Jump to content
BulForum.com

Антивирусни програми, Adware&Spyware removers


Guest cheese

Recommended Posts

Случайно да ти е минавало през ума да смениш NOD32-то примерно със Symantec или McAfee? :)

 

Преди биях с Symante иначе cя съм доволен от NOD-а,,само тия гадни ghost-чета дет не ги лови, ако има нияква опция без да го махам,а в краен случай слагам Symantec пак.Тhanks за съвета :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply
Преди биях с Symante иначе cя съм доволен от NOD-а,,само тия гадни ghost-чета дет не ги лови, ако има нияква опция без да го махам,а в краен случай слагам Symantec пак.Тhanks за съвета :)

 

Предполагам си го махнал защото PRO версията е адски тромава, хищна за ресурси и като накичи милионите излишни неща, вкл. firewall и разни защити на лични данни направо размазва машината - в това отношение NOD-a е по-добре, само че ако сложиш Symantec Corp. Edition ще видиш, че е още по-лека даже. Пробвай и виж тези дали ще ги излови. Поне аз каквито машини съм чистил с него е хващал троянците...

Link to comment
Share on other sites

Предполагам си го махнал защото PRO версията е адски тромава, хищна за ресурси и като накичи милионите излишни неща, вкл. firewall и разни защити на лични данни направо размазва машината - в това отношение NOD-a е по-добре, само че ако сложиш Symantec Corp. Edition ще видиш, че е още по-лека даже. Пробвай и виж тези дали ще ги излови. Поне аз каквито машини съм чистил с него е хващал троянците...

 

Ще пробвам с S.C.Edition-а не знаех, че е зарибена версия.Благодаря за инфото :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Чудя се с какво да заменя NOD-a. Нещо много тежко взе да ми работи. Търся нещо по-сигурно като антивирусна. Firewall неща, само антивирус и другите гадости.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Можете ли да ми кажете от къде да си изтегля NOD 32 защото до сега имах някква временна версия на която й изтече срока или пъка да ми кажете от къде да си намеря лайсънс коуд за да мога да я направя постоянна в краен слуай очаквам и предложения за друга антивирусна програма която да си сиваля и да е псостоянна и достатъчно сигурна стбилна и изпитана

Link to comment
Share on other sites

Реших доброволно пак да свърша работа, тъй като едно новорегистрирано девойче от форума е в голям проблем. Тъй като още чака валидация се е опитала да пусне пост в тази тема, но понеже още няма права за писане, постът й идва при нас като рапорт...и на всичкото отгоре, даже не мога да й върна отговор, защото и кутията й за ЛС все още не е активирана. Предполагам, че ще ви бъде благодарна ако й отговорите задочно в тази тема. Никът й е a.balova@live.com, което е и пощата й, така че може да пишете и там. Ето копи/пейст от това, дето се е опитала да пусне:

 

Zdraveite! Hvanah virus. Pandata ne mi raboti veche, spaibota ne moga izobshto da go pusna. S norton probvah. Ujas..ujas. Kak da preinstaliram sama C bez da trija D, znam che moje no nikoga ne sum probvala i tova. SOS!!!!!! Kompiuturcheto mi umira. Mnogo molja za pomosht a da i molja da go objasnite kato za idioti, vse pak sum jena ...e ne sum tupa no PC si e cenna vesht i trjabva da se vnimava. Predvaritelno blagodarja!!! Imeto mi e vsushnost e- meila, taka che mojete direktno da mi pishete.

 

П.П. @a.balova@live.com, когато ти дадат валидацията, опитай се да попишеш и на кирилица. :)

Link to comment
Share on other sites

Г-це Балова,

 

След като компютъра вече е заразен изчистването на вируса е по-трудно и в зависимост от самия вирус може и да не успеете от текущата инсталация на Windows да го премахнете. Единственият сигурен начин е да се закачи твърдия диск на чист от вируси компютър и да се почисти оттам.

