Jump to content
BulForum.com

Антивирусни програми, Adware&Spyware removers


Guest cheese

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Отваряне на страници и наблъскване с малваре става предимно през плугините. Аз лично ги спирам всичките. Само Javascript остава включено, а от него макар че отново има вероятност, е доста по-малка като цяло. Да не говорим че опасните сайтове ги ровя от виртуални машини.

 

"Без антивирусна примерно не можеш да сканираш флаш памет, която слагаш към компютъра си."

- Ай ся. Спираш отвсякъде ауторън и няма какво да сканираш флашки повече отколкото и всеки друг носител. Ауторъна е едно от нещата, които спирам абс. винаги.

Link to comment
Share on other sites

Без антивирусна примерно не можеш да сканираш флаш памет, която слагаш към компютъра си.

Ако не си спрял Autorun, дори и с антивирусна да си, възможно е вирусът да направи някакви поражения.

Пък недай си е някое ново троянче/rootkit-че и не се лови от AV-то...

Link to comment
Share on other sites

Да. Спираш тва. Ограничаваш другото. Дайте под DOS да работим.

Аз предпочитам като вкарвам веднъж месечно някоя флашка И АКО (което е многооо малко вероятно) искам да ми се пусне някакъв ауторън от нея, да го направя с 2 клика на мишката on demand, отколкото да омазвам цялата си система с някаква насрана антивирусна :laughing: . Ауторън при флашките има малък смисъл като цяло, повече при инсталационни разни CD-та. А ако толкова ползвате ДВД-та с ауторъни на тях, с един двоен клик се стартира тази функция на ДВД-то. Хватката е, че без АЗ да искам или разбера да не се пуска нищо само от факта че съм имал неблагоразумието да вкарам някаква пи*ка в компа си.

А и както казаха, никаква гаранция не е че АВ-то ти ще лови всяко нещо от ауторъна на това, което вкарваш.

Всеки сам си решава.

Под DOS не помня да съм ограничавал или спирал кой знае какво, по-скоро там се наслагваха сума неща, за да работи горе долу както иска човек. Така че сравнението е... :)

Link to comment
Share on other sites

Ние разпознаваме заразен комп по това, че стартирването и самата работа на компа се е променила според преди(При инсталирване програми на Adobe старта на Уиндоус се забавя значително, но не старта на самите програми на Adobe)

Интернет връзката се забавя значително, има прекъсвания без причина, браузъра има нужда от големи ресурси на едновременно оперативна памет и процесорно време.

Ако. както на моят лаптоп. има лаппа за активността на интернет връзката, освен тази на рутера, се разпознава, че без причина компа обменя данни, ако лампата/ите мига/т.

Самите кракове и кейгени са в Yoda криптинг формат, за да не бъдат разпознати от антивирусните програми според сигнатура, значи те са архивни файлове с парола и паролата е закачена към самият файл. Забелязах тази особеност при опит да стартирам под Линукс и Wine( симулация на Уиндоуса). Генерално препоръчано, под съмнение е всеки кейген, който не стартира под последна версия на Линукс( тъй нареченените LiveCD),касае се в този случай за вирус/троянец( файла се препоръчва да не се намира на системният партишън). Имал съм случй, кейген да отказва да се стартира под виртуална система на Windows XP SP3, съобщението му беше, че във виртуална система не може да се стартира.

Имах един кейген на Фотошоп, според www.virustotal.com(около 22 антивирусни програми) беше чист в продължение на 18 месеца( теста беше 06.2008 г.), имаше само едно подозрение на една от 22-те антивирусни за DNA-Scan. Междувремено е при 17 антивирусни един троянец.

 

В последно време инсталирах две игри, за които знаех, че краковете не са чисти. За едната игра с крак на Reloaded компа ми забави леко, имаше опит(според съобщение на файъруола) за опит за достъп до папката на браузъра. При стартиране на другият крак, Акробат рийдър версия 10.х ми забива и изисква 90% ресурси от процесора. Но аз съм човек на сигурността. По точно казано от от началото на самата лино моя инсталация:

1: Инсталирам легалният ми Уиндовс 7 от DVD-то

2. Без някакъв инсталиран софтуер, инсталиравам всички пачове чрез Майрософт Ъпдейт.

3. Инсталирвам всички драйвери и правя имидж чрез Acronis True Image 2011( платената уеб версия)

4. Инсталирвам според мен сигурният софтуер и правя втори имидж( имам блю-рей, на които ги записвам след това)

 

Системата ми е: Лаптоп Acer 5935G

Графична карта: Нвидиа ГТ240М с драйвери версия 258.96

Процесор: Intel Dual2Core P8700 на 2586 Гц двупроцесорно

Hard: SSD 128 Гб 120 Мб/сек. четене 80 Мб/сек. писане

Системна памет: 4 Гб DDR3 1066 Мб/сек.

OS: Windows 7 Professional 64-bit (платена версия)

Антивирусна програма и файъруол: Нортън интернет секюрити 2011 (платена версия)

 

Компа ми е заразен в момента и му трябва 3 пъти Refresh на страницата, за да я зареди. Но има универсално лекарство при болести на компютри, за разлика от при хората, The Image.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

BokoBoko7, аз пък ти предлагам да почнеш да мислиш... ей тъй за разнообразие. Ако още не стопляш КОЛКО големи глупости написа и държиш да ти разясня защо мисля така - кажи - ще ти обясня много подробно по колко параграфа си в грешка. Може да си спестиш унижението и да се сетиш сам.

