Jump to content
BulForum.com

Кой ще бъде с предимство?


mrdds

Recommended Posts

Как ще гледам едностранчиво, човека си каза, че в края на улицата е оказано.Ако е точно от тази пресечка указано за другия ситуацията се променя коренно.Не си измисляй факти ;) Има ли знак - никакъв не му е, няма ли, човека си е в правото да мине.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Само да поясна. Онзи дето се движи по пътя с предимство идва от ляво също. Тоест той все още не е нарушил никви знаци ,той смята да ги наруши след като премине въпросното кръстовище ,щото точно след пресечката от която излизаме ние е сложен знака за забранено влизането в улицата.

 

..елате и ме осъдете следващия път като си направя така омразния ви обратен завой на сточна гара.

 

Аз пък напоследък се нареждам умишлено от дясно като идвам по акс. велешки и чакам такива дето правят обратен за да мина пред тях :pirate

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

За въпросното кръстовище.. Авкс.Велешки и Хр.Ботев на сточна гара...

Хората предприемащи обратен завой не попадат ли в ситуацията от снимката:

G8Q68.gif

Ще извърши ли нарушение водачът, ако при тази ситуация завие в обратна посока от пътната лента, предназначена за завиване наляво?

А) Да

Б) Не

Верен отговор: А) Да

Линк за Теста Тук..

Link to comment
Share on other sites

За въпросното кръстовище.. Авкс.Велешки и Хр.Ботев на сточна гара...

Хората предприемащи обратен завой не попадат ли в ситуацията от снимката:

G8Q68.gif

Ще извърши ли нарушение водачът, ако при тази ситуация завие в обратна посока от пътната лента, предназначена за завиване наляво?

А) Да

Б) Не

Верен отговор: А) Да

Линк за Теста Тук..

Интересното става след като направиш обратния и светне зелено и на колите идващи от А.Велешки-с предимство е по-нахалния...

Link to comment
Share on other sites

Интересното става след като направиш обратния и светне зелено и на колите идващи от А.Велешки-с предимство е по-нахалния...

Какво му е интересното, след като ти изобщо нямаш право на обратен завой и си в нарушение? Да, тогава верно само нахалството ти те спасява.

Link to comment
Share on other sites

Какво му е интересното, след като ти изобщо нямаш право на обратен завой и си в нарушение? Да, тогава верно само нахалството ти те спасява.

Добре Teddy,ама не съм само аз а всички-постоянно на кръстовището има няколко коли чакащи за обратен...Явно ти си единствения съвестен в Пловдив?

От чисто любопитство ти като искаш да обърнеш посоката към бетонния мост сигурно ходиш до долния светофар и чакаш 2 минути?Да не говорим,че там съм правил обратен и при наличие на катаджии -никой нищо не ти казва...Не би ли следвало да спират нарушителите?

Link to comment
Share on other sites

Явно ти си единствения съвестен в Пловдив?

 

Не знам колко е съвестен, но след като автобуси правят "змиорки" задръствайки тотално трафика и ако караш съвестно си чакаш по 1 светофар в повече заради тарикатите които "бързат" аз не се чуствам длъжен да бъда особено съвестен... май трябва да се разходя до някоя по-цивилизована държава че кофти ми влияе родния климат

Link to comment
Share on other sites

Идеята ми не е да видим кой е по-големия тарикат,а защо след като е абсолютно забранено всеки прави обратен завой там и дори полицаите си правят пас?

Link to comment
Share on other sites

То всеки правеше ляв завой на руски към 6ти септември на червено докато не почна да спира патрулка в 4:30 там и да глобява наред. Напоследък светне ли червено и като по чудо спират и никой не завива.... когато има патрулка (т.е. лъжат се единични серсеми но ми направи впечатление че ги спират подобни)

Link to comment
Share on other sites

Вярно, че имаше такава тема.