 

Втори вариант е ако диска предварително е разделен на 2 или повече дяла да се инсталира на някой от свободните дялове ново копие на Windows, след това да се инсталира антивирусната (за препоръчване в това време компютъра да не е включен към интернет) и след това да се пусне сканирането за вируси.

 

Общо взето това е правилната технология за почистване на вируси, единствения недостатък е че отнема няколко часа затова аз бих предпочел разкачането на твърдия диск и закачането му към чиста машина (поне при мен се "търкалят" в тази стая 2 тестови машини и имам избор).

 

Поздрави,

Дядо Мраз

Link to comment
Share on other sites

...

 

Защо не препоръчваш лайв цд-та както на мен? След твоят съвет хайрена ме е спасявал2-3 пъти, а съм с Аваст (не знам защо според вас ненадежна програма)

Link to comment
Share on other sites

Защо не препоръчваш лайв цд-та както на мен? След твоят съвет хайрена ме е спасявал2-3 пъти, а съм с Аваст (не знам защо според вас ненадежна програма)
Аваст е доста добра, но дава сравнително висок процент лъжливи тревоги.

П.П. Няма по-добра безплатна (за домашна употреба), а дори и доста платени не могат да я стигнат.

Link to comment
Share on other sites

Защо не препоръчваш лайв цд-та както на мен? След твоят съвет хайрена ме е спасявал2-3 пъти, а съм с Аваст (не знам защо според вас ненадежна програма)

 

Защото съм виждал как хора които криво-ляво успяват да си инсталират Windows и други програми, гледат като телета хайрена. Освен това свалянето на последните дефиниции е по-особено, и най-вече за някои случаи е неприложим (raid controller, scsii дискове и прочее).

 

Иначе си прав - полезен е, но след като не е успял да ми помогне в няколко случая съм го декласирал служебно.

 

 

Колкото за Avast - не съм твърдял че е ненадеждна. Предпочитанията ми клонят към symantec но това е абсолютно субективно. Доскоро на NOD32 се нервих на рекламите "нито един изпуснат вирус" и т.н. Всякакви такива изказвания създават едно измамно чувство за сигурност а добре знаем че антивирусните предпазват единствено от вируси за които са направени да предпазват. Имат някакви евристики но току някой нов се "шмугне през пролуката" а в по-голяма част от времето тези евристики са крайно досадни като хващат какво ли не и го обвиняват че е вирус.

Link to comment
Share on other sites

Аз едно време използвах Симантек за домашни юзъри :lol: и е малко тромава, затова минах на АВГ и Панда. Те много работи уж намират, ама като дойде веднъж гаден вирус в бисквитките и се бъгясват. Сега имам лиценз за Корпорейт-а на Симантек и съм супер доволен. Няма хлабаво в тази програмка и си зарежда супер бързо. Даже я ползвам безпроблемно и на един комп х86 Модел 8 степинг 1 дето няма и 300 мегахерца с 96 рам.

 

ЕДИТ:

@host, симантек си имат и версия за виста на антивирусните си

Link to comment
Share on other sites

@host, симантек си имат и версия за виста на антивирусните си

 

Също така са от малкото които имат версия за 64 битови операционни системи...

 

Symantec Corporate е невероятно по-лека от PRO версията която буквално утрепва машината според мен. Слагал съм я и такава чувствителна разлика при работа просто не може да се търпи.

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли я карам без антивирусна, а от години не съм хващал вирус :blink: Късметлия ли съм, или какво?

Ми няколко пъти в тая тема сме споменавали тия дето сме без антивирусни от години и живота си ни върви по вода оттогава именно. Виж, без файруол не мога, особено да блокира отвътре навън :bgrin: .

Link to comment
Share on other sites

В някои от файеруолите има идеи и елементи, които са взети от антивирусните програми...да не говорим за пакетите "всичко в едно" - от файеруола до спайуеъра.

