала ла ла... грамофонната плоча... айде чети малко по-нагоре какво съм изписал

Шо бре, ? Обясни го пак, ще ти е за ...найсти път. :)

 

Аз друго искам да те питам. Този номер с инсталацията на Уин в-ху нов дял може ли да стане, примерно на екстърнъл ХДД или на флашка ?Нещо като линейка, естествено ще е само за една машина и ще трябва от време на мреме да се стартира за обновяване на дефиницийте на антивирусната. Щото някъде четох, че може да се направи буутваща флашка, и в този ред на мисли ....

Link to comment
Share on other sites

Ако компа може да бутне от USB, няма проблем според мен, особено с външен HDD. За флашка, в hardwarebg.com има тема специално как да стане.

Иначе най-лесния вариант май е някое live CD, и само като сканираш да обновиш набързо дефинициите точно преди да сканираш.

Link to comment
Share on other sites

Ако компа може да бутне от USB, няма проблем според мен, особено с външен HDD. За флашка, в hardwarebg.com има тема специално как да стане.

Иначе най-лесния вариант май е някое live CD, и само като сканираш да обновиш набързо дефинициите точно преди да сканираш.

 

Това live CD, май нищо не ми говори. :bgrin: Би ли ми го обяснил като на лаик ?

Link to comment
Share on other sites

Това live CD, май нищо не ми говори. :bgrin: Би ли ми го обяснил като на лаик ?

 

Потърси за Hiren's Boot CD имаше и още 1 : UBSCD или нещо подобно. Порових се малко но не ги открих в торентите а съм сигурен че оттам съм ги свалял...

Link to comment
Share on other sites

Потърси за Hiren's Boot CD имаше и още 1 : UBSCD или нещо подобно. Порових се малко но не ги открих в торентите а съм сигурен че оттам съм ги свалял...

 

Мерси, намерих си Hiren's Boot CD 9.4 . Сега ще запиша един диск, да видя какво може. Ако има нещо не ясно, пак ще питам.

 

Ред. Ако на някой му трябва ето Линк.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм качил на врзру версия 9.5 не 4 и може да пробваш тази .

Някой пробвал ли е да ресетне триала на касперскай ?

Ако още става ми кажете с кой релииз , защото при мен не се получава ... трябва с някоя по-стара или ще търся нов начин !

п.п. Няма каква друга антивирусна да сложа .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

днес едно заразено exe направо разказа играта на тоя nod32. първо не успя да го засече, а след като pc-то се рестартира 5-6 мин. след като беше стартирано exe-то, нода не можа да зареди и развя белия байряк :sick

такава работа ся си отворих, не е истина ... вече сериозно ще преосмисля дали да ползвам въпросната антивирусна за в бъдеще :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Дали комбинацията от Авира антивирус фрее , Комодо персонал фаеруол и авг антиспайуър е добра ... защото не ми се реинсталира всеки месец касперскай за да го ползвам безплатно вече .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Някой сеща ли се за една програмка за блокиране на попъпс , много малка и седи на куик бара , само с бутонче он и оф , като имаше лист със сайтове и това беше ... блокираше всички попъпи .

Давайте шпредложение за такива програмки , малки и ефективни .

С фаерфокс съм .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

имам 1 въпрос, горе имам съседи които са пипнали някаф adware според нод-а, но програмата неможе да го изчисти, харда им е разделен на 3 C/D/E/ уиндолса е в C/ ако инсталирам в D/ да кажем нов уиндолс, сложа му да кажем траил-а на касперски, той оправя лайната в C/ и след това този уиндолс в D/ мога ли да го изтрия като останат файловете които преди това са били там ?

Link to comment
Share on other sites

Може да го направиш , но какъв е смисъла да записваш нов уиндолс за да поправиш стар и да изтриеш новия след това ... старият може вече да му е дошло времето .

Пробвай с АВГ антиспайуър преди да правиш това , което си наумил .

При положение като това и тази програма ако не помогне , тогава прави каквото се сетиш .

п.п. Пак казвам за това , че не е добра идея да оставяш старият след като е бил заразен от незнайно какво и не си сигурен дали ще помогне твоя начин сега .

:)

Link to comment
Share on other sites

Проблема е милиона игри които са записани и регистрирани в C/ ако го преинсталирам няма да тръгват, ако го форматирам трябва да ги инсталирам наново.

Link to comment
Share on other sites

Пробва ли под сейф мод да пуснеш авг антиспайуър и да видиш какво ще стане , това помага почти винаги ... при малък проблем естествено .

:)

Link to comment
Share on other sites

имам 1 въпрос, горе имам съседи които са пипнали някаф adware според нод-а, но програмата неможе да го изчисти, харда им е разделен на 3 C/D/E/ уиндолса е в C/ ако инсталирам в D/ да кажем нов уиндолс, сложа му да кажем траил-а на касперски, той оправя лайната в C/ и след това този уиндолс в D/ мога ли да го изтрия като останат файловете които преди това са били там ?

 

Ами точно така се трият лайната, да. Слагаш нов Windows, в него антивирусна и antispyware - update-ваш до последни дефиниции и тогава сканираш. Инсталациите се правят при изключен мрежов кабел, пуска се чак след като си сигурен че си инсталирал всичко необходомо и най-вече е включен firewall за предпочитане да не е този вградния на XP-то.

 

Пробва ли под сейф мод да пуснеш авг антиспайуър и да видиш какво ще стане , това помага почти винаги ... при малък проблем естествено .

 

Не е особено сигурно. Може да стане може и да не стане - зависи какво са пипнали. По-добре с отделна система

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, Имах троянец на компа който Nod-32 не го намираше и си сложих Trojan Guarder v2.0 и го откри и го изтрих, но тази версия е много много стара ,а в замундата гледах коментарите за новата версия и пишеше, че не бачката заино с нода.Та вапроса ми е знаете ли няква подобна програма, която ще работи с нода!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, Имах троянец на компа който Nod-32 не го намираше и си сложих Trojan Guarder v2.0 и го откри и го изтрих, но тази версия е много много стара ,а в замундата гледах коментарите за новата версия и пишеше, че не бачката заино с нода.Та вапроса ми е знаете ли няква подобна програма, която ще работи с нода!

 

Случайно да ти е минавало през ума да смениш NOD32-то примерно със Symantec или McAfee? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...