 

От известно време се чудя дали има специфични правила за предимство в паркинги на обществени места - например подземния паркинг на някой мол. В най-общия случай, ако се ударят две коли - едната навлизаща в паркоместо, другата излизаща от съседно паркоместо - кой е виновен? Има ли значение дали влизаш или излизаш на заден ход? Ако няма установени правила, какво е "неписаното" правило - кой кого изчаква?

Link to comment
Share on other sites

От известно време се чудя дали има специфични правила за предимство в паркинги на обществени места - например подземния паркинг на някой мол. В най-общия случай, ако се ударят две коли - едната навлизаща в паркоместо, другата излизаща от съседно паркоместо - кой е виновен? Има ли значение дали влизаш или излизаш на заден ход? Ако няма установени правила, какво е "неписаното" правило - кой кого изчаква?

 

За обратния завой на кръстовището на сточна гара сме говорили много - и за това, че не е разрешен, и за това, че всеки обръща там, и за това как полицаите си траят...

А по повод предимството в надземните и подземните паркинги - ако няма специализирана маркировка и/или знаци, там отново ще важи правилото на десния. Докато обаче има ненормалници-джигити, с много пари и последен модел мерцедеси или ненормалници-джигити, с малко пари и голф двойки - движението по паркингите си остава рисковано начинание. Ето какво имам предвид.

Link to comment
Share on other sites

Ти остави, че е рисково. 90% от хората просто не могат да паркират. Примерно на паркинга на МОЛ Пловдив отдавна не съм виждал някой, който да паркира в рамките на очертаното място като бял човек, а не като безперспективна първосигнална червеногъза маймуна. И каква е тази мания да се паркира на местата за инвалиди, още не може да ми стане ясно...

Link to comment
Share on other sites

Интересното става след като направиш обратния и светне зелено и на колите идващи от А.Велешки-с предимство е по-нахалния...

 

 

Какво му е интересното, след като ти изобщо нямаш право на обратен завой и си в нарушение? Да, тогава верно само нахалството ти те спасява.

 

 

Добре Teddy,ама не съм само аз а всички-постоянно на кръстовището има няколко коли чакащи за обратен...Явно ти си единствения съвестен в Пловдив?

От чисто любопитство ти като искаш да обърнеш посоката към бетонния мост сигурно ходиш до долния светофар и чакаш 2 минути?Да не говорим,че там съм правил обратен и при наличие на катаджии -никой нищо не ти казва...Не би ли следвало да спират нарушителите?

 

 

Идеята ми не е да видим кой е по-големия тарикат,а защо след като е абсолютно забранено всеки прави обратен завой там и дори полицаите си правят пас?

 

 

Защото не знаят правилника.

 

търся, търся, търся и кво да видя?

 

все още няма ЗАБРАНА за МАНЕВРА "обратен завой" при указана ПОСОКА за движение наляво. За сметка на това си пише че МАНЕВРАТА се извършва само в ПОСОКА наляво. Пак прегледах и закона и правилника и пак тва откривам.

 

а аз продължавам да нямам съставени актове, когато правя този нахален хулигански акт по спазване на Закона и Правилника, а тези от А. Велешки продължавам да ги "моля" чрез каското си да си изчакат реда за преминаване през кръстовището, на което АЗ съм с предимство.

 

като сложат знак за забрана на обратния завой в това кръстовище веднага ще започна да го спазвам и ще обикалям покрай сексшоповете, за да се включа по Хр. Ботев до Автогара ЮГ, където ще ми липсва видимост и свободна лента в която да се включа, ама щом се налага..... дотогава, моля помислете отново преди да лепите етикети по другите участници в движението.

Link to comment
Share on other sites

, а тези от А. Велешки продължавам да ги "моля" чрез каското си да си изчакат реда за преминаване през кръстовището, на което АЗ съм с предимство..

А случайно тези от А.Велешки да ти идват ДЯСНО стоящи??

Link to comment
Share on other sites

ХАААААХАХЙКХ КЙАХ№$ КЙА№Х$ КЙАХКАХАХАХАХАХХ! Ти сериозно ли го питаш този въпрос?!?!? ХАХАХАХАХХАХАХ

 

Извинявам се за горния пост. Тъй като явно нямаш още шофьорска книжка е разбираемо да не знаеш, че когато имаш стоп - няма как да си с предимство.

