Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

Здравейте, интересува ме някой знае ли дали с windows 7 ultimate може да се извлече повече performance от дадена машина отколкото с windows 7 home premium или разликата е само в допълнителния software който идва с ultimate?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Няма логика да е така. Макар че ако пък съвсем се набуташ с Starter, там нещата са много зле. По-големите версии просто имат повече възможности.

Моят лаптоп дойде с Хоме премиум (Виста), поработих малко с него, после си сложих Ултимате, разлика в перформанса не усетих никаква, а го сложих за всеки случай. Предполагам и в 7 е така.

Примерно между Ent и Ultimate на 7-цата разликата е никаква освен в методите за активация, които не оказват влияние в производителността, просто виж таблицата с фийчърите на различните едишъни и ако не ти липсва нещо от Ултимате, не се коси с глупости.

Link to comment
Share on other sites

Starter май имаше ограничение на паметта която ползва, само 32 битова версия е, не поддържа .net framework, няма Аеро темата и т.н.

 

BlackGuardian, за теб най-вероятно Home Premium ще ти е достатъчно, другите имат просто повече неща които ти почти съм сигурен че няма да ползваш никога.

Link to comment
Share on other sites

Притеснението ми идва от това защото мисля да го натоваря с 8GB DDR3 1600mhz,Intel Core I-7, G-force gtx460 и т.н. и принципно бих си сложил ultimate, обаче имам оригинален home premium и за това ако няма да има разлика в performance-a предпочитам да си карам с него.

Link to comment
Share on other sites

Имам следния проблем със Windows 7 инсталирам windows-a и след като се инсталира при първо стартиране ми дава черен екран вече правя 2 3 опита със различни релиизи пак същата работа ако може някой да помогне :)

Link to comment
Share on other sites

Имам следния проблем със Windows 7 инсталирам windows-a и след като се инсталира при първо стартиране ми дава черен екран вече правя 2 3 опита със различни релиизи пак същата работа ако може някой да помогне :)

Пробвай да включиш телевизор/монитор на другите изходи на видеокартата, възможно е да хваща тв-аута като примари дисплей.

Друго - как си разцепил диска, има ли сетнат primary partition, който да е и Active?

Къде дава черния екран, още при започването на зареждането ли, или след "червейчетата" на Win-a.

Link to comment
Share on other sites

Абе изведнъж започна да ми показва,че Windowsa може да ми е пиратски O_o Уж съм го активирал,Aero темите си работят,само че ми показва черна картинка на desktop-a и всеки път като пускам компа ме пита дали искам да въведа CD key-a .Дали няма някакъв key generator да му въведа един СD кей белким се оправи,че иначе тряа да преинсталирам Уиндоуса и....става една много сложна

Link to comment
Share on other sites

Абе изведнъж започна да ми показва,че Windowsa може да ми е пиратски O_o Уж съм го активирал,Aero темите си работят,само че ми показва черна картинка на desktop-a и всеки път като пускам компа ме пита дали искам да въведа CD key-a .Дали няма някакъв key generator да му въведа един СD кей белким се оправи,че иначе тряа да преинсталирам Уиндоуса и....става една много сложна

 

Potarsi RemoveWAT

Link to comment
Share on other sites

защо не може да се инсталира lame mp3 encoder на 7-цата? трябва ми тук за едно радио и не мога и не мога да го инсталира, за да мога да го посоча след това като компресор за обработка на аудиото.

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с Windows 7. Пробвах с RemoveWAT. Спря да ме притеснява 2-3 месеца и вчера пак започна да ми излиза това: http://dox.bg/files/dw?a=2edcac7e49

Прочетох тук за Chew7 v1.1 и пробвах с него и днес пак ми показва същия прозорец.

Можете ли да ми помогните как да го оправя?

Link to comment
Share on other sites

Притеснението ми идва от това защото мисля да го натоваря с 8GB DDR3 1600mhz,Intel Core I-7, G-force gtx460 и т.н. и принципно бих си сложил ultimate, обаче имам оригинален home premium и за това ако няма да има разлика в performance-a предпочитам да си карам с него.

Само да вметна, че за над 4ГБ версията трябва да е 64 битова!

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с Windows 7. Пробвах с RemoveWAT. Спря да ме притеснява 2-3 месеца и вчера пак започна да ми излиза това: http://dox.bg/files/dw?a=2edcac7e49

Прочетох тук за Chew7 v1.1 и пробвах с него и днес пак ми показва същия прозорец.

Можете ли да ми помогните как да го оправя?

Chew работи безотказно, пробвай да го инсталираш, деинсталираш и пак инсталираш...

Link to comment
Share on other sites

Chew работи безотказно, пробвай да го инсталираш, деинсталираш и пак инсталираш...

 

...инсталирах, деинсталирах, пак инсталирах и....днес пак ме тормози Genuin-a :(

Link to comment
Share on other sites

Напротив, намират се wink.gif

ТУК пише исо-та с какви checksum и име да търсиш.

В тоя сайт се намира всякаква информация (понякога и линкове) към оригинални уиндоуси. Всички са ми оттам и съм много доволен (само Server 2008 го дръпнах направо от microsoft като можеше)...

 

едит: всъщност ето ти направо линкове:

http://www.mydigitallife.info/2009/11/10/windows-7-iso-x86-and-x64-official-direct-download-links-ultimate-professional-and-home-premium/

http://www.mydigitallife.info/2009/07/25/download-32-bit-64-bit-windows-7-rtm-build-7600-16385-original-untouched-msdntechnet-leaked-retail-dvd-iso/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

от известно време имам проблем с usb-тата на дъното(GA-G31M-ES2L) и не съм сигурен дали е от ОС-a, или е нещо по хардуера ... на device manager-a илиза това:

 

snagprogram0142.png

 

принципно като закача мишка на usb си работи, но ако опитам примерно нещо друго - четец за карти, да свържа телефона посредством usb кабел ... не ще:

 

snagprogram0143.png

 

преди нямах такива ядове със същите тези устройства, които си работеха нормално ... не мога да преценя кога точно настъпи проблема - когато смених дъното или когато преинсталирах ОС-а.

някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз имам следният проблем:

 

Сложил съм Win 7 Ultimate x86 на едно PC със следните параметри: Дъно - ASUS A8V-VM SE, CPU - Athlon64 3000+, 2GB RAM DDR, Radeon HD4350.

 

Работата е там, че за дъното няма никакви драйвери, нито за Виста, нито за 7. По принцип си работи всичко, но звукът не ще да тръгне, или поне не нормално. Уиндоусът си инсталира някакви негови си High Definition Audio Drivers, които, за съжаление, изобщо не работят с това дъно. Свалих от сайта на realtek най-новите драйвъри и ги инсталирах и звукът се появи... до следващия рестарт, когато уиндоус каза, че намерил ново устройство и си цапна пак неговите си драйвери за саунда. През update driver също може ръчно да се подаде realtek-ския драйвер и си работи, но отново до следващия рестарт. Търсих из нета, но намирам просто същия проблем нерешен.

 

Също трябва да отбележа, че имам абсолютно идентичен случай с друго дъно - ASRock 939SLI-eSATA2. Отново Win 7 и Realtek High Definition Audio.

 

Ако някой има идеи, нека сподели. В прoтивен случай или, мисля, трябва да се купи pci звукова карта, или WinXp :/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...