Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

като натисна контрол+т когато искам да си отворя нов таб в ИЕ ми изчезва таскбара и не се отваря нов таб като го натисна пак се появява някакви идеи от какво може да е също така пробвах и като не съм в ИЕ пак същото няма вируси няма разни оптимизиращи глупусти просто ей така изведнъж стана единственото нещо което е инсталирвано преди това е ъпдейт на силвърлайт и то 1ден преди това

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Имам няколко запитвания колеги :

1. Тъй като лаптопа ми се води Intel Core 2 Duo 2 Ghz , дали това означава , че трябва да сложа 64-битова версия на Win 7.

2. Да ми препоръчате най-новата и без бъгове версия на Win7 и откъде да си я сваля (Арена , замунда ?!? ) . В момента съм с 32Бит Вин7 Ултимате.

3. Имам огромен проблем свързан настройките на Sound картата - 2 дена четох в нета и разбрах , че това е доста често срещан проблем и основен бъг на Win7 - накратко ще обясня > Лаптопа ми е Acer и е със соунд карта Реалтек . Закупих си 5.1 Креативе колони , но каквото и да правя не мога да активирам 6 те канала . Свалял съм сигурно около 6 различни драйвера , настройки , програми и съм изчел около 20 различни страници със същия проблем. В самото меню ми пише само Stereo и не мога да избирам нищо друго , което е супер странно и не обяснимо. Sound картата ми е High Definition 6 канална и т.е. ДЕМЕК НЯМА КАК ДА НЕ ГО ПОДЪРЖА (допълнително ще спомена , че лаптопа ми е Acer Extensa 5630 ).

В КРАЙНА СМЕТКА реших , че този проблем идва от Window-са ... в нета много други хора се оплакват от същия проблем и казват , че Microsoft са сгафили нещо много яко и имало вариант с копирането на някакъв файл от Виста и т.е.

РЕШИХ да пробвам с друга версия на 7-цата , така че просто ми кажете коя да сваля и колко бита да е :) Благодаря на всички.

Link to comment
Share on other sites

Имам няколко запитвания колеги :

1. Тъй като лаптопа ми се води Intel Core 2 Duo 2 Ghz , дали това означава , че трябва да сложа 64-битова версия на Win 7.

2. Да ми препоръчате най-новата и без бъгове версия на Win7 и откъде да си я сваля (Арена , замунда ?!? ) . В момента съм с 32Бит Вин7 Ултимате.

3. Имам огромен проблем свързан настройките на Sound картата - 2 дена четох в нета и разбрах , че това е доста често срещан проблем и основен бъг на Win7 - накратко ще обясня > Лаптопа ми е Acer и е със соунд карта Реалтек . Закупих си 5.1 Креативе колони , но каквото и да правя не мога да активирам 6 те канала . Свалял съм сигурно около 6 различни драйвера , настройки , програми и съм изчел около 20 различни страници със същия проблем. В самото меню ми пише само Stereo и не мога да избирам нищо друго , което е супер странно и не обяснимо. Sound картата ми е High Definition 6 канална и т.е. ДЕМЕК НЯМА КАК ДА НЕ ГО ПОДЪРЖА (допълнително ще спомена , че лаптопа ми е Acer Extensa 5630 ).

В КРАЙНА СМЕТКА реших , че този проблем идва от Window-са ... в нета много други хора се оплакват от същия проблем и казват , че Microsoft са сгафили нещо много яко и имало вариант с копирането на някакъв файл от Виста и т.е.

РЕШИХ да пробвам с друга версия на 7-цата , така че просто ми кажете коя да сваля и колко бита да е :) Благодаря на всички.

 

1. Аз лично ако няма 4 и нагоре рам слагам 32 бита, ако нямаш поне 4 няма смисъл от х64

2. Windows 7 Final All SKU x86-x64 BG-EN Activated е доказано добра, после пускаш ъпдейта и става последната версия. Няма смисъл да скриваш онзи опасния ъпдейт ако сложиш Remove WAT

3. четене по още форуми и още драйвери (за Хр и Виста също стават в повечето случаи)

Link to comment
Share on other sites

3. Имам огромен проблем свързан настройките на Sound картата - 2 дена четох в нета и разбрах , че това е доста често срещан проблем и основен бъг на Win7 - накратко ще обясня > Лаптопа ми е Acer и е със соунд карта Реалтек . Закупих си 5.1 Креативе колони , но каквото и да правя не мога да активирам 6 те канала . Свалял съм сигурно около 6 различни драйвера , настройки , програми и съм изчел около 20 различни страници със същия проблем. В самото меню ми пише само Stereo и не мога да избирам нищо друго , което е супер странно и не обяснимо. Sound картата ми е High Definition 6 канална и т.е. ДЕМЕК НЯМА КАК ДА НЕ ГО ПОДЪРЖА (допълнително ще спомена , че лаптопа ми е Acer Extensa 5630 ).

В КРАЙНА СМЕТКА реших , че този проблем идва от Window-са ... в нета много други хора се оплакват от същия проблем и казват , че Microsoft са сгафили нещо много яко и имало вариант с копирането на някакъв файл от Виста и т.е.