Link to comment
Share on other sites

Иване, за какъв стоп говориш при работещ светофар? Нали си наясно за приоритета на пътна маркировка, знаци, светофарни уредби и регулировчици?

Link to comment
Share on other sites

ХАААААХАХЙКХ КЙАХ№$ КЙА№Х$ КЙАХКАХАХАХАХАХХ! Ти сериозно ли го питаш този въпрос?!?!? ХАХАХАХАХХАХАХ

 

Извинявам се за горния пост. Тъй като явно нямаш още шофьорска книжка е разбираемо да не знаеш, че когато имаш стоп - няма как да си с предимство.

 

На всички зелени светофари на които имаш стоп ли спираш ? щото почти половината светофари в Пловдив имат Стоп.. (Стоп-а се гледа единствено ако светофара не работи..)

И обясни ми как разбираш Тази ситуацията :

За въпросното кръстовище.. Авкс.Велешки и Хр.Ботев на сточна гара...

Хората предприемащи обратен завой не попадат ли в ситуацията от снимката:

G8Q68.gif

Ще извърши ли нарушение водачът, ако при тази ситуация завие в обратна посока от пътната лента, предназначена за завиване наляво?

А) Да

Б) Не

Верен отговор: А) Да

Линк за Теста Тук..

Link to comment
Share on other sites

ХАААААХАХЙКХ КЙАХ№$ КЙА№Х$ КЙАХКАХАХАХАХАХХ! Ти сериозно ли го питаш този въпрос?!?!? ХАХАХАХАХХАХАХ

 

Извинявам се за горния пост. Тъй като явно нямаш още шофьорска книжка е разбираемо да не знаеш, че когато имаш стоп - няма как да си с предимство.

 

и аз се извинявам за този пост, но не мога да не го кажа - FAIL !!! :P

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ХАААААХАХЙКХ КЙАХ№$ КЙА№Х$ КЙАХКАХАХАХАХАХХ! Ти сериозно ли го питаш този въпрос?!?!? ХАХАХАХАХХАХАХ

 

Извинявам се за горния пост. Тъй като явно нямаш още шофьорска книжка е разбираемо да не знаеш, че когато имаш стоп - няма как да си с предимство.

ИЗВИНЕН СИ!

 

и аз се извинявам за този пост, но не мога да не го кажа - FAIL !!! :P

Хората ти го казаха - а този без книжка или с АГНЕШКА - а.к.а подарена се видя кой е!

Link to comment
Share on other sites

mobo.. това което написа: "все още няма ЗАБРАНА за МАНЕВРА "обратен завой" при указана ПОСОКА за движение наляво. За сметка на това си пише че МАНЕВРАТА се извършва само в ПОСОКА наляво. Пак прегледах и закона и правилника и пак тва откривам."

ти как си го обясняваш в ситуацията от картинката на листовката ? че нещо не се връзва защо там е забранено а пък няма допулнителни табели за забрана на обратния :)

 

Психара.. разби ме с този Едит :) смях се на ум щото съм сред колеги на работата :D

Link to comment
Share on other sites

Още преди години като карах шофьорските курсове си спомням много ясно на едно кръстовище как инструкторът ме подведе, питайки ме - "Тук може ли да се направи обратен?". Сега не си спомням кое беше кръстовището, но отговорът ми беше "Да, може.", след което инструкторът ми каза "Я погледни знаците над светофарната уредба и пак си помисли?". Знаците бяха задължително движение надясно, направо и наляво. Т.е. ако на сточна гара има такъв знак 281.png или маркировка указваща движение само наляво обратният завой е забранен. В този ред на мисли не би трябвало да има проблеми с дясно завиващите от А. Велешки. Ако обаче няма забрана на обратния завой с предимство са тези движещи се по Хр. Ботев., което като цяло е тъпо, понеже могат да възникнат конфликтни ситуации.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...