А тези, дето са "от години без антивирусна", не е зле да пуснат по някое време някакъв външен скенер на цялата си система...може да останат неприятно изненадани колко гадинки са се загнездили в харда им. Не си мислете, че наличието на вирус или троянец се познава единствено по това, че ти скапва тотално системата... ;)

Link to comment
Share on other sites

Мидекс, говорим за мен и теди примерно - хора които знаят точно какви процеси следва да работят и кой колко памет заема или поне горе-долу. Освен това при работа на машината без ровичкане където не ти е работа трудно може да пипнеш нещо, особено ако си вдигнал леко защитата на браузъра - може да е леко досаден после и разни неща да не работят докато не ги вкараш в trusted zone или подобно, но няма нужда от излишно сканиране на едни и същи файлове отново и отново. Сканират се само съмнителните неща, нови програми се инсталират 1 път в годината и то не свалени кой откадето свари.

 

Отделно пакетите всичко в 1 като ПРО-то на симантек така тотално ти утрепва машината че не ми се говори.

Link to comment
Share on other sites

Отделно пакетите всичко в 1 като ПРО-то на симантек така тотално ти утрепва машината че не ми се говори.

За това последното изобщо не съм съгласен, тъй като от години съм с 2 отделни на чичко Нортън, обаче най ми хареса точно пакета 2008 - не товари, дори и слаби машини, не те пита час през час какво да пусне и какво не, прихваща всяка гадинка от руските сайтове и 'так далее'... :punk

А иначе колко са такива като вас с Теди...10%....или по-малко...? Ела да видиш средностатистическия потребител как натиска "ОК" на всеки поп-ъп, дето му изкочи, без да го е еня какво всъщност натиска... ;)

Link to comment
Share on other sites

За това последното изобщо не съм съгласен, тъй като от години съм с 2 отделни на чичко Нортън, обаче най ми хареса точно пакета 2008 - не товари, дори и слаби машини, не те пита час през час какво да пусне и какво не, прихваща всяка гадинка от руските сайтове и 'так далее'... :punk

А иначе колко са такива като вас с Теди...10%....или по-малко...? Ела да видиш средностатистическия потребител как натиска "ОК" на всеки поп-ъп, дето му изкочи, без да го е еня какво всъщност натиска... ;)

Така е, но същия този потребител не държи и кой знае колко важна информация в компа си, най-много да загуби някоя MP3 колекция или 20-30 филма, ще се ядоса разбира се, но в крайна сметка едва ли го ползва за работа (да изкарва пари, не говорим за дейностите, които някои наричат работа, но не им носят и 1ст.), по-скоро като домашно забавление. Така че се получава малко парадокс.

Така че нека си натиска Ок на всеки попъп, и да преинсталира след всеки 20 натискания на ОК на попъп :bgrin: Антивирусната може и да го спаси от някой червей, но другите поразии, които причинява, и това че ще пропусне вируси, които са се появили днес или вчера, подлагат на съмнение доколко полезни са по принцип тези програми. Ако говорим за някакво учреждение, вероятно помагат дотолкова че да намаляват поне малко работата на сисадмина, но там пък 'секретарките' ще намерят куп други начини да му вгорчат животеца. :bgrin:

Всеки според за каквото го ползва.

Link to comment
Share on other sites

Ела да видиш средностатистическия потребител как натиска "ОК" на всеки поп-ъп, дето му изкочи, без да го е еня какво всъщност натиска... ;)

 

Именно това ми беше мисълта - ако не натискаш където каквото свариш и не сваляш програми откъдето видеш нещо просто защото ти е станало интересно какво ли точно прави "таз чудесия" - работата не е толкова страшна.

 

За Norton 2008 нямам пресни спомени, но помня че брах доста ядове с 2003-ката и тя направо размазваше машината. Ще ме амбицираш да проверя колко по-бърза е 2008-цата, но ако искаш направи си тестове със SiSoft Sandra или друга подобна със и без Norton 2008 и виж разликата.

Link to comment
Share on other sites

За Norton 2008 нямам пресни спомени, но помня че брах доста ядове с 2003-ката и тя направо размазваше машината. Ще ме амбицираш да проверя колко по-бърза е 2008-цата, но ако искаш направи си тестове със SiSoft Sandra или друга подобна със и без Norton 2008 и виж разликата.