 

Докладвай на администратор!

Link to comment
Share on other sites

Докладвай на администратор!

Хаха, ей...., това се казва злопаметност! :bgrin:

 

И да не съм съвсем офтопик, да кажа, че антивирусните са по-голямо зло и от вирусите! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аммм, че тя Аваста има и безплатна версия.Аз я ползвах доста време и не съм имал проблеми, нито фалшиви тревоги.Сега съм сложил тази майкрософтската Мicrosoft security essentials.За нея още нямам впечатления...тествам я.Но тя иска легален джам.Вероятно ще работи и с добре хакнат такъв, но...не знам

Link to comment
Share on other sites

Я кажете от къде мога да изтегля някаква антивирусна,че сега съм с аваст пък скоро ще й изтече трайъла.

 

Слагай Microsoft Security Essentials и забравяй. Само да ти мине Genuine Validation-а и всичко е наред.

Link to comment
Share on other sites

Слагай Microsoft Security Essentials и забравяй. Само да ти мине Genuine Validation-а и всичко е наред.

Единствено не го препоръчвам на хора с мобилен интернет, защото иска ЗАДЪЛЖИТЕЛНО включен automatic updates и не си обновява дефинициите докато не си дръпне всички ъпдейти на уиндоуса. А това си е трафик.

Колкото до Avast free, изисква само регистрация чрез e-mail, и се подновява всяка година. Единствената ми забележка към него е, че предпоследната версия на ядрото не се разбираше с power management-а на лаптопите Acer, спираше системни процеси, при което Vista и Win7 дават съобщение за грешка.

Link to comment
Share on other sites

Аммм, че тя Аваста има и безплатна версия.Аз я ползвах доста време и не съм имал проблеми, нито фалшиви тревоги.Сега съм сложил тази майкрософтската Мicrosoft security essentials.За нея още нямам впечатления...тествам я.Но тя иска легален джам.Вероятно ще работи и с добре хакнат такъв, но...не знам

Е аз имам уж легален Джам.Макар че се усети че се ползва на повече от компютър

Едит:Греда...Фана ме че е нелегален.

Link to comment
Share on other sites

Е аз имам уж легален Джам.Макар че се усети че се ползва на повече от компютър

Едит:Греда...Фана ме че е нелегален.

И ко.., платиле сме си за легален джам, ама на, на повече от един компютър и вече ти е нелегален :laughing: .

Я по-добре направо слагай нелегален и добре излекуван, по-евтино ще ти излезе :bgrin: . Май. И без това силно се съмнявам че те засяга особено дали ти е легален... като 95% от населението.

Link to comment
Share on other sites

Еми просто не мога да сложа антивирусната.Ама аваста все още работи така че си оставам с нея за сега :)

Едит:Минах си на Нод32 като гледам има лесен начин да си сменяш паролата и юзъра.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

инсталирах на лаптопа Аваст и сега не ми зарежда страниците на нета. Скайпа си работи но не ми зарежда нета. Моля за някакви идеи и предложения. А ако се наложи да я деинсталирам, с коя е по - добре да я заменя според вас AVG или Avira?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

инсталирах на лаптопа Аваст и сега не ми зарежда страниците на нета. Скайпа си работи но не ми зарежда нета. Моля за някакви идеи и предложения. А ако се наложи да я деинсталирам, с коя е по - добре да я заменя според вас AVG или Avira?

Нито една от трите. Повечето антивирусни причиняват повече проблеми отколкото решават.

 

с Мicrosoft security essentials . Много лека и незабележима. Но ти трябва легален вин ...

+1 , ако някой ден се наложеше да ползвам нещо, би било тази, да не говорим, че в нета от нея само добри отзиви чета.

Link to comment
Share on other sites

+1 , ако някой ден се наложеше да ползвам нещо, би било тази, да не говорим, че в нета от нея само добри отзиви чета.

 

Не работи на сървър нали знаеш :)

Link to comment
Share on other sites

Работи, работи! ;) Просто трябва да сте по-упорити!

Инсталира се ръчно, след разпакетиране на пакета!

 

Когато една фирма каже, че продукта не им работи някъде без видима причина това да е така, означава, че всъщност те просто не искат тази определена версия на тяхният продукт да работи на точно тази ОС, което се заобикаля почти винаги с ръчно разпакетиране на контейнера и вкарване на няколко ключа в регистрите.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно. И това не е така само с тази програма. И аз видях че работи, макар официално да не е в system requirements.

Иначе за сървъри си има ForeFront, макар и съвсем не безплатен.

Но аз лично за критичен сървър бих се замислил дали да сложа MSE, освен в тестова среда или домашни условия, след като се уверя няколко месеца, че е безопасно (а не само че "работи").

Link to comment
Share on other sites

Безопасна антивирусна!

Антивирусните са като огнестрелните оръжия, хубаво е да имаш, ама да не ти се налага да го използваш. Щото наложи ли ти се, то все някой (нещо) ще си замине! :D

Link to comment
Share on other sites

Мда, известен съм с мнението си за антивирусните като цяло, така че приемам забележката.

Имах предвид да не създава повече проблеми отколкото ако не беше инсталирана на Server, ами на 7.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...