РЕШИХ да пробвам с друга версия на 7-цата , така че просто ми кажете коя да сваля и колко бита да е :) Благодаря на всички.

 

По принцип колоните на Creative не харесват други звукови карти, та може да правят парчета и дори да ги активираш, каналите да са ти омесени.

 

И недей да го нагласяш от контролния панел на звуковата карта. Пробвай директно от настройките на Windows да ги направиш на 5.1, а панела на звуковата ще си прихване автоматично. Ако не прихване го изключи и пробвай пак само от уиндоуса.

Link to comment
Share on other sites

Имам няколко запитвания колеги :

1. Тъй като лаптопа ми се води Intel Core 2 Duo 2 Ghz , дали това означава , че трябва да сложа 64-битова версия на Win 7.

2. Да ми препоръчате най-новата и без бъгове версия на Win7 и откъде да си я сваля (Арена , замунда ?!? ) . В момента съм с 32Бит Вин7 Ултимате.

3. Имам огромен проблем свързан настройките на Sound картата - 2 дена четох в нета и разбрах , че това е доста често срещан проблем и основен бъг на Win7 - накратко ще обясня > Лаптопа ми е Acer и е със соунд карта Реалтек . Закупих си 5.1 Креативе колони , но каквото и да правя не мога да активирам 6 те канала . Свалял съм сигурно около 6 различни драйвера , настройки , програми и съм изчел около 20 различни страници със същия проблем. В самото меню ми пише само Stereo и не мога да избирам нищо друго , което е супер странно и не обяснимо. Sound картата ми е High Definition 6 канална и т.е. ДЕМЕК НЯМА КАК ДА НЕ ГО ПОДЪРЖА (допълнително ще спомена , че лаптопа ми е Acer Extensa 5630 ).

В КРАЙНА СМЕТКА реших , че този проблем идва от Window-са ... в нета много други хора се оплакват от същия проблем и казват , че Microsoft са сгафили нещо много яко и имало вариант с копирането на някакъв файл от Виста и т.е.

РЕШИХ да пробвам с друга версия на 7-цата , така че просто ми кажете коя да сваля и колко бита да е :) Благодаря на всички.

Аз пък си мисля, че проблема ти не е нито в драйвърите, нито в операционната система. То и не е проблем де, просто аналогово 5.1 канално аудио едва ли ще успееш да изкараш от този лаптоп. Многоканалното аудио предполагам е само цифрово, но не ми е ясно какъв е транспорта, дали е жичен, дали е оптичен.В зеления жак е истината. Това може да се установи с проба, или пък ако има някаква информация в нет-а.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

На някои излезнаха ли му едни хубави съобщениица за 7-цата? :)

Не. Какви съобщенийца?

Даже тъкмо ѝ направих виндовсУпдате да видя, ама всичко точно..

Link to comment
Share on other sites

Ако говориш за оня ъпдейт KB970133 след като инсталирам му давам Hide и повече не ми прави проблеми.

При теб ако се е качил можеш ад го деинсталираш и да активираш наново.

Link to comment
Share on other sites

Който има проблем с ъпдейтите, да ми пише и ще му пратя последната версия на Remove WAT, която премахва Windows Genuine защитата форевър енд евър... ;)

Link to comment
Share on other sites

Който има проблем с ъпдейтите, да ми пише и ще му пратя последната версия на Remove WAT, която премахва Windows Genuine защитата форевър енд евър... ;)

 

Давай насам.

Link to comment
Share on other sites

нещо звука избяга :) и като пробвам да си пусна сървисите ми дава някви грешки че не съм пуснал РПК само че е пуснато :) гледах кво иска Windows Audio i Windows Audio Endpoint Builder всичко е пуснато а пък не искат да се стартират

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Използвайте Chew WGA, много по-добре от Remove WAT, просто защото remove wat не се обновява вече. :)

Chew7 v1.1

 

About:

 

Chew7 is the only activation solution that disables the loathed "calling home" feature (spyware) that is embedded into

the software protection platform of Windows. In Windows XP days, when WGA was first released, it quickly became

apparent to the more self conscious technologically inclined users, that Microsoft was retrieving personally identifiable

information from its users without notice on a daily basis (every time the system boots up and then on a 24 hour

interval after that). Now they have switched to a robust "software protection platform" built into the framework of

the operating system itself, and they've changed this 24 hour grab interval to something much less conspicuous — 14

days, so it's no wonder most people haven't caught on to what's happening. Even with a firewall installed, most of us

are inclined to simply ignore notices about Windows components connecting to the internet without apparent cause.

Private information like names and internet protocol addresses, browsing history, and sometimes even files that they

deem to require further investigation, are being sent over the internet. What do they do with all this information? It's

anyone's guess, but the way we see it, it's certainly an invasion of rights to privacy. Will they admit to it? Probably not;

it's spyware after all.