Ти сега ще речеш, че всички сме с компоти от миналия век....а уж всички се хвалят в раздела за хардуер с някакви двуглави и четириглави змейове... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ми няколко пъти в тая тема сме споменавали тия дето сме без антивирусни от години и живота си ни върви по вода оттогава именно. Виж, без файруол не мога, особено да блокира отвътре навън :bgrin: .

Именно! Като ползвах ативирусна тя ми създаваше много повече проблеми, отколкото да ми оправя нещо. И като дойде някой да му оправям пц-то и му кажа "Ми аз съм без антивирусна" и ме гледа все едно съм им казал, че компютъра ми е без процесор :laughing: (даже май, ако им каже, че е без процесор по-малко ще се впечатлят) :bgrin: Последния вирус, който ме хвана беше преди няколко години, дето отброяваше 1мин. и рестартираше компютъра, а точно тогава си имах и антивирусна и всичко :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ти сега ще речеш, че всички сме с компоти от миналия век....а уж всички се хвалят в раздела за хардуер с някакви двуглави и четириглави змейове... :lol:

 

Така е, сега може да е по-малка разликата но ако пуснеш някакви тестове ще видиш че я има... то и няма как хем да сканира всички файлове наред хем да няма разлика в бързодействието

Link to comment
Share on other sites

Ти сега ще речеш, че всички сме с компоти от миналия век....а уж всички се хвалят в раздела за хардуер с някакви двуглави и четириглави змейове... :lol:

Двуглави, не двуглави, ама последния NOD взе много да им замайва главите. Сложих си нортъна както спомена дядо Мраз и има олекотяване на работата на машината.

Колкото до г-цата с проблема. Ако въпреки проблемите има интернет, нека пусне един онлайн скенер за да я ориентира за простотията, която върви на компа и. Отделно да пробва да провери в гугъл отделните процеси, които вървят какви са. Ако вируса/червея не е се е покрил(имал съм и такива случаи).

Ако различи нещо нередно, има доста съвети как да се премахнат конкретните вируси. В повечето случаи опира до пускане в safe mode, спиране на restore на машината, изтриване на въпросното ехе. Претърсване из регистрите за същото нещо и изтриване на, де що се намира като ключ за неговото стартиране.

Сега има и упорити гадини, дето така не става и трябва по-брутални мерки. Аз имах един такъв проблем - след търсене на едни кракове ме налази нещо, което затри НОД, затри FW, блокира свалянето на Spybot, скри опциите за показване на скрити файлове и сафемод-а. Та тогава свалих някакво ComboFix.exe(но го записах задължително под друго име, че гадоста го цакаше и него още със записа на диска) и след неговото пускане прави, струва - оправи нещата. Макар че да се пусне без настройки е опасно, но се разминах и с преинсталиране и без загуба на информация.

Link to comment
Share on other sites

Сега има и упорити гадини, дето така не става и трябва по-брутални мерки. Аз имах един такъв проблем - след търсене на едни кракове ме налази нещо, което затри НОД, затри FW, блокира свалянето на Spybot, скри опциите за показване на скрити файлове и сафемод-а. Та тогава свалих някакво ComboFix.exe(но го записах задължително под друго име, че гадоста го цакаше и него още със записа на диска) и след неговото пускане прави, струва - оправи нещата. Макар че да се пусне без настройки е опасно, но се разминах и с преинсталиране и без загуба на информация.

Хохооо... аз тва го знам ! И мен ме беше нагадило такова (или подобно), ама на момъка дето го бях викнал (щото аз се предадох) му се наложи да форматира." Злоб" ли каза, че било или нещо такова, но толкова дълбоко се било намъкнало, че само форматирането му било майката. И това става под защитата на вездесъщият Нод32 :lol: , хич и не измяка завалийката (Нод-а), като се усетих вече беше твърде късно....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...