 

Compatibility:

 

* Windows 7 Starter

* Windows 7 Home Basic

* Windows 7 Home Premium

* Windows 7 Professional

* Windows 7 Enterprise

* Windows 7 Ultimate

* Windows N Premium

* Windows N Professional

* Windows N Enterprise

* Windows N Ultimate

* Windows Server 2008 R2 Foundation

* Windows Server 2008 R2 Standard

* Windows Server 2008 R2 Enterprise

* Windows Server 2008 R2 Datacenter

* Windows Web Server 2008 R2

* Windows HPC Server 2008

* Windows Server 2008 R2 for Itanium-Based Systems

* Windows Home Server V2 (codename: Vail)

 

Disclaimer:

 

Chew7 is a software tool intended for educational and security research purposes only. The authors and beta testers

take no responsibility for the way you use it or any problems that may arise as a result of its use. If you decide

to use it, you may be breaking your Microsoft Windows license agreement. Do not access, use, or in any way utilize this

software if it is in conflict with any of your state, federal, or local laws. By obtaining or possessing a copy of this

software or a derivative of its original package, you are acknowledging that you are personally responsible for its use

and possessorship.

 

 

Changes since v1.0

 

2010-07-28

 

* added patch for Initial Configuration Tasks and Server Manager for R2, but it does make patching take longer

 

 

2010-07-27

 

* changed logging to not report a SKIP for files not present

* removed SKIP result status altogether from logging since it became essentially useless

* improved system architecture check by referring to the registry, directory structure and environment variables

 

 

2010-07-26

 

* added wlms patch for the Windows License Monitoring Service on Windows Embedded Standard x64 and x86

* fixed a small glitch where reinstall would give OKAY status on wlms, caused by a missing exit call

 

 

2010-07-21

 

* added a file size check for cwlog.dtl, so that upon boot if it is greater than 500KB, it is emptied

* changed installer to delete existing cwlog.dtl file upon patch initialization

* removed resource hogging file comparisons to determine patched status

* incorporated crc32 hashing to determine if target is already patched

* added chew7 registry key deletion upon install / uninstall failure

 

 

2010-07-20

 

* attempted to correct windows update conflict by only preventing disruptive anti-patch transactions

* fixed version reporter applet (winver) expiration notification issue

* fixed explorer crash caused by an incorrect binary string replacement on system cpl x64

 

 

2010-07-19

 

* fixed dynamic patching for System CPL to always show activated regardless of existing status

* added registry entry to specify last attempt

 

 

2010-07-18

 

* removed scheduled task for running hale, and for periodic emptying of detail log

* removed exit and added a reprocess loop (prevents repeated unpacking, and adds better protection)

* interval now defines wait time between runs instead of forcing a schedule

* changed IntervalMinutes registry value to IntervalSeconds

* changed default interval to 30 seconds (was 3 minutes)

* changed minimum interval to 0 seconds (was 1 minute)

* changed maximum interval to 600 seconds (same limit, was 10 minutes)

* changed detail logging to only store the latest run

 

 

2010-07-14

 

* removed extraneous random number generator for registry entries

* changed to not add a new runonce registry entry when unnecessary

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Как мога да редактирам файл, който се намира в "C:/Program files" като му дам save ми казва, че нямам права или нещо от тоя сорт. т.е. как да го отворя като администратор :D

Link to comment
Share on other sites

Сега видях, че има и още едно място. Start -> gpedit.msc

 

Computer Configuration\ Administrative Templates\ Windows Components\ Autoplay Policies\ Turn off Autoplay

 

Turn off AutoPlay, където пише - edit-ваш го, така че да е enabled. При мен стои на not configured, което май е по default така.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Сега видях, че има и още едно място. Start -> gpedit.msc

 

Computer Configuration\ Administrative Templates\ Windows Components\ Autoplay Policies\ Turn off Autoplay

 

Turn off AutoPlay, където пише - edit-ваш го, така че да е enabled. При мен стои на not configured, което май е по default така.

 

пак не става :(

Link to comment
Share on other sites

как мога да огранича svchost.exe да не изяжда 100% от процесора ?

Няма как. (всъщност има, поне в Server, но е отделен въпрос). Някой сървиз/драйвер ти е виновен. Сложи си Process Explorer и с него можеш да видиш кои компоненти се хостват от тоя процес и кой е виновника.

Link to comment
Share on other sites

Аз знам кой е виновникът, това е другият комп вкъщи който взима нет от моя чрез internet connection sharing. Като се включи или изключи и 1-2 минути е кошмар, особено ако играя нямкоя игра издивявам. Чрез task manager > set priority не е оферта защото svchost има 5-6 отделни процеса с различни параметри и трябва на всеки буут да ги настройвам ръчно (2-3 пъти дневно). не вярвам да няма друг начин, не може да е толкова примитивна тази ОС. а като търся в гугъл повечето резултати водят към вътрешни търсачки в сайтове за сваляне на платен софт

Link to comment
Share on other sites

Странно, споделял съм интернет със Windows и не съм имал този проблем. Най-вероятно имаш някаква лоша антивирусна, която следи трафика и като се споделя интернета ти претовара компютъра за да проверява пакетите. Пък може и да е от някаква бъгава програма, която ти се е инсталирала с драйверите на мрежовата карта, ако ти е някаква по-специфична. Както каза tedy прегледай с Process Exporer.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...